OSN podporuje válku Ruska proti ISIL

Rada bezpečnosti OSN v pátek 20. 11. v noci vyzvala ve své rezoluci všechny státy, které jsou schopné se zapojit do boje proti Islámskému státu (IS), aby zdvojnásobily a zkoordinovaly své úsilí ve snaze zabránit dalším útokům jeho ozbrojenců a i dalších extremistických skupin.

Už v září, kdy začalo být jasné, že Rusko zamýšlí intervenovat v Sýrii, bylo jasné, že Rusové se budou snažit získat stanovisko RB, aby měli další legální krytí pro svou vojenskou akci. To stoji v kontrastu s USA, které se rozhodování RB vyhýbaly, jak jen mohly, a dávaly přednost jednostrannému jednání bez mandátu RB OSN. Proto bylo bombardování sil ISIL v Sýrii bezpochybně podle mezinárodního práva ilegální, protože bylo prováděno bez souhlasu jak RB, tak syrské vlády. Ruská akce je na rozdíl od tohoto postoje naprosto legální. Má nyní souhlas jak RB OSN, tak syrské vlády.

Situaci změnily teroristické akce v Paříži. Nyní Francie podpořila ruský návrh  na rezoluci RB. Spojené státy už nemohly její projednání blokovat. Pokud návrh rezoluce měl i podpis Francie, spojence USA, nebylo pro USA už možné rezoluci vetovat. Přitom něco naznačuje, že někteří lidé v USA nebyli šťastní z tohoto vývoje. Dokladuje to nepřítomnost jedné osoby, která by normálně musela být při tak významném hlasování přítomná.  Je to americká velvyslankyně při OSN Samantha Power – tvrdá intervencionistka, jejíž vztahy s Vitalijem Čurkinem, velice schopným ruským velvyslancem při OSN jsou velmi narušené.

Zdá se, že hlasovat pro rezoluci bylo pro Samanthu nesnesitelné. Raději nebyla přítomná a místo ní zasedla její zástupkyně Michele Sison, kariérní diplomatka.

Níže jsou uvedeny výňatky z přijaté rezoluce. OSN zveřejnilo spolu s plným textem rezoluce i souhrn debaty, která schválení předcházela. To podstatné v rezoluci je zde:

“(Rada bezpečnosti) vyzývá členské státy, které mají schopnost to realizovat, aby podnikly všechna potřebná opatření v souladu s mezinárodním právem a zvláště podle Charty OSN stejně jako v souladu s lidskými práva, zákony o uprchlících a humanitárních opatřeních na území, které je pod kontrolou ISILu, rovněž označovaného jako Daeš, v Sýrii a Iráku, jakož i spojit a koordinovat své úsilí k zabránění a potlačení teroristických akcí, páchaných hlavně ISDILem (též známým jako Daeš), stejně jako ANF a všemi dalšími jednotlivci, skupinami a jednotkami, spojenými s al-Kajdou a jinými teroristickými skupinami.“

Tím RB nejen podpořila vojenskou akci Ruské federace (viz „Všemi potřebnými opatřeními“), ale rovněž dotvrdila, že Rusko je plně oprávněné rozšířit svou akci na „všechny další jednotlivce, skupiny a jednotky, spojené s al-Kajdou a jinými teroristickými skupinami.“ Rezoluce jmenuje mezi těmito teroristickými skupinami i frontu al-Núsra. Rusko je tedy plně oprávněno bombardovat různé džihádistické skupiny v Sýrii. I Spojené státy byly okolnostmi přinuceny přiznat – přinejmenším touto rezolucí RB – že deklarace o tom,  „že Rusko bombarduje nesprávné lidi – „umírněné džihádisty“ je nesmysl.

