Otevřený dopis Ministerstvu spravedlnosti

Vážený pane ministře,

jsem již v důchodu. Můj finanční příjem však není natolik dostatečný, abych si mohl zajistit patřičnou kvalitu života, kterou tak mnoho zdůrazňují všichni renomovaní odborníci, lékaři a psychologové. Díky tomu se cítím duševně velice špatně.

Souhlasím s tím, co nám říkají v televizi, že totiž naše populace rychle stárne, a že není dost mladých lidí, kterým by se chtělo dělat na seniory, nebo vůbec dělat. Chápu, že proto nejsou peníze na důchody. Navíc jsem již impotentní, tak již populaci nijak nezvýším. Nejsem tedy schopen zplodit žádné dítě. Na jeho bydlení, živobytí, výchovu, vzdělání a ostatní sociální potřeby bych stejně neměl peníze. A mimoto si nejsem jist, jestli by ten potomek nebyl nějaký holomek, který by nebyl ochoten mne živit ze svých příjmů.

Mám z toho všeho negativní psychické stavy a duševní nálady. Trpím depresemi, pesimizmem, neurózami, fobiemi, xenofobiemi, extrémizmem, paranoiou, zácpou, pomočováním a jinými duševními poruchami. Návštěvy u psychologů, psychiatrů a jiných odborníků a také jejich terapie a medikace u mne nijak nezabírají. Z větší části také proto, že na ty návštěvy a medikamenty nemám peníze.

Vybírání kontejnerů před naším panelákem snižuje moji společenskou prestiž a zhoršuje můj psychický stav. A navíc se tím dostávám do potíží s městskou policií, zákony a vyhláškami. Obsah kontejnerů je totiž majetkem městských technických služeb, které jsou majetkem zahraničních vlastníků, takže přivlastňováním jejich odpadků se dopouštím mnoha trestných činů a přestupků.

Už toho mám všeho dost. Celý život jsem poctivě pracoval. Před listopadovým vítězstvím nepracujícího lidu jsem nebyl v KSČ, STB, LM, SČSP, SRPŠ a jiných organizacích, ani v Jugoslávii. Nebyl jsem trestán před rokem 1989, ani po něm. Jsem slušný, poslušný a pracovitý občan, který vždy dodržoval všechny platné zákony, ačkoliv jsem je všechny vůbec neznal, nebo se v nich obvykle vůbec nevyznal, což mne nijak neomlouvá. Mám takový nejasný pocit, že se právě odtud, z mé politické nangažovanosti, pramení všechny moje psychické a sociální potíže. Proto se obracím na Vaše ministerstvo s touto žádostí.

Chtěl bych totiž podnikat, abych nebyl příživníkem a parazitem naší vyspělé ekonomiky. Chtěl bych si trochu přivydělávat ke svému malému důchodu, abych nemusel vybírat kontejnery, zlepšil kvalitu svého života, a abych mohl být duševně zdráv. Protože zákony naší krásné země jsou díky mému věku a počínající stařecké demenci pro mne nepřehledné a nesrozumitelné, prosím o přesnou veřejnou odpověď, abych se nechtěně nedostal při svém podnikání do nějakého rozporu se zákony naší krásné a svobodné demokracie. To bych velice nerad, neboť svoboda, demokracie a blahobyt této země jsou mně totiž nade všechno drahé. Podobně jako všem politikům, ekonomům a odborníkům.

Chtěl bych se zeptat, zda je možné občany této země klamat, obelhávat a podvádět, zda je možné z nich dělat hlupáky, blbce a idioty, a díky tomu zda je možné je okrádat. Nevidím totiž jiný způsob, jak bych vyřešil své sociální a psychické problémy a tak zlepšil kvalitu svého života. Poctivou prací to rozhodně nejde, to jsem zkoušel celý život, a také mám nevyléčitelný chorobný pocit, že to tak všichni důležití a úspěšní občané naší krásné země dělají. Také bych chtěl oplývat jejich sebevědomím, optimizmem, pozitivním myšlením a nadějí. Také bych chtěl být šťastný, jako všichni.

