P. C. Roberts ocenil Zemanův postoj

Veterán americké politiky, člen někdjší Reaganovy vlády ve funkci ministra financí a tvůrce její hospodářské politiky tzv. reaganomics Paul Craig Roberts pochválil na svém serveru postoj českého prezidenta Zemana k pokusu amerického vyslance učinit z něj svou loutku. Roberts v článku nazvaném Prezident Zeman sděluje Washingtonu, že Česká republika není americkým protektorátem píše:

Jak moji čtenáři vědí, již roky píši o tom, že evropské vlády jsou Washingtonem považovány za jeho vazaly, kteří skáčí jak Washington píská. Už 70 let, což je období zabírající dvě či tři generace, nemají takové dřívější světové mocnosti, jako jsou Velká Británie a Německo, svou nezávislou zahraniční politiku. A aby toho nebylo málo, staly se po USA též vazaly EU. Takže pokud jde o suverenitu, jsou země Evropě zaklety dvakrát – nemají zkrátka suverenitu žádnou.

Příští měsíc oslaví Rusko Den vítězství nad nacismem. Washington řekl svým loutkám, aby se oslav nezúčastnily, a mnohé z nich, včetně kancléřky Merkelové, se žádosti vrchnosti podrobily. Nikoliv však prezident České republiky. Když americký velvyslanec Andrew Shapiro doporučil Miloši Zemanovi, aby účast na ruské oslavě odmítl, vykázal ho tento z Hradu. Češi, prohlásil, byli druzí v pořadí na vyhlazovacím programu nacistů a Rudá armáda je před tímto osudem zachránila.

Samozřejmě, že Washington a jeho zkorumpovaní dvorští historikové se mohou přetrhnout v přepisování historie Druhé světové války, aby ji očistili od významu a váhy Ruska pro vítězství nad Německem. V Evropě sice každý už ví, že jde jen o další pokus Washingtonu dirigovat někdejší události bez ohledu na fakta, ale vazalové jsou na své vazalství a ponižování už zvyklí. Nejsou už zkrátka tím, co bývali.

Petr Hájek, který pracoval jako poradce dřívějšího prezidenta Klause, řekl, že americký velvyslanec má za to, že je guvernérem podmaněného území, vydávajícím místním činitelům tohoto území své rozkazy a že dřívější velvyslanci si mysleli totéž. „Zemanův postoj, kterým odmítl rady amerického velvyslance, je jedinou možnou odpovědí. Náš prezident se zachoval jako prezident České republiky a nikoliv jako hlava protektorátu.Spojených států amerických.“

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2015/04/06/president-zeman-tells-washington-czech-republic-american-protectorate-paul-craig-roberts/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
7. 4. 2015 20:50

Ocenění potěší, ale nezávislá země takového velvyslance vyhostí. Ale ta zemákova vytrvalost již stála za povšimnutí i Lavrova, sužuje nás velice omezená suverenita, ale aspoň ten jeden den v roce budeme kapku svobodnými občany kapku svobodné země. Bez ohnutých hřbetů.

Aleš
Aleš
7. 4. 2015 20:52
Aleš
Aleš
7. 4. 2015 20:58
tožtak
tožtak
7. 4. 2015 22:58

Jak jsem říkal. Je to otázka času, kdy mu domluví. Zranění kolena bejsbolkou je velmi bolestivé a svede se to na chlast. Těch zraněných dolních končetin bylo už nespočet.

peter.
8. 4. 2015 6:46

Aleš napsal

https://www.youtube.com/watch?v=buNB72vvbYY
pro hudrypera a orinoka

Táto skupina a jej tvorba od r.1964 do augustových udalostí 1968 dokazuje,že miera uvoľňovania v umeleckej tvorbe aj v politike bola veľká a nie nadarmo tú dobu samotní Česi nazývajú „zlatá šedesátá“.Pánboh vie,ako by sa to vyvíjalo ďalej,keby tá „Pražská jar“uregulovala politickú situáciu v ČSSR tak,aby nemuselo dôjsť k vstupu vojsk VZ.
Dnes by za túto pesničku boli The Rangers označení za konšpirátorov. :
https://www.youtube.com/watch?v=9WBRFgjutDA