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/un-backs-russias-war-against-isil-daesh/5491194

Překlad: onlooker

Námět: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ex-nemo
ex-nemo
27. 11. 2015 9:04

Tahle zpráva mi ušla; bylo to vůbec v našich médiích ?Jestli ano, tak to tam museli dávat velice, velice neradi; vždyť to je diplomatická porážka USA prvního řádu ! Představme si : zřídili pomocí svých spojenců SA a Turecka , spektakulární (po všerejším proklínacím prohlášení se dá říct šaškovský) IS. Nástroj ke zvětčenít zmatku a rozkladu v regionu, další násilí, další emigrace, další oslabení proruského Asáda – všechno jen další tah v boji za podrobení Evropy, která je vlatním cílem toho celého podnikání. Naoko samozřejmě, jako krycí kamufláž, si vymysleli „boj proti Islámu“ vedený ovšem pečlivě tak, aby mu naprosto… Číst vice »

asym
asym
27. 11. 2015 9:16

Také jsem to v našich debilizátorech nezaznamenal, nechápu proč jsou tak upejpavá. Rád bych napsal, že se stydí. ale to je termín který oni neznají;-)

Béda
27. 11. 2015 11:25

Dík za ten článek. Lépe projasňuje kdo je v mezinárodní politice lhář, manipulátor, konspirátor, zločinec a podvodník a kdo se drží mezinárodních regulí.

Béda
27. 11. 2015 11:28

http://medzicas.sk/putin-oznamil/

Vo svojej reči na ceremónii preberania poverení veľvyslancov, prezident Ruskej federácie Vladimír Putin jasne povedal, že z tureckej strany Rusko očakáva tri veci: ospravedlnenie, náhradu škôd a potrestanie vinníkov…

Béda
27. 11. 2015 14:17

Rusko pozastavuje bezvízový režim s Tureckem od 1. ledna 2016, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151127/1787503/lavrov-rusko-pozastavuje-bezvizovy-rezim-turecko.html#ixzz3shYIZ1Zi

Béda
27. 11. 2015 14:18

Po sestřelení ruského bombardéru tureckým letectvem prezident Ruska Vladimir Putin prohlásil, že Turecko je napomahačem teroristů, protože kupuje ropu v teroristy kontrolovaných regionech Sýrie, a má k takovému tvrzení všechny důvody, píše Das Bild.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151127/1781787/bild-turecke-nakupy-ropa-is.html#ixzz3shYU1OCZ

Béda
27. 11. 2015 14:27

Po přerušení pupeční zásobovací a obchodní šňůry s ISIL-Tureckem se zdá, že jsou teroristé v Sýrii v pasti. Začnou jim docházet zbraně, finance a potraviny. Je jenom otázkou času než je spojené rusko-syrské síly rozpráší. Paradoxně konspirace s tureckým letadlem nakonec prospěla Rusku a Sýrii – RF může uzavřít zásobovací trasy a přístup tureckým narušitelům syrské svrchovanosti z Turecka – Erdogan se vytasil s principem, který umožňuje RF okamžitě sestřelit každé turecké letadlo nad syrským územím. Kurdové mají nyní zajištěno bezpečí před tureckými nálety a ostřelováním. Turci tím paradoxně posloužili ke zničení svých teroristických bratří. Opět se potvrzuje, že všechno… Číst vice »

asym
asym
27. 11. 2015 14:36

Zase se ukazuje genialita a zkušenost Vladimíra Vladimiroviče, a to podle mne ještě není vše.

peter.
27. 11. 2015 14:55

Roháč 1985
satirický časopis vychádzajúci na Slovensku,obdoba Dikobrazu v Čechách
http://www.rouming.cz/upload/rohac_1985.jpg
Situácia dnes,po 30 – tich rokoch:
http://www.rouming.cz/upload/ja_Ti_to_decko_vychovam.jpg

fajt
fajt
27. 11. 2015 15:00

uvidíme, Erdogan je šílenec a neoconi taky. ..

orinoko
orinoko
27. 11. 2015 15:05

Mam uplne nove informacni zdroje kolem Syrie. Rozhodne doporucuji ANNA news , na kterou myslim trochu zapominame. Jsou tam zajimave zabery kolem sestreleneho Suchoje. Ale spise ze chvil , kdy dorazily ruske vrtulniky.
Dneska jsou znama ta hovada, ktera strilela na ruskeho pilota , ktery se katapultoval.
Turkomani a Turci. Vypada to , ze spravedlnost byla rychla a nemilosrdna. Nemam cas to overovat, ale ZMRDvoly uz pravdepodobne okusuji prirodni wolfove.

Béda
27. 11. 2015 15:07

fajt napsal

uvidíme, Erdogan je šílenec a neoconi taky. ..

