V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 7. 10. 2019

Knihu V. V. Pjakina Svět křivých zrcadel si můžete objednat na webu zakazanevzdelani.cz

Steinmeierova formule a Minské dohody * Kárné prapory musí být zlikvidovány * Ukrajinští experti v ruských TV debatách * Proč evropské centrální banky odmítly dohodu o koordinovaných prodejích zlata? * Úloha Žirinovského v ruské politice * Jak bojovat proti alkoholismu? * Ščolokov – poslední stalinský ministr

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
13. 10. 2019 13:42

Re orinoko – Tak co ty na to, jako odborník na Kurdy?
Jinak Trumpovi se vůbec nedivím že vycouval- zamotat se do toho vojensky by byl sakra problém – vojenský, politický i finanční. Takhle sankce poškodí ekonomicky vzpurného Erdogana, a otázkou je, kdo by USA tuhle vojenskou angažovanost zaplatil. Trump je nejen státník, ale především obchodník. A ne válečný dobrodruh.

Já popravdě očekávám brzkou Assadovu ofenzívu v Iddibu a Lakatii.

Gatta
Gatta
13. 10. 2019 13:50

PS
Možná se poučil od Číňanů … V kolika zemích poslední dobou “ zapustili kořeny“ ?
A kolik vojáků, letadel a válek k tomu potřebovali ???

jb
jb
13. 10. 2019 17:59

Před návštěvami Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů poskytl Vladimir Putin rozhovor pro televizní kanály Al Arabiya, Sky News Arabia a RT Arabic.

Video a přepis do textové formy:
http://www.kremlin.ru/events/president/news/61792

orinoko
orinoko
13. 10. 2019 18:32

Měl jsem napsanou odpoved… a pak jsem odklepl omylem delete.
Kurdove si naběhli na hrabe i vidle. Je to furt dokola.
Podle mých informací už syrska armáda vstoupila do oblasti SDF na severu nad Allepem, kde by měl Rus údajně zebezpecit bezletovou zonu.
Panuje Rusko-Syrska shoda na dobytí celého Idlibu do konce roku. Věci se komplikují jinde, je nutno některé zalezitosti dotahnout do kýženého konce.
Tureckem podporovany teroristický dobytek zastřelil nějakou kurdskou významnou politicku , která měla vizi kurdske existence v rámci syrského statu.
Jj, Kurdove už jsou v pokleku.
Jako neohrozeni bojovníci se zrovna nejevi.

jb
jb
13. 10. 2019 18:34

jb napsal
Před návštěvami Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů

Řekl bych – vzhledem k tomu, jak říkává Pjakin, že Putin vždy na návštěvách řeší více zadání a úkolů najednou, pokud si dobře pamatuji…

Tak v rámci této „cesty“ usuzuji, že sledujeme Putinovo řízení a řešení procecu „Zdroj míru“ a zároveň probíhající proces GCCcomment image v zájmu Ruska a s naplánovanými cíli.

jb
jb
13. 10. 2019 18:44

orinoko napsal Věci se komplikují Při náletu tureckého letectva v Sýrii zemřely tři zahraniční novináři https://vz.ru/news/2019/10/13/1002761.html V důsledku náletu tureckých vojenských letadel na konvoje strojů nedaleko syrského města Ras el-Ain zahynuli tři zahraniční novináře, oznámil televizní kanál Al Mayadeen s odkazem na kurdské zdroje. Dříve bylo hlášeno, že v důsledku útoku letectva Turecka na kolonu aut nedaleko syrského města Ras el-Ain zemřelo více než 11 civilistů a je několik desítek zraněných. Jak se stalo známým, mezi cestujícími byli novináři, kteří zastupují zahraniční média, hlásí TASS. Podle zdrojů, autobus měl několik anglických a francouzských korespondentů, stejně jako reportéry místních médií. Mířili… Číst vice »

Gatta
Gatta
13. 10. 2019 19:23

Re orinoko
Jojo Kurdi sice vsadili na favorita, ale on se změnil trenér a jejich kůň se závodu jaksi nezúčastní. A pan Trump jim maximálně, ale velice ochotně, prodá nějaké další zbraně.

