P. C. Roberts: Global Research se staví na obranu Donalda Trumpa

 

Global Research je mezinárodně uznávaný web, který hledá pravdu, čímž pomáhá novinářům, kteří do tohoto webu přispívají, držet vládu USA přece jen v jakéms takéms stavu zodpovědnosti. A zatímco pohled na prezidenta Trumpa býval na tomto webu v mnoha směrech nepřesný a nejednoznačný, pokus Demokratů zobrazovat jej nyní jako člověka, který své příznivce vyzval k násilné zteči Kapitolu a proto si zaslouží být podroben procesu impeachmentu, vedl redakci Global Research k jeho jednoznačné a neohrožené obhajobě. V rozsáhlém článku rozebírá Emanuel Pastreich klady a zápory vlády prezidenta Trumpa a dochází k závěru, že Trump byl jediným americkým prezidentem, který projevil odvahu reprezentovat americký lid a odhalit sobecké agendy oligarchů, kteří Americe vládnou. A jen proto, píše Pastreich, byl Trump zdémonizován a ukradenými volbami odklizen ze scény.

Američané, kteří se v důsledku úspěchů USA po 2. světové válce a s vědomím, že jsou občany země rezervní světové měny, která tak diktuje světu svou vůli, stali ještě bezstarostnějšími a naivnějšími, než byli předtím, nejspíš dnes nechápou, co zamýšlený impeachment Trumpa vůbec znamená. Že útok na Trumpa je vlastně zahaleným útokem na svobodu projevu. Demokraté mají totiž v úmyslu zlikvidovat jak První, tak i Druhý dodatek Ústavy USA, a tento úmysl je spolu se všemi oficiálními americkými médii řadí do kategorie Domácích nepřátel Spojených států. Avšak namísto nich byl za tohoto nepřítele označen Trump.

Jak? Především zde máme „povstání na Kapitolu“, které ovšem žádným povstáním nebylo. Šlo o předem naplánované překročení hranic pozemku Kapitolu lidmi, které Trump neznal. FBI varovala stráž Kapitolu den před Trumpovým projevem, že pár lidí plánuje narušit běžný chod Kapitolu. K tomuto narušení pak došlo už během Trumpova projevu před Washingtonovým Památníkem a nikoli po něm, a nikoli tedy jako jeho následek. Důkazy ZDE.

Presstitující se špína, která se dnes vydává za média Spojených států, necítí žádnou hanbu, když vydává lži za pravdu. Toto je její jediné poslání. Tak např. presstitutka, známá jako the Hill, píše, že všechny autority se shodují v názoru, že impeachment může být použit i proti držitelům neveřejného úřadu. Tzn. i proti Trumpovi, i když prezidentský úřad už nezastává.
Což je ovšem do nebe volající lež, která nemá oporu ve skutečnosti, v právním systému a ani v celé ústavní historii. Co na tu nehoráznou lež říkáte vy, levicoví právníci Harvardu? A kdo jsou ty autority, které takovýto nesmysl podporují? Samozřejmě, tohle nám the Hill nikdy nesdělí.

A co k problému říká Alan Dershowitz, nejproslulejší profesor práva na Harvardu? Jeho názor je krystalicky jednoznačný: Impeachmentu lze využít jen k vyhostění osoby z úřadu a nelze jej tudíž využít retroaktivně vůči osobě, která už v úřadu není. Dershowitz dále uvádí, že právě probíhající proces Trumpova impeachmentu je útokem na První dodatek ústavy a ničím jiným.

Proces impeachmentu Trumpa nicméně v těchto dnech probíhá. A spolu s ním vzchází z popela americké Ústavy totalitní stát.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments