P. C. Roberts: Cožpak vy tu válku na horizontu nevidíte?

Podle zpráv britského tisku nařídil prezident Putin ruskému průmyslu, aby učinil náležité přípravy k tomu, aby v případě potřeby dokázal zajistit rychlý přechod od výroby mírové k výrobě válečné.

Ruská vláda by se jistě k takovémuto kroku neodhodlala, kdyby nebyla přesvědčena o tom, že hrozba války se Západem skutečně existuje. Už dlouho ve svých článcích zdůrazňuji, že roky nepřátelských akci Washingtonu a jeho evropských vazalů proti Rusku nemohou vést k ničemu jinému než k válce.

Je snadné pochopit, že americký vojensko-bezpečnostní komplex k ospravedlnění svého enormního rozpočtu potřebuje přesvědčivého nepřítele. A je zrovna tak snadné pochopit, že šílení američtí neokonzervativci kladou zájem své fantastické světové hegemonie nad zájem pokračujícího života na planetě Zemi. Stejně jako lze chápat, že Hillary Clintonová a vedení Demokratů (DNC) učiní cokoliv, aby zmařili Trumpovo volební vítězství.

To všechno pochopit lze, ale nelze pochopit, že evropští političtí vůdci jsou pro tyhle washingtonské zájmy ochotni riskovat životy svých občanů.

A přece k tomu ochotni jsou. 13. listopadu prohlásila britská premiérka Mayová, že Rusko je pro západní bezpečnost hrozbou, že ovlivňuje evropské volby a že špehuje a podkopává evropské vlády. Pochopitelně, pro žádná z těchto obvinění důkazy neexistují, stejně jako neexistují pro „Russiagate“ (domnělé ruské ovlivnění amerických prezidentských voleb). Přesto však těchto obvinění na adresu Ruska geometrickou řadou přibývá. V současné době organizuje EU dřívější provincie Ruska – Bělorusko, Moldávii, Ukrajinu, Arménii, Ázerbájdžán a Gruzii – do „Evropského partnertsví“ (rozuměj partnerství s EU). Anebo řečeno jinak: Západ otevřeně seskupuje někdejší provincie Moskvy proti Rusku, které je – podle slov britské premiérky Mayové – pro tyto někdejší ruské provincie státem nepřátelským.

Rusko samozřejmě ví, že žádná z těchto tvrzení nemají oporu ve faktech, a považuje je za totožná s těmi, které Západ vysílal na adresu Saddáma Husajna, Kaddáfího a Asada předtím, než Irák, Libyi a Sýrii vojensky napadl. A když tedy Západ konečně přesvědčil Rusy, že nyní je cílem budoucího napadení Rusko samo, země se na toto napadení připravuje.

Na okamžik nyní zauvažujme: Svět je hnán do Armagedonu proto, že žravý a korupční vojensko-bezpečnostní komplex potřebuje k ospravedlnění svého obrovského rozpočtu nepřítele. Dále proto, že Hillary a DNC nedokáží strávit svou politickou porážku, a nakonec i proto, že neokonzervativce ovládá ideologie americké nadvlády nad Světem, kterou, jak víme, prezident Obama otevřeně vyhlásil. A k tomu všemu si položme i tuto otázku: Proč je nadvláda bílých tak strašná a proč je nadvláda Ameriky nad světem darem od Boha pro zemi „výjimečnou“ a „nepostradatelnou“?

Ruská vláda otevřeně vyjádřila svou obavu z toho, že se stane obětí vojenského napadení. Jak jsem oznámil já, ale jak se neobtěžovaly oznámit CNN, New York Times či Washington Post, vyhlásil zástupce velitele ruského vojenského operačního vedení obavu, že Washington připravuje překvapivý nukleární útok na Rusko.

Prezident Putin nedávno upozornil na washingtonský sběr ruských DNA – a to pro laboratoře amerického vojenského letectva, naznačující vývoj bio-zbraně, specificky zaměřené jen na ruské obyvatelstvo. A mnohokrát předtím už Rusko upozornilo na rostoucí počet základen NATO na svých hranicích, a to vzdor opakovaným ujištěním administrace USA, že další se už zakládat nebudou.

Tohle vše vás nutí zeptat se sama sebe: Proč se na veřejnosti nevede debata o tom, že Washington přesvědčil Rusko, přední nukleární a vojenskou mocnost, o tom, že bude napadeno? Anebo: Jak dlouho ještě hodlá Washington dovolovat nám, abychom prostřednictvím internetu poskytovali lidem pravdivé informace a ti tak nebyli odkázáni jen na vymyšlené informace Washingtonu? Úsílí předsedy federální komise pro komunikace zlikvidovat pravdivá zpravodajství jako ruskou propagandu, naznačuje, že Washington dospěl k názoru, že pokud nařídí válku proti Rusku, musí též nařídit válku proti pravdě.

