Svět ruskýma očima 380

 

Ruská elita, to je hanba, za níž musí pykat celá společnost

Boris Grigorjev

27. listopadu 2016

V normální zemi musí za budoucnost a prosperitu odpovídat elita. Avšak v Rusku se toto slovo používá buď v uvozovkách, nebo s pohrdáním: „elitka“, „ilitka“. Takovou odpovědnou součást obyvatelstva nemáme. Ti, kteří zemi řídí, to činí tak, že se nabízí otázka, čí tato elita vlastně je?

Známý ekonom Gontmacher kdysi řekl: „Zásluhou mimořádně vysokých cen ropy a plynu v posledních dvanácti až třinácti letech jsme získali mnoho bilionů dolarů.“ Podle dalšího ekonoma to bylo 2,5 až 5,5 bilionů, ale před národem to bylo utajeno.

Začátkem sedmdesátých let se za 6 let postavil automobilový gigant Kamaz. Jednalo se o 7 nových závodů, půlmilionové město a desítky souvisejících závodů po celé zemi. Město bylo obklopeno zemědělskými podniky, které jej zásobovaly. Byly připraveny desetitisíce specialistů. Tak tehdy pracovala „strana a vláda“, které se dnes vysmívají současní „kapsářští“ (tedy pracují pouze pro svoje kapsy) politici. Na celou stavbu bylo vynaloženo 4 až 5 miliard USD. Přitom se nemalá část zařízení nakupovala v zahraničí. Vyjádřeno v dolarech a s ohledem na tehdejší a dnešní cenu dolaru vyšel automobilový závod na 50 miliard dnešních dolarů. Na olympiádu v Soči padla téměř stejná částka, přičemž skoro polovina prostředků byla rozkradena. Sovětský komplex dosud vyrábí, ale olympijské objekty jsou jen ztrátové.

Tehdy bylo možno za bilion dolarů postavit 20 velkých závodů se dvěma miliony pracovních míst a potřebná města pro 10 milionů obyvatel. Vše od nuly a v prázdné stepi. V té době byla státní pokladna naplněná příjmy. V sovětských pětiletkách bylo ve výstavbě 2000 velkých závodů. Dvacet největších objektů bylo za 10 až 15 let schopno přežít i kritická devadesátá léta.

Podívejme se na dnešních několik bilionů dolarů, které jako s nebe spadly od roku 2000 do rukou vedení země. Podívejme se na výsledek. Jen za posledních 10 let v Rusku zmizelo 40 tisíc velkých a středních závodů. Jejich počet klesl ze 100 tisíc na 60 tisíc, ročně průměrně o 4 tisíce. To je přibližně 20 milionů pracovních míst. Znamená to pustnoucí a degradující města, především malá a střední, vymírající vesnice, slábnutí infrastruktury a silnou degradaci sociální sféry.

Namísto vytvoření dvou milionů nových pracovních míst a fungujícího průmyslu probendilo politické vedení dnešního Ruska 20 milionů, které mohly být k dispozici. Namísto vybudování nových měst a obhospodaření ohromného území existuje projekt dvaceti aglomerací (v prosinci jej bude posuzovat vláda). Podstatou projektu je koncentrace veškerého obyvatelstva země na 5 až 7 % plochy jeho území,. ostatní se změní na divočinu.

Co se stalo s biliony, když ve výsledku je ne toliko nula, ale hluboké mínus? To bude muset řešit budoucnost, bude-li to chtít řešit. Tak jako tak to nemá smysl, co se jednou ztratilo, ztratilo se navždy. Může být vedení země, které dopustilo takové kolosální rozhazování, považováno za elitu? Může rozpracovat principiálně jiné, ne už lidožroutské vidění budoucnosti? Asi ne.

Otázka „Proč žiji“ odlišuje člověka od zvířete. Pro zemi je základní otázka: „Spravedlnost pro všechny, nebo jen pro vyvolené?“ V zemi v níž 80 (i více) procent národního bohatství jde jen jednomu procentu občanů, je odpověď na tuto otázku daná – je pro vyvolené. Ostatní desítky milionů obyvatel jsou zbyteční – nepotřebný odpad.

Vyvolení v žádném případě dobrovolně nevydají to, co ukradli lidem a státu. Aby si udrželi vládu nad nakradeným, jsou ochotni vybít třeba polovinu obyvatelstva.

Na Ukrajině „zbyteční lidé“ ubývají. U okradeného a podvedeného obyvatelstva se odvádí pozornost od zásadní otázky: Kdo všechny okradl a uvedl do pekelné bídy a beznaděje. A jestli si někdo myslí, že je to v Rusku jiné – naivně se mýlí.

Na ruskou elitu se není možno spoléhat ani při řešení naléhavých otázek, ani při samotné záchraně. Není schopna ničeho jiného než vlastního obohacování a rozkrádání. Za čtvrtstoletí své vlády to dokonale předvedla. Dokonce s ní nedokázal nic udělat ani mocný Putin – ani jeho příkladné výsadky v posledním roce, ani veřejné výprasky, takové jaké byly v ruské Akademii věd. Jenže kdo ví, nakolik je to snaha přivést zkaženou elitu k rozumu, a ne manévr k zamlžení.

Ze všeho plyne jeden závěr: To, co měla udělat pro zemi elita, musí dělat celá společnost. To jest hledat řešení pro přežívání, zformulovat je a vyvíjet nějakou aktivitu. Toto ale není dobrá varianta, společnost k tomu není uzpůsobena a připravena. Pokud se k tomu odhodlá, bude chybovat, propočty budou špatné a následkem budou nekonečné problémy. Těm by bylo možno se vyhnout řešením „shora“. Avšak hlavní problém je v tom, že reforma shora nebude. Nahoře není zdroj ani motiv k těmto reformám. To je potřeba vzít v úvahu.

Převzato z Politobzor.net

***

Jak změní CIA nový ředitel Mike Pompeo

Dmitrij Minin

30. listopadu 2016

Trump pokračuje v sestavování svého týmu. Poté, co dal do čela Rady národní bezpečnosti svého člověka, generála Michaela Flynna, povedlo se mu usadit svého člověka jménem Mike Pompeo do mimořádně důležité funkce ředitele CIA. Pokud se republikánské partajní špičce podaří vnutit Trumpovi do funkce ministra zahraničí člověka, kterého nemá zcela pod kontrolou, může být jeho vliv dost omezen. Zatím kolem toho probíhají boje. V minulosti se už nejednou stalo, že se těžiště zahraniční politiky nacházelo v Radě národní bezpečnosti, a ne na ministerstvu zahraničí.

Trumpovi nelze upřít to, že odvážné dosazuje do důležitých funkcí ve státním aparátu lidi, kteří dosud ve vysoké politice nebyli, ale zato jsou neobyčejní. Mezi takové patří nově navržený ředitel CIA Mike Pompeo. Trump slíbil, že bude provádět kádrovou revoluci a činí tak. Mike Pompeo je absolventem vojenské akademie ve West Pointu. V praxi velel tankové četě v trojúhelníku hranic NSR, NDR a Československo. V roce 1991 odešel z armády. Věřil, že v nových geopolitických podmínkách už nemá vojenská kariéra velký smysl. Ukončil právnické studium na Harvardské univerzitě, kde byl také redaktorem Harvard Law Review. Jeho další aktivitou bylo spolu s kolegou založení společnosti Thayer Aerospace se 400 zaměstnanci. Poté se stal prezidentem Sentra International, velké společnosti zabývající se zpracováním ropy. Zde se jeho osud propojil s krajany z města Wichita, s nejbohatšími lidmi Ameriky, bratry Kochy. Je členem správní rady jejich konzervativního informačního a analytického centra institutu politiky v Kansasu – Kansas Policy Institute. Za finanční podpory rodiny Kochů zahajuje  v roce 2010 volební kampaň do Sněmovny reprezentantů. Tam nejdříve pracuje ve Výboru pro energetiku a obchod a potom ve Zvláštním výboru pro zpravodajství.

Trump tím, že vybral Pompea do tak důležité funkce, jako je ředitel CIA, vzal zřejmě v úvahu jeho všestranné schopnosti, ale též jeho podporu osobně bratry Kochy. Politické názory Pompea v mnohém souhlasí s názory Trumpa. V Kongresu se podílel na odhalování činnosti Hillary Clintonové. Byl jedním z jejích hlavních pronásledovatelů, soustavně nastoloval téma její odpovědnosti za únik tajné elektronické pošty a smrt amerických diplomatů v Libyi. Získat podklady mu umožnila účast ve skupině vyšetřující události v Benghází.

Jak Trump, tak Pomepo jsou posedlí Íránem. Dohody Obamovy administrativy s Teheránem Pompeo považuje za poraženecké, přeje si pokračování omezených sankcí a návrat těch, které byly zrušeny. Vyzývá k izolaci Íránu nejen ohledně jaderné politiky, ale ve spojitosti s jeho údajnou celkově agresivní politikou. Těší se, že spolu s Trumpem zavedou tvrdou linii k Teheránu.

