P. C. Roberts: Spojené státy jsou největším vězeňským státem světa

Spojené státy drží v počtu svých vězněných obyvatel světový primát. Nejen tedy že zaznamenávají nejvyšší procento svých lidí, kteří právě tzv. sedí, ale jsou vězeňskými šampiony i v absolutních číslech vězněných, kterých je zde mnohem víc než ve státech tzv. „autoritářských“. Dokonce i Čína, která má čtyřikrát víc obyvatel než USA, za Amerikou v počtu vězněných lidí zaostává.

Vězeňské poměry, zvláště pak na samotkách, které americké vězeňství bohatě využívá, jsou zde dle mezinárodního práva naprosto nelegální, z čehož si ovšem „svobodná a demokratická Amerika“ těžkou hlavu nedělá. Být uvězněn na samotce, což je miniaturní cela, v níž se nemůžete pořádně pohnout, je zhruba totéž, jako být pohřben za živa. A přitom v těchto úděsných norách dnes trpí 100 000 amerických občanů. Vzpomeňte si na toto číslo, až se zase setkáte s povídáním o morálním svědomí Ameriky.

Kde to svědomí je?

Část vězňů se jako levné pracovní síly využívá v americkém vojenském či spotřebním průmyslu. Tato levná práce v kombinaci s probíhající privatizaci věznic vytvořily tak enormní poptávku po vězeňské pracovní síle, že cesta od malého přečinu do věznice se v současných USA maximálně zjednodušila a zástup lidí mířících z ulic do vězeňských zařízení díky tomu stále roste. Přitom není žádných pochyb o tom, že část takto postižených lidí je buď nevinná, nebo je vězněna za tzv. bezobětní zločiny, mezi nimiž figuruje např. používání drog.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
4. 8. 2018 19:43

Sirte clanek dal.
Panecku, jaka hruza, veznice narvane nevinnymi , jeste chybi, jak kradou latino rodicum deti , strili a biji cernochy .
:-)
Africane a lide ze Stredniho Vychodu, hlavne muslimove by meli pozorne cist dedu Robertse a Americe se velkym obloukem vyhnout !!!

Bety
Bety
5. 8. 2018 20:22

Dana napsal
Sirte clanek dal.

Proč bychom to šířili? Stačí na to americká literatura, filmy a seriály.
A ať už jsou vinni tím či oním, nebo nevinní, z výše uvedených vyplývá, že
americký právní systém přestává platit za branou věznice. Znova a znova a znova
se tam opakuje téma znásilnění a násilí s tím, že se s tím už dopředu počítá
a vůbec se to neřeší.
A už jen z abnormálního počtu uvězněných, což se také nedovídáme poprvé,
můžeme odvodit, že buď je v americké populaci také abnormálně vysoké
procento grázlů, nebo v tom systému něco hodně smrdí.

Dana
Dana
6. 8. 2018 1:19

Odvozujte si co chcete, Bety, mne je to sumak, varim jinou polivcicku. Moje pointa bylo potvrzeni dedy Robertse , jak je to zde v USA hrozne a vsichni, kteri sem chteji emigrovat, by se meli Americe po tech hroznych zpravach zdaleka vyhybat.. Mela jsem jeste dodat, ze pro potencialni emigranty je Evropska Unie lepsi volba, – male tresty, vysoke socialni davky. :-) Ja, americky konzervativni obcan, vzdy volim pri volbach do uradu soudce, kteri respektuji americke zakony, neobchazi je a ani jinak nejsou zaujati.. Mne zde v klidnych horach stavajici system vyhovuje. Jinde se ve vezeni nekteri nauci i pracovat,… Číst vice »

Honza999
Honza999
6. 8. 2018 9:53

Dana

A co případy, kdy si majitelé soukromé věznice udělali smlouvu se šerifem a soudcem, že jim dodají do výkonu trestu příslušný počet vězňů potřebný k „ekonomickému provozu“….
O těch jste se nedoslechla? Buďte si jista tím, že na každý případ který „praskl“ připadá 50 i nadále utajených.

Dana
Dana
6. 8. 2018 16:50

Jista si nejsem, protoze kriminalni prostredi podrobne neznam a vlastne mne ani nezajima. Za desitky let zivota na Jihu USA mam s policii jen ty nejlepsi zkusenosti.. To byste se musel optat recidivisty, co ridi auto opily nebo na drogach. Jestlize je soudce tvrdsi a da vyssi trest, pak se zakonite vynori hlasy o nespravedlive rasove diskriminaci ci se snazi lidskopravni advokati rusit pravni proces nejakou obezickou, ze se nekorektne postupovalo v soudnim procesu, ci jiny humanitarni duvod. Na moznost chyby a poruseni soudniho procesu se sletaji pravnici z humanitarnich neziskovek (ACLU, Southertn poverty law ), jako supi na mrsinu..… Číst vice »

Honza999
Honza999
6. 8. 2018 17:25

Na to, abych se v médiích dočetl o tom, že FBI odhalila několik případů kdy majitelé soukromé věznice uzavřeli smlouvu s šerify a soudci jako dodavateli prcovních sil – ve smyslu potřebujeme tolik a tolik odsouzených a pokud nám je dodáte, dostanete od nás finanční odměnu – na to nemusím být znalcem kriminálního prostředí.

Dana
Dana
6. 8. 2018 19:13

Honza999 napsal Na to, abych se v médiích dočetl o tom, že FBI odhalila několik případů kdy majitelé soukromé věznice uzavřeli smlouvu s šerify a soudci jako dodavateli prcovních sil – ve smyslu potřebujeme tolik a tolik odsouzených a pokud nám je dodáte, dostanete od nás finanční odměnu – na to nemusím být znalcem kriminálního prostředí. Ne, na to nemusite byt znalec. V 300 milionovem mega state je mozne vselicos, ovsem logicky, pri tech statisicich uveznenych by se dalo soudit, ze pracovnich sil je habadej a nemusi se zvlast ziskavat, ne ? Dodavatele pracovnich sil, – pracovni podminky kontroluje statni… Číst vice »

Dana
Dana
6. 8. 2018 19:27

Zcela nahodou se mi objevilo v hledacku i toto.
At si kazdy udela usudek sam.

https://zpravy.idnes.cz/joe-arpaio-arizona-migrace-usa-trump-dv1-/zahranicni.aspx?c=A170801_125459_zahranicni_aha

Viky
Viky
7. 8. 2018 7:22

Milá Dano, napsala jste: …Pred soud se dostane pouze ten, kdo porusli zakon, i kdyz nekde si serifove zakony vykladaji kreativne. …
——
Vzhledem k tomu, že oba v současnu používané Západní právní systémy pohlížejí na obviněné a souzené jako na nevinné do vynesení verdiktu, respektive do nabytí právní moci verdiktu, vykládáte si právě Vy fungování soudní moci poněkud kreativně. Hodně kreativně.