Petrpavel
Petrpavel
8. 4. 2015 7:52

Představte si tu hrůzu, po ANO a ČSSD už ani STAN ani KDU-ČSL ho na svůj sjezd nechtějí. Asi ho chudáka bude muset pozvat na svůj „sjezd“ ta „malá“ skupinka lidí, co se jim právě v takovéto kondici líbí : Anketa Co říkáte výroku Zemana vůči velvyslanci USA? Velvyslanec měl pravdu, Zeman ho nemá co kritizovat 2% Velvyslanec to měl říci jinak a citlivěji, ale má pravdu 3% Zeman to měl říci jinak a citlivěji, ale v zásadě má pravdu 1% Zeman to velvyslanci USA ,,nandal“ zcela správně 94% hlasovalo: 6008 lidí P.S. Chtěl jsem dát současný stav ankety, tenhle… Číst vice »

zajoch
8. 4. 2015 8:05

Zeman se proslavil. Ruské weby ho pochopitelně uvádějí. Například: http://russian.rt.com/article/83831 ,
včera http://www.pravda.ru/world/europe/european/07-04-2015/1255461-zeman-0/,
nebo http://www.kp.ru/daily/26363/3245642/

Doufejme, že vydrží a že se své cesty do Moskvy dožije.

peter.
8. 4. 2015 8:15

Chmelára nemusím,ale tu s ním súhlasím.Je dobrý – odporúčam
http://www.ta3.com/clanok/1059458/piskanie-na-prezidenta-nemecko-a-vojnove-reparacie.html

fajt
8. 4. 2015 8:53

zajoch napsal

Zeman se proslavil. Ruské weby ho pochopitelně uvádějí. Například: http://russian.rt.com/article/83831,
včera http://www.pravda.ru/world/europe/european/07-04-2015/1255461-zeman-0/,
nebohttp://www.kp.ru/daily/26363/3245642/

Doufejme, že vydrží a že se své cesty do Moskvy dožije.

Zeman je slavný ( někde je hanoben, někde oslavován, dle zeměpisné šířky a délky) , čezko ale ne. ..)

fajt
8. 4. 2015 9:03

se státo občanstvím je to v dnešní po emericku globalizované zeměguli tak, jako s tou proslulou tlustou paní a sexem, když máte dost kapo love ( fuelu, paliva, škváry, hrachů, merglí, škeblí, chechtáků, kapříků, tintili-vintili, atd., atd. ), tak si vlast ( občanství a státní i národní příslušnost ) vyplatíte jinde ( bordel jako bordel, hlavně když holky drží a prachy maj svou správnou váhu) – jen do toho nezatahujte morálku a vlastenectví, to je švejka tak nedůstojné, na to on už dávno nehraje. ..)

Aleš
Aleš
8. 4. 2015 9:34

fajt: Zapomněl jste. Game is over.

fajt
8. 4. 2015 9:55

Aleš napsal

fajt: Zapomněl jste. Game is over.

to by bylo myslím dost nepřesné, páč tyhle hry většinou končí poctivými jatkami…pak je to teprve endes a amen. ..)

peter.
8. 4. 2015 10:05

peter. napsal
Táto skupina a jej tvorba od r.1964 do augustových udalostí 1968 dokazuje,že miera uvoľňovania v umeleckej tvorbe aj v politike bola veľká a nie nadarmo tú dobu samotní Česi nazývajú „zlatá šedesátá“.Pánboh vie,ako by sa to vyvíjalo ďalej,keby tá „Pražská jar“uregulovala politickú situáciu v ČSSR tak,aby nemuselo dôjsť k vstupu vojsk VZ.
Dnes by za túto pesničku boli The Rangers označení za konšpirátorov.:
https://www.youtube.com/watch?v=9WBRFgjutDA

Mal som ich rád,ich pesničky ma sprevádzali životom.A v zostave s Hájkom,Dufkom,Veisserom,Řihošekom a Vančurom boli nezabudnuteľní.Dodnes si ich pesničky púšťam.

Aleš
Aleš
8. 4. 2015 10:44

peter: Ještě dvě jména s nimi úzce spojená v 60 a 70 letech: Radovan Tomášek a Luděk Nekuda. Hájka bohužel dostala na Vánoce 89 tuším rakovina a před pár lety Dufka přejel člun při potápění. Od té doby je nesleduju vůbec. Jen vím, že rodina Dufků, Řihošků a myslím i Vančurů, drží při sobě. Možná díky jejich písničkám mě nikdy nedostihla normalizace, normalizační album Sláva jsem si nikdy nepouštěl a Charta 77 (a stejně tak anticharta) šly zcela mimo zájem drtivé většiny Prostějováků, včetně pionýrských vedoucích. Kryla jsem začal poslouchat zcela náhodou mnohem později. Prostějov byl zasažen mnohem víc srpnovými… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
8. 4. 2015 10:47

peter napsal : Mal som ich rád,ich pesničky ma sprevádzali životom.A v zostave s Hájkom,Dufkom,Veisserom,Řihošekom a Vančurom boli nezabudnuteľní.Dodnes si ich pesničky púšťam.

