P. C. Roberts: Pantomimická figura padla

Zatímco šílení a zkorumpovaní lidé tvořící Demokratickou stranu a americká média pokračují ve svém povídání o tom, že hrozba Russiagate přece jen není tak úplně vymyšlená, hrozba jiného druhu – a především skutečná – se vynořuje v Rusku, Číně, Severní Koreji a Iránu. Ta hrozba pramení z faktu, že Washingtonu se už podařilo přesvědčit každou z těchto zemí, aby mu přestala věřit. Řečeno jinak: Vlády uvedených zemí už dnes vědí, že všechno, co Washington řekne, je lež.

Tyto země se navíc přesvědčily i o tom, že Washington neuznává jejich suverenitu a nikdy se s jejich existencí nesmíří. A navíc každá z nich už na své kůži okusila americké sankce, namířené buď k sesazení jejich vlád, či k jejich totálnímu podrobení se washingtonské vůli.

Rusko samozřejmě nikdy neuvěřilo washingtonským farizejským prohlášením, že raketové obležení Ruska má jen obranný charakter a je namířeno proti (neexistujícím) raketám Iránu, a Putin už mnohokrát zopakoval, že tzv. obranné rakety lze rychle a snadno přeměnit v rakety útočné, které Rusku v případě jeho nukleárního napadení neposkytnou potřebný čas k úderu odvetnému.

Přiznám se, že mě až omráčila ochota polské a rumunské vlády nechat si umístit americké rakety na svém území. Nepochybuji o tom, že jejich představitelé byli za svůj souhlas odměněni, ale k čemu jsou peníze prospěšné člověku, který už nežije? A můžete kromě toho vsadit svůj život na to, že Rusové nepřipustí, aby se tyto operační zbraně v časech napětí, které právě dnes mezi Východem a Západem existuje, na ruských hranicích kdy objevily.

Nespokojeny s tímto „provokativním“ ruským postojem oznámily tupé hlavy americké vlády, že hodlají umístit své nukleární zbraně do vesmíru, čímž prý ruský i čínský odstrašující prostředek zneutralizují.

Tento nezodpovědný a hazardní plán nezůstal v Rusku samozřejmě nepovšimnut a generálplukovník Viktor Rožnikin, zástupce náčelníka operativního velení generálního štábu, minulý týden prohlásil, že washingtonský program zachycování raket protivníka už při jejich startu prozrazuje skutečnost, že USA připravují preventivní nukleární útok na Rusko a Čínu.

A můžete znovu vsadit svůj život na to, že Rusko a Čína nezůstanou sedět a trpně na washingtonský útok čekat. Zvláště ne pak Rusko, které do své výzbroje zařadilo nadzvukové rakety, které nelze žádnými dosud známými prostředky zachytit. Takže to, co Washington se svými evropskými vazaly dnes činí, není nic jiného, než příprava hrobu pro celý západní svět.

Politická propaganda v USA zaznamenala úspěch v tom, že se jí podařilo odlákat pozornost veřejnosti od skutečných a aktuálních problémů, jako jsou masová ztráta pracovních příležitostí v důsledku zavádění robotizace výroby, globální oteplování a stále se zvyšující riziko rozpoutání nukleární války. Takže když zbytek světa pohlédne na Západ, vidí blázinec, ve kterém platí, že dvě největší hrozby pro národní bezpečnost USA jsou Venezuela a ruský agent v Oválné pracovně Bílého domu. Takže brát tuhle zblázněnou zemi vážně dnes skutečně nelze.

Za takových okolností samozřejmě americká moc kolabuje, a to k úlevě všech rozumných lidí světa. A dokonce i pohádkově odměňované americké loutky v Německu, Britanii a Francii už vykazují náznaky nezávislosti nevyskytující se zde od dob De Gaulla.

Rusové, Číňané, Iránci a Severkorejci vědí, že mají co do činění s blázny a nemají proto chuť se jim podřídit. A současně si jsou též vědomi toho, že jakákoli dohoda s Amerikou je k ničemu a že jazyk, kterým s nimi Washington hovoří, je rozeklaný až běda.

Washington bude v zahraniční politice stále víc frustrován, jelikož ochoty spolupracovat s blázincem logicky den po dni ubývá. A důsledkem tohoto vývoje bude růst tyranie doma.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
3. 5. 2019 14:35

Rád bych vyzdvihl velmi pokrokovou roli v Česku velmi POPlunárního emerickeho prezidentisty kacera Trumpolinu. K němu chybí jakékoli meritko. Takový světový debil se mohl narodit jen v USA, a takový světový debil se mohl stát prezidentistou zase jen v USA. Na něco takového je Rusko velmi slabe. Mám před očima zvláštní situaci: Trump leží na gauci, a soudruh Babis mu dělá forenzní estebackou psychoANALyzu. Nebo je tomu naopak? Přičemž zpoza paravanu vykukuje bedna kytu českého prezidentisty, který má na sobě jegrovo pradlo potištěné malými Kvidy. Do toho retardovany fort Bolton natáčí pytlakovu schovanku, takto madame Clinton, jak míří na Putinovu… Číst vice »

Bety
Bety
3. 5. 2019 16:04

Inu od Prohlášení nezávislosti se propracovali k požadavku celosvětové závislosti
na jejich přáních a rozmarech a daních, a jsou tací, co se podřizují rádi ať už za úplatu,
nebo z blbosti.

Dana
Dana
3. 5. 2019 18:52

To jako v minulosti jine staty Americe naprosto duverovaly ? Ha ha. Ve svete plnem nadbytecne produkce si staty, ktere kupuji mohou svobodne vybirat, od koho si koupi zbozi. Uz to davno neni tak, ze prodejce, co mel vzacnou komoditu si mohl urcovat cenu a u koho nakoupi. . Americke sankce jsou jen vyjadreni o neobchodovani s urcitym partnerem. Ten sankcionovany si muze obchodovat s jinym staty. Po tom, co Put’ka oznamil davani ruskeho obcanstvi donbaskym obcanum, Polska delegace a lobyiste jsou v Bilem dome velice aktivni. :-) Posledni telefonicky rozhovor Put’ky s Donaldem trval hodinu a pul, pry bez… Číst vice »

racek
racek
4. 5. 2019 21:33

….. Přiznám se, že mě až omráčila ochota polské a rumunské vlády nechat si umístit americké rakety na svém území. Nepochybuji o tom, že jejich představitelé byli za svůj souhlas odměněni … Jo kdyby ještě pan Roberts tušil, že za ty základny ještě budou muset zaplatit. Polsko nabídlo 2 miliardy tolárků a USA to ovšem bylo málo. No, Poláci si vždy uměli vybrat spojence. Zejména ty návrhy o spojenectví a společnému útoku na tehdejší SSSR byly opravdu pár měsíců před válkou povedené, že. A to tam s tím jezdil Bek už od šestatřicátýho. A u Rumunů netuším. Projezdil jsem je… Číst vice »