Děkuji Vám i čtenářům OM za patřičnou odbornou odpověď.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
asym
asym
21. 11. 2015 16:56

Obávám se, že příslušný pan ministr je natolik zaměstnán hledáním nejvýhodnější cesty k řitnímu otvoru příslušejícímu emerickému darmožroutovi, že na odpověď na Váš dopis budete čekat marně ;-(

Lena
Lena
21. 11. 2015 17:43

Pane žadateli, vy jste pěkný pitomec! Quod licet jovi non licet bovi! (Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi!) Proto se máte špatně.
Mělo by být uzákoněno toto na 1984 % platné a známé: „V demokracii jsou si všichni rovní, jenom někteří si jsou rovnější“.

Vlastimil
Vlastimil
21. 11. 2015 18:09

To Lena: Leno, znám spoustu volů, co se mají jako bozi. Jak se to slučuje se starým příslovím? Děkuji a prima večer. :-))

peter.
21. 11. 2015 18:15

Lena napsal Pane žadateli, vy jste pěkný pitomec! Quod licet jovi non licet bovi! (Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi!) Proto se máte špatně. Mělo by být uzákoněno toto na 1984 % platné a známé: „V demokracii jsou si všichni rovní, jenom někteří si jsou rovnější“. p.Waschek: Ani ja vás nebudem ľutovať! Na príčine všetkých vami vymenovaných potiaží je vaša nezodpovednosť a lajdácky prístup ku svojej budúcnosti.Prečo ste neštrngali na námestiach kľúčmi?A keď ste aj štrngal,prečo ste sa nestrčil do riti keď už nie samotnému Havlovi tak aspoň Klausovi,Ježkovi alebo Dlouhému? Možno,že stačilo aj Kocábovi.Mohli ste sa spolu s… Číst vice »

fantomas
21. 11. 2015 18:21

Dobrý den. Asi nechápu příspěvek pana Waschka , ale naše rodina se má dobře. Já jsem doktor , žena je soudce a náš kluk je státní zaměstnanec /poslanec/. Příjmy naší rodiny jsou pouze asi 260 tis. korun měsíčně. Nechápu jak jste to teda dělal. My jsme posledních 25 let poctivě pracovali. Ano máme problém pronajmou všechny nemovitosti které máme , protože národ chudne, ale to je demokracie. Je třeba aby se všichni zapojili do budování NAŠÍ demokracie. Teď dostanete přidáno 40Kč tak si sežente ještě nějaké zaměstnání. Je třeba sbírat víčka od petek , to je pozitivní. Dívejte se na… Číst vice »

Alena
Alena
21. 11. 2015 18:45

Chápu vás, ale nezoufejte. Stačí tak málo. Kromě Vámi vyjmenovaných nemocí to chce chytnout stařeckou demenci, Alzheimra či něco podobného . Pak prozřete a zjistíte, jak jste šťastný.

fajt
fajt
21. 11. 2015 19:55

http://ceskoaktualne.cz/2015/11/holandske-silenstvi-schvalena-povinna-eutanazie/

to tak bývá, když někdo s nadšením a bez opatrnosti hloupě otevře ošklivý dárek barevného převratu a místo blahobytu a důstojného života se na něj vyvalí kapitalistický mor tvrzený americkou vojenskou demokracii. Měli si tehdy lidé pořádně přečíst poučení na obalu, že kapitalismus kurewsky krátí život a spolehlivě zabíjí poctivky a naivky. ..)

p. Waschek opět excelentně . ..)

Lena
Lena
21. 11. 2015 20:56

Vlastimil napsal

To Lena:Leno, znám spoustu volů, co se mají jako bozi. Jak se to slučuje se starým příslovím? Děkuji a prima večer. :-))

No jasně, volové jsou přece bohové. Mají skutečnou inteligenci a nikoliv vzdělání. Zatímco vzdělný člověk (občan) je největší vůl na světě. Děkuji, TV Prima večer. :-))

J. W.
J. W.
21. 11. 2015 21:12

Peter, meritum článku zřejmě nevyniklo. Nejde mi o Bahami ani o klíče nebo někoho jiného v zadku. Jde mi o úředně právní odpověď na otázku, zda je možné občany této země klamat, obelhávat a podvádět, zda je možné z nich dělat hlupáky, blbce a idioty, a díky tomu zda je možné je okrádat. Toto je přece podstata vší ekonomiky, svobody a demokracie, totiž klamání a okrádání člověka člověkem a přírody člověkem. Nemůže to být tedy nijak trestné, navíc když uznáváme konkurenci a selekci. A tudíž se obejdeme bez ministerstva spravedlnosti i všech jiných ministerstev, vlády a státu. Oblbovat a okrádat… Číst vice »

peter.
21. 11. 2015 22:50

J. W. napsal Peter, meritum článku zřejmě nevyniklo. Nejde mi o Bahami ani o klíče nebo někoho jiného v zadku. Jde mi o úředně právní odpověď na otázku, zda je možné občany této země klamat, obelhávat a podvádět, zda je možné z nich dělat hlupáky, blbce a idioty, a díky tomu zda je možné je okrádat. Toto je přece podstata vší ekonomiky, svobody a demokracie, totiž klamání a okrádání člověka člověkem a přírody člověkem. Nemůže to být tedy nijak trestné, navíc když uznáváme konkurenci a selekci. A tudíž se obejdeme bez ministerstva spravedlnosti i všech jiných ministerstev, vlády a státu.… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
22. 11. 2015 4:23

Vážený pane Wascheku, doufám, že po mně nebudete chtít, abych vám i já lhal. Naše země nevzkvétá… Sakra, to už jsem někde slyšel, tak honem jinak! Píšete ,,Chtěl bych se stát podnikatelem, abych nebyl parazitem a příživníkem naší svobodné a demokratické společnosti. “ Proboha co to sem pletete? Ubezpečuji vás, že znám celou řadu podnikatelů, kteří (pokud jsou dosud naživu a opět na svobodě) nikdy nepřestali být poctivými parazity a na tomto principiálním postoji nehodlají nic měnit. ,,Klamání a okrádání člověka člověkem“, o kterém se rovněž zmiňujete, to bylo realitou za tzv. reálného socialismu. Dnes probíhá proces opačným směrem. Rovněž… Číst vice »

hudryper
hudryper
22. 11. 2015 7:15

Kolego Wascheku , zdravím a volám : “ My jedné krve jsme!“ Nezmínil jste se o Vašich bytových podmínkách. Pokud jste dosud nevyřešil problém s nadcházející změnou počasí,mohu Vám nabídnout skromný,leč jinak než otevřeným ohništěm nevytápěný apartman. Je to na okraji Prahy, má výborné spojení s jejím centrem i venkovem( okolo jezdí každých 5 minut vlak) a nad střechou projíždí po celých 24 hodin hromadná doprava všeho,tedy zboží i lidí.Ano,uhádnul jste! Jde o solidní stavbu mostu Klementa Gottwalda blahé paměti,který jsem coby pracující intelektuál v 80.létech pomáhal stavět. Pod jedním z nájezdových ramen tohoto mostu s demokratickým jménem „Barrandovský most“… Číst vice »