Podle něho má prvotní odpovědnost za občanskou válku v Sýrii režim Bašara Asada a je nezbytné proti němu rázně zakročit. To, co se podniklo, považoval za nedostatečné a vyzýval vůči Damašku v podstatě k vojenskému řešení. Avšak časem, zřejmě pod vlivem toho, co viděl, začal svůj postoj měnit na podobný Trumpovu, což znamená, že hlavní hrozbou je IS a zejména s ním je potřeba bojovat. Dostal se do konfliktu s ředitelem Národní zpravodajské služby Jamesem Clapperem a náměstkem ministra obrany Robertem Warkem, které obvinil, že podporují zkreslování informací poskytovaných Ústředním velením (CENTCOM) ozbrojených sil USA na Blízkém východě. Je přesvědčen, že bylo snižováno riziko IS, že byl záměrně dezinformován americký lid. Nelze se divit, že při perspektivě jmenování Pompea ředitelem CIA Clapper odstoupil.

Důstojníci CIA nevěřili ve vítězství Trumpa a jednali s ním přezíravě. Zejména kategoricky odmítali odpovídat na některé jeho otázky s odůvodněním, že k nim nemá povolený přístup. U Clintonové jednali vstřícněji, údajně měla povolení ještě ze své dřívější funkce ministryně zahraničí. Trump to považoval za diskriminaci od současné vlády v předvolebním boji. Nyní leckdo lituje, že nebyl prozíravější. Stalo se však také, že Pompeo žádal po Kongresu, aby neumožňoval Clintonové zpravodajské brífinky, protože nedokáže zacházet se státním tajemstvím. Nový ředitel se jistě bude snažit dát do pořádku to, že mnoho struktur výkonné moci je ve službách jedné strany – Demokratické. Hromadné čistky nebudou, ale udělá to racionálně a věcně.

V době, kdy byl Pompeo kongresmanem, nijak nevystupoval ohledně Ruska. Na jeho postoje je možno usuzovat jen nepřímo, ze záležitostí, které nějak s Ruskem souvisely. Velmi nekompromisní byl ke Snowdenovi, jeho jednání považoval za zradu, zasluhující nejvyšší trest. Nepřipouštěl žádné omilostnění. Rusko, které Snowdena ukrylo, nazval „zemí známou svými kybernetickými útoky a porušováním občanských svobod“. Ostražitost k Moskvě je zřejmá i z jeho posledních vyjádření k Sýrii. Například proces národního usmíření a ukončení vraždění v této zemi nazývá „trik ajatolláhů a Vladimira Putina“. Řekl rovněž, že výměna zpravodajských informací o Sýrii s Ruskem je „škodlivá myšlenka“, neboť může být využita ke škodě USA nebo k útoku na syrské cíle a vojsko, které je loajální k Washingtonu.

Přesto jsou tyto osobitosti Pompea součástí jeho racionality, snahou vyhmátnout správnou cestu, schopností rychlého přijímání nových skutečností a ochotou k velitelské disciplíně. Tyto vlastnosti jej mohou vést ke konstruktivním postojům. Určující bude jednání Trumpa. Pokud ten se rozhodne k tomu, co už sdělil, tedy že součinnost v Sýrii s Ruskem odpovídá americkým národním zájmům, bude se Pompeo zřejmě lehce zbavovat svých dřívějších předsudků a bude efektivně plnit rozhodnutí svého velitele.

Převzato z Fondsk.ru

***

Jak je nebezpečný americký „Vzteklý pes“

Ljubov Stěpušova (Ljulko)

2. prosince 2016

Trump představil jednu z klíčových postav jím budované vlády – šéfa Pentagonu. Jedná se o generála námořní pěchoty na penzi Jamese Mattise, majícího tři přezdívky: „Vzteklý pes“, „Chaos“ a „Voják – mnich“. Vyznačuje se puntičkářskou přímostí a nepřátelstvím k Íránu. Rusko s ním může spolupracovat, protože je soustředěn na boj s terorismem.

Puntičkář, který se stane politikem

Mattis má 66 let, v roce 1991 byl ve válce v Perském zálivu a později v Afghánistánu a v Iráku a mezi léty 2010 až 2013 šéfoval v Ústředním velení v USA. Podle amerického tisku je to jestřáb, považující Teherán za „jedinou trvalou hrozbu stabilitě a míru“ na Blízkém východě. Vyjmenoval nebezpečí pro USA a jejich spojence pocházející od Íránu: jaderný program, vývoj moderních balistických raket, blokování Hormuzského průlivu, kybernetické útoky , podpora Hizballáhu v Libanonu a Sýrii a Hútíů v Jemenu.

