P. C. Roberts: Puch nejohavnější propagandy

Právě jsem z úst někdejšího presstituta Davida Sattera vyslechl tu nejprimitivnější odrůdu propagandy, jaká vám u nás může zazvonit v uších. Momentálně se ten člověk ometá v pravicovém Hudsonově institutu a předstírá, že je expertem na Rusko a na Putina. 10. srpna oznámil tento expert posluchačstvu televizní stanice NPR, že americká víra v obnovení míru v Sýrii nedojde naplnění, dokud si všichni ve Washingtonu neuvědomí, že ruská vláda postrádá lidské city a nedbá lidských životů. To, co Washington potřebuje tedy udělat, řekl Satter, je dát Putinovi a jeho náhončím zcela jasně najevo, že za své činy usednou jednoho dne na lavici obžalovaných jako váleční zločinci.

Za ta léta v politice už bych měl být obrněný, ale i tak se nedokáži ubránit údivu, když vidím a slyším, jak se agenti, pracující pro elitu, neštítí vypouštět z úst ty nejprimitivnější a nejprůhlednější lži. Zřejmě spoléhají na to, že média a jejich taktéž koupení „experti“ nevznesou proti jejich vývodům slovo námitky, takže mohou plkat, co je jim libo. Vždyť přesně tohle i onen pohodlný způsob, jakým se dnes přepisuje historie.

Možná už lidé zapomněli, že když washingtonský plán invaze do Sýrie zablokovaly britský parlament a ruská diplomacie, poslal Washington jednotky, použité proti Kaddáfimu v Libyi, do Sýrie, kde se tyto – po čase – vynořily na světlo světa jako Islamský stát (IS) páchající ty nejodpornější zločiny. Jelikož ovšem současně sloužil IS americkým zájmům, nechal jej Washington na pokoji. Po několika letech vraždění však s IS ztratilo trpělivost Rusko a poslalo syrské armádě svou vzdušnou podporu. A síly IS začaly v Sýrii ustupovat.

Celá tahle situace uvedla Washington do zmatku. V Iráku totiž proti IS bojoval, protože ten zde svrhl jeho loutkovou vládu, ale v Sýrii i nadále IS podporoval a pro potřebu okamžiku jej začal charakterizovat jako „umírněné síly“, do krve se rvoucí za zavedení demokracie v Sýrii. Nyní ovšem, když se zde IS ocitl na prahu totální porážky, spustily washingtonské mediální děvky a „experti“ povyk o tom, že za své zablokování washingtonského převratu v Sýrii musí Rusko draze zaplatit.

V 21. století lze všechny válečné zločiny připsat na účet USA a Izraele. A umožnila je i EU, vždy ochotná poskytnout jejich oficiálním lžím své krytí. Ať už se jednalo o lež o iráckých zbraních hromadného ničení, či o iránské atomové hrozbě, jichž Washington využil pro nevyprovokovanou agresi, vedoucí ke zpustošení sedmi zemí.

Skutečným expertům je vlastní morální integrita, vyžadující, aby režimy Clintona, Bushe ml. a Obamy byli za své zločiny volány k soudní zodpovědnosti. A na oné lavici obžalovaných by neměl chybět ani David Satter.

Zdroj: P. C. Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments