Svět podle neoliberálního bílého US-psychopata

M. Moore: Bowling for Columbine Sociální zázemí psychotického neoliberálního bílého bělocha v USA má být náš pseudo-americký sen. Tento nový prototyp amerického snu pečlivě připraví a vykoná masovou vraždu a jiní ochránci amerického snu jej přitom zastřelí.


Stephen Craig Paddock je slavný šílený střelec v Las Vegas, který za sebou nechal 58 mrtvých (+ 1) a 546 zraněných. Je typickým bílým psychopatickým produktem amerického hyper-kapitalismu. Jeho poslední kontakt s rodinnými příbuznými byl na jeho bratra, a to 3 roky před střelbou. Celkem 20 let nekontaktoval nikoho ze své rodiny, neměl žádné sociální kontakty mimo svou filipínskou přítelkyni. Paddock byl dlouhodobě nezaměstnaný už v 90. letech, kdy v USA zmizely milióny klasicky zabezpečených pracovních míst. Stal se makléřem, prodával nemovitosti, vydělal milióny, byl notorickým gamblerem v Las Vegas. Tím si neoliberálním způsobem sociálního psychopata a kapitalisty splnil americký sen o tom, že bude bohatý tak, aby mu všichni mohli vlézt na záda. Pak tento nový prototyp amerického snu šel, pečlivě připravil a vykonal masovou vraždu a jiní ochránci US-snu jej přitom zastřelili.

Z amerického snu do neoliberálního horroru

Shrňme nové sociální zázemí psychotického neoliberálního bílého bělocha v USA, což má být náš pseudo-americký sen. Do 70. let byl bílý Američan převážně ženatý, on i jeho rodina pobírali tzv. “rodinnou mzdu” s příslušnými sociálními benefity, žili v prostředí satelitních sídlišť sobě podobné střední vrstvy. Cena jejich nemovitostí rostla, byli pyšní na to, že jsou Američani. Mimo válku ve Vietnamu měli zajištěno, že zemřou v relativním blahobytu a že jejich děti budou po vystudování a splacení celoživotních dluhů pokračovat v jejich kariéře. Po hypotéční krizi 2006-9 žijí v nájemných bytech a v přívěsech, mají dluhy, kam se podíváš, jejich děti už nemohou vystudovat kvůli nezaplatitelnému školnému. Těch pár z nich, kteří jako Paddock uspěli v neoliberální dluhové loterii, se stalo masovými vrahy v kategorii “šílený střelec”. Ti z těchto bílých sociálních psychopatů, kteří zatím nestřílejí nebo ani nebudou, si ničí osoby legálními oblbováky, nelegálními drogami a gamblerstvím všeho druhu.

Celkem 64 000 Američanů zemřelo v roce 2016 na předávkování drogami, což pro léčebny produkuje nemalý zisk. Většina drogových úmrtí v USA je způsobena buď opiáty (přírodní látky jako heroin) nebo opioidy (syntetické léky proti bolesti jako Oxycontin, Vicodin, Percocet a Fentanyl). Lékaři jsou dobře placeni, aby udržovali předepisování těchto oblbováků jako nejvýnosnějšího artiklu farmaceutického průmyslu. Alkohol je legální a také umožňuje osobní útěk z nové bídy a ze ztráty rodinné mzdy. Odhaduje se, že každoročně zemře na příčiny související s alkoholem přibližně 88 000 lidí (přibližně 62 000 mužů a 26 000 žen). Jídlo je také drogou na osamělost. Jeden ze tří amerických dospělých a nejméně jedno z deseti amerických dětí je obézní. Osamělost se stala v USA skutečnou epidemií, protože osamělí lidé mají mnohonásobně větší šanci na zničený život.

Nová americká neoliberální generace

Podívejte se na procento mladých Američanů, kteří žijí v pracovní prekaritě, běhají od jednoho krátkodobého kontraktu ke druhému. Výzkum renomované agentury PEW ukazuje, jak žijí zaměstnaní mladí v roce 2017.