Prostě optimisticky „uvěřili“ a ztratili smysl pro to co je možné a nemožné.
Jako ČSSR v roce 68 … nebo možná jako Erdogan zrovna velmi nedávno.

A co na to vše vládní enklávy v Hasace ??

jb
jb
13. 10. 2019 20:10

orinoko napsal Podle mých informací už syrska armáda vstoupila do oblasti SDF na severu Kurdové se dohodli s Damaškem o rozmístění syrských vojsk podél hranic s Tureckem https://vz.ru/news/2019/10/13/1002780.html Zástupci syrských Kurdů prohlásili, že dosáhli dohody s Damaškem o rozmístění syrských vojáků podél hranice země s Tureckem, uvedla agentura France-Presse. V prohlášení Kurdů se konstatuje, že účelem umístění syrských vládních vojsk podél hranice s Tureckem je pomoci koalici „Síly demokratické Sýrie“, jejíž základ tvoří kurdské polovojenské formace, pro odražení „turecké agrese“, hlásí TASS. Po zahájení operace „Zdroj míru“ v Sýrii turecké síly vstoupily do Tell-Abyad, převzaly Ras el Ain a také… Číst vice »

jb
jb
13. 10. 2019 21:15

Gatta napsal
Možná se poučil od Číňanů … V kolika zemích poslední dobou “ zapustili kořeny“ ?

V tomto videu popisuje současné děje – běžící a očekávané – ruský specialista na Čínu A. Devjatov https://www.youtube.com/watch?v=g9VRMsZixYE (rusky).
Mluví i k Sýrii, tak bude možno následně porovnat s osvětlením Pjakina, který snad zítra k tomuto tématu taky něco řekne.

jb
jb
13. 10. 2019 22:06

jb napsal
porovnat s osvětlením Pjakina

…bude také zajímavé pozici Číny.

Čína (takticky) mlčí, žádný postoj ani prohlášení k operaci „Zdroj míru“ jsem nezaznamenal.
Signalizuje to dle mého, z celkového širšího hlediska globálního a strategického, odkud vítr vane.
Druhé budoucí CKŘ – Írán vydal formální nesouhlas, ale projekt Erdogana nechal spustit.

A Čína mlčí, sleduje, mlčí a jistě skrytě řídí…dle zadání a cílů.

jb
jb
14. 10. 2019 9:08

jb napsal Kurdové se dohodli s Damaškem o rozmístění syrských vojsk podél hranic s Tureckem Esperovo prohlášení o kurdských plánech „uzavřít dohodu“ s Ruskem a Sýrií https://russian.rt.com/world/news/676692-pentagon-kurdy-rossiya Ministr obrany USA Mark Esper v rozhovoru pro CBS prohlásil, že kurdské „Síly demokratické Sýrie (SDS) chtějí uzavřít dohodu s Ruskem a Sýrií aby čelily tureckýcm vojenským silám. „Během posledních 24 hodin jsme se také dozvěděli, že SDS hledají možnost uzavřít dohodu se Syřany a Rusy v rámci protiútoku na Turky na severu (Sýrie), “ řekl. Také řekl, že USA se připravují na evakuaci 1 tisíce vojáků ze severu Sýrie „co nejrychleji a… Číst vice »

Gatta
Gatta
14. 10. 2019 9:28

„SDS hledají možnost uzavřít dohodu se Syřany a Rusy v rámci protiútoku na Kurdy… “
Jak se říká; „Když je blbá hlava – trpí celé tělo „.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 10. 2019 15:49

