P. C. Roberts: Jak se věci mají?

V předvečer 2. světové války vězely USA hluboko v hospodářské recesi a čelily válce na dvou frontách: s Japonskem a Německem. Jakkoli byl tato vyhlídka bezútěšná, byla pohodou ve srovnání s vyhlídkou, kterou čelí USA dnes

Je ve Washingtonu či v prostitujících se západních médiích, či v EU, či v NATO aspoň jeidný člověk, který dokáže pochopit důsledky našich neustávajících vojenských a propagačních provokací proti Rusku? Existuje v jakékoli zodpovědné pozici západního světa někdo, kdo má dost rozumu na to, aby si tuto otázku aspoň položil? Protože co bude, když nám Rusové uvěří? Když se nám skutečně podaří přesvědčit je o tom, že se je chystáme napadnout? A stejnou otázku můžeme vztáhnout i vůči Číně.

Bezstarostnost blázna z Bílého domu i mediálních presstitutek už dávno překročila hranici nebezpečí a změnila se v nezodpovědný hazard. Co asi krouží v hlavách Rusů, když vidí, že demokratická strana zamýšlí zvolit Hillary Clintonovou prezidentkou Spojených států? Osobu natolik šílenou, že označila prezidenta Ruska za nového Hitlera a prostřednictvím neokonzervativní stvůry Victorie Nulandové zorganizovala svržení demokraticky zvolené ukrajinské vlády a nahradila ji vládou amerických loutek? A to vše v zemi, která s výjimkou posledních dvaceti let byla po dlouhá staletí provincií Ruska?

Vsadil bych se, že jen tahle věc dokázala přesvědčit i tu nejnaivnější prozápadní část ruské vlády, že USA co nejvážněji uvažují o rozpoutání války s Ruskem.

Od okamžiku, kdy se Rusko postavilo Obamovi v Sýrii, čelí Rusové nejen zvýšené nepřátelské propagandě, ale i vojenským provokacím na svých hranicích. Tyto provokace se Washington i jeho vazalové v NATO pokoušejí ospravedlňovat jako odpověď na „ruskou agresi“. Čili agresi, která postrádá podklad – kromě falešných obvinění, podle nichž se Rusko chystá napadnout baltské země, Polsko a Rumunsko a znovu tak vytvořit sovětské impérium, jehož východoevropská část (s přídavkem dřívějších ruských provincií Gruzie a Ukrajiny), se mezitím stala částí impéria amerického.

Rusové velmi dobře vědí, že propaganda o „ruské agresi“ je lež. Ale současně si uvědomují i toto: jaký jiný důvod by tato lež mohla mít, než připravit západní státy na válku s Ruskem?

Žádné jiné vysvětlení této lži totiž neexistuje. Dokonce i tak tupé hlavy, jako jsou Obama, Merkelová, Hollande a Cameron by mohly pochopit, jak nebezpečné je přesvědčit velkou vojenskou mocnost o tom, že se ji chystáte napadnout. A to nebezpečí je dnes dokonce dvojnásobné, protože se týká i Číny.

Západ zkrátka nedokázal vyprodukovat politické vedení, schopné zachovat na Zemi život.

Až do nastolení kriminálních režimů Clintona, Bushe ml. a Obamy pracovali všichni američtí prezidenti na snížení napětí se Sověty. Kennedy se společně s Chruščovem snažili najít mírové řešení poté, co Sověti zjistili existenci amerických raket v Turecku a Američané zas sovětských raket na Kubě. Nixon vyjednal smlouvy SALT (smlouva o omezení strategických zbraní) i smlouvu o protibalistických raketách. Prezident Carter vyjednal smlouvu SALT II, kterou americký senát sice nikdy neratifikoval, ale USA se jí řídily. Prezident Reagan domluvil s Gorbačovem ukončení studené války. Prezident Bush st. výměnou za Gorbačovův souhlas se sjednocením Německa slíbil, že NATO se nepohne dál na východ ani o jeden centimetr.

Všechny tyto výdobytky odhodily na smetiště dějin režimy prezidentia Clintona, Bushe ml. a Obamy, které lze přirovnat už jen jedině k režimu nacistického Německa.

Dnes se život na planetě Zemi ocitá v mnohem větším nebezpečí, než byl v nejtemnějších dnech studené války. A jakkoli představuje oteplování Země globální hrozbu, je tato hrozba miniaturní ve srovnání s hrozbou nukleární zimy. A jestliže ďábel, zhmotnělý ve Washingtonu a v jeho vazalech, rozpoutá nukleární válku, stanou se jedinými dědici země švábi.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
66 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
15. 6. 2016 15:31

http://ria.ru/syria/20160615/1448023252.html
Керри заявил, что терпение США в отношении Сирии заканчивается

Zdalipak toto se vůbec dá slušně komentovat. Pozavírat to všechno do blázinců, to by nás snad spasilo.

Miroslav Tejkl
Miroslav Tejkl
15. 6. 2016 15:58

Roberts už definitivně zešílel. Slovník nemocného člověka.

hudryper
hudryper
15. 6. 2016 16:31

Vážený pane Tejkle , nemyslím si,že je Roberts duševně nemocen. Pojmy jako „šílená Hillary“ co nazvala Putina Hitlerem,nebo „neokonzervativní stvůra Nulandová“ plně sdílím i já a určitě nejsem sám. Vládní zkušenost mu dává právo ocenit opravdu ubohou politiku Obamy,Merkelové, Hollanda a Camerona jako politiku tupých hlav sloužících pokynům těch,kdož se rozhodli vyprovokovat válku s Ruskem a Čínou. Po bombardování Srbska je namístě i výraz „kriminální režim“ Clintona a po 11/9 též Bushe ml. a po destabilizaci SV a Severní Afriky,jakož i zabíjení lidí bez soudů,jen na základě podpisu to platí i o Obamově režimu. Vy jste snad žil mimo tuto… Číst vice »

Sio
Sio
15. 6. 2016 17:14

hudryper napsal Vážený pane Tejkle , nemyslím si,že je Roberts duševně nemocen. Pojmy jako „šílená Hillary“ co nazvala Putina Hitlerem,nebo „neokonzervativní stvůra Nulandová“ plně sdílím i já a určitě nejsem sám. Vládní zkušenost mu dává právo ocenit opravdu ubohou politiku Obamy,Merkelové, Hollanda a Camerona jako politiku tupých hlav sloužících pokynům těch,kdož se rozhodli vyprovokovat válku s Ruskem a Čínou. Po bombardování Srbska je namístě i výraz „kriminální režim“ Clintona a po 11/9 též Bushe ml. a po destabilizaci SV a Severní Afriky,jakož i zabíjení lidí bez soudů,jen na základě podpisu to platí i o Obamově režimu. Vy jste snad žil… Číst vice »

Dana
Dana
15. 6. 2016 18:02

Not treba tohle prohlaseni Robertse, vytvor hodny senilniho starce: …..Západ zkrátka nedokázal vyprodukovat politické vedení, schopné zachovat na Zemi život…. Zapad zadne politicke vedeni nepotrebuje, nic vest nechce, co potrebuje je neviditelne rizeni ruky trhu, zkracene, potrebuje svobodu podnikani, volnost pohybu lidi i prostredku. Ale jen volnost pohybu lidi v organisovanem meritku, v uvazeni, zda jsou pro spolecnosti prinosem ci zatezi. Nelegalni emigrace do bohatych statu je podporovana prave takovymi zivly, ktere jsou opakem pravicoveho zamereni zapadu- maji totiz levicove zamereni se na necem prizivovat. Vedeni v Evropske Unii je tedy protizapadni, a i politika americkych demokratu-obamovcu neprimo podporuje neomarxisticke… Číst vice »

hudryper
hudryper
15. 6. 2016 20:08

Dana napsal
Zapad zadne politicke vedeni nepotrebuje, nic vest nechce, co potrebuje je neviditelne rizeni ruky trhu, zkracene, potrebuje svobodu podnikani, volnost pohybu lidi i prostredku.