Jak je vidět, celkem 35 % mladých Američanů již žije úplně samo. Jeden ze čtyř Američanů nemá podle výzkumu vůbec nikoho, koho by mohl kontaktovat v případě ohrožení života. Po masakru episkopálních věřících shromážděných přímo v kostele Charlestonu (Charleston church massacre, 2015) mají bílí fašouni, alias “white supremacist” další pole střelecké působnosti. Poslední střelba v kostele provedená dne 5. 11. 2017 bílým psychopatem a bývalým propuštěným vojákem nechala v kostele 26 mrtvých (Sutherland Springs church shooting). Šílený střelec Devin Kelley měl 26 let, rozbité manželství, bil manželku a děti. Z armády byl propuštěný za to, že svému malému synovci rozbil pěstí lebku. O menších případech, kdy bylo zavražděno jen 4 až 5 lidí, se americká veřejnost už ani nedozví, protože takové drobné incidenty patří jen do lokálních zpráv.

Je dobré se zamyslet nad světem, který produkuje neoliberální forma korporátního fašismu. Jeho posledním výkvětem je kategorie šíleného bílého střelce, který je osamělým psychopatem, žije mimo normální lidské vztahy, nenávidí lidi a miluje zbraně, které si v USA nakonec může koupit málem každý psychotik. To ukázal příklad Devina Kelleyho, který si vražednou zbraň koupil legálně a tři další k tomu, a přitom vůbec nemĕl legální povolení k nošení zbraně. Medailon tohoto bílého psychopata z Texasu v kostce ukazuje současný stav americké společnosti. Před střelbou žil Kelley u svých rodičů v New Braunfels ve stodole předělané na bydlení. V Texas Department dostal licenci jako bezpečnostní strážce, byl bezpečnostní pracovník, a přitom měl na svědomí obtěžování žen, násilnosti v okolí a týrání zvířat, kvůli čemuž jej soustavně vyšetřovala policie. Nakonec šel střílet do zdejšího kostela, kam chodila jeho bývalá žena, protože se stal aktivním, a jak vidět, vcelku bojovným ateistou.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
9. 11. 2017 7:58

Za pár dní oslávime jeden z najžiarivejších počinov našich národov.29..výročie Veľkej Nežnej Revolúcie.Dni,v ktorých sme hrdinským poštrngávaním kľúčmi na námestiach a vyrevovaním idiotských hesiel dosiahli to,že z prekliateho socializmu sme sa prekopŕcli do
vysnívaného,demokratického kapitalizmu,kde nás mala čakať len hudba,tanec,klobásy,Amerika,holé baby,skrátka raj na zemi.Vytriezvenie prišlo rýchlo,čo by nám ale nemalo brániť v tom,aby sme si
17.novembra znovu pripomenuli,čo sa z tých snov novembrových „štrngáčov“naplnilo.Dobre to napísal slovenský bloger menom „cudzinec“
http://cudzinec.blog.pravda.sk/2013/10/19/prekliaty-socializmus/

fajt
9. 11. 2017 8:23

peter. napsal
29..výročie Veľkej Nežnej Revolúcie

výročí státního převratu – to je přesnější – nechal bych tuhle apokalyptickou dobu dojet až do samého smutného konce, bylo by to nesmírně spravedlivé a evolučně správné ( a přesně i v duchu slov Vladimíra Vladimíroviče ). ..)

zedd
zedd
9. 11. 2017 8:35

Obecně s tím článkem souhlasím, jen v tom Vegas šlo nejspíš o něco mnohem víc. Konspirační teoretici předpokládají, že šlo o podstatně rozsáhlejší akci v režiji domácích tajných služeb, která se nějak pokazila.

fajt
9. 11. 2017 8:47

https://www.youtube.com/watch?v=heNsvefd2to – tak takhle si pamatuji známé a příbuzné, když jsem dojel sice na Slovensko, ale az magyar néppel. ..)

fajt
9. 11. 2017 9:26

https://cz.sputniknews.com/svet/201711096247196-mozna-kandidatka-prezident-rf-sobcakova-sankce-podpora/ – tahle ženščina neměla nedostatek, žila a žije si přepychově z toho, co postavili ruští socialisté ( a její nemravný pápa ukradl), kteří věděli jaká je americká korporace civilizační jed a přesto dnes veřejně navrhuje holokaust ruského lidu a podřízení se největším zločincům na planetě, kteří tady kdy žili – pokud mají rusové byť jenom trochu selského rozumu, tak s babou zacvičí tak, jak si její proradná duše zaslouží. ..)

peter.
9. 11. 2017 9:59

Euklid Tsakalokos je grécky minister financií.Salónny ľavičiar ktorý ako väčšina vyššie postavených socialistov nikdy netrpel nedostatkom peňazí.
No a toto je jeho podpis:
http://www.nadhlad.com/sites/default/files/styles/teaserbigobraz/public/tsakalotos1.jpg?itok=tdVAbH_C