Díky peter za vzpomínku na skupinu (byli to moji spolužáci na ČVUT) i na ta léta uvolňování“, léta šedesátá. Dodnes hudebně žiju v té době :-) , málo dalšího mě v hudbě zajímá .

Béda
8. 4. 2015 11:20

pel mel: Rakety USA na východní Ukrajině mohou zničit strategické raketové síly Ruska Rusko: Ředitel ruského Ústavu strategických studií, penzionovaný generálporučík rozvědky Leonid Rešetnikov: „USA nestojí o federativní Ukrajinu, protože by se taková oblast špatně kontrolovala. Nebylo by tam možné rozmístit vojenské základny a další řadu protiraketových štítů. A takové plány existují. Z Luhanska nebo z Charkova dosáhnou křídlaté taktické rakety za Ural, kde jsou naše základní síly jaderného zadržování. A se 100 % pravděpodobností mohou zasáhnout balistické rakety z podzemních i mobilních základen na jejich vzletové trajektorii. V současné době pro ně tato oblast není dostupná ani z Polska,… Číst vice »

peter.
8. 4. 2015 11:39

Petrpavel napsal
Dodnes hudebně žiju v té době :-) , málo dalšího mě v hudbě zajímá .

Lebo všetko dobré,z čoho ešte aj dnes žije tento druh kultúry v oboch našich štátoch vzniklo v „zlatých šedesátých“Pavel Novák a Synkopa J.Wykrent,Ulrichovci ……,o Čechách a Slovensku škoda hovoriť.Prežívalo to aj v normalizačných rokoch,Elán,Žbirka,Nagy,mnoho countryových kapiel,Fešáci,Michal Tučný,Poutníci….mnoho,mnoho až kým neprišiel november 89 a s ním prázdno v tejto oblasti.

Aleš
Aleš
8. 4. 2015 11:40

Béda: Ale v tom případě je očekáváno vyhlášení nezávislé Charkovské republiky.

Béda
8. 4. 2015 11:40

Déja vu: „….Nacistická protiruská propaganda Propaganda všeobecně, ale od června roku 1941 velkou měrou protiruská propaganda, se stala součástí nacifikačních snah. K tomu, aby lidé lépe snášeli propagandu a přiklonili se na německou stranu bylo nutné postavit na druhou misku pomyslných vah někoho velmi obávaného, k tomuto účelu se skvěle hodilo právě Rusko. Boj proti bolševismu měl všechny spojit a Německo mělo tento boj vést a zvítězit v něm. Obě země, Nizozemí i Československo, byly demokratické až do vpádu nacistů a rozhodně se jim nezamlouvaly ani poměry v Rusku. Přesto si mnozí uvědomovali, že Rusko je nadějí a snad i… Číst vice »

Béda
8. 4. 2015 11:46

http://www.hlavnespravy.sk/totalna-privatizacia-na-ukrajine-velky-vypredaj/594601

Na Ukrajine sa začína realizovať „veľký privatizačný sen slovenskej pravice“, ktorý jej doma nevyšiel na 100 percent: ľavičiari to čiastočne prekazili. Ale na Ukrajine po ľavičiaroch už nie je ani stopa, a preto sa tam rozbieha totálna privatizácia – všetko je na predaj

Ukrajinská vláda pripravila zoznam 342 najvýznamnejších štátnych hospodárskych podnikov, ktoré mieni predať. U našich východných susedov začínajú veľký vypredaj za akčné ceny…

http://www.hlavnespravy.sk/politolog-spojene-staty-za-kazdu-cenu-potrebuju-vojnu-niekde-v-europe/594305

fajt
8. 4. 2015 11:55

http://www.lidovky.cz/krejcir-u-jihoafrickeho-soudu-rozdaval-usmevy-a-maval-kameram-p64-/zpravy-svet.aspx?c=A150408_105736_ln_zahranici_msl – čezký vývozní artikl numero uno, vysoký důstojník demograturnické tajné policie, tedy BIS grupy, která si jede vlastním životem, v zahraniční akci, která se mu opravdu podařila – soudruhu majore, gratulujeme, tvoje vlast ti to nikdy nezapomene. ..)

