P. C. Roberts: Severní Korea má za to, že Pompeo nedodržuje dohodu

Pchjongjang vyjádřil svou lítost nad postojem, který na probíhajícím jednání mezi delegací USA a Severní Koreje zaujal americký ministr zahraničí Mike Pompeo, a obvinil Washington z toho, že mu jde mu výhradně jen o jednostranné a vynucené nukleární odzbrojení Severní Koreje. „Očekávali jsme, že USA přijdou s konstruktivními návrhy ke zbudování obapolné důvěry v duchu vzájemných rozhovorů vedoucích ke sjednocení obou Korejí, avšak přístup, se kterým na jednání přišla americká delegace, je skutečně politováníhodný,“ píše se v prohlášení, které právě vydala Severokorejská ústřední zpravodajská agentura.

Nechť je tento vývoj v Severní Koreji poučením pro prezidenta Putina, jestli nějaké potřebuje, že žádné dohodě s Washingtonem se nedá věřit. Jak řekl syrský prezident Asad: Slovo Washingtonu nic neznamená, říká jedno a činí druhé.

Čerstvý příklad této věrolomnosti musí přece Putin vidět v nedávném Trumpově roztrhání nukleární dohody s Iránem – a nyní zřejmě i předběžné dohody se Severní Koreou. Vždyť konečně i Rusko samotné má dlouhodobou a bolestivou zkušenost se slovem Washingtonu, když se na ně tolikrát a naivně spoléhalo. Stačí vzpomenout na americké zrušení smlouvy o protibalistických raketách atd. Jestliže má ovšem Putin svázané ruce hvězdnýma a pruhovanýma očima ruských atlantistů a nebude proto schopen na schůzce Putin-Trump zaujmout pevný postoj, čeká Rusko další bolestná zkušenost. Západ vychvalující atlantičtí integracionisté už ostatně zveřejňují seznam ústupků, které je prý Putin připraven Washingtonu učinit.

Proč ale by měl Putin činit nějaké ústupky? Problémem je washingtonská hegemonistická ideologie a nikoliv Rusko. A proto by Putin na žádné ústupky přistupovat neměl. A jestliže tak učiní, je jedno jisté. Nedostane nic na oplátku.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
10. 7. 2018 0:15

Spojeni obou Koreji si Kim Jong Un predstavuje jako jeden stat pod komunistickou vladou. Objektivita neni vlastnosti Robertse, ale kdyz si rika zpravodaj, pak by mel uvest obsah smlouvy, kterou podepsal D.Trump s Kim Jongem v Singapuru. „Donald Trump and Kim Jong Un signed a document Tuesday asserting that the U.S. president would provide unspecified “security guarantees” to Kim in exchange for the North Korean leader’s “unwavering commitment to complete denuclearization of the Korean peninsula.” Americky president se zavazal, ze bude dodavat-splnovat bezpecnostni garantie Severokorejcum a na oplatku ocekava od S.Korejcu neochvejny zavazek-povinnost pro kompletni denuclerization- (zbaveni se nuklearnich zbrani)… Číst vice »

Honza999
Honza999
10. 7. 2018 5:02

Dana
Zásadní je věta denuklearizace Korejského poloostrova – znamenala by totiž i odstranění amerických jaderných zbraní, které se nacházejí v Jižní Korei.
Na to ale Amíci nikdy nepřistoupí, jejich představa je, že vyrazí Kimovi jeho obranu z rukou, Koreu sjednotí pod svou nadvládou a jaderné zbraně by se do (současné) Severní Korey vrátily, tentokrát ovšem pod značkou US. Je to přece jen o nějakou tu stovku km blíže do Ruska i do Číny.

Martin (už bez taky m)
10. 7. 2018 8:03

kde US parazit zrovna aktivně nepřekáží,
tam se lidé domluví…
https://svet.sme.sk/c/20866674/etiopia-a-eritrea-po-20-rocnom-konflikte-podpisali-mier.html

QQ
QQ
10. 7. 2018 8:12

Z mého pohledu není nad stručnější, jasnější a výstižnější zhodnocení problematiky Korejského polostrova, než komentář, který napsal Honza999. Ono by to totiž bylo nejen o nějakou tu stovku km blíže, ale zároveň pěkně v zemi přímo s Čínou i Ruskem hraničící. No nekupte to. Zvláště když Rusko vyfouklo Krym přímo pod rukama a jěště ve slevě. „Zánik“ hodícího se nepřítele pohlcením Severní Koreji by jistě zejména v dnešní době ranně novičovského ovlivňování voleb apod., byl neméně stejně srdnatě nahrazen/vyhalucinogenován mééé-dii hlavního proudu tak, že by o nějaké denuklearizaci nebylo ani vidu ani sluchu. O Severní Koreji trošku jinak, aneb Miera… Číst vice »

Dana
Dana
12. 7. 2018 2:39

Jizni Korejci urcite zadne aktualni atomovky nemaji, zvlaste ne, kdyz nyni maji ve vlade socialistickou kliku. Oni maji svuj obranny system, rakety Hyunmoo. To jsou misile neco jako americke Tomawhaky, ale mohou se prizpusobit tak, ze se na ne daji namontovat jaderne hlavice. Mozna, ze Jiz.Korejci maji jednu jadernou hlavici, vlastne i ta by stacila nasadit na nizsi drahu rakety Hyunmoo, na sousedy by nepotrebovali balisticke rakety. Americane nedali Jihokorejcum atomovky, takze klidne at je cely Korejsky poloostrov bez jadernych zbrani. Je ale mozne, ze nuklearni rakety ci jaderne hlavice jsou na americkych lodich-bitevnicich v blizkych morskych vodach, to nevim.… Číst vice »

Dana
Dana
12. 7. 2018 3:36

Omlouvam se, nevim, jak mne napadla Antarktika, coz je Jizni pol. Samo, ze oblast Severniho polu se anglicky nazyva Arctic .
Zde jsou hezke mapy :

https://cs.wikipedia.org/wiki/Severn%C3%AD_p%C3%B3l

Honza999
Honza999
12. 7. 2018 13:27

Dana Kdo říkal, že Jižní Korea má atomovky??? Atomovky má US ARMY v Jižní Korei přítomná. A denuklearizace Korejského poloostrova podle mne znamená, že tam nebudou přítomny žádné jaderné zbraně – tedy ani ty americké. Mnoho ruských raketových základen je právě na Sibiři. Pár set kilometrů znamená pár minut času na reakci, který je Rusku odebrán. Pár minut může znamenat zásadní rozdíl mezi stavem „dokážeme provést odvetný úder“ a stavem „naše síly budou zcela zlikvidovány“… Tedy z pohledu Ruska. Z pohledu USA to pak jsou stavy „necháme je na pokoji protože by nám to vrátili“ a stavem „pustíme to na… Číst vice »