P. C. Roberts: Prchněte z New Yorku, dokud je čas

Bude to teď už jen horší.

Narodil jsem se v New Yorku a toto mé město nebylo nikdy vyděšenější a méně obyvatelné, než je dnes. Bojím se, že jsme se ocitli na okraji nové občanské války
Mitchel Feierstein

Mitchell Feierstein je generálním ředitelem Fondu ledovcové ekologie a autorem knih Jak se svět dostal do téhle šlamastiky, Co se stane příště a Jak se můžete chránit.

Obyvatelé New Yorku, když se setmí, se bojí opustit svůj domov. Policisté se bojí v ulicích patrolovat a násilné činy a rabování jsou na denním pořádku, zatímco živnosti všeho druhu krachují. A našim hodnotám a kultuře byla vyhlášena válka.

Spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter Patrisse Cullorsová prohlašuje: Naším cílem je dostat Trumpa z Bílého domu.

Tyranští fašisté z Antify se pokoušejí vymazat z našich hlav historii a historické osobnosti zrovna tak, jak to činí Islámský stát (ISIS), či jak to činili nacisté. A hordy příslušníků Antify jsou vlastně bojovými oddíly Demokratické strany, které bychom mohli označit za demokratické milice. Proto též Demokratická strana odmítá odsoudit jak Antifu, tak násilí, jehož se její hrdlořezové dopouštějí.

Redaktorka deníku New York Times Nikole Hannah-Jonesová podpořila rabování a ničení majetku těmito slovy: Ničení majetku, který je možno nahradit, není násilím. A kampaň starostky Seattlu Jenny Durkanové nazvaná „Léto lásky“ vedla k chladnokrevnému zavraždění 19letého H. L. Andersona ml. Byl zavražděn 20. června v nejkriminálnější čtvrti města, kterou starostka Durkanová zbavila policejního dohledu. Tato starostka později přiznala, že poté, co policie předmětnou čtvrť z důvodu své vlastní bezpečnosti opustila, vzrostla zde zločinnost o 525 procent.

O víkendu zahrnujícím i Den nezávislosti (the Indepence Day), bylo v Chicagu postřeleno 80 lidí, z nichž 17 na následky zranění zemřelo. Mezi zavražděnými byly i děti, např. sedmiletá Natalia Wallace, kterou brutálně zabili na ulici, policii taktéž opuštěné. Nicméně na ochranu dětí v Chicagu starostka města Lightfoodová ani poté nic nepodnikla.

Americká mainstreamová média odmítají o těchto znepokojivých jevech referovat. Vybírají si, co říct a co ne, anebo rovnou lžou. Žádné médium např. nezveřejnilo zprávu o pěti dětech zavražděných v USA v rámci hnutí Black Lives Matter během posledního víkendu. Proč ne?

Počet střelných zranění v New Yorku v červnu vzrostl oproti předcházejícímu měsíci o 120 procent a vražd o 30 procent.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
10. 7. 2020 17:20

Mega mesta v USA uz se dlouho vylidnuji od slusnych lidi take proto, ze demokraticka vedeni uprednostnuji prava mensin svymi socialnimi programy a liberalni vychovou. Vysledek je anarchisticka zlocinnost. Stejne pak obyvatelstvo voli stale stejne neschopne politiky, takze je to jejich dilo. Spolu s levicaky co pouzivaji mensiny jako beranidlo k dobyti tvrze kapitalismu. Na druhou stranu, nekde tihle asocialove zit musi a v ghetech jsou zrejme spokojenejsi, protoze maji vetsi svobodu uplatnovat jejich zakon dzungle. Sami mezi sebou se vrazdi a vrazdi i deti z jejich komunity. Opravdovi rasisti jako KKK souhlasi s tim, aby liberalni mesta zrusila policii… Číst vice »

orinoko
Reply to  Dana
10. 7. 2020 17:36

Amen, pravím tobě.
Nebudeš se bati zlého … neb jen u Bati mají slevu století.

orinoko
Reply to  Dana
10. 7. 2020 17:40

Nabízím východisko z nouze:
Jdete všichni do bijáku na Chaplina. Toho potřebujete jak bába Merkel robertka.
Pax vobiscum.

Martin (už bez taky m)
10. 7. 2020 20:49

K degradaci elit a státního řízení v USA
Я.Кедми: В США происходит то же, что и в позднем СССР – деградация государственной элиты
https://www.youtube.com/watch?v=5YWfNsJTRqI&feature=emb_logo

Martin (už bez taky m)
10. 7. 2020 21:02

Kritika neschopného vedení, BORDELU v Izraeli:
Я.Кедми: В Израиле коронавирус не вышел из-под контроля – он никогда и не был под контролем
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=8BQwPycuoiU&feature=emb_logo

Botičky od Diora
Botičky od Diora
13. 7. 2020 16:31

Kam ale prchat? Lepší než v New Yorku to bude za chvíli téměř všude. Nicméně i v jiných amerických městech napětí mezi lidmi různých ras, náboženského vyznání a sociálního postavení velmi rychle roste, v mnoha městech Západní Evropy jsou už „no go“ zóny, kam při střelbě z kalašnikovů odmítá jet i místní policie. Nedivím se, je to jako jít vědomě na jatka. Velký problém je v tom, že s pokračující globalizací, s vítězným, na Západě velmi rozšířeným neoliberalismem (vítěz bere vše) a vítačskou politikou nejrůznějších sluníčkových organizací a Sörosem řízených neziskovek, se stává multikulti a doslova dojebaný už téměř celý… Číst vice »