Otázka – Odpověď V. V. Pjakina ze dne 28. 12. 2020

Knihu V. V. Pjakina Svět křivých zrcadel si můžete objednat na webu zakazanevzdelani.cz

Děripaskův návrh na zavedení trestní odpovědnosti na osoby provokující sankce * Proč státy zavádějí sankce? * Nikdy jsme nežili tak špatně jako teď! * Zbývá Putinovi už jen měsíc života?  * Komentář ke knize Klause Schwaba „Covid-19: Velký restart“

K dispozici nový web Koncepce sociální bezpečnosti https://kob-forum.eu/

Překlad a titulky: Irena

5 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
Reply to  fajt
2. 1. 2021 16:34

A to prosím, pane fajt, to se udělala bitcoinu erekce, anebo dolar tak náhle zvadl?

fajt
fajt
Reply to  PPK
2. 1. 2021 17:25

s bitcoinem ( už masívně) spekulují i global elitáři a jejich servisní státy ( dollar zatím ostatní papírky drží v lajně, takže pouze o kolaps SS nepůjde, bude to horší), je mobilnější než zlato, na jednom ( už i kvantovém) mediu si může kdejaký leader psychopat odnést i kapitál celého opičího světa a může znova začít lichvařit třebas na Marsu nebo na Alfa Centauri. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
2. 1. 2021 20:31

Pokud cena ČEHOKOLIV udělá tuhle krásnou vzestupnou exponenciálu, tak je to jasný pokyn – okamžitě PRODAT !!!
https://charts.bitcoin.com/btc/chart/price#5ma4
A zamyslet se co za utržený zisk (z investovaného základu) koupit hmotného.

Jinak už krom klasického Bitcoinu BTC existule i jeho vlastní odvozenina BTCH.
Koho by zajímalo tak může začít třeba zde:
https://www.alza.cz/bitcoin-vs-bitcoin-cash?layoutAutoChange=1

fajt
fajt
Reply to  Gatta
2. 1. 2021 21:38

Vy víte, proč je hipsterský bitcoin v terminální krizi tradičních hegemonů tak nelogicky nadhodnocen ( a v globálním měřítku v kurzu a gigant lichváři extrémně tolerován) ??
… možná proto, že to má být časově převodné medium pro excelentní zasvěcence, a až jeho hmotná  funkce pro vybrané transakce pomine ( i na této úrovni se zametají stopy), tak si s ním potom můžou klidně hrát i děcka v Africe ( tedy kdyby měla virtuální vercajk) –  jenom úvaha, nemůže chtít po chlápkovi, který hladil futro pouze chcíplého Smilodona, aby věděl všechno. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
2. 1. 2021 23:26

Převodné medium – to zní zajímavě – pokud o ně bude zájem. Jinak jsem uvažoval zatím jen o CHF a Libře.

V této fázi vidím Bitcoin jako klasickou „pumpu na peníze“ ještě pro několik použití.
Bylo by zajímavé (a podstatné) se podívat jak vysoké byly objemy nákupů, co vyhnaly ten kurz tak nahoru.

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
3. 1. 2021 8:35

Re fajt Bitcoin – jistě ideálni prostředek pro mazání stop – těch co na tom mají zájem. Což může být kdokoliv – od drogových kartelú po cenrální banky. Jeden čas se zvažoval zákaz virtuálních měn, nyní se dokonce objevují snahy o „státní kryptoměny“. Mocní každopádně nenechají podstatnou část tvorby peněz v rukou „nějakého ajťáka a jeho tajného algoritmu“. Leda, že by to byl „jejich ajťák“. Re PPK – Dobré odkazy. Bohatí kupují velké objemy (pochopitelně rozdělené a pomocí prostředníků) při padajících cenách. Tedy po oškubání hejluů a zvláště pákových spekulantů. Potom kurzy stagnují, či roszou pomalu až do okamžiku, kdy… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  Gatta
3. 1. 2021 7:47

já bych se vrátil ke svému prvotnímu pocitu, který mě udeřil při této masívní spekulaci s metrosexuální měnou v prackách mocných ( a nejmocnějších) – intenzívní pach krve – něco podobného jsem zažil na vojně, když jsem se na cimře po ránu probral a náš místní honimír si přes noc podřízl ptáka, to první, co mě udeřilo do nosu byl velmi intezívní až elektricky znervozňující pach, který vyvolával utěkářskou, doslova zvířecí paniku – tahle traumatická ztráta krve ( nikdy před tím a ani potom jsem neviděl tolik rubínové kapaliny, sražené v obrovských krápnikových chuchvalcích) se mi navždy zaryla do paměti… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
3. 1. 2021 9:31

S trochou černého humoru … ten je nakonec v dnešním světě ta světlejší stránka.

Přežil ? Ale každopádňe jestli něco v životě honil tak to s jistotou dohonil.
A jak na podobnou věc říkal někdo v jiné diskuzi: “ Je to sice nezvyklé, ale neměl by to odsuzovat nikdo, kdo to nezkusil“.

Last edited 2 let před by Gatta
fajt
fajt
Reply to  Gatta
3. 1. 2021 10:56

ne, ale to taky nebylo jeho záměrem – krom toho s uřízlým  přirozením  v ruce ( ani vojenští havrani mu ho nemohli z pracky vyrvat – tedy na rozkaz jedné zelené gumy – nakonec se to prý podařilo až vojenskému patologovi, tedy silou a lámáním kostí) vypadal i po skonu docela spokojeně ( na vojnu neměl vůbec jít, no a VÚ 5934 Sabinov mu na duševním zdraví taky nepřidal) – na vojně si člověk prostě na smrt musel zvyknout – dnes to beru humorně ( a s výše popsaným darem, který aby čert spral). ..)  jinak, co vlastně dnešním vrcholným elitářům skutečně chybí, co opravdu… Číst vice »