P. C. Roberts: Uvadající prestiž USA

Hlupačka Niki Haleyová, jmenovaná Trumpem do funkce americké velvyslankyně v OSN zřejmě proto, aby zlikvidovala i to, co z prestiže USA ve světě ještě zůstalo, si asi teď cucá palec. Všechny její výhrůžky odstřihnout tok amerických peněz zemím, které se odváží volit proti nelegální a jednostranné akci ustavit Jeruzalém hlavním městem Izraele, očekávaný efekt nepřinesly. Svět totiž vyplázl na Niki a Trumpa jazyk, když 129 hlasy proti devíti hlasům darebáckých vlád, včetně vlád USA a Izraele, jejich nápad odmítl. Vláda Číny pak Trumpovu snahu prosadit izraelskou vůli jako mezinárodní zákon označila za typickou „americkou aroganci“.

Kamkoli se dnes podíváte, vidíte Washington, který kope Americe hrob. A Rusové hodnotí poslední Trumpovu řeč o národní bezpečnosti USA, jež byla spíš řečí amerického vojensko-bezpečnostního komplexu, stejně tak, jak ji hodnotím i já. Putin to vyjádřil slovy, že washingtonská strategie je „definitivně ofenzivni“ a „ definitivně agresivni“.

Svět má zkrátka Ameriky už tak akorát dost. Jestliže šílenci, kteří nám dnes vládnou, přežijí, zničí sebe společně s námi všemi.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
25. 12. 2017 20:06

Pro hlupaka kazdy hlupak, pravi ceske prislovi. Inteligentni Niky Haley je dcera indickych emigrantu a dotahla to mnohem dal, nez rodily American Roberts. Vim, ze on z toho puka zavisti :-) Co je to porad s tou „prestige“? Zadna prestige se neda vynucovat , bud jsou nam nektere narody nakloneny a nebo ne. Ty ktere nejsou, musi byt zasadni ve svem nazoru na USA a pak americke penize-pomoc odmitnou. Jak jednoduche. OSN, organisace narodu se stala proti-zapadni, rozumej protibelosskou, politicky korektne „proti-euroatlantickou“. Rozhazuje penize americkych danovych poplatniku ve zbytecne byrokracii. Velvyslankyne Niki si cucat palec nemusi, nema cas, protoze zrovna… Číst vice »

Béda
26. 12. 2017 6:37

HaHaHa! Prý „inteligentní“ Niky Haley. Dobrý vánoční fór. Zatím tato další arogantní hlupačka moc inteligence neprojevila. Svět se od ní a od USA s dvojím metrem, konspirujících, kroutících a vyhrožujících kroucením rukou, sankcemi, embargy a vydíráním stále víc odvrací.

Béda
26. 12. 2017 6:41

Dana napsal Pro hlupaka kazdy hlupak, pravi ceske prislovi. Inteligentni Niky Haley je dcera indickych emigrantu a dotahla to mnohem dal, nez rodily American Roberts. Vim, ze on z toho puka zavistiCo je to porad s tou„prestige“?Zadna prestige se neda vynucovat , bud jsou nam nektere narody nakloneny a nebo ne. Ty ktere nejsou,musi bytzasadni ve svem nazoru na USAa pak americke penize-pomoc odmitnou. Jak jednoduche. OSN,organisace narodu se stala proti-zapadni, rozumej protibelosskou, politicky korektne „proti-euroatlantickou“. Rozhazujepenize americkych danovych poplatnikuve zbytecne byrokracii. VelvyslankyneNiki si cucat palec nemusi, nema cas, protoze zrovna ted vyhlasila dulezitevladni usneseni, ktere rika, ze Spojene Staty… Číst vice »

Béda
26. 12. 2017 7:56

Řeknu vám to asi takhle, pane Dano. Důkazem inteligence je, když hráč se slabšími kartami hrá podle pravidel a přesto vyhraje nad silnějším hráčem (viz Lavrov, viz Putin v Sýrii a na Krymu)… Důkazem inteligenčního deficitu je, když hráč s nejsilnější kartou opakovaně mění pravidla, přizpůsobuje si je podle své potřeby a přesto prohraje. (Viz USA v Sýrii, Iráku, Afghánistánu…) Niky Haley je typickým reprezentantem americké diplomatické idiocie. Ta ženská nemá absolutně cit pro jemné nuance diplomacie, nemá pro tuto funkci předpoklady – pouze boxerské rukavice. Ale diplomacie je především věcí hlavy a ne pouze svalů bez odpovídajícího řízení mozkem.

Béda
26. 12. 2017 16:55

Sudruhu Dano, co tomu řikate? „Ruskí vtipkári Lexus a Vovan (Alexej Stoľarov a Vladimír Kuznecov) sa spojili so stálou predstaviteľkou USA v OSN Nikki Haleyovou akože v mene poľského premiéra Mateusza Morawieckeho, informujú ruské Vesti. .. Rozhovor s ňou zaviedli aj na neexistujúci štát Binomo, ktorý sa má nachádzať neďaleko Vietnamu na juhu Číny. Vraj tam prebehlo hlasovanie o vyhlásení nezávislosti a že do tejto záležitosti sa zamiešalo Rusko. Vtipkár Alexej Stoľarov (Lexus) neskôr poznamenal, že Binomo je len zhlukom slov, „prvý, čo im napadol“. Haleyová na to uviedla, že vie o tomto štáte, snahu Binomo o nezávislosť nazvala správnou… Číst vice »

Dana
Dana
26. 12. 2017 17:06

Reptat a kritizovat muzeme, ze, Bedo. Zalezi na konecnem vysledku, ktery je, ze si Spojene Staty, kolebka imperialistu :-) prosazuje suverenne sve zajmy. Vy naopak v Cesku jste podrizeni Evropske Unii. Nerozumim arci tomu, ze nekteri jsou proti tomuto spolecenstvi, kdyz zastavaji stejne nazory, jako treba nejvyssi reprezentantka EU v otazkach zahranicni politiky. Tam mate zenske humanisticke kadry, kam se hrabe Nikki Haley. V EU asne zari Federica Mogherini, to je prece vase parketa. Komunistka, dnes uz jen skryta, naprosto a zasadne odmitla rezoluci USA o Jerusalemu jako hlavni mesto Israele. Navic vita afro-muslimy, arabo-muslimy do multikulturniho spolecenstvi evropskych narodu,… Číst vice »

Béda
26. 12. 2017 20:18

Pravicovy pruhovany sudruh Dana

umělecky odvedl řeč od puvodniho tematu – impozantni inteligence jeho sudružky „Binomo“ Nikity Haley k zastupnemu tematu. Proč se tomu vubec nedivim?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 12. 2017 10:55

http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25455-ali-hajdar-terorist-mate-v-evrop-spousty
Ruční PLŘS byl sestřelen Syrský L-39 ČS výroby. Pilot nezahynul ale byl údajně sprostě zavražděn.
VKS RF nadále v Sýrii bombarduje teroristy. Zvýšilo se nasazení přesnější munice.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 12. 2017 11:08