Martin (už bez taky m)
9. 11. 2017 10:08

Americký sen se blíží ke konečné stanici a „dál koleje nevedou“…
Nejspíše proto mnohým vbíjejí do hlav „Evropské“ h(l)odNOTY…
Aby mohli dále „snít“, drželi huby a krok- vždyť přece soudruzi kapitalisté potřebují „klid na práci“…
17.11. 1989 – den od kdy se beznaději vymytých začalo říkat „svoboda“…,
den kdy byl skutečný, pravý smysl a význam slov jako
svoboda
demokracie
pravda
láska
národu v rámci „návratu“ věcí jeho
zcela vykraden.
Neofeudální korporátní fašismus ve verzi „normalizace 3.0“- je mnohem spíše odpovídající název pro dnešní „verzi“ „sPODVODy“ a „demo“KRÁS(T)cie…

fajt
9. 11. 2017 12:20

trochu mimo, ale s propagandou ( tedy kontrolou lidských emocí a obecně názorů) to souvisí, v honbě za vlastním ocasem se v emerické korporaci podařilo odstavit i jednoho z předních komediantů jewrejské zábavy, Kevin Spacey byl obviněn z nějakého nemravného deliktu, který měl spáchat před léty a jen stačil otevřít hubu na nějakou reakci, tedy přes svého agenta, byl odstřelen jako kdyby šlo o nějakého významného ruského agenta, který se chystal položit americkou zástavu do smetí – https://www.csfd.cz/film/295103-domek-z-karet/456716-serie-5/prehled/ – sice emerické seriály moc nemusím, ale tahle poslední řada je , prý, povedená a ta následující měla být hotovou bombou –… Číst vice »

M.C.
9. 11. 2017 13:12

No jo, jenže u bílých jsou to výjimky, psychopatičtí jedinci, kterých je ve společnosti malé procento, ale jsou, najdou se v každé společnosti. Jenže u jinobarevných se takové chování v daleko větší míře stalo normou. Co teď s tím? Skoro to vypadá, jako by ty magory někdo pošťouchl, aby bylo vidět, že i mezi bílými jsou vražední maniaci a nemluvilo se furt o těch jinobarevných. Ksenija si svými výroky spolehlivě podřezala větev – ale na to, aby mohli podpindosníci kvičet, že jsou volby zmanipulované, to bude stačit. Před půl rokem si Levada centr udělal průzkum šancí jednotlivých kandidátů na prezidenta.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 11. 2017 13:57

Manipulativní žvást s úsměvem idiota. Prý „amerikanista“, dokonce „vystudovaný“… Asii studovat zjevně netřeba, neboť první věta tohoto shovívavě se tvářícího „ředitele zeměkoule“ jasně všem „myšlenkovým opozdilcům“ kterým to od „plyšového hmlistosmradu“ ještě nedošlo „vysvětluje“ „vše“… Proboha- proč ten „bídák“Putin“ investoval tolik „ruských hackerů“ do snahy ovlivňovat US demostádické volby – když by měl přece vědět, že lidi volí „prezidentskou mateřskou školku“ nad kterou pro jistotu „demokracie a svobody“ bdí mninimálně dvojice generálů… Někam se nám ta „demo“Gracyje made in USA posouvá- a poslední s pobaveným klidem pronášené věty pana „amerikanisty“ o „setrvalém vraždění“ svědčí o tom kam by to neocons… Číst vice »

M.C.
9. 11. 2017 14:26

Ještě dodatek k tomu bílému psychopatovi:
Teď jsem si na Novinkách přečetl, že dotyčný se během služby u letectva pokusil pronést zbraně na základnu Holloman, kde sloužil.
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/454519-vrah-v-kostele-v-texasu-strilel-obeti-metodicky-jednu-po-druhe-do-hlavy.html
Takže to možná nebyl obyčejný psychopat, ale dálkově řízený nebo iniciovaný.
Základna Holloman AFB je dost nechvalně známa, její název se často objevuje v souvislosti s různými černými projekty.