Kurdové se se Syrskou vládou a RF měli dohodnout dříve. Tohle by si pak mohli do značné míry odpustit. Vraždění vyjednávající opozice, tím spíše ženy která nebojovala (v jinak bojovném regionu) může ale nejen přímým viníkům přinést něco podobného. Terén je tam i hodně pouštní, rovinatý, nějakou přímo „válku v džungli“ mimo poříční zónu nelze čekat. Voda tam má ale velkou cenu pro celou Sýrii (nejen) a tak Assad ani RF nečinně přihlížet nebudou. Nicméně Turek nepochybně udělal chybu když to takto rozsáhle spustil. Sýrie už má těch cizáckých zón dost, a nebude nečinně přihlížet. A v případě střetů s… Číst vice »

orinoko
orinoko
14. 10. 2019 17:33
orinoko
orinoko
14. 10. 2019 17:57

Shlédl jsem otřesné záběry ze Syrie. Tak co ten humanitární zapad? Že by spustil humanitární bombardování Turecka? Ale kdez. Pamatujme si velmi dobre tyto dny. Až zase nějaké české hovado bude vychvalovat NATO. Tohle musí být takový nářez pro milion českých uchylu , liberálních deviantu a koryfeje pravdy a lasky, že více toho už snad ani není treba. Člen NATO se chova jako vrcholový terorista, a druhý člen NATO mu to ještě umoznuje. A dalsi banda spoluNATO se tváří, jakože se nic nedeje. Ten zas.rany český zelený curan , který by se chtěl stát prezidentem této země by měl právě… Číst vice »

orinoko
orinoko
14. 10. 2019 18:09

Tak vojenské generální štáby / jak jinak/ Ruska a Emeriky vedou v této chvíli těžkou poradu, co s neurvalym erdragonem v Syrii. Jeden je jeho spojenec, druhý obchodní partner.
A EUnie? Ta stojí u zachodku a vrti svým jezevcim vocasem.
Něco si mi rika , že , jestli erdragon půjde do hloubky Syrie, tak se do věcí vloží íránské ozbrojené sily. Málo platne, potřebuji zaprah v ostrém klani. Už kvůli émerice je to víc než aktualni.
Na webu jsou otřesné záběry z pekla islámského dobytka podporovaného erdragonem.

orinoko
orinoko
14. 10. 2019 18:22

A nezapomínejme na jednu důležitou vec: Kurdove a zamyšleny Kurdistan v Syrii byl protezovan izrazidem.
Pejzaty režim je dneska v těžké depresi. Dlouho budovana dýka v zádech Arabu zůstala zatím jen v naprahu.
Ale co je nejvetsim kopancem pro pejzaty režim v současných hozenych kostkách?
Émerika ho klidně může předhodit vybusnemu deji stejně jako Kurdy.
Přičemž nějaké ambasady v Jeruzalémě budou jen prdnutim do kolotoce, který má úplně jiný smysl pro kreativitu.

Patrik
Patrik
14. 10. 2019 18:54

“ V mnoha evropských městech se na protest proti akcím Ankary konaly tisíce protestů. Jen v Kolíně nad Rýnem pochodovalo 10 000 lidí. Ve Frankfurtu nad Mohanem – 4 000, v Hamburku a Hannoveru – 3 000. Další shromáždění se konala v Berlíně, Brémách a Saarbrückenu. Podobné protesty proběhly ve Francii a Švýcarsku.“
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-radi-kurdum-stahnete-se-z-turecke-hranice-turky-neporazite/
Odpis Turecka – osmanských ambicí – v plném proudu. O Kurdy jde až v poslední řadě.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 10. 2019 18:57

Putin, zase Putin! Útok Turecka: Tereza Spencerová bez obalu tak, že zase naštve „vrchnost“
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019101010802029-putin-zase-putin-utok-turecka-tereza-spencerova-bez-obalu-tak-ze-zase-nastve-vrchnost/

Patrik
Patrik
14. 10. 2019 19:09

PS: Putinovi stačí jen přihlížet a pak jakž-tak pomoci Turecku i Kurdům tak, aby z toho netěžil Írán (a Čína), ale Rusko – „Potom se prostě Černé moře promění ve vnitřní ruské moře“: „Opakuji ale, že Turecko je absolutně uměle vytvořený útvar, jehož existence měla konečný cíl. A ten konečný cíl přišel. Turecko se mělo stát Třetí říší, vpustit ISIL do Evropy a zhroutit se. Jen si vzpomeňte, že první imigrační vlnou, a přesněji výbojnou vlnou cizorodého, cizojazyčného společenství s odlišnou kulturou byli právě Turci, především v Německu. Jak tehdy Erdogan přijel k Merkelové a řekl: „Co to má být?… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 10. 2019 19:09

