P. C. Roberts: 15 roků průhledné lži o 11. září

S 11. zářím 2001 se pojí řada spikleneckých teorií. Jednou z nich je i vládní torie o tom, jak hrstka Saudů přechytračila americký státně-bezpečnostní aparát.

Když přemýšlíme o 11. září, je dobré oddělit názor expertů od zcela nepravděpodobných vysvětlení. K názorům expertů řadíme i názor 2600 stavebních inženýrů a nejvýznamnějších architektů, seskupených do sdružení Architekti a inženýři pro pravdu o 11. září, kteří před časem zaslali Kongresu USA žádost o skutečné vyšetření případu. Dále je zde Sdružení hasičů pro pravdu o 11. září, je zde Sdružení pilotů pro pravdu o 11. září, jsou zde fyzikové a chemici, kteří analyzovali prach ze suti zřícených dvojčat a srovnávali jej s prachem, který vzniká při řízených demolicích – a shledali nevyvratitelnou shodu. A jsou zde i někdejší vládní úředníci, kteří vyslovili názor, že kdyby 11. září proběhlo tak, jak líčí vláda, následovalo by okamžité a důsledné vyšetřování předmětné události – které v tomto případě ovšem nenásledovalo.

Všechny tyto skupiny kvalifikovaných a zkušených odborníků tvrdí, že vládou vyprávěný oficiální příběh o 11. září je falešný. Architekti, inženýři a vědci uvádějí, že takto vyprávěný příběh odporuje nejzákladnějším fyzikálním zákonům. Hasiči a údržbáři z dvojčat tvrdí, že uvnitř budov slyšeli celou řadu výbuchů, z nichž první vycházely ze sklepních prostorů ještě předtím, než letadla do dvojčat narazila. Zkušení vojenští i civilní piloti pak mají za to, že manévry letadel při útoku na budovy Dvojčat byly mimo schopnosti únosců. Spolupředseda a právní zástupce tzv. Komise pro 11. září sepsali společně knihu, ve které uvedli, že americká vláda komisi lhala, a že tato komise byla de fakto vytvořena proto, aby ve svých závěrech neuspěla.

Takže shrnuto: Důkazy oficiální příběh nepotvrzují.

Tohle ovšem už dávno víme. Nevíme ovšem, kdo je za případ odpovědný. Nepřímé důkazy nicméně podporují podezření, že jde o neokonzervativce, jejichž už tehdy vysoké vládní úřady by jim akci pod falešnou vlajkou spáchat umožnily, stejně jako by jim umožnily odkládat či odklánět vyšetřování od správného směru minimálně do doby, než oficiální příběh bude tzv. vytesán do kamene

Od Izraelců též víme, že lidé v izraelské vládě byli o o útoku informováni předem, čímž se mohlo stát, že to byli právě izraelští kameramani, kteří byli na místě a v pohotové akci, když letadla do Dvojčat nalétavala.

Listy vyjadřující neokonzervativní postoje už v roce 1990 volaly po novém Pearl Harboru, kterým by USA zahájily válku za americkou hegemonii ve světě. S tím, že prvním cílem by měl být Střední východ s přednostní ve frotně pro Irák, Sýrii, Irán a Libyi – a to okamžitě poté, co se záminka pro útok najde.

Za čtvrt století, které jsem ve washingtonských úřadovnách strávil, rozumím velmi dobře tomu, že kdyby se 11. září seběhlo skutečně tak, jak oficiální příběh uvádí, Bílý dům, Kongres a média by spustila nekontrolovaný řev, žádající vysvětlení, jak se mohlo stát, že pár Arabů napálilo americký státně-bezpečnostní systém. Všech 16 amerických zpravodajských agentur a spolu s nimi i zpravodajské agentury jejich vazalů z NATO by bylo na nohou – ale namísto očekávaného poplachu odmítala vláda USA po dobu celého jednoho roku případ šetřit. Což se prokázalo jako dostatečná doba k tomu, aby se důkazy zlikvidovaly.

A tak bylo 11. září zužitkováno k válkám, které zničily sedm zemí a zabily miliony lidí, přivedly na svět miliony uprchlíků a dalo podnět ke vzniku amerického policejního státu, jenž je mnohem větším nebezpečím pro svobodu a demokracii, než je muslimský terorismus.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
leho
leho
11. 9. 2016 16:52

Lžím o lžích 11/9 se celkem dobře věnuje článek na Technetu Odhalil jsem falešné video pádu WTC. Konspirační teorie vysvětlí všechno. Musím zdůraznit, že konverzovat o těhle nesmírně stupidních konspiracích jakým jsou údajné demolice mrakodrapů WTC mě už silně unavuje…

peter.
11. 9. 2016 17:50

leho napsal

Lžím o lžích 11/9 se celkem dobře věnuje článek na Technetu Odhalil jsem falešné video pádu WTC. Konspirační teorie vysvětlí všechno. Musím zdůraznit, že konverzovat o těhle nesmírně stupidních konspiracích jakým jsou údajné demolice mrakodrapů WTC mě už silně unavuje…

