P. C. Roberts: Cožpak se Rusové nikdy nepoučí?

Urážka za urážkou, a k tomu další urážka – a ruský ministr zahraničí se ještě zeptá: „Cožpak si americké úřady opravdu nepřejí normalizovat dialog?“

Samozřejmě, že ne! Kolik dalších důkazů pro tento fakt ruský ministr zahraničí ještě potřebuje? Američané vězní syna ruského právníka, a to zcela mimo jakoukoli legální americkou jurisdikci – oni ho totiž unesli a poté odvlekli do Washingtonu. Údajně k soudnímu projednávání, jehož datum je ve hvězdách.

Zadrželi i ruskou občanku Marii Butinovou falešně obviněnou ze špionáže a odsoudili ji k trestu ztráty svobody.

A můžeme pokračovat a pokračovat. Právě v těchto dnech zadrželi Američané poslankyni ruského parlamentu Ingu Jumaševovou, kterou předtím pozvali k účasti na dialogickém fóru Fort Ross v USA, což je každoroční akce, na níž američtí a ruští účastníci hovoří volně mezi sebou.

Dokáže tudíž ruská vláda porozumět tomu, že je pro jednotlivé její členy nebezpečné přicestovat do USA nebo kamkoli jinam mimo území Ruska, kde se jich washingtonští rabijáci mohou zmocnit a unést je?

Jak poté, co Washington zrušil imunitu a ovládl ruský konzulát v San Francisku, stejně tak jako ruská obchodní zastoupení v New Yorku a ve Washingtonu, mohou Rusové stále ještě nevědět, že USA jsou gangsterským státem? A jak může mít tedy Rusko normální vztahy s americkým gangsterským státem? Cožpak ruská vláda není schopna pochopit zřejmá fakta?

Až do nebe volající ponižování a potupy, které ruská vláda z rukou Washingtonu tak ochotně přijímá, povzbuzují gangstery k potupám dalším, které se budou už jen zostřovat.

To si pak Rusové zase jen pokorně postěžují, až Putin sám, poté, co vstoupí na půdu Spojených států, bude zadržen a vyslýchán? Vždyť ho přece mohou uvěznit za vměšování se do amerických prezidentských voleb! To i pak se ruská vláda před Washingtonem přihrbí?

Ne, to ponižování a potupy se budou zostřovat, dokud na ně ruská vláda neodpoví odpovídajícím způsobem – a to ráznou akcí. Čas na ni už více než dozrál.

Neexistuje absolutně žádný důvod pro to, aby se Rusko bálo korupčnické a společensky degenerující země, která za dvě desítky let nedokázala porazit jen lehce ozbrojený Tálibán v Afghánistánu.

A otázka další: Proč se ruská vláda vystavuje jízlivé nepřátelské publicitě tím, že na svém území povoluje rozvíjet činnost zahraničních neziskovek placených z fondů CIA? Vždyť právě ony svými výtržnostmi a protesty narušily nedávné akce vládnoucích stran v Moskvě, takže následný pokles hlasů podporujících ruskou nezávislost nebyl ničím jiným než vyjádřením nesouhlasu vlasteneckých Rusů s tím, že je jejich vláda neochránila Rusko před americkým vměšováním. A nevšimla si ruská vláda ani nedávných násilností v Hongkongu, ke kterým došlo právě jen v důsledku čínské nonšalance vůči aktivitám tamních Spojenými státy financovaných neziskovek?

Cožpak chce jednou prožít totéž?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
13. 10. 2019 7:39

Jak si pan Craig tu ráznou odvetnou akci představuje, to by mě zajímalo. Amerika si vybudovala pověst agresora a krajně nespolehlivého partnera všude, kam strčí nos. Rusko postupuje opačně, vede dialog se všemi, daří se mu to, a přes veškerou propagandu je vnímáno rozumnými lidmi pozitivně. Vždyť jen taková pomoc Sýrii Ameriku pěkně vytáčí, ne? Takové Turecko se svou vrtkavostí a nespolehlivostí není o nic lepší než USA a přece dialog s ním má smysl. Asi by pan Craig jako správný patriot byl rád, kdyby se negativní vnímání jeho vlasti v případě té „rázné odvetné akce“ posunulo do pozadí. I… Číst vice »

Gatta
Gatta
13. 10. 2019 11:02

K Rusku se nechci vyjadřovat – ale z hlouposti je rozhodně nepodezírám.

A čínský přístup k protestům v HK … Číňané nikdy neotvírají karty. Jednak ti největší výtržníci mohli být provokatéři jak že strany neocom, tak i že strany pekingské Číny.
Na druhou stranu je Čína je klidně schopna „vyměnit“ (nebo nechat odejít, třeba do GB) nejen všechny protestují studenty, ale třeba i všechny ostatní nespokojence v HK, a dosídlit tam obyvatele z pevniny.