Martin (už bez taky m)
9. 11. 2017 17:08

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ozbrojen%C3%A9_s%C3%ADly_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch Zajímavá data i k emisím CO2, dioxinům… Ať žije pangas z Vietnamu… Copak naše rýže- opravdu jen arzén?? Základny USA ve světě stručně, ale podrobněji: https://audiklub.cz/forum/tema/14490-vojenske-zakladny-usa-ve-svete Kolik asi bylo případů o kterých vyjma zastřelených a poškozených kromě rodinných příslušníků ani nikdo neví?? Holt za „mírové záruky“ se musí platit… Komu co udělaly ty postřílené děti?? Ale dle našich „amerikanistů“ „je vlastně vše v poho a nic se měnit nebude…“ (volná parafráze) A co když se nějaký otec některé z obětí nas.re a bude, a bude chtít použít proti „chybujícím úředníkům“ USAF „něco silnějšího“ – ve zkratu, zoufalství, atd?? Opravdu… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 11. 2017 17:37

P.S.: pokud je v současným upadajícím kdysihegemonem zavedeném a udržovaném „systému“ pravidlo, že „vše je jen o penězích“ – které jsou přece „měřítkem“ „úspěchu“ – pak nejspíše si do několika let některý z pozůstalých vyrobí vlastní – „malý ale náš“ – tomahawk v garáži… Jen asi nepůjde o „klasickou“ pro „obchod“ s indiány dodávanou „sekerku“… Co když si pak řekne, že úředníci USAF, kteří zavinili de facto smrt jeho dítěte protože na ně dovolili vypustit ozbrojeného deprivovaného idiota a které před podobným „řešením“ osobních problémů neochránilo ani „nejmírumilovnější prostředí na světě“ (kostel) si zaslouží „zub za zub“ – a odpálí… Číst vice »

Dana
Dana
9. 11. 2017 18:25

Spojene Staty Americke budou jen pretezce vzor pro malou Ceskou republiku, kde se , oproti Americe, vetsina tesni na malem prouzku zeme. Amerika ma vsechno obrovske, tedy i obrovske problemy, protoze je tricetkrat vetsi – zhruba rozlohou , ale hlavne obyvatelstvem. Cimz minim, ze v tak rozlehle zemi si kazdy zije tam, kde mu to vyhovuje a nasledne se muze z problemovych mist vystehovat, nemusi zit mezi lidskym lumpenproletariatem, jak by to napsal Marx :-) Treba na Slusnovsku v CR lidi ten vyber nemaji a pochopitelne, musi v techto socialne slabych koncinach zit az do uplneho vybydleni. I tam bych… Číst vice »

racek
racek
9. 11. 2017 18:37

Hezkýýýý! Typický bílý američan, tedy nezaměstnaný milionář, hráč hazardních her a sběratel zbraní, toužící postřílet černochy. Mám ovšem takový dojem, že když se podíváme na kriminalitu celkem, spíš ti černí a nahnědlí touží postřílet ty bílé.

Dana
Dana
9. 11. 2017 21:16

racek napsal Hezkýýýý! Typický bílý američan, tedy nezaměstnanýmilionář, hráč hazardních her a sběratel zbraní, toužící postřílet černochy.Mám ovšem takový dojem, že když se podíváme na kriminalitu celkem, spíš ti černí a nahnědlí touží postřílet ty bílé. Nemyslim, ze by vrah Paddock chtel zabijet cernochy a vubec nevime, zda byl vrahem nejaky neoliberal. Jeste k tomu musim dodat, ze v americkem chapani je liberalem ten, kdo ma socialisticke pohnutky, tudiz je nepritelem tradicnich hodnot konzervativcu.. Takze to je jine chapani liberalismu nez v Cesku. V Americe je casto „socialne citlivy liberal“ pejorativni oznaceni …Zdejsi liberalni politici se snazili vyuzit tragedii k… Číst vice »

peter.
9. 11. 2017 22:52

Článok p.Umlaufa je pre mňa sklamaním.On totiž obvinil z bieleho(!!) supremacizmu všetkých „šialených“strelcov – hromadných vrahov v Amerike.Vôbec ho netrápi,že nadradenosť bielej rasy nad inými rasami alebo národmi nevyznáva v USA už skoro nikto,žiadna významnejšia organizácia.A tie ktoré existujú sú z veľkej časti nacionalistické,vlastenecké,niekto by povedal extrémistické,ale v žiadnom prípade nie supremacistické alebo fašistické.V prevahe sú ako je známe skôr ľavicoví extrémisti. Umlauf sa vôbec nezmieňuje o „čiernom“supremacizme ktorý v USA evidentne rastie a prevláda nad belošskými nacionalisticými organizáciami.Mal si spomenúť na profesora černošských štúdií Kemau Kambona a jeho učenie o nutnosti vyhubenia bielej rasy.A mohol spomenúť aj dnes už… Číst vice »