Pavel Kasík je určite kompetentný k podobným úsudkom
http://vice.idnes.cz/novinari.aspx?idnov=527

Starý doktor
11. 9. 2016 18:16

Béda napsal

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/clintonova-mela-opet-zdravotni-potize-video/

Podařilo se mi video shlédnout. Zjevné neurologické problémy při nástupu do automobilu. Nyní již video odstraněno uživatelem!

Starý doktor
11. 9. 2016 18:21

Zajímavý článek od M. Babáčka, velmi dobře odzdrojovaný.
Opravdu Američané o přípravách útoků z 11. září nevěděli?
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8720-americane-utok-11-zari-nevedeli

hudryper
hudryper
11. 9. 2016 19:12

Starý doktor napsal
Zjevné neurologické problémy při nástupu do automobilu. Nyní již video odstraněno uživatelem

Odstraněním záznamu nic nevyřeší. Myslíte si,pane doktore,že organismus téhle kandidátky vydrží vystupňování kampaně ? Začínám se přiklánět k názoru dnešního aeronetu,že protivníci Killary a
loutkovodiči Trumpa o jejím zdravotním stavu vědí víc než ona a že ji možná nutí pokračovat v beznadějném volebním boji,protože na ni mají skutečně kapitální kompromateriály a ona musí šlapat vodu. Pokud budeme brát vážně výsledky jednání Kerryho a Lavrova v Ženevě,myslím že je o budoucím americkém kašpárkovi v bílé chýši rozhodnuto.

peter.
11. 9. 2016 19:15

Starý doktor napsal

Video zde– http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8722-hillary-clinton-dramaticka-zdravotni-indispozice-ceremonial-11-zari

Zdravím vás p.doktor!
Že sa baba nevys…e na celú politiku.Peňazí má dosť,kľudne môže sedieť na riti doma a vypekať vnúčatám a Billovi buchty s lekvárom.Alebo si váľať šunky na Floride,zaplatiť si nejakého gigola a ešte si trochu užiť.Veď už to má „za pár“,tak čoby ešte chcela.

Irena
11. 9. 2016 19:41

peter. napsal
Že sa baba nevys…e na celú politiku.

Víte Peter, když se podepíše smlouva s ďáblem, tak se z ní jednoduše vycouvat nedá.

Béda
11. 9. 2016 19:49

Irena napsal
Víte Peter, když se podepíše smlouva s ďáblem, tak se z ní jednoduše vycouvat nedá.

Řekl bych, že zde jde především o politickou investici. Jisté kruhy do Killery nainvestovaly značné prostředky a očekávají zhodnocení své investice. To zdaleka není jenom o nějakém chtění a nechtění. Ale možné je, že hlavní investoři vsadili na oba koně v telemarketingovém cirkusu.

leho
leho
11. 9. 2016 20:23

peter. napsal
Pavel Kasík je určite kompetentný k podobným úsudkom
http://vice.idnes.cz/novinari.aspx?idnov=527

Samozřejmě, že je plně kompetetní, proč by nebyl? Z portálu iDnes: Vystudoval žurnalistiku a posléze Mediální studia na IKSŽ FSV UK v Praze. Pavel Kasík je rozhodně daleko více kompetentní psát o 9/11 než kdokoliv ze zdejší diskuze.

PS: Je k popukání, jak zdejší diskutéři uplatňují taktiku rudého sleďě v podobě zprávy o kolapsu H. Clintonové, která nemá se samotným 9/11 vůbec co dělat…

peter.
11. 9. 2016 21:22

leho napsal
PS: Je k popukání, jak zdejší diskutéři uplatňují taktiku rudého sleďě v podobě zprávy o kolapsu H. Clintonové, která nemá se samotným 9/11 vůbec co dělat

leho!
Tak popukajte a neotravujte.Sa vám čudujem,že tu vôbec strácate čas.Vedel by som vám to napísať aj výstižnejšie,ale už ste ma omrzel a ani admin by z toho nebol nadšený.Choďte do „mekáča“,dajte si „hambáča“a spomínajte na Irak vy …..!