Erdogan je sice magor, ale když ztratí za zády amíka tak se celý (viz jeho dosavadní proměnlivé reakce) strachy zesere. A možná při tom sežere taky svoji kravatu. Úplně blbý nemůže být – vidí přece co se děje vedle v Sýrii. Rusové jsou trochu jiná kategorie než Sýrie anebo Kurdové. Zde začal chcát trochu přes laťku.

A neoconi jsou sice magoři ale taky mají svou čáru, kterou nepodlezou. Jaderný déžď by nesvědčil ani jejich pleti. To by pak jejich PNAC ztratil jakýkoliv smysl.
Řekl bych že si Erdogan dal „samomat“.

fajt
fajt
27. 11. 2015 15:17

zatim je Erdogan americkou puškou ( a dělá mu to náramně dobře ), ale pokud ho kovboj odhodí jako by se nechumelilo, možná ho, blba, napadne střílet sám od sebe, a pak ho bude muset Kreml umravnit a tím pádem by mohl vzniknout prostor i pro neocony, kteří ztrácejí na všech frontách a tak by mohli přijmout risk, že jejich útok zůstane bez patřičné odezvy, tedy , že svět sice skoro zhasne, ale oni zůstanou. ..

Béda
27. 11. 2015 15:19

fajt napsal

zatim je Erdogan americkou puškou ( a dělá mu to náramně dobře ), ale pokud ho kovboj odhodí jako by se nechumelilo, možná ho, blba, napadne střílet sám od sebe, a pak ho bude muset Kreml umravnit a tím pádem by mohl vzniknout prostor i pro neocony, kteří ztrácejí na všech frontách a tak by mohli přijmout risk, že jejich útok zůstane bez patřičné odezvy, tedy , že svět sice skoro zhasne, ale oni zůstanou. ..

… a budou ještě tisíc let světélkovat ve tmě. :)

Béda
27. 11. 2015 15:22

Jak se zdá viník se již našel: „Podle neověřené zprávy předčasně odešel ze světa turecký generál, který měl osobně na starost kauzu „SU24″ a který dal rozkaz k sestřelu. Vzal vinu za zvoranou akci na sebe. Erdoganovo gestapo by to muselo udělat tak jako tak.“

Béda
27. 11. 2015 15:27

No není ten Erdrogan magor? http://www.hlavnespravy.sk/erdogan-odkazuje-rusku-nezahravajte-sa-s-ohnom/714301 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes varoval Rusko, aby “sa nezahrávalo s ohňom” v spore okolo zostrelenia ruského stíhacieho bombardéra. Súčasne však uviedol, že si neželá poškodiť vzťahy s Moskvou, pretože ich považuje za dôležité.V prejave, ktorý dnes Erdogan predniesol na severovýchode krajiny a ktorý v priamom prenose odvysielala televízia, turecký prezident súčasne ako ohováranie odmietol tvrdenia, že Turecko nakupuje ropu od extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). V uplynulých dňoch to naznačili vrcholní ruskí politici vrátane premiéra Dmitrija Medvedeva. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zasa vo štvrtok vyhlásil, že nie je žiadnym tajomstvom,… Číst vice »

fajt
fajt
27. 11. 2015 15:32

Béda napsal
… a budou ještě tisíc let světélkovat ve tmě.

:-)

fajt
fajt
27. 11. 2015 15:34
Béda
27. 11. 2015 15:36

Béda napsal
… a budou ještě tisíc let světélkovat ve tmě.

fakt,

za určitých okolností by amíci mohli poděkovat Erdoganovi za odvedenou práci. (jako poděkovali Husajnovi). Slyšel jsem že na území Turecka se prý nacházejí chemické zbraně (použité v Sýrii)

fajt
fajt
27. 11. 2015 15:39

Béda napsal
fakt,

za určitých okolností by amíci mohli poděkovat Erdoganovi za odvedenou práci. (jako poděkovali Husajnovi). Slyšel jsem že na území Turecka se prý nacházejí chemické zbraně (použité v Sýrii)

i tohle by mohlo nastat, než aby dovolili rozdělení Turecka, které by pak jako skoro celek bylo pod vlivem Ruska. ..)

orinoko
orinoko
27. 11. 2015 15:56

Zajimava diskuse kdesi. Radi tam jejich LEHO. Cim to , ze jsou tito dementi tak podobni? Aha, jde o to , ze odmitaji prijimat fakta.
Mimochodem , turecka armada se pry distancovala od mapy leteckeho incindentu, ktery predlozil turecky goebbels.
Rusko definitivne zastavi turecky reexport potravinoveho kvelbu vedeneho tezce zasazenym Eurosojuzem.
A turecky turisticky prumysl ma po ptakach. Nepujde jen o Rusa. Ktery blbec by tam dneska jeste lezl? Ze by obcanka Merkel?

Béda
27. 11. 2015 15:58

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/387641-turci-stopli-letecke-utoky-na-islamsky-stat-moskva-o-dohode-nic-nevi.html

Turecko pozastavilo letecké údery na Islámský stát v Sýrii podnikané v rámci koalice vedené Spojenými státy. Chce se tak vyhnout dalším možným střetům s Ruskem. Uvedl to v pátek turecký list Hürriet s odvoláním na turecký diplomatický zdroj. Rusko podle něj udělalo podobný krok, to ale Moskva popřela….Podle zdroje Hürrietu, který si přál zůstat v anonymitě, jde o vzájemnou dohodu s Moskvou. Rusko podle ní mělo zastavit leteckou kampaň u tureckých hranic. Obě strany se budou snažit jednat tak opatrně, dokud se neobnoví vojenské komunikační kanály mezi oběma zeměmi.

peter.
27. 11. 2015 16:59

fajt:
Za kniplom tej F – 16,mohol sedieť americký pilot.S.Lavrov sa domnieva,že pri použití týchto stíhačiek,musí každá krajina ktorá ich vlastní získať súhlas na jej ostré použitie od USA.Lavrov preto prejavuje záujem o to,či USA s takýmto použitím stíhačky F-16,vyjadrili súhlas :

http://ukraina.ru/news/20151127/1014933348.html

Béda
27. 11. 2015 17:01

peter. napsal

fajt:
Za kniplom tej F – 16,mohol sedieť americký pilot.S.Lavrov sa domnieva,že pri použití týchto stíhačiek,musí každá krajina ktorá ich vlastní získať súhlas na jej ostré použitie od USA.Lavrov preto prejavuje záujem o to,či USA s takýmto použitím stíhačky F-16,vyjadrili súhlas :

http://ukraina.ru/news/20151127/1014933348.html

Obama jako kdyby se snažil Turka podržet. To může být vodítkem.

Béda
27. 11. 2015 17:06

Lapálie ovšem může vzniknout, když Rus objektivními důkazy prokáže, že ruské letadlo bylo střeleno zezadu při odletu z tureckého území (to by znamenalo, že Turecko neohrozilo, případně že poslechlo – jestli vůbec existovaly turecké výzvy k opuštění tureckého území) ještě větší, když se prokáže, že vůbec neopustilo syrské území a vůbec největší, když se zjistí, že ruské letadlo neopustilo syrské území, turecké letadlo vlétlo na syrské území a tam zlikvidovalo ruské letadlo.

peter.
27. 11. 2015 17:28

Béda napsal

http://www.hlavnespravy.sk/rusko-pozastavi-bezvizovy-rezim-s-tureckom-hovori-o-prave-na-vojensku-reakciu/714334

Béda:
Pridajte aj celú Pravdu,Lidovky a Nové Slovo.Prečo vy každý môj odkaz zaseriete najmenej desiatimi svojimi?

Béda
27. 11. 2015 17:34

peter. napsal
Béda:
Pridajte aj celú Pravdu,Lidovky a Nové Slovo.Prečo vy každý môj odkaz zaseriete najmenej desiatimi svojimi?

Já na ten váš odkaz reagoval. A proč to dělám? Protože vývoj nezastavíš. Situace se mění každým okamžikem – snažím se monitorovat nejdůležitější děje průběžně. Kdo chce tak si ten který odkaz toho kterého diskutéra pod článkem jistě najde.