„Děkuji Číně!“ Trump slaví „největší a nejvýznamnější“ obchod s Pekingem
https://ac24.cz/-/-dekuji-cine-trump-slavi-nejvetsi-a-nejvyznamnejsi-obchod-s-pekingem?redirect=%2F
Holt Vladimír Vladimírovič musí být stále ve střehu…

Patrik
Patrik
14. 10. 2019 19:30

orinoko napsal

A nezapomínejme na jednu důležitou vec: Kurdove a zamyšleny Kurdistan v Syrii byl protezovan izrazidem.

Jednou z nejvlivnějších rodin světa je jordánská monarchie a ta právě vypověděla dohodu s Izraelem
https://zidovskelisty.info/2018/10/22/gita-zbavitelova-jordansko-vypovedelo-prilohu-k-mirove-smlouve-s-izraelem-abdallahuv-krok-signalizuje-prani-vyrazne-omezit-jordansko-izraelske-vztahy/
„Přejdi Jordán“ se tak pro Izrael stává jen pouhým přáním… A plán o vytvoření Kurdistánu je jednou z cest k odpisu nejen Turecka, ale i Izraele.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 10. 2019 19:40

Bude docela zajímavé sledovat jak nám mainstreamoví žraloci na „nedezinformačních webech“ vysvětlí ty násobné veletoče v konání soudruhů Johnsona a Trumpa, „revolucionáře ve stínu bankovních kruhů“ Macrona, plácání „kancléřky“ příp. sípání „Eurobudovatelů“. „Směrovka“ s nápisem „K Eurohodnotám Atlanťanů vpřed – zpátky ni krok!“ se nějak dezorientovaně třepotá… Sultán vyhrožuje, že zde „na trvalou dovolenou“ pošle nejméně 3 miliony uprchlíků… Je nejspíše třeba, aby do po desetiletí gumovaných mozkoven zadul nový revoluční vítr. A když revoluční – tak samozřejmě to nemůže být z Východu – jako již ostatně tolikrát… Pomozte prosím nám dezorientovaným, please…. P.S.: podle posledních zpráv se Syrská regulérní… Číst vice »

Patrik
Patrik
14. 10. 2019 19:42

„Jednou z nejvlivnějších rodin světa je jordánská monarchie a ta právě vypověděla dohodu s Izraelem“

Tady obrázek o vlivu Jordanian royals – mimochodem, na jen malý rozdíl, téměř s palestinskou vlajkou:
comment image

Patrik
Patrik
14. 10. 2019 20:48

Odpis Turecka na všech frontách https://echo24.cz/a/SQFuC/turecky-tym-salutoval-v-den-ofenzivy-vuci-kurdum-bude-ho-vysetrovat-uefa Čím hůře s Tureckem, tím blíže ruské ovládnutí Černého moře. A čím blíže má Rusko k Černému moři, tím větší je na Černém moři hysterie neoconů, viz i tento článek https://outsidermedia.cz/p-c-roberts-jste-pripraveni-zemrit/ a také viz i tento komentář: Koncem roku má konečně být zprovozněn plynovod Turkish stream, kterým bude odstavena Ukrajina co by tranzitní cesta ruského plynu do Evropy. Co je důležité, původně měl plynovod z Turecka pokračovat do Řecka, Rusko však plán změnilo tak, že plynovod bude pokračovat do Bulharska (role V4 + ) a Řecko bude vynecháno. https://www.euractiv.com/section/energy/news/russia-says-second-leg-of-turkish-stream-will-go-via-bulgaria-not-greece/ Spojené státy přitom právě kvůli… Číst vice »

jb
jb
14. 10. 2019 20:51

Nacisté předložili ultimátum Zelenskému

V Kyjevě během pochodu pod sloganem „žádná kapitulace“ bylo předloženo ultimátum Zelenskému
https://strana.ua/news/227604-novosti-kieva-sehodnja-14-oktjabrja-marsh-ni-kapituljatsiji-na-majdane-onlajn-transljatsija.html

