P. C. Roberts: Kolik smrti a destrukce nás čeká v roce 2018?

V celém západním světě zdegenrovala politika v podvod. Žádná západní vláda už dnes neslouží zájmům veřejnosti. S výjimkou několika někdejších sovětských satelitů ve východní Evropě opovrhly západní vlády vůli svých občanů, když proti jejich zájmu přijaly na svá území obrovské počty nejen uprchlíků z washingtonských válek, ale i dalších imigrantů, kteří se za uprchlíky jen vydávají. Ale nejen to. Ohrozily své občany i svou podporou stupňujicí se agrese Washingtonu vůči Rusku, čímž se všeobecný úpadek demokratické politiky mění stále jistěji v cestu k válce.

Saker vysvětluje, že Američané s inteligencí, ctí, odvahou a morální integritou se z amerického národního bezpečnostního establishmentu vytratili, a na jejich místo nastoupili arogantní hlupáci, kteří věří, že:

  1. Můžeme si koupit kohokoli.
  2. Koho si koupit nemůžeme, toho zlomíme násilím.
  3. Koho nedokážeme zlomit násilím, toho zabijeme.
  4. Nic se nám nemůže stát, jsme beztrestní, ať uděláme cokoli.

Scott Bennett oznamuje, že americkým vojákům se do hlav vtlouká propaganda, podle níž je Rusko nepřítel, s kterým budou muset válčit.

Anglosionistické impérium se pokouší zrušit dosud existující dohodu s Íránem, znovu nastartovat pokus svrhnout vládu Sýrie, a v hledáčku západního impéria je též libanonský Hizballáh. Washington vyzbrojuje Ukrajinu, aby jí pomohl zaútočit na odštěpenecké provincie Novoruska. Eskaluje i hrozba Severní Koreji a dokonce i malé Venezuele hrozí vojenská intervence za to, že si chce řídit svůj osud sama, a nikoli být řízena Washingtonem a americkými bankami.

Podle mínění několika pozorovatelů zvýšila ruská velmi opatrná diplomacie možnost, že si ji Washington splete se slabostí a obdaří svět 3. světovou válkou. Tím totiž, že Rusko nepřijímá žádosti odštěpeneckých ruských provincií Ukrajiny sjednotit se s Ruskem, dláždí Washingtonu cestu k takovému vyzbrojení své ukrajinské loutky, aby dokázala dobýt tyto odštěpenecké provincie pro sebe zpět silou. Což by prestiž Ruska zničilo a Washington naopak povzbudilo k dalším agresivním akcím. A tak dříve nebo později Rusku nezbude, než se dlouhodobé výbojnosti USA postavit čelem.

Předčasné ohlášené vítězství Ruska v Sýrii následované stažením jeho jednotek zpět do vlasti umožnilo americkým jednotkám v Sýrii zůstat a znovu se pokusit vládu prezidenta Asada svrhnout.

Rusku by v tom případě nezbylo nic jiného, než své syrské vítězství znovu zopakovat, neboť opak by měl za následek ještě agresivnější činy Washingtonu.

Naděje, že prezident Trump obnoví normální vztahy mezi nukleárními mocnostmi z dob Reagana a Gorbačova, vyprchávají. A tak otázka pro nastupující nový rok je následující: Kdy washingtonská agrese vůči Rusku přeroste v horkou válku? Z hlediska dneška je totiž nepravděpodobné, že by se nový rok mohl stát rokem šťastným. Nikde na Západě nespatříte totiž ani náznak vedení, které by směřovalo k míru a lidskosti.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
31. 12. 2017 19:38

Mám rád první leden – první den v roce, stejně jako každé ráno a každé nové jaro …
Člověk si vždy může říct: „Třeba ten nový rok bude lepší.“
Je to totiž vždy nová naděje … protože ŽIVOT musí být vždy optimista … jinak by nestálo za to ani vstávat ráno z postele.

Stanovi, všem diskutérům OM a nakonec všem lidem dobré vůle přeji prozaicky hlavně pevné zdraví a dobré rodinné vztahy.
O zbytek se budeme muset zasloužit sami …

zedd
zedd
1. 1. 2018 6:36

Narazil jsem na pozoruhodný soupis historie obchodu s drogami a zahraniční politiky USA: http://www.darkestpatterns.com/colddrugsterror.html Je toho hooooooódně, jen citace a odkazy, sem tam obrázek. V podstatě z toho vyplývá, že nejpozději od 60. let se stal obchod s drogami integrální součástí taktické výbavy (nejen) CIA. Ovládnutí mezinárodního obchodu s drogami má především obrovský finanční přínos, prostě kopy a kopice peněz, které se dále užívají jako black budget na další operace, úplatky, osobní obohacení hrdiných agentů, … Pokud se chlapcům a děvčatům podaří doručit drogu na nový trh, rychle mají pod palcem všechno od lokálních gangů po policejního presidenta – všechny… Číst vice »

Masunta
Masunta
1. 1. 2018 13:34

Zaujala mě myšlenka o předčasném stažení ruských vojsk ze Sýrie. Že k tomu došlo předčasně je tak jasné, až si myslím, že Putinovi o tu zjevnou předčasnost, tedy „předčasnost“ šlo. Z jakého asi důvodu ? Možná proto, aby pak mohl důrazně zničit i ty zločince, kteří se tam naivně po odchodu ruských vojsk natáhli a tím se snížil přesun džihádistů do jiných ohnisek napětí. Letectvo i rakety jdou dálkové, tedy jakoby stále přítomné a posilování Sýrie vojensky si spolu Putin a Sadat potvrdili. Asi dojte v tomto zlomovém roce 2018 ke kotrmelcům, které by jsme čekali až o několik let… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
1. 1. 2018 14:05

Masunta napsal Zaujala mě myšlenka o předčasném stažení ruských vojsk ze Sýrie. Že k tomu došlo předčasně je tak jasné, až si myslím, že Putinovi o tu zjevnou předčasnost, tedy „předčasnost“ šlo. Z jakého asi důvodu ? Možná proto, aby pak mohl důrazně zničit i ty zločince, kteří se tam naivně po odchodu ruských vojsk natáhli a tím se snížil přesun džihádistů do jiných ohnisek napětí. Letectvo i rakety jdou dálkové, tedy jakoby stále přítomné a posilování Sýrie vojensky si spolu Putin a Sadat potvrdili. Asi dojte v tomto zlomovém roce 2018 ke kotrmelcům, které by jsme čekali až o… Číst vice »