Clair
27. 11. 2015 17:55
Béda
27. 11. 2015 18:23

Béda napsal http://medzicas.sk/doteraz-nezverejnene-poznatky-o-zostrele-su24-vystupenie-vrchneho-velitela-vzdusno-kozmickych-sil-ruska-viktora-bondareva/ …Posádky vykonali bombardovanie dvoch určených cieľov a vykonali ľavotočivý okruh aby zaútočili na 2 zostávajúce ciele. Počas útoku v cieli, ktorý sa nachádzal vo vzdialenosti 5,5 km južne od štátnej hranice Turecka, v 10 hodín 24 minút sa posádka podplukovníka Peškova vypustina bomby a následne bola zasiahnutá raketou “vzduch-vzduch” z tureckého lietadla F-16, ktorý vyletel z letiska 8 brigády, Diyarbakir (územie Turecka). Pri analýze záznamov o vzdušnej situácii, zistilo riadiace stredisko letectva a protivzdušnej obrany Sýrie, vzdušný objekt letiaci rýchlosťou 810 km / h zo strany Turecka, letiaci v smere na štátnej hranici s kurzom 190 stupňov.… Číst vice »

Viky
Viky
27. 11. 2015 18:42

Bédo – „“ Lapálie ovšem může vzniknout, když Rus objektivními důkazy prokáže, že ruské letadlo bylo střeleno zezadu při odletu z tureckého území (to by znamenalo, že Turecko neohrozilo, případně že poslechlo – jestli vůbec existovaly turecké výzvy k opuštění tureckého území) ještě větší, když se prokáže, že vůbec neopustilo syrské území a vůbec největší, když se zjistí, že ruské letadlo neopustilo syrské území, turecké letadlo vlétlo na syrské území a tam zlikvidovalo ruské letadlo““ Bédo, já Vám nerozumím. Vy si opravdu myslíte, že tohle něco mění? MO RF pžece zveřejnilo dnes vteřinový rozpis událostí na nebi z „objektivní kontroly“.… Číst vice »

Viky
Viky
27. 11. 2015 18:45

No, vidíte Bédo, sám to zveřejňujete. A? A nic…

Béda
27. 11. 2015 18:49

Já vím Viky. Ti podvodníci svoji chybu, natožpak úmysl stejně nikdy nepřiznají. Stejně ze všeho nakonec obviní Rusa a budou jej sankcionovat. Lavrov s putinem jim ovšem stáhli veřejně trenýrky a RF má nyní volnou ruku při sestřelu každého tureckého letadla, které naruší syrskou hranici. Odobřil mu ji sám Erdogan, kterému až nyní začíná docházet, do čeho se dal svými loutkovodiči anebo svojí blbostí díky svému chtíči zatáhnout. Taky se již klepou strachy – zastavily jakékoliv turecké mise nad území Sýrie. A to je to pozitivum prvotní negativní události. Teroristi v Sýrii jsou odříznuti od Turka, jsou v pasti a… Číst vice »

nikdo
nikdo
27. 11. 2015 18:49

Velmi podrobný popis operace sestřelu jako předem připravené provokace řízené USA s použitím 2x AWACS (USA + Saúdská arábie), radaru systému Patriot a družicového uskupení k zaměření letadla, ověření bojové situace a navedení stíhaček ke střelbě. Radar F16 byl prý použit jen na krátkou dobu jako ukazatel cíle pro raketu.
http://rusvesna.su/news/1448602073

Béda
27. 11. 2015 18:51

Viky,

Situace se mění průběžně a velice rychle. Tak se ji snažím průběžně reflektovat. Obvykle nevím ráno, ani na oběd co bude večer.

Irena
27. 11. 2015 19:12

Viky napsal
Smiřte se s tím, že je to hnusná epizoda, která stála zbytečně život dva ruské vojáky. Ale umožnila říci na plnou hubu některé věci. Epizoda.

To snad nemyslíte vážně. Vy si myslíte, že to byla epizoda? Já si myslím, že to byla věc, která změnila mnoho a bude mít dalekosáhlé důsledky bez ohledu na to, co melou západní sračkomety. Tohle nebyla žádná epizoda a nikdo to tak nebere, tam nahoře. Dole ovce bečí stejně jako dřív, ale nahoře je velký pohyb.

Irena
27. 11. 2015 19:55

http://politikus.ru/video/64115-reakciya-turcii-na-s-400.html
Nové zpracování známého klipu s Hitlerem.