bullshit

Martin (už bez taky m)
15. 6. 2016 20:23

Dana napsal Not treba tohle prohlaseni Robertse,vytvor hodny senilniho starce: …..Západ zkrátka nedokázal vyprodukovat politické vedení, schopné zachovat na Zemi život…. Zapad zadne politicke vedeni nepotrebuje,nic vest nechce, co potrebuje je neviditelne rizeniruky trhu,zkracene, potrebuje svobodu podnikani, volnost pohybu lidi i prostredku.Ale jen volnost pohybu lidi v organisovanem meritku, v uvazeni,zda jsou pro spolecnosti prinosem ci zatezi. Nelegalni emigrace do bohatych statu je podporovana prave takovymi zivly,ktere jsou opakempravicoveho zamereni zapadu-maji totiz levicove zamereni se na necem prizivovat.Vedeni v Evropske Unii jetedy protizapadni, a i politika americkych demokratu-obamovcu neprimo podporuje neomarxisticke idealy. Zachovat zivot na Zemi,nu,to je take globalni politika,politika… Číst vice »

Irena
16. 6. 2016 7:28

Irena napsal http://ria.ru/syria/20160615/1448023252.html Керри заявил, что терпение США в отношении Сирии заканчивается Zdalipak toto se vůbec dá slušně komentovat. Pozavírat to všechno do blázinců, to by nás snad spasilo. Что в сухом остатке? Керри нервничает. Тонер, как всегда, в растерянности. Возможности США повлиять на будущее Сирии ускользают с каждым днём. Окончательно их перечеркнёт взятие Ракки. Судя по реакциям американских политиков, у них нет дальнейшего плана действий. Зато план есть у России и его реализация неотвратимо наступает. Сирия избавится от террористов, после чего займётся политическим реформированием с участием Асада. Прошедшая огонь Сирия станет фундаментом для стабилизации всего Ближнего Востока, который уже… Číst vice »

Irena
16. 6. 2016 8:40

Украино-польская граница была заблокирована 14 июня. Пункт пропуска Рава-Русская-Гребенне перекрыли польские таможенники. В других пунктах твориться то же самое. Многокилометровые пробки образовались на границе со стороны Украины. Возмущённые без пяти минут европейцы готовы поднять бунт и прорываться с боем. Обстановка накаляется.

Источник: http://politikus.ru/events/78673-dobro-pozhalovat-v-es-polyaki-perekryli-ukrainskuyu-granicu.html
Politikus.ru

Irena
16. 6. 2016 8:43

http://rusvesna.su/news/1465932117
Армия Сирии по трупам ИГИЛ (a po Kerryho trpělivosti) продвигается к Ракке (ФОТО, ВИДЕО 21+)

Irena
16. 6. 2016 17:56

Rusko je mocný stát, a proto by měl jako první podat ruku EU, prohlásil bývalý francouzský prezident na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru, narážeje na otázku oboustranných sankcí, která je teď ve Francii aktuální.

Источник: http://politikus.ru/articles/78699-sarkozi-protyanul-ruku-rossii-a-chto-v-drugoy-ruke.html
Politikus.ru

Zřejmě si představuje, že by Rusko mělo své sankce odvolat jako první, ale ty časy dávno minuly. Rusko není již není dnešní a nedá se opít rohlíkem. Mohli by jim to konečně docvaknout.

Já si myslím, že Rusko tu ruku podává, ale jinak než si představoval:
http://politikus.ru/v-rossii/78718-lavrov-anonsiroval-rossiyskoe-predlozhenie-dlya-es.html

Teď je otázka, jestli se jí někdo chopí. Podle mě je nabídka na stole.

Irena
17. 6. 2016 4:37

http://politikus.ru/articles/78741-potomu-chto-u-vas-est-putin.html
Měla jsem chuť zkopírovat jednu část, ale raději si ji tam najděte sami :-)

Martin (už bez taky m)
17. 6. 2016 6:03

Začíná to vypadat, že AL-Nusra i ISIS se hroutí… http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?id=13&p=521 Mohl by to být i důsledek systematické a precizní práce VKS a obnovené SAA. Pokud to opět není jen zdání vyvolané „poruchami ve velení“ teroristů, mohl by snad být opravdu do konce léta s tím hlavním svinstvem v Sýrii konec. A pak bude důležité, dokáží-li se dohodnout ke společnému prospěchu na obnově této kdysi krásné a jedné z nejkultivovanějších zemí BV… Kéž by lidé opět pochopili, že společná tvorba skutečných a ve společném zájmu sdílených hodnot (nejen materiálních) je mnohem více, nežli individualistické vladařské choutky „každého na svém písečku“… Skláním… Číst vice »

M.C.
17. 6. 2016 7:01

Miroslav Tejkl napsal Roberts už definitivně zešílel. Slovník nemocného člověka. Ani bych neřekl. P.C. Roberts býval náměstkem ministra financí za Reagana, moc dobře si tedy pamatuje jak o tehdy fungovalo, protože byl u toho. Tehdy si šly velmoci navzájem po krku, dělaly na sebe nejrůznější podrazy, ale to hlavní muselo fungovat, protože si obě strany uvědomovaly fakt vzájemně zaručeného zničení (M.A.D.), v případě že někomu ujedou nervy a zmáčkne to. Celkem se respektovaly i ,,sféry vlivu“. Dnešní západní špičky mají dojem, že můžou Rusům srát na hlavu beztrestně a z tohoto omylu je třeba je vyvést, než provedou něco, co… Číst vice »

M.C.
17. 6. 2016 7:21

S islamisty to nevypadá dobře, včera jsem četl, že syrská armáda už postoupila na 5-7 km k letišti Tabqa, dneska, že jsou 60 km od Rakky, což zhruba odpovídá. Zároveň Kurdové obklíčili na severu město Manbidž. Teď stačí, aby syrská armáda obsadila a zprovoznila letiště Tabqa a došla ještě pár kilometrů na sever k Eufratu a zároveň provedla spolu s Kurdy vstřícný úder podél dálnice Aleppo – Al-Bab – Manbidž. Tím dojde na dvou místech k přeříznutí zásobovacích tras z Turecka a do Turecka (ropa), což prohloubí problémy islamistů. Dále se nabízí doplnění zásob pomocí letiště a vyčištění údolí Eufratu… Číst vice »

Sio
Sio
17. 6. 2016 7:41

Irena napsal

http://politikus.ru/articles/78741-potomu-chto-u-vas-est-putin.html
Měla jsem chuť zkopírovat jednu část, ale raději si ji tam najděte sami

No, hezké. :-) Chápu, proč jste tu část nezkopírovala.

Aleš
Aleš
17. 6. 2016 8:18

Včera jsem při přepínání na sportovní kanál omylem zabloudil na čt 24, tam mlel Petr Pavel, na jasné otázky odpovídal ve stylu nerozumím nebo přímo nepokrytě lhal, jako v případě ignorace podobných reálií z historie … http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8197-nastup-hitler-moc-banky-usa-britanie Pokud takoví nesvéprávní šílenci jsou ve vedení NATO, jakákoliv svéprávná země a národ tam nemá co pohledávat. A šílenci šířící propagandu NATO nejsou zas až tak nevinní a naivní, to je stejné, jako když Hitlerova propaganda obviňovala Československo z agrese pouhou mobilizací na vlastních hranicích. Tohle již není obyčejná lež, ale podpora a propagace fašismu, na to u nás přece existují paragrafy. A… Číst vice »

peter.
17. 6. 2016 9:05

Irena napsal

http://politikus.ru/articles/78752-peterburgskiy-mezhdunarodnyy-ekonomicheskiy-forum-blestyaschaya-izolyaciya.html

Typicky Sarkoziovský prístup.Nech najprv zruší RF svoje sankcie proti EU a my potom uvidíme.Možno pristúpime k zrušeniu sankcií proti RF.Debil!
Sio:
V tomto odkaze sa mimo iné píše,že kým Európa trpí vzájomnými sankciami,tak USA s Ruskom veselo obchodujú a celé to vyzerá tak,že čo sa sankcií týka nejde ani tak o zničenie ekonomiky RF ako o zničenie ekonomiky EU.
To len na margo diskusie pod iným článkom,ktorý sa týka hodnotenia agentúry Bloomberg.

Sio
Sio
17. 6. 2016 10:18

peter. napsal Typicky Sarkoziovský prístup.Nech najprv zruší RF svoje sankcie proti EU a my potom uvidíme.Možno pristúpime k zrušeniu sankcií proti RF.Debil! Sio: V tomto odkaze sa mimo iné píše,že kým Európa trpí vzájomnými sankciami,tak USA s Ruskom veselo obchodujú a celé to vyzerá tak,že čo sa sankcií týka nejde ani tak o zničenie ekonomiky RF ako o zničenie ekonomiky EU. To len na margo diskusie pod iným článkom,ktorý sa týka hodnotenia agentúry Bloomberg. Ten článek samozřejmě mezi řádky vypovídá o mnohém, to je pravda. Že ušáci jaksi sami na sebe povinnost sankcí neaplikují, to je informovaným známo a také… Číst vice »

peter.
17. 6. 2016 10:32

Sio napsal
jak jsou Rusáci na ušácích závislí.

Aj mne to udrelo do očí! Je čoraz ťažšie oddeliť zrno od pliev,propagandu a obsieranie od skutočnej pravdy.A bude horšie!

fajt
17. 6. 2016 10:50

http://svobodnenoviny.eu/david-rockefeller-je-po-seste-uspesne-operaci-srdce-ve-veku-99-let/ – opravdu nechutné, věc, která bere lidem jejich životy. ..

M.C.
17. 6. 2016 12:19

Dienstbier (Služební pivo) se zase projevil jako fundovaný odborník: Funkční poloautomatickou zbraň pro střelbu dávkou, lidově samopal, nekoupíte ani v USA. Tam koupíte civilní verzi známé M-16 označenou AR-15 – vypadá to skoro stejně, samo se to nabíjí, ale střílet musíte po jedné ráně. Něco jako u nás SA-858. Myšlenka, že zbraně nepatří do rukou veřejnosti je naprosto zcestná, to by se napřed musely zakázat auta, jejichž užívání veřejností vede k daleko větším škodám a ztrátám na životech. Zločinec si zbraň vždycky sežene. Za komančů to bylo echt kontrolované a i tak docházelo k loupežným přepadením se zbraní a k… Číst vice »

peter.
17. 6. 2016 12:21

Irena napsal

Tohle jenom pro pobavení
http://politikus.ru/events/78719-nazvana-glavnaya-prichina-proigrysha-sbornoy-ukrainy-v-igre-s-irlandiey.html

Anglickí rowdies sa chystajú na odplatu.No vo Francúzsku nastala situácia,že sa spojili fanúškovia do „panslovanskej únie“ ktorá zahŕňa „fans“Rusov,Poliakov,Slovákov a Srbov.Tak sa „strašní“rowdies majú v Lille na čo tešiť.Škoda,že to takto nefunguje aj v bežnom živote.Zároveň sa potvrdilo,že keby Slovania neboli sústavne medzi sebou rozoštvávaní politikmi,tak by určite našli k sebe cestu.
http://patriot-su-rf.ru/blog/43433257736/STRELKA-ZABITA.-OBEDENYONNYIE-SLAVYANSKIE-ULTRAS-BUDUT-BITSYA-S-

lomikel
lomikel
17. 6. 2016 13:47

Stan napsal Ano, tohle je přesně argumentace NRA, lobbistické organizace výrobců přesně těch zbraní, o něž jde. Statistiky hovoří jinak, čím liberálnější možnost vlastnit zbraně, tím více podobných masakrů. Drtivá většina z nich přitom byla spáchána legálně vlastněnými zbraněmi. Mentalitu Divokého západu, která se skze hollywoodské filmy šíří jako rakovina, odmítám. dejte odkaz na statistiku, nenapinejte nas. Obcas to souslovy “ Statistiky neco …“ pouzijete, casto bez zdroje, nedelejte to :) hodne pacifistu se boji, zbrani, lidi, lidi se zbranemi, konfliktu, boje , smrti ( boji se kazdy, jen jsou ruzne nazory na vychodisko z toho) a implicitne doufaji ze… Číst vice »

