Otřesné odhalení: Zločinný Islámský stát vytvořily Spojené státy a Saúdská Arábie

Takže tady to máme – a přímo od pramene. Někdejší premiér Kataru vydal svědectví o tom, jak jeho země, řízena Spojenými státy a pod jejich dohledem, spolupracovala se Saúdskou Arábií a Tureckem při dodávání zbraní a peněz džihádistickým povstalcům v Sýrii.

Explozivní interview o této věci je „veřejným přiznáním o tajné dohodě a koordinaci čtyř zemí, zaměřené k destabilizování nezávislého státu a k podpoře podvratných skupin al-Nusrá a al-Kajda na jeho území“.

Někdejší katarský premiér Hamad bin Džasim bin Džabr Sání, který za katarskou stranu až do roku 2013 na operace v Sýrii dohlížel, prohlásil při komentování skutečnosti, že státy Perského zálivu za podpory USA a Turecka ozbrojovaly v Sýrii džihádisty, doslova toto: „Nechci jít do detailů, ale vlastníme dokumenty o tom, jak se měnila i jak rostla naše role při dění v Sýrii.“

Bývalý premiér Kataru dále uvedl, že saúdskoarabský král Abduláh (vládl v S. Arábii až do své smrti v roce 2015) a Spojené státy postavily Katar do vedoucí role tajných operací v Sýrii v tehdejší tzv. proxy-válce proti této zemi.

Tento výrok přednesl Sání jako omluvu za podporu, kterou tehdy Katar terorismu poskytoval, a současně i jako kritiku USA a Saúdské Arábie za to, že udělaly z Kataru pouhého svého „podržtašku“. Čili troubu, který ve financování ozbrojených povstalců v Sýrii stále pokračoval, zatímco ony se z jejich původně široké podpory pomalu stahovaly. A to až do okamžiku, kdy na ně Sání podrážděně vyštěkl: „Vždyť jsme předtím byli přece všichni v jednom zákopu!“

Teď, když je tedy tohle všechno venku, skoro by se vám chtělo Hillary Clintonovou, která v době, o níž Sání hovoří, byla ministryní zahraničí USA, politovat. A současně si asi též říkáte: „Téhle věcičky Trumpův tým určitě dokonale využije.“

Ale omyl. Stal se pravý opak. Ani pípnutí se neozvalo z Trumpovy vlády a ani slovíčko z televize Fox, která tradičně republikány podporuje. Všichni zůstali tak tiší a mlčenliví, jak tiché a mlčenlivé jsou hroby statisíců Syřanů zabitých džihádisty.

Prostě se to nestalo.

Zdroj: Strategic Culture Foundation

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
senil
senil
9. 11. 2017 7:17

Saúdové jsou zlo. Jsou největším podporovatelem terorismu. Proti ní be se mělo zasáhnout. Saúdové jsou centrem zla a teroru. Ale mají hodně peněz, tak se s ní naše elity přátelí. USA asi nejvíc.

http://www.epshark.cz/clanek/103/saudska-arabie-vazeny-spojenec-nebo-nepritel

Amenre
Amenre
9. 11. 2017 9:23

Svině žaluje na ostatní svině.
Mít IQ Jeníka Křováka a kdybych se právě probudil z pětiletého kóma, tak bych byl jistě tímto „otřesným odhalením“ překvapen.

Mám pro něj jiný námět na otřesné odhalení – zveřejnit podrobnosti, kolik kapříků připlavalo na účty exministra Němce a jiným zainteresovaným osobám v kauze jeho příbuzného, který u nás radostně píchal nezletilé holčičky.

Martin (už bez taky m)
9. 11. 2017 9:56

To bude určitě hnusná „Ruská propaganda“ a je třeba s tímto „zlem“ takových velmi nehezkých a zaručeně „fake zpráv“ něco udělat… Pro začátek by možná stačilo, že by soudruh „herec“ Janda a jeho „komanda“ prohlásily, že i zde jde o Ruského agenta. A že „správní slušní hoši a děvčata“ a „to další“ dělají že neslyší, nevidí??? Inu stojíc či ležíc v jednou „zákopu“ nechtějí, aby se jim stal i fyzickým hrobem. Chtějí dále konzumně mlaskat nad hroby libovolných statisíců či miliónů – libovolně kde. Když totiž „mlaskáte“ (mlčíte) v té správné „Euroatlantické“ tónině – to pak máte další „spokojenost standartu“… Číst vice »

abx
abx
9. 11. 2017 11:41

sudca Najvyssieho sudu SR Stefan Harabin podal na GP trestne oznamenie na vtedajsiu Dzurindovu vladu vo veci suhlasu vlady na prelety bombardovacich lietadiel NATO. text oznamenia v .pdf:
https://drive.google.com/file/d/1j3reepUvXMTasCFlLtX9P6axu1XeD61N/view

M.C.
9. 11. 2017 13:16

Bodejť by se někdo ozval, tohle není jenom problém Obamy nebo Hitlary, to je máslo celé americké politiky.
Pro většinu zde virtuálně přítomných to asi příliš velké překvapení nebylo, spíše překvapilo, že něco takového vůbec nahlas zaznělo. Nějak se ta koalice všehoschopných začíná rozpadat. No, počkáme si.