Béda
27. 11. 2015 20:08

Viky napsal No, vidíte Bédo, sám to zveřejňujete. A? A nic… Jinak Viky, napsal jsem to, protože ty Erdoganovy báchorky jsou neudržitelné, ať již veřejně projde kterákoliv z verzí. Ruské letadlo prokazatelně skončilo nejméně 4 km v hloubce syrského území. I kdyby nakrásně narušilo okrajově turecký vzdušný prostor, existovala zde smlouva RF-koalice vedená protektorem z USA, RF s Tureckem nebyla ve válce, turecký postup je zcela neobhajitelný, protože ruské letadlo buďto bylo mimo turecké území (všechno i trosky letadla tuto verzi podporují, dokonce USA tomuto tvrzení neodporují) anebo jestliže by měla Ankara pravdu bylo stejně na odletu z Turecka takže… Číst vice »

Viky
Viky
28. 11. 2015 8:15

Než jsem se odebral na kutě, hodil jsem do rybníka kámen, jak vidím. Ireno, já to myslím vážně. Epizoda. Já Vám to rozvedu, abychom z toho neudělali přetahovanou o posmrkaný ubrousek s křikem „já mám pravdu!“ z obou stran. Ireno, Je to epizoda, protože je to příznak choroby, ne choroba sama. I kdyby nastalo to, co požaduje ruská strana (omluva, odškodnění, potrestání viníků /teda, jak Erdogan trestá sám sebe si neumím představit/) nic to neřeší. Tak tedy ta choroba? ve stručnosti – podíl Turecka na rozpoutání války a současném stavu. To je provázáno na Erdoganovu vnitřní politiku. Erdogan je propojen… Číst vice »

Viky
Viky
28. 11. 2015 8:21

pokr. -angažmá můžete slyšet jednotlivé výkřiky. Vždy, když zasáhnou zájmovou skupinu jednotlivých zemí. Na severu Sýrie to sice není jednoznačně ISIL, jsou to jiní islamisté, s vazbou na ISIL. A velmi pevnou vazbou na Turecko. Když už se tak dramaticky Sýrie mění, tak proč si kus neodtrhnout. A do toho vtrhne Rus, a klidně zaútočí na Erdoganovic soukromý byznys a dává na frak turecké páté koloně v oblasti. To svět nežral, taková drzost. Pokud by tedy Erdogan „něco“ neudělal, mohl by rychle ztratit podporu u tureckých islamistů a nacionalistů. Kdyby nebyla „Suška“, bylo by něco jiného, Erdoganovi jde o prezidentskou… Číst vice »

Irena
28. 11. 2015 9:11

Viky napsal Ruská reakce je reakce na situaci, ne na epizodu V tom si protiřečíte. Že k něčemu podobnému dojít muselo je jasné, že se tím Západ opět o pěkný kus odkopal také, že to Rusové maximálně politicky využijí je zcela jasné. Že to tedy bude mít také dalekosáhlé politické důsledky také. To znamená, že se vaše „epizoda“ mění ve velmi důležitý zlom. Epizoda je něco nedůležitého a toto vaše nedůležité mění směřování řady procesů, proto to epizoda není, je to celkem zlomový bod. Ano, ta provokace mohla mít stovku jiných podob, ale to neubírá na důležitosti té jedné, která… Číst vice »

Viky
Viky
28. 11. 2015 18:01

Ireno, alespoň vím v čem to skřípe. …Epizoda je něco nedůležitého a toto vaše nedůležité mění … Sákryš, jak jste na tohle přišla? Aha, Vy přisuzujete termínu epizoda rovnou i to, že je nedůležitá. To jsem ani nenapsal, ani si nemyslel (ba, ani mi nedošlo, že takto to čtete Vy) Ne, ne,ne. Epizoda je jednotlivá událost, ale ne nutně podružná, nedůležitá událost. Nesmíte se jí ale věnovat přespříliš, dá se s pomocí ní ledacos odvodit, ale… (naše přestřelka vypadá asi takto: je to kámen v mozaice, -Vy říkáte drahokamu KÁMEN?!- No jistě, kámen, tentokrát mezi jinými kameny mozaiky. ) takže… Číst vice »

Irena
28. 11. 2015 18:22

Viky napsal
Smiřte se s tím, že je to hnusná epizoda, která stála zbytečně život dva ruské vojáky

Rozhodně ne zbytečně, stejně jako zbytečně nezahynuli ti vojáci v Kursku. Některé „epizody“ mají velké důsledky.