Sio
Sio
11. 9. 2016 21:34

leho napsal
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8722-hillary-clinton-dramaticka-zdravotni-indispozice-ceremonial-11-zari

99% novinářů jsou nájemné prostitutky, které vyfabulují cokoliv, když páníček hvízdne. K tomu navrch mu lížou v lepším případě nohy, aby něco přisypal do misky. Když se na to podíváte z tohoto hlediska, tady nejde o kompetenci ale o důvěrychodnost. A tu nějaký Kasík rozhodně nemá, jinak bych o něm něco věděl. Je to bezvýznamná nula. Pokud chcete číst něco od důvěryhodného novináře, tak prosím:
http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/22739-tereza-spencerova-pravda-o-11zai

Aleš
Aleš
11. 9. 2016 22:15

Víte proč papoušci ze společnosti svědků lehovových potřebují citace?
Aby věděli co smí a co nesmí papouškovat…

Aleš
Aleš
11. 9. 2016 22:31

A chtějí li citace zas a znova, mají je mít:
http://e-republika.cz/article3707-Pozadi-vra%C5%BEdy-ekologicke-aktivistky-Berty-Caceres
Nemusíme ani do Hondurasu ani ňů jorku. Úkladné vraždy dokonané a nedokonané se u aktivistů u nás také vyskytly. Většinou ale stačí vyhození z práce či pouhá hrozba.
Přijde den a zúčtujeme spolu. Jednoho krásného dne šlápne do úsměvu i našim korporátním fašounkům, chtělo by to přistřihnout drábky… Než nám
zprichvatizují i naše golanské výšiny, studánky, lesy, vodovody a třeba i vzduch.

Béda
12. 9. 2016 4:07

Leho, „…PS: Je k popukání, jak zdejší diskutéři uplatňují taktiku rudého sleďě v podobě zprávy o kolapsu H. Clintonové, která nemá se samotným 9/11 vůbec co dělat…“ 1/ Killery (která má značný podíl na zničení Libye a tamním násilí a chaosu, která porušovala americké předpisy pro komunikaci politiků) se ta zdravotní příhoda stala na pietním aktu k 15. výročí konspirace 11. září – takže s 9/11 to má co společného (víme?) 2/ Bush mladší byl stejný (s prominutím) blb a nebezpečí pro svět jako tato neukojená veleambiciosní čarodejnice 3/ nevím nač sem zatahujete nějaké novináře když na youtubu bylo video… Číst vice »

fajt
12. 9. 2016 7:50

vypadá to, že nad Hillary se stahují mračna ( její volební tým ohlásil, že má zápal plic – tahle nemoc se nedá, bez závažných rizik a následků, vyléčit za 14 dní – doktor, který to tvrdí není lékař, ale šarlatán) a do hry pomalu vstupuje Bernie Sanders ( prý je socialista, ale podle všeho to bude neomarxista a pravdoláskař každým coulem, který by toho mohl více dojebat než zachránit). ..)

Martin (už bez taky m)
12. 9. 2016 8:56

fajt napsal vypadá to, že nad Hillary se stahují mračna ( její volební tým ohlásil, že má zápal plic – tahle nemoc se nedá, bez závažných rizik a následků, vyléčit za 14 dní – doktor, který to tvrdí není lékař, ale šarlatán) a do hry pomalu vstupuje Bernie Sanders ( prý je socialista, ale podle všeho to bude neomarxista a pravdoláskař každým coulem, který by toho mohl více dojebat než zachránit). ..) Je možné, že korporace v zákulisí se rozhodly pro dramatický krok – likvidaci vlastní kandidátky – aby prosadily jiného panáka. Těžko říci jaký by byl Sanders – když… Číst vice »

Starý doktor
12. 9. 2016 18:26

peter. napsal
Zdravím vás p.doktor!
Že sa baba nevys…e na celú politiku.Peňazí má dosť,kľudne môže sedieť na riti doma a vypekať vnúčatám a Billovi buchty s lekvárom.Alebo si váľať šunky na Floride,zaplatiť si nejakého gigola a ešte si trochu užiť.Veď už to má „za pár“,tak čoby ešte chcela.

Zdravím též, tady je celkem zajímavé shrnutí obtíží od místních doktorů s úvahou o Parkinsonově chorobě u Clintonové.
A MEDICAL DOCTOR LAYS OUT 10 POINTS PROVING THAT HILLARY CLINTON HAS PARKINSON’S DISEASE – https://www.youtube.com/watch?v=iYqkkGn-cxo
Nejsem neurolog, ale mnohé z prezentovaného se mi zdá že „sedí“.

peter.
12. 9. 2016 18:52

Starý doktor napsal
Nejsem neurolog, ale mnohé z prezentovaného se mi zdá že „sedí“.

