Ozvěny Brexitu

Skotsko může dát Brexitu veto

26.června 2016

Ministerská předsedkyně skotské vlády Nicola Sturgeonová sdělila pro BBC, že skotská vláda může odchod Velké Británie z EU vetovat. Ve Skotsku hlasovalo pro 38 %, 62 procent proti Brexitu. Sturgeonová řekla, že pokud britská vláda postaví před Skotsko otázku odchodu z EU, a to je pravděpodobné, ona samozřejmě požádá členy skotského parlamentu, aby k tomu nedali „legislativní souhlas“. Dodala, že její strana má v parlamentu ze 129 míst  většinu  – 63 .

Doplnila, že by se měla věnovat pozornost tomu, jak se bude vyvíjet situace a kam povedou jednání Skotska s vládou Británie, Británie s Bruselem a Skotska s Bruselem.

Převzato z Ria.ru

http://ria.ru/world/20160626/1452396155.html

***

Ve Finsku shromažďují podpisy za referendum o odchodu z EU

26. června 2016

Televize Yle oznámila, že se pod petici k vyhlášení referenda o odchodu z EU shromáždilo již 10 tisíc podpisů. Petici organizuje Sebastian Tyunkkyunnen, předseda mládežnické organizace euroskeptické strany  Opravdoví Finové. Ta je součástí vládní koalice. Bezprostředně po vyhlášení výsledků referenda ve Velké Británii dalo pod finskou petici svůj podpis 3,5 tisíce Finů.

Tyunkkyunnen má zato, že Finsko potřebuje stejné referendum jaké bylo ve Velké Británii, aby se mohlo stát svobodným. Podle něho „Evropská unie tak akorát vyvolává v Evropě chaos“. Referendum má proběhnout v prosinci 2017.

Stejná iniciativa zde byla již v roce 2013, tehdy petici podepsalo na 30 tisíc lidí, jenže to nestačilo, na dokumentu takového charakteru musí být alespoň 50 tisíc podpisů.

Převzato z Fondsk.ru

http://www.fondsk.ru/news/2016/06/26/v-finljandii-sobirajut-podpisi-za-provedenie-referenduma-o-vyhode-iz-es-41097.html

***

Washington Post označil další kandidáty na opuštění EU

26. června 2016

Impuls k odchodu z EU může po Brexitu dostat dalších šest zemí:

Švédsko – samo sebe považuje za analog Velké Británie. Stejně jako ona odmítlo euro. Zatím je většina Švédů EU příznivě nakloněna, ale po Brexitu může nastat snaha o zesilování integrace a ve Švédsku se mohou začít obávat o svoji samostatnost.

Dánsko – Dánové v minulém referendu hlasovali proti dalším pravomocím EU. Obávají se dalších  migrantů, kteří by mohli ohrozit v této malé zemi systém sociálního zabezpečení. Při jednání s EU se země opírá o silného spojence Velkou Británii, a to se může po Brexitu změnit.

Řecko – a řecký dluh. Pro finanční pomoc Athénám je potřeba, aby v eurozóně byla velká soudržnost. Po odchodu Velké Británie už nebude Řecko tak silně podporováno. Může se ale stát, že EU sama vystrčí Řeky z eurozóny, aby uchránila jednotu zbylých zemí unie.

Nizozemí – zde je vedoucí stranou pravicová Strana pro svobodu. Její šéf Geert Wilders vyjádřil naději na uspořádání referenda o vystoupení z EU. Řekl: „Chceme-li přežít jako národ musíme zarazit islamizaci“.

Maďarsko – Premiér Orbán je znám jako nepříliš velký stoupenec EU. Také hodlá vyhlásit referendum, ne však o vystoupení z EU, ale ohledně migrace, tedy zda je EU oprávněna přerozdělovat běžence mezi členské státy bez souhlasu národních parlamentů. Nepřímo to podlomí autoritu Bruselu.

Francie – Francouzi jsou zarytí euroskeptici (61 procent obyvatel se staví proti členství v EU). Mnozí považují EU za příčinu svých problémů, jakými jsou slabá ekonomika a nebezpečí terorismu. To hraje do ruky Národní frontě, která zřejmě před volbami posílí.

Převzato z Fondsk.ru

http://www.fondsk.ru/news/2016/06/26/washington-post-nazvala-sledujuschih-kandidatov-na-vyhod-iz-es-41094.html

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
26. 6. 2016 22:04

Evropa nepotřebuje žádné struktury zotročující nás v podobě obří kolonie, podívejme se na Finsko, v NATO nikdy nebylo a z unie možná taky vykročí. A co my?