peter.
17. 6. 2016 14:02

M.C. napsal Zločinec si zbraň vždycky sežene. Nie som priaznivcom toho,aby mal každý záujemca prístup ku zbrani.No jedno viem celkom iste.Ak začne u ľudí narastať pocit ohrozenia,narastie aj dopyt po zbraniach.A kde je dopyt,tam sa vytvorí aj ponuka.Žiadny zákon tomu nezabráni.Keď sa vrátim do 90-tich rokov,do čias mafiánskych vrážd na Slovensku,tak zohnať si zbraň,bolo pre mafiánov tým najmenším problémom.Ukrajina je dnes plná nezákonne držaných zbraní a tie sa skôr,či neskôr dostanú na náš čierny trh.Daj Bože aby nedošlo k situácii,že si ľudia začnú zháňať zbrane,aby mohli ochrániť seba aj svoje rodiny pred hocikým,kto začne ohrozovať ich životy a majetok. Argumenty… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
17. 6. 2016 14:10

lomikeli nebuďte prosím blázen. Samo o sobě vlastnictví střelných zbraní přece vaši bezpečnost vůbec nezvýší. Pokud proti vám stojí odhodlaný protivník, použije tu s větším dostřelem a nemáte žádnou šanci. Vůbec nijak vám ten automat v ruce nepomůže… A pokud jde o odpor lidí, proč je zavírat, když je v případě potřeby jde rovnou „odpařit“? Kdo by je dnes hlídal? Ono, nějaké odzbrojování obyvatel asi není správné, ale naopak nějaké tvrzení že naopak ozbrojování obyvatel jim samo o sobě zajistí nějakou bezpečnost je nesmysl. Nezastřelí vás, stačí průsak ze skrytého trativodu třeba- když by už někdo chtěl. A ani nejmodernější… Číst vice »

M.C.
17. 6. 2016 14:54

Stan napsal Ano, tohle je přesně argumentace NRA, lobbistické organizace výrobců přesně těch zbraní, o něž jde. Statistiky hovoří jinak, čím liberálnější možnost vlastnit zbraně, tím více podobných masakrů. Drtivá většina z nich přitom byla spáchána legálně vlastněnými zbraněmi. Mentalitu Divokého západu, která se skze hollywoodské filmy šíří jako rakovina, odmítám. a) NRA je lobbystická organizace držitelů zbraní, ne výrobců, (i když nějaká podpora tam určitě existuje) snažící se obhájit právo občanů Spojených států na držení zbraní zaručené ústavou proti různým Obamům a podobným dobroserům, kteří by chtěli držení zbraní zakázat, aniž by nabídli občanům jinou variantu zajištění jejich osobní… Číst vice »

cnemo
17. 6. 2016 14:57

Stan napsal Ano, tohle je přesně argumentace NRA, lobbistické organizace výrobců přesně těch zbraní, o něž jde. Statistiky hovoří jinak, čím liberálnější možnost vlastnit zbraně, tím více podobných masakrů. Drtivá většina z nich přitom byla spáchána legálně vlastněnými zbraněmi. Mentalitu Divokého západu, která se skze hollywoodské filmy šíří jako rakovina, odmítám. Ne Stane, to hluboký omyl. Kdysi jsme se tím zabýval a z veřejně přístupných dat jsem ke svému překvapení zjistil, že korelace mezi počtem zastřelených a počtem zbraní neexistuje. https://nautilus2.wordpress.com/2012/12/23/souvisi-pocet-zbrani-mezi-civilisty-s-poctem-zastrelenych/ Je úplně jedno, kolik je mezi lidmi zbraní, rozhodující je podle mého kultura. Jak jinak by bylo možné, že… Číst vice »

M.C.
17. 6. 2016 15:01

Všeobecně považuji uvažování typu: Protože to občas někdo blbě použije a ublíží sám sobě nebo někomu jinému, tak to radši zakážeme všem za cestu do nikam. Dospělý člověk musí být za svoje slova a činy odpovědný. Než jsme šli do stráže, bylo nám opakovaně připomínáno, že za každou kulku z naší zbraně odpovídáme, použití zbraně mělo přesná pravidla. Tehdy chodili na vojnu skoro všichni, všem to vtloukli do hlav, naprostá většina to pochopila a dokázala uplatňovat, případy, že někdo někoho zastřelil byly výjimečné. Že se ozbrojeného národa bojí diktátoři je logické, ale demokratická vláda, hájící zájmy občanů své země by… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 6. 2016 15:15