Washington svou válku nepřežije, stejně jako ji nepřežije národ americký a národy evropské.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
28. 11. 2017 20:18

Je to už dávnejšie,čo som sem ten článok dával.Stojí za to si ho pripomenúť. Ono to znie tak hrdinsky…“keď máme zomrieť,nech s nami zomrú aj naši nepriatelia,lebo žiadne svine nebudú tancovať na našich hroboch“. Len…my sme či sa nám to páči alebo nie,na strane agresora.Teda to označenie „svine“sa týka aj nás.Pamätá sa niekto na to,aké mohutné mierové hnutie sa vytvorilo v USA a v celom západnom svete proti vojne vo Vietname?Keď americkí študenti demonštratívne pálili svoje povolávacie rozkazy a utekali zo svojej vlasti pred vojnou do Kanady?Zúrila studená vojna,my sme žili v socializme,proti nám stál kapitalistický blok,ale slovo vojna(!)nebolo ani… Číst vice »

Dana
Dana
28. 11. 2017 23:53

Raketova pohotovost USA se nyni zameruje na Severni Koreu. Hawai, americky stat se citi bytostne ohrozen, tam to muze zacit bouchat.
Rusko Americe nevyhrozuje, jen prudi.

senil
senil
29. 11. 2017 4:36

Lidé jako Jakub janda by si válku s Ruském přáli. Hybridní hrozbou a siřitelem nenávisti je Jakub Janda. Je to podpobné jako za komunismus, kdy jsme měli nepřátele lidu, imperialistické kolaboranty a imperlalistické agenty, teď máme nepřítele Evropy, ruské kolaboranty a ruské agenty. Naštěstí Jandu nebere nikdo vážně. http://www.epshark.cz/clanek/216/hybridni-valku-nevede-putin-ale-liberalove
http://www.epshark.cz/clanek/216/hybridni-valku-nevede-putin-ale-liberalove

fajt
29. 11. 2017 8:01

peter. napsal

http://www.hlavnespravy.sk/americania-sa-snazia-v-syrii-realizovat-lybijsky-scenar/1222474

boj o Sýrii teprve začal, amíci si vždycky najdou mezi nějakou místní skupinou, klanem, náboženským či národním uskupením ty nejhorší a těm pak nasypou falešné losy, trochu je protáhnou zákeřnou ( i mediální) důvěrou a pak je postaví před hotovou válečnickou věc – pokud chtějí mít všichni zainteresovaní aktéři tohoto konfliktu trochu jasno, tak jim nezbude nic jiného, než seknout po pruhované pracce, která tak ráda krmí globální šupáky ( prostě kdo se bojí, ten bude vždy amíky dostávat přes mordu). ..)

zedd
zedd
29. 11. 2017 11:37

Současná situace je snad ještě nebezpečnější, než kubánská raketová krize.

Nejen zdejšímu osazenstvu je zjevné, že vojenská moc USA je zásadně ohrožena vlastní impotencí (korupční systém vývoje zbraní) i aktuálním nárůstem vojenského potenciálu Číny i Ruska. USA ztratily technologickou převahu. Jestřábi cítí poslední možnost rozhodného útoku …. ostatně mají tak dobře našlápnuto a situace se nebude opakovat – na druhé tsraně je více či méně rychlý sešup USA z pozice nejen hegemona, ale nejspíš i globální ekonomické mocnosti.

zedd
zedd
29. 11. 2017 11:45

Na druhou stranu si myslím, že přes veškerý propagandistický tlak se v USA nepodaří rozdmýchat dostatečně silné protiruské nálady. Přeci jen už nejsme v 50. letech, i v US se stává skepse k ofigo narativu normálním postojem.

Nemluvě o tom, že větší část světa je na USA více než méně na_raná … vybičovat v této situaci „spojence“ k horké akci bude těžké.

zedd
zedd
29. 11. 2017 12:16

Mimochodem z Evropy jsou nejbojechtivější Poláci a Ukrajinci, jenže zároveň si nemůžou přijít na jméno. Komická koalice pod vedením FckTheEU Nulland ….

Pokud se pošukům podaří rozpoutat válku, bude od počátku na západě nesmírně nepopulární.

Martin (už bez taky m)
29. 11. 2017 13:37

Možnost rozpoutat válku velkou- s alespoň uspokojivým výsledkem už US+neocons prošvihli. Nyní je „jaderný pat“ obnoven, a naopak STRATEGICKOU PŘEVAHU začíná získávat dvojblok RF-Čína. A Čína má dost dlouhou tradici vojenství, válečnictví i budování státu (říše), aby dávno pochopila, že proti těm „seveřanům“ (myšleno RF) sama nic nezačne. Vyzískat pro sebe co nejvýhodnější – to ano, ale stále ví, že na severního souseda se v případě nutnosti likvidace USA „může plně spolehnout“. V praxi strategie v následujících letech bude vypadat následovně: RF bude držet strategickou paritu v ZHN (dnes nejen JZ), a Čína bude postupně vyrovnávat schopnost regionální či lokální… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
29. 11. 2017 13:54