Ohledně Ruska došel k závěru, že se Putin snaží „rozbít NATO na kusy“ Řekl: „Lidé se ptají, zda se Putin nezbláznil, neztratil rozum? Podle mne není problém jen u Putina. Říká se, že jakmile Putin odejde, bude v Rusku lépe. Myslím si, že to jsou sny.“

Washingtonský močál čeká na vysušení

Trump chce údajně do vlády dostat profesionály, kteří neslouží pro peníze, ale pro ideu „opět učinit Ameriku velkou“. Demokraté i Republikáni, aktivisté z Never Trump i Never Hillary a další, všichni se shodují, že se Mattis na funkci ministra obrany hodí. Je však jedna podmínka: Podle zákona potřebuje jakožto bývalý voják souhlas Senátu. Od jeho vojenské služby uplynuly jen tři roky, namísto stanovených sedmi. Zdá se, že to nebude problém, protože se poukazuje na to, že jedna věc je být dobrým vojákem a jiná dobrým úředníkem. Být šéfem Pentagonu je spíše práce politická. Pentagon se nedá řídit stejně jako divize námořní pěchoty.

Kromě toho je v USA tradicí jmenovat ministrem obrany civilistu, aby zajistil kontrolu armády. Jenže tady nejde o kontrolu, ale o zachování dřívějšího přístupu k zahraniční politice. Mattis by mohl zvoleného prezidenta a jeho tým ochránit před unáhlenými kroky v oblasti národní bezpečnosti nebo od radikálního odklonu od tradiční americké zahraniční politiky. Takto na jmenování Mattise pohlížejí Demokraté.

Republikánský přístup vyjadřuje analytik Ralf Peters. Říká: „Za posledních 16 let jsme viděli civilisty, kteří neměli vojenskou zkušenost, kteří spustili nepromyšlené války a zasahovali impulsivně, aniž by brali v úvahu efekty druhého a třetího řádu. Naopak, generálové nechtějí svá vojska posílat do války. znají složitost i cenu.“ Podle Peterse je Mattis člověk s charakterem, a ne washingtonský patolízal. Má ušlechtilého ducha. Je to skutečný vlastenec, ne křikloun. Bude dělat to, co je správné, ne to, co je účelové. Nikdy nepůjde s většinou, pokud by to mohlo škodit naší zemi.

Řiďte se rozumem, dříve než použijete zbraň

Trump na setkání v Ohiu potvrdil, že nová administrativa nepůjde cestou Obamy a nebude svrhávat nepohodlné režimy. A ještě jedna citace „Vzteklého psa“: „Jste součástí světa strašlivé síly. Dříve než použijete zbraň, řiďte se rozumem.“

Převzato z Pravda.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
4. 12. 2016 21:21

Cituji : “ hlavní problém je v tom, že reforma shora nebude. Nahoře není zdroj ani motiv k těmto reformám.“ Překvapivý výběr zdrojů a zpráv z USA,které sdělují zpravodajské servery. V každém případě rozšíření zdrojů i na ty,jež jsou vůči ruské realitě kritické,jde ve prospěch seriálu našeho milého zajocha.Má se opravdu oč starat,je na všechno sama a přesto dokáže najít čas a trpělivost
k češtinářsky dokonalým překladům. S přáním pěkných vánoc na sněhu a ve společnosti milých
H.

fajt
4. 12. 2016 21:47

že absolutní bohatství ( materiální) je horší ( pro společnost) než absolutní chudoba věděli už ve starém Egyptě a Řecku, ale při tak zbytečné a masívní technizaci psychopatů může být tentokráte tohle století pro člověka likvidační ( Rusko, při dnešní stavu, opravdu není žádnou alternativou, ale může být pořádným a lehce zápalným kanystrem benzínu, jestli se světové elity v americké korporaci pustí do sebe ). ..)

peter.
4. 12. 2016 22:20

Pohľad Grigorjeva na ruskú elitu,je bohužiaľ hlboko pravdivý.Zároveň je dobré,že sa v Rusku objavujú aj takéto analýzy a nie len optimistické,všetko vysvetľujúce hodnotenia,ktoré sa nesú v duchu „Putin všetko vie a všetko vyrieši lebo je to náš vodca,ktorý nám vrátil sebaúctu a česť“.A keby na to náhodou nestačil,pomôže mu GP.Dnes Rusi veľký záujem o vnútropolitické dianie doma zatiaľ ešte neprejavujú,lebo sú zaujatí pocitom ohrozenia zo strany USA a NATO.Tento pocit ich zjednocuje okolo osoby Putina,na ktorého sa pozerajú cez prizmu pričlenenia Krymu k RF a úspech v Sýrii.Zatiaľ tento pocit prevláda, no nastane čas,keď sa medzinárodná situácia ukľudní a ľudia… Číst vice »

Bety
Bety
5. 12. 2016 8:01

Podle Grigorjeva reforma zdola nejde, protože by docházelo k chybám a zmatkům. Reforma shora také nejde, protože s elitou nejde hnout. Tak co? Zřejmě kdyby to dali do rukou jemu, tak by si s tím poradil.
Zdá se, že varianta, kdy Putin žádá občany o iniciativu zdola, protože bez ní si s elitou jen těžko může poradit, Grigorjevovi z té analýzy nějak vypadla.