Martin (už bez taky m)
26. 6. 2016 22:24

Pokud by vystoupilo Finsko, může to změnit poměry ve Švédsku i Dánsku, pokud by ale vystoupila Francie, tak se EU okamžitě položí… Pak by nastal černý scénář popisovaný panem peterem… Pořád se mnohde píše „co všechno se nemůže stát“…- ale kdyby?! Život neběží podle „kdyby“- ovšem KDE (odkud, na jakém základě) SE BRALA TA JISTOTA, že „tohle se přece nemůže stát…“?? Opravdu by stálo za to, aby si blízké země (a jejich skupiny) uvnitř Evropy „sladily noty“ – a dále se domlouvaly na „vyšší celoevropské úrovni“ spíš po těch skupinách… Pak by snad minimálně- žádná země nemohla být „odhozena“, izolována… Číst vice »

fajt
27. 6. 2016 5:07

comment image?oh=36a10a2a1efb494c613ca4e97d0d4287&oe=57EF263B

peter.
27. 6. 2016 6:11

Po „Brexite“sa rozmnožili hlasy rôznych „celebrít“požadujúce zákaz referenda.V demokratickej spoločnosti nemôže rozhodovať o dôležitých veciach štátu „masa“.Lebo masa je hlúpa a vždy rozhodne zle.To je aj hlavný argument odporcov priamej demokracie.Ako príklad takéhoto názoru uvediem vyjadrenie slovenského choreografa a „tancmajstra“Jána Ďurovčíka,ktorý sa stal „celebritou“preto, lebo vie dobre tancovať čardáš.Tento parobok z Trebišova napísal:cit.“Brexit je rukolapný dôkaz toho,že referendum je najhorší spôsob rozhodovania o akýchkoľvek záležitostiach.S pomocou týchto demokratických spôsobov sa svet rúti do záhuby.Je nemysliteľné aby o hocijakých témach ktoré si vyžadujú erudovanosť,rozhodoval ťud.(pozn.treba žasnúť nad erudovanosťou väčšiny našich politikov).Nič proti napr.kuchárom,ale ako môže zmeniť politicko-ekonomický osud Európy názor kuchára… Číst vice »

Vaska
Vaska
27. 6. 2016 6:29

pro Fajt – nevím co si o tom mam myslet : http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=167604

Admirál
Admirál
27. 6. 2016 6:53

Martin (m) – „Co to udělá se sliby danými USA „posílit zbrojení na 2% rozpočtů jednotlivých Evropských zemí?? (Tady poněkud splývá EU a NATO)…co to udělá s ochotou USA dále platit většinu nákladů NATO??“

Ty náklady na zbrojení USA platíme přes dolar, ona sleva není zadarmo, mimo jiné za ni platíme suverenitou.

Admirál
Admirál
27. 6. 2016 7:04

Díky brexitu se pohnou ledy a vynořují se hrozby ale také možnosti a šance.

Hrozbou je, ocitnout se ve zmenšené EU, více svázané americkým diktátem na krku válku s Ruskem, která by fungovala stejně, jako EU před brexitem ale v menším.

Výhrou by byla EU, která změnila směr k suverénnímu rozhodování, míru a spolupráci na kontinentě, k respektu k voličům. To by samo osobě znamenalo krok směrem k prosperitě.

peter.
27. 6. 2016 7:19

comment image

Vaska
Vaska
27. 6. 2016 8:15

ozvěny Brexitu jsou krásně slyšet – soudruzi kvičej jako prasata na jatkách !!

Gatta
Gatta
27. 6. 2016 8:40

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407631-konec-evropy-mnoha-men-juncker-chce-vyuzit-brexit-pro-rozsireni-eura.html

Něco podobného jsem čekal.
Prostě přesně podle zásady: „Pokud něco nefunguje, tak je to tím, že je toho málo, takže a je potřeba přidat a přitvrdit.“

Aleš
Aleš
27. 6. 2016 9:12

Martin: Sanders by měl podpořit Trumpa a bude vymalováno…

Martin (už bez taky m)
27. 6. 2016 10:22

Admirál napsal Díky brexitu se pohnou ledy a vynořují se hrozby ale také možnosti a šance. Hrozbou je, ocitnout se ve zmenšené EU, více svázané americkým diktátem na krku válku s Ruskem, která by fungovala stejně, jako EU před brexitem ale v menším. Výhrou by byla EU, která změnila směr k suverénnímu rozhodování, míru a spolupráci na kontinentě, k respektu k voličům. To by samo osobě znamenalo krok směrem k prosperitě. Souhlas Admirále. První možnost by asi dlouho nevydržela, na druhou stranu se nepochybně vynoří další rizika a problémy… Aleši tam je problém- formálně je Sanders v nominaci za „Demokraty“.… Číst vice »

peter.
27. 6. 2016 11:20

Robert Fico o Brexite a EU.Ide o reláciu Ta3 v ktorej vytupujú aj iní politici a „politici“.Dojem pravdivosti však mám z vystúpenia R.Fica.
http://www.ta3.com/clanok/1086397/britania-proti-unii-30-minut-s-belom-bugarom-domace-politicke-turbulencie-neista-buducnost-europy.html

