P. C. Roberts: Summit byl propagační pastí

Svou výstrahou, že bude pro Rusko katastrofou, jestliže Navalnyj ve vězení zemře, nastražil
Biden Putinovi past. A Rachel Scottová, redaktorka televizní presstituky ABC, nechala na Putinově tiskové konferenci, konané bezprostředně po Summitu, onu past sklapnout. A to tím, že zde přednesla toto obvinění, tvářící se jako otázka: „Seznam vašich politických odpůrců, kteří jsou buď mrtví nebo uvěznění, je dlouhý a vy jste znemožnil komukoli, (kdo podporuje opozičního vůdce Navalného), aby usiloval o úřad. Takže má otázka, pane prezidente, je následující: Z čeho máte strach?“

Putin odpověděl, že Navalnyj védomě porušil podmínky svého podmínečného propuštění.

„Neodpověděl jste mi, pane, na moji otázku,“ reagovala Rachel Scottová. „Jestliže všichni vaši oponenti jsou mrtví, uvězněni či otráveni – nevysílá už tento sám fakt zprávu o tom, že o férový politický boj nestojíte?“

Televize CNN, která Bidenově výstraze Putinovi věnovala širokou publicitu, se pochopitelně postarala i o to, aby stejně široký prostor poskytla i konfrontaci žurnalistky Scottové s prezidentem Putinem.

Lidé na celém světě nebyli samozřejmě zasvěceni do toho, co kdo na setkání Bidena s Putinem řekl, a jediným, z čeho mohli informace o Summitu čerpat, byla následná tisková konference. Takže tím, co si z tiskové konference odnesli, bylo, že Putin je tyran, který opozici tráví a vězní. Či řečeno jinak: že Putinovo Rusko není ničím jiným než znovu oživlým Sovětským svazem.

Ať už jsou Bidenovy záměry či Putinovy naděje jakékoli, možnost zlepšených vztahů mezi oběma velmocemi je bez šancí, dokud si Washington podrží své hegemonistické aspirace a dokud bude potřebovat „ruskou hrozbu“ ospravedlňující jak bilionový roční rozpočet vojensko-bezpečnostního komplexu USA, tak i existenci aliance NATO, řídící zahraniční politiku Evropy.

Dejte si uvedená fakta dohromady a ptejte se: Jakou naději vkládal Kreml do Summitu? A stála ta naděje za další modřinu nad Putinovým okem?

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: Paul Craig Roberts

 

4.5 4 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
g.hrosik
g.hrosik
23. 6. 2021 4:36

Pokud se chtěl P.C.Rogers do Putina opřít, měl si zvolit jinou pasáž… Úplně pominul Putinovu odpověď té černé krasavici, a jeho poukaz na reakci amerických úřadů na 6.leden, kdy „američtí občané přišli po volbách se svými politickými požadavky do Kongresu USA a proti 400 z nich bylo zavedeno trestní stíhání s hrozbou 15 i více let…“ – tato Putinova odpověď ale přece vůbec nebyla defenzivní. Navíc ani citace CNN, na níž se autior odvolává, není přesná. To se panu Rogersovi moc nepovedlo… – a žádnou modřinou jsem pod Putinovým okem neviděl…:-)

orinoko
orinoko
Reply to  g.hrosik
23. 6. 2021 8:36

Tohle je dneska Putin potažmo Rusko.
Jsou to blázni a Virgil dr je největší z nich. Tonyho Franklina znám, ale tady bych ho nepoznal. Znám originál , ale tohle je atomová bomba.
Název skladby je sám o sobě výmluvný.

https://www.youtube.com/watch?v=nm-XyaNP4nc

Bety
Bety
23. 6. 2021 15:39

Kdyby všichni Putinovi oponenti byli otráveni či ve vězení vládlo by se mu nesrovnatelně snáz.
Od amerických novinářů se ani nic jiného čekat nedalo, ruské novináře ale pro jistotu ani na Bidenovu tiskovku nepustili.
Dokud se mluví, i když to k ničemu nevede, tak se neválčí – co na tom pan Craig nechápe?