M.C. napsal Všeobecně považuji uvažování typu: Protože to občas někdo blbě použije a ublíží sám sobě nebo někomu jinému, tak to radši zakážeme všem za cestu do nikam. Dospělý člověk musí být za svoje slova a činy odpovědný. Než jsme šli do stráže, bylo nám opakovaně připomínáno, že za každou kulku z naší zbraně odpovídáme, použití zbraně mělo přesná pravidla. Tehdy chodili na vojnu skoro všichni, všem to vtloukli do hlav, naprostá většina to pochopila a dokázala uplatňovat, případy, že někdo někoho zastřelil byly výjimečné. Že se ozbrojeného národa bojí diktátoři je logické, ale demokratická vláda, hájící zájmy občanů své… Číst vice »

lomikel
lomikel
17. 6. 2016 15:19

M.C. – nova levice se boji zbrani mezi lidem protoze lid ozbrojeny hure lze nutit k praseckym sociokulturnim inovacim. Tento svuj strach ale skrze sve followery presnetuje jinak, nekteri z followeru to ani nemusi tusit.

Nekdo to zminil nazor Kalouska jako indikator, doplneo o Dienstbiera je to skoro idiot proof, jeste by to chtelo doladit a najit tretiho takoveho protilidoveho a protinarodniha exponenta (skudce a zradce) , pak by, jako u ramanu, nebylo co resit….

Martin (už bez taky m)
17. 6. 2016 15:21

M.C. napsal Všeobecně považuji uvažování typu: Protože to občas někdo blbě použije a ublíží sám sobě nebo někomu jinému, tak to radši zakážeme všem za cestu do nikam. Dospělý člověk musí být za svoje slova a činy odpovědný. Než jsme šli do stráže, bylo nám opakovaně připomínáno, že za každou kulku z naší zbraně odpovídáme, použití zbraně mělo přesná pravidla. Tehdy chodili na vojnu skoro všichni, všem to vtloukli do hlav, naprostá většina to pochopila a dokázala uplatňovat, případy, že někdo někoho zastřelil byly výjimečné. Že se ozbrojeného národa bojí diktátoři je logické, ale demokratická vláda, hájící zájmy občanů své… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 6. 2016 15:33

Re Martin – osobně zbroják nemám, ale vím , že je to to první, co se při nějakém problému jejich držitelům odebírá. Myslivci by mohli vypravovat jaký mají strach aby něco i nechtěně neudělali a aby „nepřišli o flintu“.

Soukromě – naše starší diskuze:
Ptal jsem se toho známého, co miú teče sousedova odpadní voda na zahradu – jestli ještě? Jesli to třeba nějak oddrenážoval … ?
Že už neteče – že na hranici pozemku natloukl na svislo do země nějaké staré plechy a OK.

peter.
17. 6. 2016 15:45

lomikel napsal M.C. – nova levice se boji zbrani mezi lidem protoze lid ozbrojeny hure lze nutit k praseckym sociokulturnim inovacim. Tento svuj strach ale skrze sve followery presnetuje jinak, nekteri z followeru to ani nemusi tusit. Nekdo to zminil nazor Kalouska jako indikator, doplneo o Dienstbiera je to skoro idiot proof, jeste by to chtelo doladit a najit tretiho takoveho protilidoveho a protinarodniha exponenta (skudce a zradce) , pak by, jako u ramanu, nebylo co resit…. Európski socialisti…..prečo sa nazývajú socialistami,keď ich hlavnou agendou sa stala podpora LGBTI komunít a obhajoba islamských imigrantov? http://www.hlavnespravy.sk/predsednictvo-europskej-strany-socialistov-odsudilo-vyjadrenia-premiera-fica-k-islamu-na-slovensku/796364 Koľké pokrytectvo je v skutkoch… Číst vice »

Sio
Sio
17. 6. 2016 15:56

Já bych jen položil otázku. Kolik životů ročně ušetří v USA liberální přístup ke zbraním? Jinými slovy.
Existuje nějaká statistika, kolik zločinců bylo zastaveno v konání proto, že poblíž byl poctivý občan s legálně drženou zbraní a zločince zastavil?
A ještě z druhého konce. Kolik poctivých občanů se zbraněmi bylo zastřeleno proto, že tu zbraň na zločince vytáhli?
Mám pocit, že pokud stojí dva ozbrojení proti sobě, větší šanci má ten, který je odhodlanější střílet. A obávám se, že většinou to nebude poctivý občan. Takže pokud nemáte ocelové nervy a odhodlání zabít, stejně taháte za kratší konec provazu.

