P. C. Roberts: Když zabili Kennedyho, zabili i Ameriku

Kennedy uměl to, co většina amerických prezidentů neuměla a neumí. Dokázal se oprostit od konvenčního myšlení. Po své zkušenosti s dobrodužstvím kubánských emigrantů v Zátoce sviní a s raketovou krizí na Kubě došel k názoru, že ředitel CIA Allan Dulles a předseda sdružení náčelníků štábů generál Lemnitzer propadli antikomunistické hysterii natolik, že se stávají nebezpečím pro Američany i pro svět. Oba tedy zbavil jejich úřadů a tím uvedl do pohybu své vlastní zavraždění. CIA, sdružení náčelníků štábů a tajná služba usoudily, že Kennedy svým krokem prokázal, že je vůči komunismu příliš měkký, a ke stejnému názoru dospěli i konzervativci, sdružení kolem Billa Buckleye.

Kennedyho tedy zabila antikomunistická hysterie, panující v armádních a bezpečnostních složkách. Oswald neměl samozřejmě s Kennedyho zavražděním nic společného, a proto byl i on – ještě uvnitř dallaského vězení – zbaven života. A to pár minut před tím, než měl být poprvé výslechnut.

Vy z vás, kteří jste ještě příliš mladí na to, abyste Kennedyho sami poznali, i vy, kteří jste na něj už zapomněli, udělejte si nyní čas a vyslechněte si jeho řeč, trvající pět minut a 23 vteřin. A představte si, že by měl takovouto řeč pronést některý z našich současných idiotů.

Zde je ona Kennedyho řeč:

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
15. 5. 2016 16:34

Na 23.listopadu 1963 se pamatuji,jako by to bylo včera. Tehdy se změnil svět,byly zničeny naděje mladé generace celého světa . U nás dál v izolaci od něho probíhal i nadále proces uvolňování se od rigidního režimu z padesátých let,který byl stejnými starci ve vzájemné shodě Moskvy a USA zničen v srpnu 1968. Seděl jsem se svým spolubydlícím v hospodě “ U táty“ kousek od koleje,když se z rozhlasu ozvalo,že byl na tolik i u nás oblíbeného amerického prezidenta,spáchán atentát. Po chvilce ohromení začala obrovská hádka mezi těmi zahraničními studenty,kteří vítali vraždu Kennedyho s nadšením a těmi,kteří ji zásadně odsuzovali. Slovo… Číst vice »

Bety
Bety
15. 5. 2016 17:31

S tou hysterií měl zřejmě Kennedy pravdu. Vzpomínám si, jak mne zarazila věta v knize Stephena Kinga „To“, kde se asi desetiletý kluk bál jít pro něco do sklepa, protože by tam na něj mohl zaútočit ukrytý komunista.
Vůbec se mi zdá, že jsou Američané neustále strašeni (kromě komunistů) vším možným. Podívejte se jen na ty jejich oblíbené katastrofické filmy – přílivová vlna, doba ledová, láva pod San Franciskem, obří sopky, útočící mimozemšťané…..atd.,atd. Zřejmě proto, aby byli vyjukaní ze všeho možného, jen ne z toho, kam jejich banksteři jejich zemi vlečou.

lomikel
lomikel
16. 5. 2016 8:03

no, nenasel jsme lepsi clanek kam to dat, koneckoncu je to o komunistech :)
http://www.novarepublika.cz/2016/05/jak-dopadl-ix-sjezd-kscm.html
jak koukate na vysledky sjezdu ?

velmi mirny optimismus vzhledem k zmene ve vedeni, nebo rozcarovani ?

zajoch
16. 5. 2016 14:41

O nápravu situace měl v úmyslu se pokusit i mladší Johnův bratr Robert. Už jako ministr spravedlnosti udělal kus užitečné práce, když šlapal na prsty zločineckým organizacím. Byl trnem v oku CIA (Bush sen.), Johnsonovi a pochopitelně i organizovanému zločinu. Ti se nepochybně postarali o jeho likvidaci v roce 1968 přímo po jeho projevu v rámci volební kampaně na prezidenta. Pokud se mi to neplete, tak i on měl v úmyslu ozdravit finanční systém USA. V době, kdy se Robert snažil dosáhnout na post prezidenta, byl v této funkci zločinecký a sebestředný Johnson, který možná měl prsty v zavraždění Johna,… Číst vice »

peter.
16. 5. 2016 16:58

Sú srandovní títo politici.Nevadí im,že ich vypískajú,nevadí im,že ich nikto nepočúva.Povedia si do mikrofónu svoje, sami si zatlieskajú,zamávajú a s pocitom dobre vykonanej práce odídu.Sú ako tá kurva,ktorej keď napľujete do ksichtu ta sa utrie a povie,že…prší.
https://www.youtube.com/watch?v=3lTSFs1TajU
asi od polovice videa

Béda
17. 5. 2016 4:17

….Politoložka Jelena Ponomarjova v této souvislosti uvedla: „Nejen v sociálně-ekonomické sféře dozrávají v USA tendence k bouřím. Problémy jsou i rasové, náboženské a týkají se i domácího terorismu.“ „Spojené státy jsou složité. Tím víc jsou zranitelné,“ říká. Budoucnost země podle ní nezávisí na osobě prezidenta, ale na zcela nepředvídatelných faktorech, které se vyjadřují pojmy „ekonomická, sociální, informační a politická rizika“, ke kterým Spojené státy přišly mnohdy vinou své vlastní aktivity. „Znamená to, že si vychovaly své ničitele, své hrobaře. Představuji si, že kdyby Amerika přišla o svoji moc, hlavně vojenskou a hospodářskou, asi by se stal svět mírovějším, prosperujícím a… Číst vice »