Bojechtivost je jen kompenzací frustrace a nevypovídá nic o schopnosti skutečně šikovně a tvrdě bojovat. Typickým příkladem je UK armáda, která by se při střetu se skutečně Ruskými jednotkami doslova rozpadla. Polákům bych dal pár dní navíc. Jsou stateční- ale zničující účinek zbraní si nevybírá, a RF má vojáky nepochybně ještě statečnější, motivovanější. Navíc prostě nevěřím, že většinové „nastojení“ Poláků je protiruské do té míry, že půjdou ochotně zemřít do pro ně nejen předem prohrané války /konfliktu, který by pro ně znamenal DEFINITIVNÍ ZTRÁTU STÁTNOSTI (na rozdíl od zámořských či Západoevropských štváčů). Polsko snad časem pochopí, že nejvíce si pomůže… Číst vice »

fajt
30. 11. 2017 6:48

https://cz.sputniknews.com/svet/201711296348090-rf-plany-usa-vzdusna-nadvlada-syrie-velitel-vks-rf/ – jak udělat z presraté proxy války vítěznou ( je hezké, že se dělají mírové rozhovory, ale tak trochu zbytečně, protože největší terorista v oblasti si ostentativně stále dělá co chce) … a vražda ruského generála pořád nepotrestána. ..)

zedd
zedd
30. 11. 2017 9:54

Martine o tom žádná, ale jak to bude probíhat na „naší“ straně? Pán straší, rab se bojí. Všechno poběží jak dosud směrem k válečné eskalaci, než nějakému sekčnímu šéfovi CIA rupnou nervy. Co se bude dít pak, je ve hvězdách.

Taky bych nepdceňoval Ruso/komunisto fobii v USA. Ostatně nezanedbatelný podíl tamních voličů vyznává kreacionismus, takže jim zjevně lze nakukat úplně všechno.

zedd
zedd
30. 11. 2017 10:09

Největší riziko spočívá v tom, že nějaký vysoko postavený obětní beránek se rozhodne s sebou vzít celý svět … Jestli se něco prokázalo během posledních 5 let, pak je to do očí bijící neschopnost užívat i ty nejtriviálnější bezpečnostní pravidla v rámci US exekutivy. Jinak řečeno špínu na každého z nich má celá špiónská subkultura, tedy všichni se navzájem vydírají a nikdo není nikomu zodpovědný. Jde jen o surfování na hraně přežití a maximalizaci zisku dřív než párty skončí.

fajt
30. 11. 2017 10:45
M.C.
30. 11. 2017 11:16

zedd napsal Současná situace je snad ještě nebezpečnější, než kubánská raketová krize. Nejen zdejšímu osazenstvu je zjevné, že vojenská moc USA je zásadně ohrožena vlastní impotencí (korupční systém vývoje zbraní) i aktuálním nárůstem vojenského potenciálu Číny i Ruska. USA ztratily technologickou převahu. Jestřábi cítí poslední možnost rozhodného útoku …. ostatně mají tak dobře našlápnuto a situace se nebude opakovat – na druhé tsraně je více či méně rychlý sešup USA z pozice nejen hegemona, ale nejspíš i globální ekonomické mocnosti. Tu poslední možnost cítí jenom politici, vojáci, kteří jsou více v obraze, jsou si vědomi že už je pozdě. Pokud… Číst vice »

M.C.
30. 11. 2017 11:46

Ještě jsem zapomněl: Dosud nikdo nevysvětlil, co by Rusko útokem na západ získalo. Chudých lidí mají dost svých, muslimů taky. Peníze mají taky doma do čeho investovat. Zaostalých oblastí mají ještě taky dost vlastních. Technologie jim Němci dovezou a namontují sami a rádi. A nejen Němci. Tak co by v předlužené ,,Geyropě“ hledali? Protože počítají s pokračujícím rozvratem evropských zemí a poklesem koupěschopnosti, tak o sto šest a místy i o sto sedm navazují obchodní vztahy v Asii a ve zbytku světa. Jestli se v evropských zemích rychle nedostanou do vedoucích pozic rozumní, schopní a odvážní lidé, tak budou Rusové… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
30. 11. 2017 13:31

zedde rozumím, výstižně popisujete. Ale… Víra V ŽIVOT, SPRAVEDLNOST má také svou sílu, pokud je každým dnem podepřena i jen malinkatým kousíčkem dobrého ČINU. A teď nemyslím jen Čínu :-) Věřím že ŽIVOT JE NA STRANĚ DOBRÉHO, SKUTEČNĚ SPRAVEDLIVÉHO. Pod okny mám víc jak stoletou krásnou sousedovic jabloň. Když jsem ji letos koncem léta ořezem zbavoval starých suchých větví, musel jsem vyšplhat až skoro 12 m do koruny. Nikde ani náznak stárnoucího rozpadu- naopak plná vitalita jako u mladého stromu. Když jsem to viděl, pracovalo se mi radostněji a hned lépe. Já si poranil žebra, ale dnes se při pohledu… Číst vice »