P. C. Roberts: Aktuálně o Ukrajině 9

Stejně jako byla faleš vše, co vám média a zdravotní i vládní činitelé vyprávěli o covidu, je faleš i vše, co vám titíž propagandističtí lháři vyprávějí dnes o Ukrajině.

K Američanům se od zavraždění amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, jeho bratra senátora Roberta Kennedyho, Martina Luthera Kinga, vietnamské války, 11. září, neexistujících „zbraní hromadného ničení“ Saddáma Husajna, „Asadova použití“ chemických zbraní, iránských atomových bomb, pozoruhodných lží o  Kaddáfím, covidové pandemie a ruských invazí, nedostává nic jiného, než lži. A tak celý západní svět žije v Matrixu, čili ve světě, vytvořeném propagandou, a široká většina lidí na Západě nemá tudíž tušení o realitě, ve které žije. Což je činí  absolutně neschopnými bránit svou svobodu a obrazně se stávají sedícími kachnami ve světě tyranie, který je rychle obkličuje.

Vezměme si např. západní narativ o Ukrajině. Příběh, který veřejnosti předkládají západní média, nemá s realitou nic společného. Ruský vojenský pohled se v této oblasti upíral vždy jen na Donbas na východě a jihu Ukrajiny, který je obydlen Rusy a byl vždy součástí Ruska, dokud jej sovětští vůdci, každý z nich pro své specifické důvody – stejně jako Krym – nepřevedli ze správy Ruska do správy Ukrajiny. A když v roce 1914 svrhly USA demokraticky zvolenou ukrajinskou vládu a samy pak Ukrajinu opanovaly, hlasovali krymští a donbaští Rusové pro připojení jejich území k Rusku. Kreml však přijal jen žádost Krymu a nikoli už žádost Donbasu.

Což byl tragický omyl, demonstrující nedostatek obezřelosti na straně ruské vlády. Neonacistické živly na západní Ukrajině, jejichž předkové v době 2. světové války bojovali na straně Hitlera, začali totiž napadat Rusy, žijící ve východní části Ukrajiny, a nejpřevážněji pak Rusy v Donbase. Nu a americká loutková vláda v Kyjevě se k této kampani připojila, když pro celé území Ukrajiny vyhlásila zákaz používání ruského jazyka.

Aby se tomuto odnárodňovacímu tlaku ubránili, vyhlásili pak donbaští Rusové svou nezávislost vytvořením dvou tzv. odpadlických republik, a to republiky Doněcké a Luhanské, které ovšem ukrajinské jednotky a neonacistické milice začaly okamžitě trestat každodenními dělostřeleckými útoky, jež pak pokračovaly dalších osm let a vyžádaly si tisíce civilních obětí. A po pouhém ostřelování následovaly i ukrajinské útoky, které po prvních neúspěších přece jen dokázaly ubrat z území obou odpadlických republik velké oblasti a připojit je zpět do pravomoci Ukrajiny.

Na zkrácených hranicích obou republik tak nakonec stálo zhruba 100 000 ukrajinských vojáků, připravených zmocnit se i zbytku odpadlického území, když ruská trpělivost vyprchala a vyprovokovala Kreml k intervenci. Přičemž washingtonské odmítnutí poskytnout Rusku bezpečnostní záruky toto rozhodnutí jednat jen urychlilo, a Rusko naprosto jasným vyjádřením oznámilo Washingtonu, že Rusko nedovolí Ukrajině, aby se tato stala členem NATO. Washington však v provokacích pokračoval i nadále.

Větší část vojenské intervence na Ukrajině směřuje k vyčistění Donbasu od ukrajinských a neonacistických sil. To je též důvod Putinova pomalého kroku války, vylučujícího používání těžkých zbraní proti oblastem a objektům obývaným civilisty. Těmito civilisty jsou Rusové, a jak Putin řekl, „přišli jsme tyto civilisty osvobodit, a ne je zabít“.

Západní mediální děvky a vládní činitelé zaměňují ovšem záměr Rusů vyhnout se usmrcení ruských civilistů za znamení „zastavené ruské invaze“, jak se vyjadřuje jak CNN, tak i NPR. Nu a některá ze západních médií jdou ještě dále a mluví o „ruské porážce“.

K čemuž přidávám tohle: Jestli nějaká ruská porážka bude, odehraje se na jednáních, a ne na bitevním poli. Protože ruské bitevní pole projevilo výkonnost mimořádnou. Ještě než ruské jednotky vstoupily do Donbasu, byla veškerá ukrajinská vojenská infrastruktura zničena, letectvo a námořnictvo bylo z akcí vyřazeno a ukrajinská armáda se ocitla bez leteckého krytí, bez možností komunikace a bez možnosti být zásobována.