J. W.
J. W.
22. 11. 2015 8:00

Peter, nemám vůbec nic proti ekonomice, svobodě a demokracii. Jen mne zajímá, zda mohu oblbovat a okrádat druhé jako druzí. Pokud tak někdo nemůže, pak to není ta pravá svoboda, demokracie a tržní ekonomika, a neměli bychom tyto tak nazývat, ale měli bychom je zvát pravými jmény (například oblbování a okrádání). Třeba proto, aby se občané nebouřili a smířili s osudem a nechali se v klidu oblbovat a okrádat (jako vždycky). Oblbování a okrádání přece vadí nejvíce těm největším podvodníkům a zlodějům. Ti přece nejvíce oblbují a kradou, nejvíce řeční o ekonomice, svobodě a demokracii – zvláště, když je někdo… Číst vice »

fantomas
22. 11. 2015 8:04

Tady mne to fakt baví , slzím. Ještě , že máme tu politiku a ty její darmožruty , člověk by se nezasmál. Sláva hadropletům a zaplátované bídě. Jinak dnes v ČT ukazovali z historie , jak jsme v roce 1948 vyhráli bez jediného výstřelu a jak jsme úžasní. Sakra tady to jde v těch našich novodobých dějinách nějak sametově.
Vypadá to , že poslední tady vystřelil Vinnetou.

J. W.
J. W.
22. 11. 2015 8:07

Hudrypermarkete, musím k vám rozhodně zajet a pokusím se vás oblbnout a okrást, minimálně o tepich. Jinak pod most díky zimě nemusím, neboť po důkladné sebekritice jsem zjistil, že se dobře ohřívám pekle. Nachází uprostřed Evropy, v jednom kráteru. Zřejmě se již někdo pokoušel asteroidem tu pakáž, co tam smrdí a hnije, zabít, ale ona jako na potvoru přežila. Třeba příště….

J. W.
J. W.
22. 11. 2015 8:10

fantomas napsal Tady mne to fakt baví , slzím. Ještě , že máme tu politiku a ty její darmožruty , člověk by se nezasmál. Sláva hadropletům a zaplátované bídě. Jinak dnes v ČT ukazovali z historie , jak jsme v roce 1948 vyhráli bez jediného výstřelu a jak jsme úžasní. Sakra tady to jde v těch našich novodobých dějinách nějak sametově. Vypadá to , že poslední tady vystřelil Vinnetou. Konečně to někomu zapaluje, zatímco jiným vůbec nepřihořívá. Mylý pane Tomasi, je to všechno úžasná sranda, kterou díky své blbosti, kterou si nechceme přiznat, nechápeme. Proto se trápíme a myslíme si,… Číst vice »

J. W.
J. W.
22. 11. 2015 8:17

Idiotronicovi děkuji za velice hodnotný příspěvek. Peterovi dlužím omluvu, že mi charakteristický humor došel….už mne to lízlo také. Moc dlouhé příspěvky se nehodí, těžko se na ně odpovídá, jedině vědeckým článkem.

peter.
22. 11. 2015 9:03

J. W. napsal Ti přece nejvíce oblbují a kradou, nejvíce řeční o ekonomice, svobodě a demokracii – zvláště, když je někdo chce oblbnout a okrást pán Waschek: Odpoveď na vašu prvú otázku či aj vy môžete oblbovať a okrádať iných ako to robia druhí závisí od toho,do akej miery sa druhým podarilo oblbnúť a okradnúť vás osobne.Pokiaľ miera vášho oblbnutia a okradnutia naplnila zámery tých,čo nás oblbujú a okrádajú všetkých,tak moja odpoveď je,že nie.Nemôžete oblbovať a okrádať nikoho,lebo aby ste mohli tak konať, nesmiete byť a priori oblbnutý.Ak píšete,že oblbovanie a okrádanie vadí najviac najväčším oblbovačom a zlodejom tak vedzte,že… Číst vice »

fajt
fajt
22. 11. 2015 10:36
J. W.
J. W.
22. 11. 2015 12:05

NEDOROZUMĚNÍ! NEJSEM PLNĚ CHÁPÁN. ZNOVU SE SNAŽÍM VYSVĚTLENENÍ SVÉ TÍŽIVÉ SITUACE: Mně vůbec nevadí, když mne oblbují a okrádají druzí nebo stát. Toto je moje chyba a hloupost. Pouze jako občan ČR bych si chtěl přivydělat k důchodu, abych si vytvořil důchodový pilíř. Nelze to jinak, jak každý dobře chápe, než tak, jako to dělají druzí, totiž klamáním a okrádáním druhých. Nechci být obtíž, nechci parazitovat na druhých občanech, ani na státu. Potřeboval bych k tomu výslovný veřejný souhlas ministra spravedlnosti, aby mi pak někdo nevyčítal, že někoho klamu a okrádám. Jsem slušný, poslušný a poctivý občan, který ctí všechny… Číst vice »