peter.
27. 6. 2016 20:07

Brexit sa môže prejaviť aj tak,že podľa projektu Merkelovej a Hollanda vznikne európsky superštát,v ktorom stratíme aj posledné zbytky suverenity.Poliaci to už okomentovali tak,že prídeme o akúkoľvek kontrolu nad svojimi hranicami a možnosť vplývať na rozmiestňovaním migrantov na svojom území.
http://politikus.ru/events/79504-germaniya-i-franciya-predlagayut-prevratit-es-v-edinoe-gosudarstvo.html
http://politikus.ru/events/79482-smi-soobschili-o-sozdanii-franciey-i-frg-proekta-evropeyskogo-supergosudarstva.html

hudryper
hudryper
27. 6. 2016 21:15

Tohle je „výkřik z leknutí“ p.Peter , nic jiného. Hollad bude moc rád,když mu Frantíci nenakopají zadel a při historicky nejnižší podpoře z řad národa to doklepe do voleb. A makrela se rychle blíží k podobné pozici u Němců jako Holland u Francouzů. Jsou zkrátka vyřízeni stejně jako opilec Juncker a grobián Schulz v EU. Tyto loutky nesplnily svůj úkol do konce a budou tedy obětovány v zájmu nasycení davů demokracií. V každém případě se globalistům podařilo hodit šikovně vidle do už už se rozjíždějícího procesu velké vojenské provokace vůči Krymu,na kterou by musel Putin odpovědět silou. Ukrouši mají setrvačnost… Číst vice »

lomikel
lomikel
28. 6. 2016 10:29

http://aeronet.cz/news/brexit-a-nord-stream-nemecko-rusko-eu-nato-globaliste-a-koncici-spojene-staty/

kukam ze brexit muze znamenat uplne vse, je to vrchol dealektiky ..
:)

Irena
28. 6. 2016 17:27

«Город Киев находится на территории города Киева, на территории, за которую я ответственный!»

Источник: http://politikus.ru/events/79575-klichko-ne-pustili-na-zasedanie-verhovnoy-rady-v-den-konstitucii-ukrainy.html
Politikus.ru

peter.
28. 6. 2016 17:30

Keď sa Obama ráno 24.júna dozvedel výsledky referenda vo V.Británii,prvé čo urobil,zazvonil premiérovi VB D.Cameronovi:
-Tak čo,už si sa dochválil,tvoju mať?!!!Na akého čerta si usporiadal toto referendum?! Ako si to mohol dopustiť!A keď už si to dopustil,prečo je taký výsledok?Kto to vyhodnocoval?Čo ste sa tam už odnaučili spočítavať?
– No-no,chcel by som poprosiť….
-To ja teba poprosím!Po dobrom,z vlastnej vôle…
A keď…
-Keď do zajtra večera nebudem počuť tvoje vyjadrenie,že odstupuješ z funkcie,tak pozajtra sa v britských“Tajmsoch“objaví správa,že sa ministerský predseda Cameron dovolenkujúci na Zanzibare ožral ako hovado a v opitom stave znásilnil papagája v miestnej ZOO.
http://politikus.ru/articles/79553-brexit-2-imperiya-nanosit-otvetnyy-udar.html

Irena
28. 6. 2016 17:35

Евроcоюз в панике!

Источник: http://politikus.ru/video/79549-evrosoyuz-v-panike.html
Politikus.ru

aram
aram
28. 6. 2016 18:55

Irena napsal

«Город Киев находится на территории города Киева, на территории, за которую я ответственный!»

Источник: http://politikus.ru/events/79575-klichko-ne-pustili-na-zasedanie-verhovnoy-rady-v-den-konstitucii-ukrainy.html
Politikus.ru

„Hlavní město Solnohrad je Solnohrad“ – E.E.Kisch :-)

Irena
28. 6. 2016 19:02

aram napsal
„Hlavní město Solnohrad je Solnohrad“ – E.E.Kisch

Jo, jenže ten to pronesl vědomě, jako hru slov :-)
Kdežto Kličko si své „perly“ ani neuvědomuje.
I když na druhé straně je to také svého druhu umění ;-)
И не только лишь все, мало кто может это делать.

peter.
28. 6. 2016 20:03

Veď má pravdu !
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/VIDEO-Poriadna-nakladacka-Najvacsi-euroskeptik-Farage-po-brexite-nesetril-europoslancov-Nikdy-ste-nemali-skutocnu-pracu-Tym-sa-to-ani-trochu-nepacilo-271658
Europoslanci sú väčšinou členovia pol.strán,ktorých ich materské strany odpratali do EP z obáv,že doma by im kazili preferencie.Ide obyčajne o neschopákov,ktorých jedinou zásluhou je,že stáli pri zrode strany.Poloidioti opití honórom a kopou nezaslúžených peňazí ktoré im vypláca EP aj z našich daní.

peter.
28. 6. 2016 20:08

peter. napsal
že doma by im kazili preferencie

dodatok:
Inú skupinu tvoria poslanci,ktorí naopak získali pre stranu veľa hlasov vo voľbách do národných parlamentov,no ktorých názory sa nezhodovali s konaním straníckeho vedenia.Boli mu nepríjemní.tak ich poslali do EP.(prof.Keller napr.)Ale tých je málo.