Smyslem mírových jednání pro Rusko je vyhnout se zničení ukrajinských jednotek, od nichž  neonacističtí komisaři žádají bojovat do posledního muže. A zdá se, že Rusové dosud nepochopili, že jednají s „vládou“, která ničemu nevládne.

Rusové nasadili 200 000 mužů proti 600 000 ukrajinských vojáků vycvičených a ozbrojených Spojenými státy a Velkou Británií. Ukrajinská armáda, která tedy v přesile tři ku jedné byla jako bojová síla zničena rychleji, než Rusové porazili USA a Izraelem vyzbrojenou a vycvičenou gruzínskou armádu, která v srpnu 2 008 přepadla Jižní Osetii. A jedinou příčinou, proč nějaká budova na Ukrajině ještě stojí, je ruská zdrženlivost.

Kreml prostě věří, že Rusko dokáže dosáhnout svých cílů, aniž by přitom Ukrajinu zničilo. Což je ve smyslu vojenském možné, ale já opravdu věřím tomu, že ruská vláda je příliš důvěřivá na to, aby byla úspěšná též v jednáních. Rusko totiž má ještě stále morální vlákno a mylně  předpokládá, že je má i Západ. Rusové prostě nevědí, jak mají jednat se Satanem. Vzpomeňte např. na americkou ministryni zahraničí, která ve spojitosti s americkým zavražděním 500 000 iráckých dětí promluvila na televizní obrazovce takto: „Stálo to za to“. Ano, dominance Izraele na Středním východě za tu hromadnou smrt stála.

Američané, Britové, Francouzi, Němci, Japonci a vůbec všichni z amerického impéria netuší, jak byli zrazeni, jak byli zavlečeni do monstrózních zločinů, jak jim lži médií vymyly mozky, jak Washington zničil reputaci Spojených států, anebo proč většina světa dnes Ameriku nenávidí. A nevědí ani to, že americké impérium spěje ke svému zániku. Že sankce zničily na dolarech založený svět, a že zbytek světa, to je Rusko, Čína, centrální a východní Asie, vytvoří nyní své vlastní metody plateb, od Západu oddělené. Což zlikviduje jak dosavadní panství dolaru, tak panství americké moci.

Ale dokončeme kruh. Americká pýcha vytvořila aroganci, která nemůže převážit nad ruským, čínským a indickým odhodláním existovat jako suverénní národy. Americký globalizmus a washingtonský způsob uplatňování hegemonie se hroutí. A idioti ve Washingtonu sami ničí svůj vlastní vládnoucí systém. A to svými nedomyšlenými sankcemi, které vyhánějí Východ z dolarového systému.

Rusko pak má jediný problém a jde o problém vnitřní. V ruské vládě je veledůležitou osobou ředitelka Ruské centrální banky, jejíž politika slouží Západu a nikoli Rusku. A Putin bez ohledu na varování jediného rozumného ruského ekonoma Glazjeva klade budoucnost Ruska do rukou proamerické ředitelky Ruské centrální banky. Jde o banku, která nikdy nesloužila zájmům Ruska a která dnes představuje nejcennější položku Washingtonu v jeho nadějích Rusko konečně a definitivně porazit. A skutečnost, že Putin tuto hrozbu nevnímá, se podobá dýce namířené na samotné srdce Ruska.

Zdroj: PCR

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

5 30 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
7. 4. 2022 12:19

Bloomberg: Čína koupila uhlí a ropu z Ruska za jüany První dodávky uhlí a ropy z Ruska, placené v jüanech, dorazí do Číny v dubnu a květnu, uvádí Bloomberg s odkazem na čínskou poradenskou firmu. Soukromé ropné společnosti v Číně zakoupily několik dodávek sibiřské ropy jakosti ESPO. Možnost provádět vzájemné vypořádání v národní měně Číny již dříve navrhli ruští obchodníci s ropou v zájmu zachování plynulého provozu exportních kanálů. Zástupce čínského ministerstva zahraničí také mluvil o zainteresovanosti obchodovat energetickými nosiči s Ruskem za jüany či rubly. „Používání vlastních národních měnových jednotek v procesu průběžného obchodování nám umožní vyhnout se měnovým rizikům a… Číst vice »