Irena
5. 12. 2016 9:50

Také mu z ní vypadlo, že Rusko nežije ve vzduchoprázdnu, a je tu tlak zvnějšku, který není nijak malý a proti kterému bylo nutno se zabezpečit v první řadě. Další věcí je finanční systém fungující v celém světě, jak zdolat ty nejmocnější. Z toho hlediska je místní elita jen škraloup na jímce plné…

peter.
5. 12. 2016 10:00

Preto odtrhol z tela Ruska do prasknutia nacucanú pijavicu – Uljukajeva a nahradil ju inou,ešte vyhladovanou pijavicou-Oreškinom.

Irena
5. 12. 2016 10:24

peter. napsal

Preto odtrhol z tela Ruska do prasknutia nacucanú pijavicu – Uljukajeva a nahradil ju inou,ešte vyhladovanou pijavicou-Oreškinom.

Tahle vyhladovělá pijavice už má nastaveny úplně jiné mantinely a dobře to ví.

Béda
5. 12. 2016 10:48

http://www.hlavnespravy.sk/syria-strhla-z-americkych-raptorov-f-22-neviditelnost/868462

Podľa informácii amerických odborníkov odpadáva špeciálny náter z F-22 vo veľkých kusoch. Ukazuje sa, že sýrske podnebie má likvidačný charakter pre krehké a drahé americké zbrane, ktorých cena niekoľko krát prevyšuje ruské robustné a spoľahlivé lietadlá Mig alebo Su…Na stratu neviditeľnosti sa už dlhšiu dobu sťažovali americkí piloti, ktorí majú možnosti zistiť, či ich nepriateľská protilietadlová obrana zamerala. Americkí piloti boli šokovaní, keď zistili, že sa objavili v hľadáčiku ruských protileteckých systémov S-300 a S-400, ktoré Rusi dislokovali a rozvinuli v Sýrii. Americkí piloti boli presvedčení, že kvôli špeciálnemu náteru sú pre protilietadlové komplexy neviditeľní.

Béda
5. 12. 2016 10:48

Média se dozvěděla, že teroristé zahájili ve východním Aleppu jednání o kapitulaci

Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612054255571-media-terorista-aleppo-kapitulace/

Irena
5. 12. 2016 12:46

Штурм Мосула. Документальный фильм Александра Рогаткина
https://www.youtube.com/watch?v=SVz1EqC5Rmg

fajt
5. 12. 2016 14:48

https://cz.sputniknews.com/svet/201612054258235-Moskva-syrska-opozice-souradnice-ruska-nemocnice-Aleppo/ – borok děvčica, asi zemřela zbytečně, v Rusku to vyšumí jako vraždy opolčenských komandirů, njn, vyšší zájmy kapitálu jsou prostě vyšší zájmy. ..)

fajt
5. 12. 2016 16:53

peter. napsal http://rusnext.ru/news/1480945717 to jsou jenom slova, je jisté, že ruský zdravotní personál ( tedy ten kvalitní ) se do Sýrie hnát nebude ( tahle akce pro jednou ukázala, že ruská armáda neochrání svůj týl ) – pro celkový stav proxy války v Sýrii je více než jasné, že pokud Putin nedostane americkou korporaci a její elitáře do doby kamenné ( jak to oni dělají celému světu a dokonce i ve svém impériu svému plebsu ), tak nakonec odejde s nepořízenou ( tedy pokud to není celé záměr a on se má nakonec sám vykostit i spálit) – zpravodajské hrátky… Číst vice »

Béda
5. 12. 2016 17:08

Nové koště: http://www.nwoo.org/2016/12/05/trumpuv-tym-goldman-sachs-opet-na-koni/

…“Donald Trump oznámil jméno budoucího ministra financí Spojených států: bude jím Steven Terner Mnuchin. Pro někoho to bylo překvapení. Ve skutečnosti, mezi uchazeči o vysoký úřad byl výkonný ředitel banky JPMorgan Jamie Dimon, člen Sněmovny reprezentantů Jeb Hensarling….Steven Mnuchin měl však velikou výhodu, v předvolební kampani Trumpa působil jako finanční manažer. Také, co je nejdůležitější, Mnuchin přišel z nitra banky Goldman Sachs…“