Gatta
Gatta
17. 6. 2016 15:57

Re peter – včera jsem to tady psal na tom „Švýcarsku“ – včera mi to došlo.

Nejde o nic menšího, než o organizované ničení států v jejich funkční podobě !!

Pokud je totiž příliš mnoho náhod, nejasného a nevysvětlitelného chování – tak je to obvykle nějaký vyšší záměr.
Postupy toho ničení jsou různé – jinak se musí na Libyi, jinak na Ukrajinu, jinak na Německo, Švýcarsko nebo Norsko – státní dluhy, barevné revoluce, přímé intervence, ekologické hospodářské sebevraždy, společnost paralyzující humanismus … … … , ale cíl zůstává stále stejný.

Co ochrání občana, po zničení funkčního moderního státu ???

peter.
17. 6. 2016 16:02

Gatta napsal Re peter – včera jsem to tady psal na tom „Švýcarsku“ – včera mi to došlo. Nejde o nic menšího, než o organizované ničení států v jejich funkční podobě !! Pokud je totiž příliš mnoho náhod, nejasného a nevysvětlitelného chování – tak je to obvykle nějaký vyšší záměr. Postupy toho ničení jsou různé – jinak se musí na Libyi, jinak na Ukrajinu, jinak na Německo, Švýcarsko nebo Norsko – státní dluhy, barevné revoluce, příméintervence, ekologické hospodářské sebevraždy, společnost paralyzující humanismus … … … , ale cíl zůstává stále stejný. Co ochrání občana, po zničení funkčního moderního státu ???… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 6. 2016 16:04

PS – tím jsem nemyslel zbraně,
Nebude NIC, co by ho ochránilo.

Martin (už bez taky m)
17. 6. 2016 16:05

Je hromada případů opilých myslivců, já se setkal s případem kdy na mne mířil odjištěnou kulovnicí – že prý se jen díval… že měl odjištěno, to tehdy sám nevěděl… málem jsem ho tehdy … Ale ano, jsou to léta. Ale posedů přibývá, běžně eviduji střelbu v noci, prosadili si noktovizory, přímo mne jeden upozornil, že „kolegové mají lehčí prst…“- tak ať prý nechodím do lesa v noci – což ale často profesně neplaceně u šelmích hlídek naopak musím… OT k průsakům: tady to nepomůže + plechy v kyselých půdách zrychleně korodují. Jsem ve vrstevnici na svahu, i na mém pozemku… Číst vice »

cnemo
17. 6. 2016 16:23

Martin (už bez taky m) napsal
Ale posedů přibývá, běžně eviduji střelbu v noci, prosadili si noktovizory, přímo mne jeden upozornil, že „kolegové mají lehčí prst…“- tak ať prý nechodím do lesa v noci – což ale často profesně neplaceně u šelmích hlídek naopak musím…

Pěkná myslivecká latina. Kdyby nějaký myslivec zastřelil s noktovizorem, bude to na Nově hlavní zpráva minimálně dne. Poslední mediálně známý případ zde: http://brno.idnes.cz/soud-s-myslivcem-co-zastrelil-trampa-rozsudek-fq3-/brno-zpravy.aspx?c=A141106_090211_brno-zpravy_kol

peter.
17. 6. 2016 16:34

cnemo napsal

Jen dodání tvrdých dat pro tuto diskusi
https://nautilus2.wordpress.com/2016/06/17/souvisi-pocet-zbrani-mezi-civilisty-s-poctem-zastrelenych-ii/

Nie je zahrnutý počet na čierno držaných zbraní,chýba rozdelenie držiteľov zbraní na tých ktorí zbrane potrebujú pri výkone svojho povolania a koľko je takých držiteľov zbraní,ktorí ich vlastnia len zo záľuby ako koníčka.Okrem toho sa mi nezdá tá Ukrajina.