P. C. Roberts: Jestliže Blinken válku nechce, proč ji provokuje?

Jsme v těchto dnech přímými svědky toho, jak falešnými zprávami o Rusku připravují lháři třetí světovou válku. Jestli ta přijde, bude to poslední válka lidského rodu. A za zánik našeho rodu budeme moci poděkovat lhářům.

Všimněme si nezodpovědného ministra zahraničí Blinkena. Právě teď na televizních obrazovkách varuje perzonál amerického velvyslanectví v Kyjevě, že ruské jednotky a tanky mohou v kterýkoli moment překročit ukrajinské hranice. Ujišťování o ruském vpádu na Ukrajinu je ostatně trvalkou americké propagandy už delší dobu.
Jestliže Blinken tomu, co říká, skutečně věří, proč USA nepředejdou očekávané invazi tím, že poskytnou Rusku bezpečnostní ochranu a budou souhlasit se zastavením další expanze NATO? A proč namísto takovéhoto řešení udržují při životě ukrajinskou vyhlídku na to, že se Ukrajina jednou stane členem NATO? A proč posílají na její území další zbraně a další svůj vojenský personál, který ukrajinské vojáky učí, jak mají tyto zbraně používat?
Zdá se, že Blinken konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou chce. A proč?

Když si tuto otázku položíte, nabízí se několik odpovědí. Už pouhá hrozba té války upevňuje panství Washingtonu nad Evropou, zaručuje vyšší rozpočet i moc vojensko-bezpečnostního komplexu a vylepšuje Bidenovy upadající vyhlídky ve volbách.

Biden je to, čemu říkáme zkažené zboží, a často se zdá, že se neorientuje ani v čase ani v prostoru. Souhlasil s příchodem mnoha cizinců do Ameriky a poslal je do červených (Trumpových), států. Poštval proti sobě mnohé svým vyhlášením povinného očkování proti covidu, stejně jako soudním stíháním několika stovek Trumpových stoupenců, označených jím za „povstalce“, či znormalizováním sexuální perverze, když osoby, které s ní měly co do činění, jmenoval do vysokých státních funkcí. Tyto i další ideologické tahy mnohé Američany rozezlily a svou náladu hodlají samozřejmě projevit i při volbách.

A tak se pro Demokraty stala válka něčím, co by je mohlo zachránit. Pozor! Rusové přicházejí! A s Ukrajinou se nezastaví! A tak dále. Za války se lidé staví za svého prezidenta. A právě toto je oním přijatelným i pravděpodobným důvodem, proč se Washington natáčí k bezpečnostním obavám Ruska hluchým uchem a slepým okem, a namísto aby slyšel a viděl, vztahy s Ruskem svými zásilkami zbraní Ukrajincům i plánem společných manévrů s nimi dále zhoršuje. A my se stáváme přímými svědky toho, jak se válka rozhořívá ze sobeckých důvodů.

Zdroj: PCR

Vybral a přeložil Lubomír Man

4.5 23 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
24. 1. 2022 19:48

Po vyloupení mnoha vlaků v USA jak v době Džesí Jamese údajně emerický hliňák uvažuje o komproMYSU s Rusem. Blbouni mají galaktický problém: Jak světu naSERvírovat, že je má Rus na háku, ale oni vyhráli vlastní prohru. To je zvláštní český úkaz. Už haličská směska v Česku měla po volbách problém, jak prodat prohru jako vítěznou partii progresivního zbabělce.
Trubka je plná toho, jak Slováci nadávají, když vidí emerický tank na jejich dálnici. K té soudružce na Bratislavském hradu se vyjadřují podobně jako Britové k soudržce Sečr – you bitch.

Rado Miko
24. 1. 2022 21:27
g.hrosik
g.hrosik
Reply to  Rado Miko
25. 1. 2022 6:25

Upřímně mě zajímá, co „Putin a jeho parta“ mají nachystáno. Nějak mi nesedí, že by to mělo být vojenské napadení okrajiny. Na informačním poli vládne zmatení. I v ruské mediální sféře je bordel a příčetných informací je pomálu. Čína obnovila lety nad Thajwanem. Letos už podruhé nevyšel Pjakin, na stránkách uvádí přesun relace na 31.ledna, aniž zmiňuje důvod. Nelze ani vyloučit, že je vše už dohodnuto a jde jen o „zachování tváře“. Bůh suď!
 

Irena
Reply to  g.hrosik
25. 1. 2022 13:06

https://kob-forum.eu/2022/01/22/aktualni-deni-a-blizka-budoucnost/comment-page-1/#comment-4432 Z diskuse k článku: Na veľkú hru sa zdroje vždy nájdu: Maria Zacharovová Západné krajiny pripravujú množstvo veľkých provokácií. Moskva nevylučuje, že by mohlo ísť o provokácie informačného charakteru, ale aj vojenského. Pripravujú na to spoločenské povedomie a verejnú mienku. Pre Západ, pre NATO, pre Anglosasov je veľmi dôležité vytvoriť toto informačné pole, bez neho nebudú môcť konať. Preto bol realizovaný celý rad takýchto informačných blokov – dezinformácií a manipulácií prostredníctvom masmédií. Veľká šachová partia, ktorá sa práve hraje sa zapíše do dejín ako „Nesmrteľná partia“. Predvídať ťahy hráčov, za ktorými stoja celé tímy špičkových analytikov kde sa blafuje… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  g.hrosik
25. 1. 2022 13:09

Včera jsem po telefonu hovořil s člověkem,který mi řekl za jízdy vozem po Sibiři ,že navštívil nemocného Pjakina.To bude nejspíš důvod,proč nevyšel.
Jedna nestátní italská stanice dnes okolo poledne vysílala pohřebním hlasem zprávy “ z Ukrajiny“. Řekli,že Rusko odvolalo všechny své ambasadory v Evropě do Moskvy,že USA stahují své pracovníky na Ukrajině a že první ruské jednotky jsou v tu chvíli 20 km za hranicí na Ukrahně. Posléze jsem zjistil,že šlo o zprávy z ústředí Komunistické strany Ruska. Tak nevím jestli jde o přání otcem myšlenky,nebo o předčasnou polašnou zprávu.