Béda
5. 12. 2016 17:15

http://www.hlavnespravy.sk/u-s-steel-odchadza-ponuku-na-prevzatie-koncernu-uz-podali-aj-aj-trinecke-zelezarnynebola-uspesna/868695 …Americkému koncernu U. S. Steel predložili ponuku na košické železiarne čínski podnikatelia aj skupina slovenských miliardárov stojaca za českou spoločnosťou Třinecké železárny. .. Podľa informácií HN sa ponuky na kúpu košického závodu U.S. Steel predkladali minulý piatok v americkom Pittsburghu. Už v ten deň však bola podľa viacerých zdrojov denníka ponuka českej spoločnosti zamietnutá…Nateraz nie je známy postoj ministerstva hospodárstva a vlády. Kabinet ešte v roku 2013 podpísal s U. S. Steel memorandum, v ktorom sa Američania zaviazali, že fabriku budú v Košiciach prevádzkovať do roku 2018 a nebudú prepúšťať. V lete bola podľa biztweet.eu v košických železiarňach aj… Číst vice »

peter.
5. 12. 2016 17:38

fajt napsal a co takový Rogozin, už mu zase spadla raketa a on se opětovně jenom třese před Putinem a pak před oligarchy, kteří si z jeho ministerstva udělali černou díru na prachy – toho bych nenechal řídit ani partu popelářů… takové zbohatlické Rusko si opravdu nezaslouží platby za nerostná bohatství, které oni úplně zbytečně promrdají někde v americkém impériu. .. Každý národ má takú vládu,akú si zaslúži.Pred dvomi rokmi som bol presvedčený o tom,že Ukrajinci(aspoň tí z ľavého brehu Dnepra)povstanú a spolu s armádou vyženú haličských banderchu.ov z Ukrajiny.Nestalo sa tak.Povstal len väčšinou ruský Donbas.Ukrajinci držia hubu,niektorí zabíjajú za… Číst vice »

Béda
5. 12. 2016 18:25

Zřejmě jde o silvestrovský vtip: Kyjevský soud nařídil Gazpromu, aby zaplatil Ukrajině 6,8 miliard dolarů

Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612054257641-Kyjevsky-soud-narizeni-Gazprom-Ukrajina-miliardy-dolar/

(Gazprom by měl uvažovat o tom, že neplatičům uzavře plynové kohouty).

peter.
5. 12. 2016 19:08

peter. napsal
Zmeniť to môže len diktatúra,ktorá odstránením tzv.“demokracie“(čítaj názorovej roztrieštenosti

http://burckina-new.livejournal.com/345594.html

fajt
5. 12. 2016 20:27

peter. napsal peter Peter, nedávno v americké korporaci dělala jedna renomovaná firma sociologický výzkum mezi respondenty, které zprůměrovala do všech kategorii i sociálního postavení, no a dala svým tazatelů vybrat z několika možností, jak si představují budoucnost své země , nebo jaký vývoj ve spojených státech by chtěli, aby nastal, mezi možné varianty taky napsala ( údajně v recesi), že by spojené státy měl zasáhnout meteorit a ten by zničil vše živé – tuto variantu si seriozně vybralo 60 % dotázaných … takže, jak by asi s anketou dopadli v česku, či na Slovensku nebo na Ukrajině a v Rusku??… Číst vice »

fajt
5. 12. 2016 22:38

http://www.interfax.ru/world/540009 – njn, je to jenom kšeft a Lavrovova dočka je v Cali obsypána rothschildovským blahobytem, russkye nowye maj taky splněno a Vladimír toho ( zdá se) má plnou zadnici ( ruský mužík je opravdu matroš) a do dalšího kola komedie pro plebs už nepůjde, taky už není proč. ..)

peter.
5. 12. 2016 23:00

fajt:
V živote som nevidel vo filme,na fotke alebo na obraze žida so šabľou.Poliaci to zase raz posrali:
https://antimaidan.ru/article/9501

fajt
6. 12. 2016 6:01

peter. napsal fajt: V živote som nevidel vo filme,na fotke alebo na obraze žida so šabľou.Poliaci to zase raz posrali: https://antimaidan.ru/article/9501 to neřešte, Peter, poláci ( elity) se tím docela dobře vysmívají rusákům ( a mají proč), možná nakonec sám Chodorkovský ( zvůle samotného Vladimíra) bude novým carem, nebo Navalný nebo Nabulina ( nebo jak se ta jewrejka od fiat grupy a dalších elitářských zmetků jmenuje), pro mně je důležitý, jak to v rzeczipospolitej vypadá pro obyč. obywatela, no a tady polské gruchy vedou oproti ostatním zemím východního bloku ( ale i dojče kolonie) na plné čáře, kdo to dle… Číst vice »

