Operace Kony aneb Jak jedno video pomohlo vyvolat konflikt

Televizní stanice ARTE přináší investigativní dokument o videu (výše), které posloužilo více americkým geopolitickým zájmům než humanitárním účelům.

Může jedno video vyvolat válku? Dokument režiséra Jeana-Baptista Renauda z roku 2019 nás zavádí do Středoafrické republiky, do Ugandy a do Spojených států a ukazuje obskurní úmysly údajně humanitárního videa a to, jak Washington využil honu na ugandského válečného zločince Josepha Konyho jako záminku pro vojenskou, ekonomickou a náboženskou operaci v Africe.

Více: !argument

Dokument je ke zhlédnutí na webu TV ARTE do 24.1.2020 v němčině a francouzštině (titulky):

2
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
Patrik Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Patrik
Host
Patrik

Omlouvám se, že je to mimo téma, ale je to aktualita „Kaplického blob není mimo hru“ https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/3022997-docka-se-narodni-knihovna-nove-budovy-ministr-zaoralek-predlozi-vlade-navrh Před časem tady vyšel článek https://outsidermedia.cz/kauza-stanek-nejde-o-cssd-ale-o-kaplickeho-knihovnu/ a v něm je část: „Jenže když dva dělají totéž, není to vždy totéž… Kaplického knihovna nebude – ať žije Kaplického blob? K podpisu memoranda došlo 25. června, tedy o den dříve, než to Antonín Staněk v PS ve své řeči zmínil, viz čas od 8:27.20 zde. Kromě toho, že memorandum ještě nemusí nic znamenat, dle mého především v tom smyslu, že Eliška Kaplicky-Fuchsova si dala podmínku dodržení původního plánu (Letná, původní velikost atd.), tak za důležité… Číst vice »

Patrik
Host
Patrik

PS: „Ve videu z 1. března „Babiš chystá spolupráci s Centre Pompidou“ (zdroj) Andrej Babiš shrnuje průběh projektu od samotného počátku, tzn. od října 2018, kdy Emmanuel Macron navštívil Česko při příležitosti 100. výročí vzniku Československa, a říká, že podpis memoranda je naplánován nejpozději na konec května.“ „K podpisu memoranda nakonec došlo už 8. dubna, za pár dalších dnů se ukázalo, že to byla poslední aktivita Jiřího Fajta ve funkci, protože 18. dubna byl z funkce ředitele Národní galerie odvolán. A jak je zřejmé už z výše napsaného, s jeho osobou skončila i realizace pobočky Centre Pompidou v Praze.“ Je… Číst vice »