Béda
8. 4. 2015 15:26

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-temps-zprava-re-o-deni-na-majdanu-kruta-rana-kyjevu/

Odpovědní za vraždy získali nějakou formu amnestie, neboť jsou součástí stávajícího systému na Ukrajině, kde soudy, policie a úřady jsou řízeny oligarchy, píší švýcarské noviny Le Temps.

Zpráva Rady Evropy o vyšetřování střelby na Ukrajině během Majdan je hroznou ránou vedení země, píše ve švýcarském vydání Le Temps novinář Frederic Koller.

Poradní skupina Rady Evropy na Ukrajině již dříve uvedla, že vyšetřování v Kyjevě není v souladu s Evropskou úmluvou o lidských právech. Podle Rady Evropy, jsou všechny důvody se domnívat, že Ministerstvo vnitra Ukrajiny vytvořilo překážky účinnému vyšetřování a koordinovaná komunikační politika mezi vyšetřujícími orgány neexistovala…

fajt
8. 4. 2015 18:38

voni to pane vachmajstr nepochopili, Rusko nás už nebude okupovat, Rusko má čezko v prdeli … a kdo nechce v prdeli zůstat, musí do Ruska. ..)

Béda
8. 4. 2015 18:51

fajt napsal

voni to pane vachmajstr nepochopili, Rusko nás už nebude okupovat, Rusko má čezko v prdeli … a kdo nechce v prdeli zůstat, musí do Ruska. ..)

Tak to je vrchol drzosti! :) Tak oni se budou ofrňovat! ČR už jim není dost dobrá! To by chtělo těm drzounům vyhlásit válku! Buďto kvůli úmyslu ČR okupovat anebo kvůli nadřazování se a neochotě okupovat. To by tak bylo, abychom ztratili hlavního nepřítele! To by se těm drzounům hodilo!

fajt
8. 4. 2015 19:23

Béda napsal
Tak to je vrchol drzosti! Tak oni se budou ofrňovat! ČR už jim není dost dobrá! To by chtělo těm drzounům vyhlásit válku! Buďto kvůli úmyslu ČR okupovat anebo kvůli nadřazování se a neochotě okupovat. To by tak bylo, abychom ztratili hlavního nepřítele! To by se těm drzounům hodilo!

je zajímavý, že Rusko je i v tomto imperiálním ohledu o krok napřed před rodilými imperialisty – václav kikina to řekl jasně, jeho kompas pro budoucí kapitál už jasně ukazuje na východ. ..)

Béda
9. 4. 2015 9:47

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/merkelova-tajne-dodavala-nemecky-plyn-na-ukrajinu/ Vypadá to, že německá kancléřka Angela Merkelová vidí ukrajinskou krizi jako osobní válku. V Německu se nyní objevila zajímavá fakta. Ukazuje se, že v zimě z podzemních zásobníků zmizely dvě třetiny zemního plynu…Podle vlivného deníku Die Welt, „navzdory neobvykle mírné zimě, podzemní zásobníky jsou prázdné, a to se nestalo mnoho let.“ ..Die Welt naznačuje, že plyn se „přestěhoval“ do třech zemí, do Belgie, Velké Británie a … na Ukrajinu. Zemní plyn z Ruska nebyl zcela dodán konečným spotřebitelům v Německu. Podobně také menší objemy „koncern RWE poslal přímo na Ukrajinu.“ Podle různých zpráv, by tyto „malé“ objemy mohly být… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 9:49

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/cohen-ruska-invaze-naprosty-nedostatek-znalosti/

Při ztrátě Kremlu coby strategického partnera, nepočítaly americké orgány, že národní bezpečnost USA je stále spojena s politikou Ruska, tvrdí historik a expert na Sovětský svaz a Rusko Stephen Cohen.

Béda
9. 4. 2015 9:51

„…Jak Cohen prohlásil, dohoda Minsk-2 byla prakticky sabotována Kyjevem, Washingtonem a Bruselem, možná jejich zainteresovaností na další vojenské konfrontaci s Ruskem. „Ve Spojených státech se domnívají, že celá krize byla vytvořena Putinem, který chtěl ovládnout Ukrajinu a destabilizovat ji, a že je to jen první krok k návratu do východní Evropy. To je nesmysl, to neodpovídá skutečnosti a je to nelogické. To je to poslední, co Putin chce,“ míní historik. Pokud jde o sankční politiku vůči Rusku, profesor věří, že Evropská unie usiluje o zrušení sankcí, zatímco Washington nikoliv, což vede Rusko k tomu, že se obrací na Východ, nebo… Číst vice »