P. C. Roberts: Uvadající prestiž USA

Hlupačka Niki Haleyová, jmenovaná Trumpem do funkce americké velvyslankyně v OSN zřejmě proto, aby zlikvidovala i to, co z prestiže USA ve světě ještě zůstalo, si asi teď cucá palec. Všechny její výhrůžky odstřihnout tok amerických peněz zemím, které se odváží volit proti nelegální a jednostranné akci ustavit Jeruzalém hlavním městem Izraele, očekávaný efekt nepřinesly. Svět totiž vyplázl na Niki a Trumpa jazyk, když 129 hlasy proti devíti hlasům darebáckých vlád, včetně vlád USA a Izraele, jejich nápad odmítl. Vláda Číny pak Trumpovu snahu prosadit izraelskou vůli jako mezinárodní zákon označila za typickou „americkou aroganci“.

Kamkoli se dnes podíváte, vidíte Washington, který kope Americe hrob. A Rusové hodnotí poslední Trumpovu řeč o národní bezpečnosti USA, jež byla spíš řečí amerického vojensko-bezpečnostního komplexu, stejně tak, jak ji hodnotím i já. Putin to vyjádřil slovy, že washingtonská strategie je „definitivně ofenzivni“ a „ definitivně agresivni“.

Svět má zkrátka Ameriky už tak akorát dost. Jestliže šílenci, kteří nám dnes vládnou, přežijí, zničí sebe společně s námi všemi.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
25. 12. 2017 20:06

Pro hlupaka kazdy hlupak, pravi ceske prislovi. Inteligentni Niky Haley je dcera indickych emigrantu a dotahla to mnohem dal, nez rodily American Roberts. Vim, ze on z toho puka zavisti :-) Co je to porad s tou „prestige“? Zadna prestige se neda vynucovat , bud jsou nam nektere narody nakloneny a nebo ne. Ty ktere nejsou, musi byt zasadni ve svem nazoru na USA a pak americke penize-pomoc odmitnou. Jak jednoduche. OSN, organisace narodu se stala proti-zapadni, rozumej protibelosskou, politicky korektne „proti-euroatlantickou“. Rozhazuje penize americkych danovych poplatniku ve zbytecne byrokracii. Velvyslankyne Niki si cucat palec nemusi, nema cas, protoze zrovna… Číst vice »

Béda
26. 12. 2017 6:37

HaHaHa! Prý „inteligentní“ Niky Haley. Dobrý vánoční fór. Zatím tato další arogantní hlupačka moc inteligence neprojevila. Svět se od ní a od USA s dvojím metrem, konspirujících, kroutících a vyhrožujících kroucením rukou, sankcemi, embargy a vydíráním stále víc odvrací.

Béda
26. 12. 2017 6:41

Dana napsal Pro hlupaka kazdy hlupak, pravi ceske prislovi. Inteligentni Niky Haley je dcera indickych emigrantu a dotahla to mnohem dal, nez rodily American Roberts. Vim, ze on z toho puka zavistiCo je to porad s tou„prestige“?Zadna prestige se neda vynucovat , bud jsou nam nektere narody nakloneny a nebo ne. Ty ktere nejsou,musi bytzasadni ve svem nazoru na USAa pak americke penize-pomoc odmitnou. Jak jednoduche. OSN,organisace narodu se stala proti-zapadni, rozumej protibelosskou, politicky korektne „proti-euroatlantickou“. Rozhazujepenize americkych danovych poplatnikuve zbytecne byrokracii. VelvyslankyneNiki si cucat palec nemusi, nema cas, protoze zrovna ted vyhlasila dulezitevladni usneseni, ktere rika, ze Spojene Staty… Číst vice »

Béda
26. 12. 2017 7:56

Řeknu vám to asi takhle, pane Dano. Důkazem inteligence je, když hráč se slabšími kartami hrá podle pravidel a přesto vyhraje nad silnějším hráčem (viz Lavrov, viz Putin v Sýrii a na Krymu)… Důkazem inteligenčního deficitu je, když hráč s nejsilnější kartou opakovaně mění pravidla, přizpůsobuje si je podle své potřeby a přesto prohraje. (Viz USA v Sýrii, Iráku, Afghánistánu…) Niky Haley je typickým reprezentantem americké diplomatické idiocie. Ta ženská nemá absolutně cit pro jemné nuance diplomacie, nemá pro tuto funkci předpoklady – pouze boxerské rukavice. Ale diplomacie je především věcí hlavy a ne pouze svalů bez odpovídajícího řízení mozkem.

Béda
26. 12. 2017 16:55

Sudruhu Dano, co tomu řikate? „Ruskí vtipkári Lexus a Vovan (Alexej Stoľarov a Vladimír Kuznecov) sa spojili so stálou predstaviteľkou USA v OSN Nikki Haleyovou akože v mene poľského premiéra Mateusza Morawieckeho, informujú ruské Vesti. .. Rozhovor s ňou zaviedli aj na neexistujúci štát Binomo, ktorý sa má nachádzať neďaleko Vietnamu na juhu Číny. Vraj tam prebehlo hlasovanie o vyhlásení nezávislosti a že do tejto záležitosti sa zamiešalo Rusko. Vtipkár Alexej Stoľarov (Lexus) neskôr poznamenal, že Binomo je len zhlukom slov, „prvý, čo im napadol“. Haleyová na to uviedla, že vie o tomto štáte, snahu Binomo o nezávislosť nazvala správnou… Číst vice »

Dana
Dana
26. 12. 2017 17:06

Reptat a kritizovat muzeme, ze, Bedo. Zalezi na konecnem vysledku, ktery je, ze si Spojene Staty, kolebka imperialistu :-) prosazuje suverenne sve zajmy. Vy naopak v Cesku jste podrizeni Evropske Unii. Nerozumim arci tomu, ze nekteri jsou proti tomuto spolecenstvi, kdyz zastavaji stejne nazory, jako treba nejvyssi reprezentantka EU v otazkach zahranicni politiky. Tam mate zenske humanisticke kadry, kam se hrabe Nikki Haley. V EU asne zari Federica Mogherini, to je prece vase parketa. Komunistka, dnes uz jen skryta, naprosto a zasadne odmitla rezoluci USA o Jerusalemu jako hlavni mesto Israele. Navic vita afro-muslimy, arabo-muslimy do multikulturniho spolecenstvi evropskych narodu,… Číst vice »

Béda
26. 12. 2017 20:18

Pravicovy pruhovany sudruh Dana

umělecky odvedl řeč od puvodniho tematu – impozantni inteligence jeho sudružky „Binomo“ Nikity Haley k zastupnemu tematu. Proč se tomu vubec nedivim?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 12. 2017 10:55

http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25455-ali-hajdar-terorist-mate-v-evrop-spousty
Ruční PLŘS byl sestřelen Syrský L-39 ČS výroby. Pilot nezahynul ale byl údajně sprostě zavražděn.
VKS RF nadále v Sýrii bombarduje teroristy. Zvýšilo se nasazení přesnější munice.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 12. 2017 11:08