Béda
6. 12. 2016 7:50

Z diskuse odjinud: „pred pár dňami bola anketa v Nemecku na RTL: Veríte Putinovi?
Po jednej hodine museli anketu zrušiť :) Pomer 18:82 a jeden a pol milióna hlasujúcich. To je odpoveď pre Merkelovú a jej prifajčenú politiku“

zajoch
6. 12. 2016 8:01

fajte, většinou se svoji nenávist k Rusku snažíte zakrývat a balit do rádoby racionálních úvah. Ale někdy se stane, že nevydržíte a vybuchnete. Moc málo vašich mouder čtu, ale když mi někde ujede zrak a přečtu, potom je to potvrzení stále jednoho – nenávist. Jako právě zde v posledním „rozhořčeném“ popisu setkání Lavrova s Kerrym a vašich předpovědích ruského cara.
Připadáte mi jako taková dříve zastřenější a dnes už otevřená Dana. Divím se inteligentnímu Peterovi, že tu s vámi občas diskutuje, vy radikále.

fajt
6. 12. 2016 8:08

zajoch napsal
zajoch

hmm, a jak by jste posoudila vraždu (s premeditaci do vysoké politiky ) ruských zdravotníků, jako Lavrov s Kerrym ?? možná jste více pragmatičtější než se na první pohled jevíte … se vám tedy omlouvám, že mám emoce, které vám jaksi nejsou lahodné k vašemu světonázoru. ..)

fajt
6. 12. 2016 8:39

tady se zohledňují zájmy pouze bohatých, chudí mohou jenom tiše ( nebo s randálem ) trpět a umírat při hrátkách mocných – to je civilizační axiom dnešní ( a nejenom dnešní) doby … a pokud tento postulát člověk nebude chtít změnit, tak je jakékoliv snažení marné, Aleši. ..) http://www.csfd.cz/film/395723-westworld/451742-serie-1/prehled/ – doporučím vám seriál, ve kterém je jistý kus pravdy o člověku ( je nehezká, bolestivá a v podstatě nemá jednoduchou happy linku, protože samotné poznání nikdy nekončí, jde o soustavný zápas, který je jak cestou , tak nakonec i cílem) a v něm je autorem nalezeno jedno řešení pro další… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 12. 2016 8:57

Poznání je nikdy nekončící proces. A já jsem si vytkl nemalý cíl v rozbourání toho civilizačního axiomu. Škoda, že jsem se nemohl střetnout s profesorem Šmajsem. Odpověděl jsem Vám v původní diskusi. Nemyslím si vůbec, že ta odpověď citací nové republiky je jakkoliv naivní. Tohle je realita. A obyčejným lidem v Rusku může být šumák, že nějaký proces u nich probíhající může být v plánu nějakých konspirátorů, pokud ho ti konspirátoři skutečně pod kontrolu nikdy nedostanou.

Starý doktor
6. 12. 2016 9:01

Doplnění pohledu na nejen ruské elity . . . .
SL-Project „Депутаты“ – https://www.youtube.com/watch?v=4CYqw4s6XF8

peter.
6. 12. 2016 9:14

zajoch napsal Divím se inteligentnímu Peterovi, že tu s vámi občas diskutuje, vy radikále. p.zajoch: Milé od vás,ďakujem. fajt mne osobne nevadí.On je často krát poľskejší ako Poliak a ja som zase stúpencom výroku orinoka ktorý prehlásil,že cit.“Poľsko je hemeroid Európy“kon.cit.Myslím si,že Rusko a Rusov má fajt rád podobne ako ja a že podobne ako mne,aj jemu vadia zvrátené zámery establishmentu v Bruseli,Washingtone,doma v ČR aj v Moskve.Svoje názory prezentuje iritujúcim spôsobom,ale len preto,že sa nevie zmieriť s plutokratickým systémom riadenia štátu panujúcim v RF.Jeho odsudky sú preto častokrát prehnané a neberú do úvahy progres ktorý Rusko zaznamenalo pod Putinovou… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 12. 2016 9:21

zajoch: Myslím, že jsem fajtovi jasně odpověděl. A Lavrovovi by chtěl radit, jak na diplomacii. Asi se fajt zhlédl v Schapirovi. Éto jeho dělo. Tož tolik k sofistikované rusofobii.

Starý doktor
6. 12. 2016 9:25

Президент Путин принял решения издать 100-томник документов по работе ГКО 1941-1945 https://vk.com/video301958243_456243644 Svým předchozím výnosem zpřístupnil archívy do r.1939 a nyní od 30,.6.1941 (datum vzniku stavky). Bude to velmi zajímavé. Zároveň tím tyto dokumenty dává pod kontrolu komise v čele s min. obrany s termínem dokončení 2020. Jak ukazují opráce Martyrosjana, J.Žukova či Kolpakidikiho a dalších to co ovlivnilo 22.6.1941 a dny a týdny po něm se událo v onom intervalu, který je t.č. „ignorován“ (např. příkaz č. 1 k bojové pohotovosti vojsk z 18.6.1941). Rozumné rozhodnutí. Nová fakta by asi nepříspěla ke klidu ve státě jehož hranice jsou obklopeny… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 12. 2016 9:55

