Sněmovna reprezentatů USA vydává zákon zakazující pravdu

Americká sněmovna reprezentantů se natolik cítí být ohrožena pravdou, že vydává zákon o jejím zákazu. Nu a jelikož tuto pravdu vyslovují tzv. „ruští agenti“ šířící „falešné zprávy“, tato jediná pravda se v USA zakazuje. Jak oznamuje známý americký web Zero Hedge, 30. listopadu, to je týden poté, co deník Washington Post spustil hon na čarodějnice svým článkem Falešné informace ruské propagandy, přijala sněmovna reprezentatntů imponující většinou 390 hlasů (jen 30 bylo proti), zákon zakazující ruskou propagandu, či spíš to, co americká vláda za propagandu považuje. Ke kterémužto návrhu zákona je samozřejmě připojena i sada opatření proti, osobám, které by se zákon pokusily porušit. Zákon H.R. 6393 navrhl republikánský reprezentant za Kalifornii Devin Nunes a jeho ledví odkrývá už jeho titul: Záležitosti týkající se cizích zemí. V hlavě 501 vyzývá zákon americkou vládu, aby se „postavila proti krokům Ruska vykonávat utajený vliv, prováděný ve spolupráci či na popud politických špiček bezpečnostních služeb Ruské federace“.

Jak poznamenává web ActivistPost, je snadné si představit, jak tento zákon, jestliže projde i senátem a podepíše jej i prezident, ohrozí či dokonce eliminuje oněch 200 webových stránek, jejichž seznam už 24. listopadu uvedl shora uvedený Washington Post coby příklad stránek, jež nesdílejí linii amerického mainstreamu sloužícího vládě.

Pikantní na zákonu je okolnost, že jej Sněmovna reprezentantů schválila 30. listopadu a sněmovně byl předložen 22. listopadu. Čili dva dny předtím, než ve Washington Post vyšel onen článek Falešné informace ruské prpagandy, citující též hlasy expertů o tom, že hříchem tzv ruské propagandy je i ta skutečnost, že dopomohla Donaldu Trumpovi k jeho zvolení prezidentem.

Zatím není známo, kdy návrh uvedeného zákona bude projednávat Senát, a kdy – pokud projde i tam – bude předložen k podpisu prezidentovi. Že bude mít větší naději u dosluhujícího Obamy, než u prezidenta nově zvoleného, to se považuje za samozřejmé.

Zdroje:

Paul Craig Roberts

Zero Hedge

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
5. 12. 2016 7:18

Už se těším na podobný zákon u nás.