Ja som zase veterinár,ale vychádzajúc z videa,chýba mi tam tremor rúk(baba nepočíta peniaze),pri vystúpeniach nepôsobí malátne ale skôr excitovane,na jednom z predchádzajúcich videí,kde tak myká hlavou,to vyzeralo na tonicko-klonické kŕče,takže keď zohľadním mozgový infarkt malého rozsahu ktorý údajne prekonala,tak by som to na Parkinsona netypoval.Ale myslím,že sa nejedná ani o pneumóniu ako to dnes prezentujú médiá a podľa mojej laickej mienky ide o problém,ktorý musia riešiť neurológovia.Nech mi všetci humánni lekári a obzvlášť neurológovia odpustia moju bezočivovosť,že sa vyjadrujem k problému H.C.

Bety
Bety
12. 9. 2016 19:19

Peter, zasmála jsem se, díky!

hudryper
hudryper
12. 9. 2016 19:30

peter. napsal Nech mi všetci humánni lekári a obzvlášť neurológovia odpustia moju bezočivovosť,že sa vyjadrujem k problému H.C. Vzhledem k tomu,co je ta“ dáma “ zač,mám zato,že jste jako veterinář ta správná kapacita,která by se jí měla zabývat. I těch 83 mrtvol v jejím okolí v tom asi bude hrát nějakou roli. V reakci na to video z Manhattanu jsem obržel od jedné dámy výstižnou glosu. Já ji tady okopíruji : „Někdo řekl, ze prý ztratila střevíček, Popelka. Já jsem zase měla pocit, jako by ji zatýkala FBI. Že se to stalo na ceremonii 11-9. to ukazuje na skutečnost, ze… Číst vice »

Sio
Sio
12. 9. 2016 19:39

Pánové doktoři, možná jste podcenili rodinnou anamnézu. Vzhledem k veselým labužnickým aktivitám jejího charismatického manžela Billa bych doporučil vzít v úvahu některou z dlouho ututlávaných pohlavních nemocí. Syfilis se přímo nabízí, v pokročilém stádiu vede k neurologickým potížím, což souhlasí s Peterovou diagnózou a tento „veliký imitátor“ se může projevovat i podobně jako Parkinson. Ba i poškození srdce bývá ve vyšších stádiích přítomno.

peter.
12. 9. 2016 20:03

Sio napsal
úvahu některou z dlouho ututlávaných pohlavních nemocí. Syfilis se přímo nabízí

Nesúhlasím!To by Monika Lewinská maródila tiež.
http://extrastory.cz/assets/components/gallery/connector.php?action=web/phpthumb&ctx=mgr&src=%2Fassets%2Fgallery%2F1177%2F11910.jpg

peter.
12. 9. 2016 20:24

Tá Monika Lewinská…..to je tiež prípad! Nestačila jej strava zo „závodnej jedálni“,tak sa chodila prikrmovať do oválnej pracovni.A teraz je z toho prikrmovania nechutne tlstá.:
http://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/8/13/1307998/1307998_1200x.jpg?rev=1
Ale možno jej krivdím a v skutočnosti sa len od Billa chcela naučiť hrať na saxofón.

fajt
13. 9. 2016 8:01

Martin (už bez taky m) napsal Je možné, že korporace v zákulisí se rozhodly pro dramatický krok – likvidaci vlastní kandidátky – aby prosadily jiného panáka. Těžko říci jaký by byl Sanders – když dokázal zradit své voliče… Každopádně je evidentní, že „neřízený Donald“ dost vadí… Co je na něm sympatické je to, že dává najevo, že ani pod nátlakem NEBUDE vždy OCHOTEN UDĚLAT VŠECHNO… A nepochybuji, že ani u nás – „… kde nic už není hanba…“ to bude sympatické. Důležité ovšem bude, aby jej Američané volili masově napříč „politickým spektrem“ (tj. napříč lihově-drog-matickou žumpou) – za halasného pokřiku… Číst vice »

Aleš
Aleš
13. 9. 2016 8:39

Žurnalista žumpalista, jak se to rýmuje…
Slunce seno a pár facek,
hodina velkého trestu,
ještě chvíli budou viset na billboardu,
pak možná jen někde v arestu.
Ukloveme Společnými Silami
světu cestu do bezživotí,
Drábci a drábové si zaslouží,
jedině doživotí.
Zápal plic, dozvuk rým
absolutní rým
hraje prim…
Jak Mengele testovat na lidech,
to co se do nich vejde,
generace to snášely,
ale do nekonečna to nejde.
Nový den začne, sám ho zažehneš,
ať si jiskřička nebo rover,
vždyť i kačer donald už pochopil ta slova –
game is over.

fajt
13. 9. 2016 9:34

http://www.csfd.cz/film/392090-snowden/prehled/ – na americké pohádky nechodím, ale na tohle juknu ( začátkem listopadu) , uvidíme na kolik si Oliver Stone dovolí říznout do amerického masa. ..)

Aleš
Aleš
13. 9. 2016 22:04

fajt: O řezníky v euroatlantidě nouze není…