První velitel azovského praporu Andrey Biletsky uvedl, že úřady musí splnit požadavky protestujících proti kapitulaci do 10 dnů a požadovat, aby se ukrajinská vojska neodstoupila z demarkační linie v Donbasu.
http://www.dsnews.ua/politics/-vremya-marshey-proshlo-biletskiy-postavil-vlasti-ultimatum-14102019201300

jb
jb
14. 10. 2019 20:54

jb napsal
Před návštěvami Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů

Tajná mise SAE v Íránu
https://www.middleeasteye.net/news/exclusive-uaes-secret-mission-iran
Tahnoun bin Zayed, poradce pro národní bezpečnost SAE a bratr korunního prince, byl v Teheránu s cílem zmírnit krizi v Perském zálivu
Tajná mise přichází uprostřed bouřlivých pokusů o navázání rozhovorů mezi Saúdskou Arábií a Íránem. Saúdové vyzvali iráckého premiéra Adela Abdula Mahdího, aby předal zprávy Teheránu.
– –
Do SAE zamíří ze SA Putin

jb
jb
14. 10. 2019 20:57

jb napsal v Íránu Írán navštívil pákistánský premiér Imran Khan. Během setkání s ayatollou Chameneí a íránským prezidentem Rouhanim se mimo jiné diskutovalo o hlavní zprostředkovatelské roli Pákistánu při ukončení jemenské války. Dokud je Bagdád (Irák) zaneprázdněn potlačením krvavých protestů v hlavním městě (více než stovky mrtvých a tisíce zraněných), Pákistán může převzít roli hlavního prostředníka. Hlavní íránské návrhy jsou následující: 1. Příměří a stažení všech zahraničních vojsk z Jemenského území, stejně jako ukončení jejich jednání na Jemenském území. 2. Poslat humanitární pomoc Jemenům okamžitě a bez prodlení. 3. Obnovení národních rozhovorů vedených jemenskými strukturami za účasti všech politických stran… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 10. 2019 21:01

Izrael má momentálně jeden „malý povolební problém“, končících pokračování se nabízí několik… Je třeba být při poslechu ve střehu: Выборы в Израиле: власть всем и никому http://www.iton.tv/razbor-poletov/12482-vybory-v-izraile-vlast-vsem-i-nikomu.html Mnozí magoři jsou ale stále při chuti si třísknout, ukázat se jako „ostří hoši“. Podle J. Kedmiho -jako již několikrát v historii – záleží na rozvážnosti či nerozvážnosti politiků. A on o těch izraelských vysoké mínění nemá. Velmi zřetelně kritické vystoupení cca měsíc staré, titulek ale dost zavádějící. Je možné, že Iton začne Kedmiho pro jeho „přílišnou kritiku“ Izraele odstavovat… Я.Кедми: Почему Иран боится напасть на Израиль https://www.youtube.com/watch?v=BAg2i_Exhd8 Naproti tomu tam existuje i… Číst vice »

jb
jb
14. 10. 2019 21:10

jb napsal
Před návštěvami Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů … Vladimir Putin

…a při návštěvě Saúdské Arábie poskytl link https://colonelcassad.livejournal.com/5348277.html ze pár fotek z jednání v Rijádu…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 10. 2019 21:33