malymax
malymax
7. 4. 2022 13:36

DNES byly zprávy a reportáže z Ukrajiny odsunuty na krátkou dobu stranou a celé Německo ovládla euforie, která vystřídala měsíce trvající napětí ve věci povinného očkování. V německém panoptiku, zvaném Bundestag, propadly již před nedávnem návrhy na povinné očkování od 18 let věku, vakcinátoři se však nevzdali a dnes se jednalo o populaci od věku 60 roků, kdy jsou už nyní tři čtvrtiny očkovány tři krát. Návrh povinného očkování zamítlo 378 poslanců, pro bylo 296. PRO, to byli všichni poslanci strany Zelených a také fanatici z Německé sociální demokracie, plus někteří, kteří „jedou s většinou.“ Mediálně protěžovaný ministr zdravotnictví Karl… Číst vice »

Irena
7. 4. 2022 13:40

Evropský parlament vyzývá k dočasnému zákazu na import energetických zdrojů z Ruska BRUSEL 7. dubna – RIA Novosti. Evropský parlament přijal ve čtvrtek rezoluci vyzývající k zavedení „totálního embarga“ na dovoz energetických zdrojů z Ruska, které by mělo být revidováno, pokud se ruský postoj k Ukrajině změní. „Poslanci požadují dodatečná restriktivní opatření, zejména úplné embargo na dovoz ropy, jaderného paliva, plynu a uhlí,“ píše se v tiskové zprávě EP. Zároveň by takové sankce podle poslanců měly být doprovázeny jasnou strategií zajištění energetických zdrojů EU a mohou být přehodnoceny, pokud „Rusko přijme opatření k obnovení nezávislosti, suverenity, územní celistvosti Ukrajiny“ a také… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
7. 4. 2022 14:34

Nejen, že vyhrává kapela, ale lid zaměstnanecký a samostatně podnikající musí stále na tom Titaniku leštit podlahy a okna, vykazovat pravidelná hlášení o splnění povinností … – jinak ho před utopením ještě postihnou drakonické tresty. Kdysi jsem četl obsáhlý článek, kdy jeden člověk popisoval kolaps Argentiny. Mimo jiné zde psal: „Jestli si myslíte, že se vše shroutí a nastane den ze dne bezvládí, tak se mýlíte. Policii se v nouzi sice nedovoláte a nikdo vás nebude chránit před gangy, ale daně budete platit pořád a budete nuceni dodržovat i zákaz parkování … “ Jinak zajímavý obrázek o těch energiích z… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Gatta
kolokol
kolokol
7. 4. 2022 14:42

Ten PCR je pomýlený už delší dobu. Podobně jako jeho jmenovec PCR test na kovid. Lepčí to už s něma asi nebude…

kolokol
kolokol
Reply to  kolokol
8. 4. 2022 8:07

No jen mínusujte krasavčici. Ale ne vše z toho, co je namířeno proti nacistickému moru musí být nutně kvalitní. Může být dokonce i velice zkreslující, naivní a ve svém důsledku i zavádějící a kontraproduktivní. A to je případ PCR! Jedna věc je něco si přečíst, co dle titulku nebo perexu souzní s mým náhledem, a druhou věcí je umět sdělované podrobit kritickému rozboru.

Last edited 1 měsíc před by kolokol
Alva
Alva
7. 4. 2022 19:44

Zajímavá novinka, protože z Novinek.cz.
.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/na-sitich-koluje-video-ukrajincu-vrazdicich-ruske-zajatce-zrejme-je-prave-40393167#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=iItSUhW1r94-202204071437&dop_id=40393167&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Jak uvedl novinář Al-Džazíry Dorsa Džabbari z Moskvy, je to „poprvé, co jsme viděli záběry ověřené západními médii, kdy jsou ruští vojáci záměrně zabíjeni ukrajinskými“.

Irena
8. 4. 2022 13:49

Zacharova prohlásila, že NATO fakticky válčí proti Ruské federaci na straně Ukrajiny   NATO fakticky válčí s Ruskem na straně Ukrajiny, přestože svou otevřenou účast v konfliktu popírá, prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovova. Informuje o tom agentura TASS. „Je stále očividnější, že přestože Severoatlantický blok popírá svůj otevřený vstup do konfliktu, ve skutečnosti už dávno bojuje na straně Ukrajiny proti Rusku,“ uvedla Zacharovova k výsledkům zasedání Rady NATO na úrovni ministrů zahraničí. Diplomatka poznamenala, že NATO navyšuje své síly na východě, aby zadržovalo Rusko, a zároveň pokračuje v zatahování do své vlivové sféry Gruzie, Finska, Švédska a států… Číst vice »