peter.
22. 11. 2015 12:56

J. W. napsal Jen bych si potřeboval legálně přivydělat klamáním a okrádáním druhých k malému důchodu – J.W. Minister vám v tomto nepomôže,ale skúste sa skontaktovať s niektorým šikovným poslancom,ktorý si dokáže ku svojmu platu legálne privyrobiť klamaním a okrádaním. Nejakým šikovným spôsobom sa s ním zblížte(čo ja viem…kúpte napr.liter krabicového vína),pozvite ho a pri vínečku sa pokúste nenápadne od neho vymámiť informáciu, ktorá by váš problém vyriešila.Keby mu aj po vypití celej krabice vína nedochádzalo čo od neho vlastne chcete,udrite päsťou po stole a rovno sa ho opýtajte:Počúvaj poslanec!Ako to mám urobiť aby som si legálne mohol privyrobiť ku… Číst vice »

Bety
Bety
22. 11. 2015 18:50

Pane Waschku, na takový souhlas čekáte marně, protože podnikání typu LETADLO má zákonitě jen několik výherců, kteří mohou zbohatnout na naivitě okrádané většiny. Farizejsky nás sice před menšími zloději tohoto typu varují, ale ti, které letadlo vynese dostatečně vysoko jsou beztrestní. Pokud se tedy nedostanete k nějaké nové raketě (např. s názvem TOP, či nějaké podobné ) jste bez šance.

Alena
Alena
22. 11. 2015 19:11

pane W., vy to nějak prožíváte, cožpak si nedokážete přivydělat? Potřebujete nápovědu, tak vám ji poskytnu. Musíme vycházet z toho, co dnes letí, co je v kurzu, co nám GP přidělil a co naše vláda poslušně propaguje a podporuje.
A to dobře víte!
Pro začátek stačí souhlasné přikyvování na webech proislámských neziskových organizací, či účast na jimi pořádaných demonstracích. Točí se tam velké prachy, tam, pokud se uchytíte, máte šanci zaručit si přivýdělek. A nejen to! Vaše propagace, pokud budete natočen na TV, Vám zvedne hodnotu Vašeho výdělku. S chutí do toho!!!!

Aleš
Aleš
22. 11. 2015 20:14

idiotronic: Naše země jde ve šlépějích svého velkého vzoru. Avšak včera večer dávali ve veřejnobezprávní TV na svůj repertoár nezvykle zdařilý film: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10846616042-jfk/21538147874/
Že by blýskání na časy?

fajt
fajt
23. 11. 2015 6:29

i vy jeden filuto, vy na ně jdete pěkně od lesa :-) i když jste nijak neupřesnil, kterému ministrovi to vlastně píšete, ministrovi eutanazie, války, kapitalistické vendety, ministrovi pro robotu sprostého lidu, či frajerovi co má na starost konečnou otázku čechů atd.,atd ?…. ono je to ale v podstatě jedno, všichni fungují, jak jste sám popsal, v to samém režimu a to ze zásady oficiality, takže každý je kompetentní vám pomoci a nebo vás srazit ze skály – jenom na to jdete trochu nekapitalisticky, nedemokraticky, s takovým občanským přístupem, ze kterého oni maj naprostou čurinu a nebo, pokud to trvá… Číst vice »

fajt
fajt
23. 11. 2015 6:39

PS : a jak říkával můj dlouholetý kémo, kdo se bojí, věčně sere v síni – no a on se rozhodně nebál a dnes sere v paláci …a lidem na hlavy. ..)