Dopis ministryni školství: Nerušte speciální školy (dokončení)

Je možné, že v jiných zemích je speciální pedagogika organizována jinak. Není však dobré nutit všechny pracovat podle jednoho „jedině správného“ modelu. Je to o komunikaci a také o naší schopnosti se obhájit. Pamatuji se na dobu těsně po sametové revoluci. Tehdy k nám přijeli speciální pedagogové ze Západu, aby nám předali své zkušenosti. Když jsme jim vše ukázali a provedli je po speciálních školách, řekli nám: „My vás nemáme co učit, my se budeme učit od vás.“ Tehdy byla speciální pedagogika u nás na světové špičce. Nenechte ji, prosím, upadnout do chaosu, už jen kvůli těm profesorům, vyhlášeným kapacitám, kteří ji před lety u nás zakládali a dobře věděli proč.

Celý článek najdete v Kulturních novinách

Námět: B. Tichánek

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
27. 11. 2015 21:25

No, napadá mě ouplná konspirační teorie. Většina z dětí v inkluzivní třídě pomalu zblbne a přestane se učit – tu trošku co zvládnou inkluzáci zvládnou levou zadní (pokud přežije šikanu od o několik let starších inkluzních propadlíků) a opravdový školy, tam budou chodit jen děti zbohatlíků. Ty budou jaksi bez inkluze. No, jaké pak budou šance na pracovním trhu, kde inkluze pochopitelně není, nebude ani se s ní nepočítá si dovedete představit. Jestli tohle není záměrem, tak jsem ….atd.
Takže rozvrátit rodinu, mravy, zvyky, tradice, vzdělanost … kde jsem to jen četl? Radši si nevzpomínám.

Sio
Sio
27. 11. 2015 22:38

Ta paní je prostě UČITEL a ČLOVĚK, smekám a hluboce se skláním. Když si vzpomenu na neskutečné kecy jakéhosi polovzdělaného duševního trpaslíka Bohumila Kartouze na BL, je mi zle.
Zde kompletní odkazy:
http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2015/5648f6fd88a35/56491742a0b65
http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2015/47-2015/5652354cdf547

makesino
makesino
28. 11. 2015 7:48

Děkuji za článek.Sama mám děti s ADHD,a všemi možnými dys….Děvčata školu zvládala docela dobře,ale syn měl i poruchy soustředěnosti a po pár letech,byl dáván za vzor,jako dokonalý grázl a i přes papíry od pedagogické poradny a psycholožky dělal reparát z němčiny.Přitom byl rád,že píše blbě,ale přece česky.Bál se chodit do školy a měl peklo ve škole,doma jsme taky byli na nervy,takže i doma.Co jsme ho nakonec dali do speciální školy pro tyto děti,stal se zázrak.Zlepšil si známky,do školy chodil v pohodě a hlavně neučili jsme se tři až čtyři hodiny k ničemu.Jsem ráda,že tuto školu dochodil,než ji stačilo ministerstvo zrušit… Číst vice »

PPK
PPK
28. 11. 2015 8:35

Jako bývalému učiteli je mi jasné, že mocensky prosazovaná a z USA importovaná vyučovací inkluze duševně zdravých dětí s dětmi sociálně dementními a organicky mentálně postiženými, to není nic jiného, než snaha o jednu z nejodpornějších společensko manipulačních intrik, jakou kdo kdy vymyslel. Leč, každá mince má svůj rub a líc a ne každá deformní iniciativa má vždy jen ty důsledky, které její autoři zamýšlí a očekávají. Připusťme, že elity tu chtějí mít ve výsledku stádo nemyslících a svárlivých poloblbečků a připusťme, že by se jim to po určitém období debilizace lidu nakonec i podařilo. Co bude pak? Inu, vidíme… Číst vice »

racek
racek
28. 11. 2015 20:39

PPK napsal Jako bývalému učiteli je mi jasné, že mocensky prosazovaná a z USA importovaná vyučovací inkluze duševně zdravých dětí s dětmi sociálně dementními a organicky mentálně postiženými, to není nic jiného, než snaha o jednu z nejodpornějších společensko manipulačních intrik, jakou kdo kdy vymyslel. Leč, každá mince má svůj rub a líc a ne každá deformní iniciativa má vždy jen ty důsledky, které její autoři zamýšlí a očekávají. Připusťme, že elity tu chtějímít ve výsledku stádo nemyslících a svárlivých poloblbečků a připusťme, že by se jim to po určitém období debilizace lidu nakonec i podařilo. Co bude pak? Inu,… Číst vice »