Povolební hysterie pražské kavárny

Pavel Letko Nějak se našim umělcům a intelektuálům ztratil zdravý selský rozum se smyslem pro proporce. V nebi nemají podle nich asi nic lepšího na práci než řešit prezidentské volby v České republice.


Prezidentské volby skončily, pěstování nenávisti pokračuje. Jak také jinak. Pražská kavárna hýčká své démony pečlivě již mnoho let. Podvědomě dobře tuší, že kdyby „pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí“, zhroutil by se jim jejich vnitřní svět. Nemohou ani polevit, protože démon nenávisti je nenasytný, nikdy nemá dost. Zmocňuje se postupně čím dál víc vnitřního světa každé lidské bytosti, která mu poskytne prostor a v důsledku toho se projevuje i navenek histrionským chováním s poruchou vnímání reality. Dříve se tomu říkalo hysterie, dnes se tomu mnohem vhodněji říká „histrionská porucha osobnosti. Podíváme-li se totiž na význam slova histrion = herec, kejklíř, komediant ZDE a charakteristické rysy histrionské poruchy osobnosti (teatrálnost, přehnaný projev emocí, sebedramatizace), jako bychom se dívali na náš virtuální svět zprostředkovaný médii. Posuďte sami:

František Skála, výtvarník:

Jsem zdrcen, protože se dá říct, že lež a nenávist zvítězila nad pravdou a láskou a český lid, když měl možnost si vybrat inteligentního, čestného a vzdělaného člověka, anebo prolhaného, vulgárního alkoholika, tak si vybral druhou variantu

Zdroj ZDE

Jan Hrušínský, herec a ředitel Divadla Na Jezerce píše svým zemřelým rodičům:

Moji milovaní. Mami a tati, …vím, že se na nás odkudsi díváte a držíte nám palce. Budeme to teď nějaký čas potřebovat. Táto, představ si, že u nás už zase komunisti zvedají hlavy! A Rusáci už tady zase větří šanci.

Zdroj ZDE

Marek Orko Vácha, katolický kněz :

Jak je vlastně vůbec možné, že tolik lidí dalo přednost lži před pravdou, Rusku před Evropou.. Ne jak je možné, že Miloš Zeman získal několik desítek nebo jednotek procent hlasů, ale jak je vůbec možné, že mu dal někdo hlas, byť jen jeden. Zdá se mi, že je to především moje vina.

Zdroj ZDE

Co k tomu říct? Nějak se našim umělcům a intelektuálům ztratil zdravý selský rozum se smyslem pro proporce. Prostý venkovský lid bývá totiž spíše zdrcen neblahými osobními událostmi, jako jsou smrt, nemoc či existenční problémy. Volba mezi Drahošem a Zemanem může tedy zdrtit jen lidi nějak vyšinuté z normálu už proto, že posledních pět let tu byl prezidentem Zeman a nějaký zdrcující přímý dopad na toho kterého občana to zjevně nemělo. Lidé se prostě rodí a umírají navzdory Zemanovi i všem antizemanům. To je skutečný život, a ne nějaký virtuální výplod zdrcené umělcovy mysli.

Pokud jde o některé katolické kněze a jimi organizované modlitby za porážku Zemana, jde snad už přímo o organizované rouhání, které naprosto plete hlavu nejen našim hercům. Nebo se snad nějaký věřící křesťan skutečně domnívá, že v nebi nemají nic jiného na práci než řešit prezidentské volby v České republice a naši zemřelí rodiče sedí napjatě u nebeské televize držíce palce Drahošovi ve svatém boji proti zlotřilým Rusákům?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
16. 2. 2018 15:52

Škoda, že PRÁVO má patrně výhradní právo na články Jana Kellera, které v něm uveřejňuje. Tedy zkusím jeden obsah volně svými slovy … Před pár dny tam moc pěkně rozebíral, že demokracie je pouhý střet většinou skupinových ekonomických a jiných zájmů a ne osudový souboj Dobra se Zlem. A že při střetu normálním zájmů se dá při snaze a rozunm vždy najít nějaký koncensus nebo kompromis. Pokud ale někdo pojme kampaň jako boj Slušných se Sprostými – jako souboj Lásky s Nenávistí – kde samozřejmě ON je na straně „správných hochů“ proti nějaké té Říši Zla … tam nikdy není… Číst vice »

orinoko
orinoko
16. 2. 2018 16:46

To mi nedá, to musím.
Zase si dam velkou Kurdovku.
Natáhl nám brka Mirda Šlouf. Ne ze bych mu to přál, to bych si nedovolil, ale systemovi lubrikanti, vyklouzove a vychcijoni mi vždycky lezli na nervy.

orinoko
orinoko
16. 2. 2018 16:48

Bozi tzv. mlýny vůbec vynechávám. Jenom opium českých trampů.

Admirál
Admirál
16. 2. 2018 21:10

Znovu jsem vzal do ruky a začal číst Haškovi Dějiny strany mírného pokroku v mezích zákona.

Po Švejkovi asi to nej, co napsal.

Podle popisu se toho za těch sto let (pominuli kulisy) moc nezměnilo, ale novináři a pisálkové nebyli ve svém souboru taková snůška prodejných polovzdělaných idiotů.

Hašek není dnes in. proto doporučuji, je krásné si přečíst, jak za Haška vypadalo „utrpět morální vítězství“.

idiotronic
idiotronic
17. 2. 2018 4:02

Dějiny strany a Švejka vedly dlouho LEVNEKNIHY , ale nedávno vyprodaly. Vzpomněl jsem si na na Obecní volby před několika léty, když Kubice zveřejnil ,,šokující zprávu“. Naštěstí knihovny ještě Haška (na rozdíl od Hanzelky a Zikmunda) nevyřazují. Ba, dokonce některé části Dějin jsou zdarma ve formátu pdf. Ale pozor, jeden takový zdarmaweb po mně nechtěl peníze, stačilo mu jen číslo karty , jméno, příjmení a přístupové heslo…
K poslechu nabízí Rozhlas půlhodinku z Dějin:
http://www.vltava.rozhlas.cz/jaroslav-hasek-z-dejin-strany-mirneho-pokroku-v-mezich-zakona-a-obecni-volby-5984093
Nikdy bych nevěřil, že za sto let se změní tak málo.

Gatta
Gatta
17. 2. 2018 17:51

orinoko napsal

To mi nedá, to musím.
Zase si dam velkou Kurdovku.
Natáhl nám brka Mirda Šlouf. Ne ze bych mu to přál, to bych si nedovolil, ale systemovi lubrikanti, vyklouzove a vychcijoni mi vždycky lezli na nervy.

Orinoiko – Kurdovku – že jejich spolupráce s|USA zaváněla nechutným problémem bylo jasné, ale co takhle nějakou úvahu Kurdského specialisty o dalším vývoji v souvislosti s touto Kurdskou otázkou … ?