Kurdové kývli na Assada a jeho vládu https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/radeji-kompromis-s-asadem-nez-genocidu-kurdove-se-spojili-s/r~141616c2ee7d11e9b259ac1f6b220ee8/ Prosby o pomoc na RF Жители Дейр-Эз-Зора и Ракки просят МО РФ помочь в восстановлении суверенитета Сирии на своей территории https://tvzvezda.ru/news/forces/content/201910142232-sH0xb.html Pro RF to nebude jednoduché, časem přibude starostí. Snad ale znovuobnovení Sýrie samými Syřany už bez teroristů nakonec vyjde. Svět nesmí patřit korporacím, ale národům. RF se teď hodně budou hodit zkušenosti ze „zón usmíření“… Krve a utrpení už bylo dost. Jistě že s ratolestí v ruce se vynucují hůře. Snad i proto si RF prozíravě vyrobila svůj „Solncepljok“ či „Avantgard“ nebo „Kinžal“. Je prostě zapotřebí mít možnost to těm nechápavým… Číst vice »

jb
jb
14. 10. 2019 23:07

Martin (už bez taky m) napsal
Vypadá to, že přes hlasitá vyjádření začíná „někdo“ do sultánova soukolí poněkud sypat písek…

Možná tady motýl mávl křídly https://vz.ru/news/2019/10/14/1002971.html
a v Manbidži se zvedl písek do Sultánova soukolí https://vz.ru/news/2019/10/14/1002977.html

Patrik
Patrik
15. 10. 2019 2:53

Ruská hymna v SA – snad to nebyl něčí záměr
https://tvrain.ru/teleshow/videooftheday/vyrazhenie_litsa_putina-495418/

jb
jb
15. 10. 2019 9:07

Patrik napsal
Ruská hymna v SA – snad to nebyl něčí záměr

No toto, hudebníci jsou v SA u Salmanů hrozní.
Zato jsou prý v SA, širokém okolí a u všech sousedů skvělí sokolníci, to mají zřejmě v buňkách. Proto:

Putin předal MbSkovi dárek z klu mamuta a král Salman dostal kamčatského krečeta, což je raroh lovecký https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=HSDjdrTjm2o , ten na videu se jmenuje Alfa. https://vz.ru/news/2019/10/14/1002978.html

Rusi to s krečety v rámci diplomacie umí. V SAE, kam se následně Putin chystá, to s rarohy rozjeli ve velkém už dříve https://vz.ru/society/2019/9/17/998041.html , dělaji to diplomaticky a fikaně v rámci GCC comment image

Irena
15. 10. 2019 9:30

Je zajímavé, jak se některé analýzy začínají přibližovat k těm Pjakinovým.
Tady už jen chybělo dodat, že ty kaštany tahá Erdogan taky za Trumpa, který odtamtud potřebuje vypadnout.

https://www.youtube.com/watch?v=ees57RYDNZ8

Patrik
Patrik
15. 10. 2019 11:29

Irena napsal Je zajímavé, jak se některé analýzy začínají přibližovat k těm Pjakinovým. Ve videu zazněla věta, že Kurdové Američanům uvěřili vytvoření Velkého Kurdistánu. Takový zájem dle mého byl, byl to ovšem zájem neoconů, resp. byl zájem aby vzniklý Kurdistán byl pod jejich vlivem. Ten zájem ale nikam nezmizel, rozdíl je jen v tom, že to má být Kurdistán pro zájmy Globalistů, logicky jejich člověk Trump Kurdy nechal být a ze Sýrie odešel. Dnes vyšel nový Pjakin, ke Kurdům se vyjadřuje až někde od 48. minuty. Potvrzuje, že Turecko si pod sebou řeže větev, dále že Kurdistán někde svůj stát… Číst vice »

Patrik
Patrik
15. 10. 2019 11:32

Reakce na
Odpověď se mi slila s „citací“, omlouvám se, časem na správný postup snad přijdu.

Aleš
Aleš
15. 10. 2019 12:22

ori: Hrad přeci v souladu s Trumpem chce po nás 2%HDP jako výpalné Nadnárodní americké teroristické organizaci. Vždyť přeci za dob nejlepšího českého premiéra to byla samozřejmost. Proč by to nešlo v době 2. nejlepšího… A korunu všemu nasadil Zadolárek. Prý Erdoušek porušil 1. článek Washingtonské smlouvy. No a Lubošku. Tento jediný „závazný“ článek smlouvy státy NATO s SSamerickými v čele porušují pravidelně od samého vzniku NATO. Sankce proti Turecku či dokonce vyloučení Turecka z NATO? Za břicho se popadám… Dokud bude existovat NATO, žádnou rozumnou reakci nečekejme. A jen tak mimochodem, začali cenzurovat Yektu Uzunogla. Čučkaře Koudelku by asi… Číst vice »

jb
jb
15. 10. 2019 12:39

Patrik napsal Velká Arménie, které kdysi patřilo právě území východního Turecka. Dneska Pjakin nezmínil Arménii v souvislosti s Tureckem a jeho „Zdrojem míru“….ale zmínil ji ve spojitosti s Ukrajinou na začátku pořadu s popisem historických souvislostí (informačně výživná část). A tam Arménii zmínil, jak mám v poznámkách – VIZ: Dále Benátky „založily“ Osmanskou říši – řídily diplomacii a spec. služby – kreditně finanční systém plnili židé č.2 Arménie – okolo a v rámci Středozemního moře (z pohledu GP) Takže Velká Arméni celkem ladí namísto Kurdistánu, a když uvážím že „něco tam malinko zbylo“ a kreditně finanční systém je „krví GP“… Číst vice »

Patrik
Patrik
15. 10. 2019 13:53

@jb „Dneska Pjakin nezmínil Arménii v souvislosti s Tureckem a jeho „Zdrojem míru“….ale zmínil ji ve spojitosti s Ukrajinou“ Při zrychleném vyhledávání tématu „Turecko a Kurdové“ mi úvod unikl, teď už tu skutečně výživnou část mám taky poslechnutou. A opět se mi potvrdilo to, co říkám už dlouho – že podstatné věci Pjakin říká vždy mezi řádky. Jeho analogie Kypru a Ukrajiny je dokonalá – co na Kypru představovali Turci (proti křesťanům), to na Ukrajině představují banderovci (proti křesťanům/Slovanům). A když budu ve „čtení mezi řádky“ pokračovat, tak zmínkou Arménie jako židů č.2 Pjakin nepřímo řekl, že to byli Turci,… Číst vice »

Gatta
Gatta
15. 10. 2019 15:16

Ten Pjakin, to je nějaký vykladač jediné svaté pravdy … ???

jb
jb
15. 10. 2019 15:33

Patrik napsal Jeho analogie Kypru a Ukrajiny je dokonalá – co na Kypru představovali Turci (proti křesťanům), to na Ukrajině představují banderovci (proti křesťanům/Slovanům). A když budu ve „čtení mezi řádky“ pokračovat, tak zmínkou Arménie jako židů č.2 Pjakin nepřímo řekl, že to byli Turci, kdo provedl první genocidu židů (1915-1917) a že přes Kurdy by mohl pokračovat na Armény a tím takovou genocidu zopakovat. Vidím to obdobně, Pjakin je dobrý učitel, ale musí být opatrný. Vždyť už na začátku nového pořadu v popisu „Ukrajina – kyperká varianta“ říká, že dá jen základní osnovu a souvislosti si musí (může) dohledat… Číst vice »

Gatta
Gatta
15. 10. 2019 16:11

Občas se mi něco nesmyslně asociuje – třeba tady a teď:

https://m.youtube.com/watch?v=d-qqIjWlFVs

jb
jb
15. 10. 2019 17:05

Patrik napsal Erdogan ve stejné pozici, jako Turecko v případě Kypru a jako banderovci na Ukrajině. Zrovna jsem se doposlouchal v novém pořadu část – „Turecko a Kurdové“ . Pjakin to vzal „nahrubo“, ale potvrdil že si Erdogan naběhl. Shrnuto do základních poznámek: Osnova – co bylo a je Turecko (v plánu GP): Turecko – neoosmánský projekt – III. říše – vnést do Evropy vojnu a pak by je Irán se svým správným islámem začistil (Turky – Turecko) společně s IGIL. Osnova – co se děje s Tureckem: Nyní „nezbývá Turecku než bojovat s Kurdy“ a vojna s Kurdmi vede… Číst vice »