Irena
Reply to  Hudryperman
25. 1. 2022 13:21

Dnešní lídři KPRF jsou pátokoloňáci. Funguje to tam asi tak jako v naší republice. Členská základna je zřejmě díky svénaivitě přesvědčena, že ji ústřední orgány dobře zastupují stejně jako si občané našeho státu naivně myslí, že je dobře zastupuje „česká“ vláda (a od roku 89 je úplně jedno jaká). Ty poslední „komunistické“, co nás zradily, to alespoň musely markýrovat, dnes už se s tím vůbec neobtěžují…

zart
zart
25. 1. 2022 9:12

To jsme si všimli brzy, že nám jde někdo po krku, že si jdeme po krku.

Bety
Bety
Reply to  Irena
25. 1. 2022 11:12

Perfektní shrnutí.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 1. 2022 11:27

Ruský veřejný dluh je na minimu a rezervy na maximu. U amíků je to pravý opak, nutně potřebují válku. Pro ně je to otázka života a smrti! Ale pro RF ne – je schopna si vše zajistit sama. Světová jednička v prodeji obilí!
Dva lidé žijí vedle sebe v USA. Jeden má pudla, druhý má bazén. Majitel pudla se živí čištěním bazénů, majitel bazénu – střiháním pudlů. Náklady na jednu takovou službu každého z nich stojí 100 USD a tyto služby si vzájemně poskytují.
Pokaždé, když si tyto služby vymění, americký HDP se zvýší o 200 dolarů :-)

comment image

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
25. 1. 2022 21:35

No hlavně aby to dali do daňového přiznání .

Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 1. 2022 11:36

Francouzský list Le Point zveřejnil článek pod titulkem „Jak Boris Jelcin prosil Billa Clintona, aby mu dal Evropu“. Takto noviny citovaly rozhovor: Boris Jelcin: „Bille, žádám tě jen o jednu věc: dej Evropu Rusku. Spojené státy jsou mimo Evropu. Evropa by měla být záležitostí Evropanů. Rusko je napůl evropské, napůl asijské.“ Clinton: „Nemyslím si, že s tím budou všichni Evropané souhlasit.“ Poprvé se uvádí, že Jelcin požádal Spojené státy, aby mu pomohly získat 13 miliard dolarů od MMF, které potřeboval na platy státním zaměstnancům a na znovuzvolení, přičemž souhlasil s výměnou za rozšíření NATO na východ. „Po rozpadu SSSR,“ píší… Číst vice »

fajt
fajt
25. 1. 2022 13:32

tak na konvenční vítězství ve válce na ruské frontě amíci a jejich duhoví poskoci v EU nemaj – ale můžou zle zatopit a v podstatě Evropu zapálit a udělat ji zase silně ubohou … v každém případě by Čína neměla v tomto přetahování moc lavírovat, protože souběžně běží cílená celosvětová inflace, která může americkou korporaci zbavit dnes dost ošklivého korporátního dluhu ( neskutečný podvod se zeleným papírkem kontra státní dluh už udělal Reagan a svět mu to sežral i s navijákem) a číňanům se jejich aktiva v baxech můžou proměnit zase v drobný. ..)

peter.
Reply to  fajt
25. 1. 2022 15:01

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/chorvatsko-stahne-sve-vojaky-ze-sil-nato-v-pripade-konfliktu-mezi-ruskem-a-ukrajinou/
To naše dva ministerské „záprdky“ Korčok a Naď sa už vojny nemôžu dočkať!
Len mentálne zaostalí hňupi ako sú tí dvaja si môžu myslieť,že Slováci zoberú do rúk zbraň proti Rusom!

fajt
fajt
Reply to  peter.
25. 1. 2022 18:14

Peter, vy ale ještě máte eso v rukávu – generála Kotlebu. ..)

PPK
PPK
Reply to  peter.
25. 1. 2022 18:18

Mitrofanov si dnes odpoledne na veřejnoprávní české Svobodné Evropě Plus trpce stěžoval, že prý Němci nedovolují letadlům USA a Anglie používat jejich vzdušný prostor při dopravě zbrojního materiálu a „poradců“ ve směru na Ukrajinu a tak že oni musí létat neutrálním koridorem nad Baltem… To si tedy Němci už dovolili příliš! Lipavský s Afroameričanovou z obrany by jim měli poslat vytýkací dopis.

fajt
fajt
25. 1. 2022 18:20

https://politikus.ru/v-rossii/140008-cementnaya-otrasl-v-rossii-kollapsiruet.html – je pravdou, že Elvíra docela dusí ruské finance a nehezky jde na ruku globálním bankéřům – pak se nelze divit, že i číňané jsou ve vztahu k Rusku dost zdrženliví, neradi by místo partnera dostali do svého dračího císařství pouhého trojského koně. ..)

Irena
26. 1. 2022 19:19

https://sk.news-front.info/2022/01/26/putinov-zugzwang-zapad-uz-prehral/

Andrej Bezrukov je bývalý sovietsky a ruský ilegálny špión. Pod menom Donald Howard Heathfield spolu so svojou manželkou Elenou Vavilovou žil viac ako 20 rokov mimo Ruska a zapájal sa do nelegálnych spravodajských aktivít. V súčasnosti je okrem verejnej činnosti aktívnym členom Rady pre zahraničnú a obrannú politiku.