Rozumnost rozhodnutí o odtajnění dokumentů a rychlost nedokončené reorganizace armády může mít souvislost s předpovědí Croixe. Putin nemá dále symbol v konspiraci mocných. On se totiž rozhoduje nezávisle na nich. To že využívá vědomostí o nich k realizaci vlastních kroků a některé úseky času dokonce s obdobnými zájmy? Neviděl bych v tom příčinu, ale důsledek. A že nebombarduje svoje protivníky, kteří jeho občany vraždí, do doby kamenné? Tito nevinní hrdinové se stali obětmi toho, aby nebyla 3. světová. Rusové si rozšiřování NATO, ani šíření euroatlantických hodnot mečem a humanitárními bombami a teroristy, nevymysleli, ani neplatili ani nerealizovali. Útokem na Jugoslávii… Číst vice »

fajt
6. 12. 2016 12:09
Aleš
Aleš
6. 12. 2016 12:44

psychiatr Mudr. Ivan David napsal: V prodejně Lidl, mezi regály na stejném místě, kde jsem nedávno potkal Dr. Kláru Samkovou a vyslechl její bystré postřehy, jsem tentokrát slyšel halasný hovor staršího muže (asi v mém věku), který cosi vysvětloval starší dámě: „…Nemůžeme se jenom vézt… Musíme vydávat mnohem víc na zbrojení, protože Rus sem chce vpadnout… Dobrý večer, pane profesore“, oslovil mě. Chvíli jsem na něho zíral v němém úžasu: „Nejsem profesor… Proč by sem Rus měl chtít vpadnout?“, testoval jsem jeho schopnost argumentace. „Protože je hladovej a nenazřanej!“, odpověděl hbitě. „Co by z toho Rus měl? Má starosti uhájit… Číst vice »

Aleš
Aleš
6. 12. 2016 12:53

Rozdíl mezi věcnou kritikou a hnojem je jasný. Věcná kritika má vést ke zlepšení stavu. Hnůj sice taktéž může sloužit jako zbraň, ale není technologie, aby se vrhač neumazal.

Béda
6. 12. 2016 13:29

Aleš napsal Rozdíl mezi věcnou kritikou a hnojem je jasný. Věcná kritika má vést ke zlepšení stavu. Hnůj sice taktéž může sloužit jako zbraň, ale není technologie, aby se vrhač neumazal. Taky bych chtěl vědět jak zlepšit stav ve společnosti kde vedle sebe žijí stovkoví multimiliardáři a bezdomovci, nezaměstnaní, execírovaní, přičemž ti první jsou na tom stále lépe a ti druzí stále stejně anebo hůř, přičemž druhá skupina se stále rozrůstá.. Stále čekám, že někdo přijde s nějakým řešením. Já žádné systémové řešení – v rámci stávajícího systému nenacházím – protože aby došlo ke změně muselo by dojít ke změně… Číst vice »

fajt
6. 12. 2016 14:22

https://www.youtube.com/watch?v=diD_MNmnnz8 – zločinec na frontě, kde je Zacharčenko se svým trestním komandem, aby vykonal to, co po vraždě Motoroly sliboval. ..)

Aleš
Aleš
6. 12. 2016 14:27

Béda: Samozřejmě jsem nereagoval na Vás. Nicméně. Kapitalismus ve stádiu imperialismu drží po hromadě nejkomplexnější teroristická organizace všech dob. NATO. Jejím rozpadem skončí nadvláda Wallstreetu a bude tím usměrněna moc nových globalizačních center, které by chtěli ve stejných mantinelech vykonávat světovládu odjinud. Multipolarita bude lék na narovnání ekonomických vztahů a šance vytvořit nové. Ruští lékaři zavraždění v Sýrii nepadli v boji za zachování kapitalismu či moci klanů mafie. Čína se na nový svět ekonomicky připravuje. Přestane svět zahrnovat levnými šunty, již vidí, že to je cesta do pekel. Také jejich snaha o posilování armády a ekonomiky není z důvodu myšlenek… Číst vice »

fajt
6. 12. 2016 20:42

http://www.finanz.ru/novosti/aktsii/chislo-rossiyan-poprosivshikh-ubezhishcha-v-ssha-dostiglo-rekorda-za-22-goda-1001578190 – По его оценке, за 5 лет Россию покинули от 500 до 600 тысяч человек, в первую очередь работоспособные люди с высшим образованием. ..

Irena
9. 12. 2016 14:05

«Это было искренне, что всегда свойственно Никите Сергеевичу в выражениях его любви к действующей власти в любых ее формах», — пояснил Дроздов.

https://www.gazeta.ru/social/news/2016/12/09/n_9434663.shtml