P. C. Roberts: Válka je na obzoru – není už příliš pozdě ji zastavit?

Jednou z pouček vojenské historie je ta, že jakmile se spustí mobilizace na válku, nabírá tato mobilizace hybný moment, od něhož už nelze další vývoj kontrolovat.

Je tohle ta věc, co se – dosud nerozpoznána – odehrává před našimi zraky?

Na posledním zasedání OSN prohlásil ruský prezident Putin, že Rusko už nemůže dále snášet takový stav věcí, jaký ve světě je. A o dva dny později, na výzvu syrské vlády, Rusko zahájilo válku proti Islamskému státu (IS). Úspěšně zničilo armádní skladiště IS a pomohlo syrské armádě získat zpět řadu oblastí, dříve obsazenýh silami IS. Rusko kromě toho zničilo tisíce ropných zásobníků, jejichž obsah poté, co do té doby byl vyvážen do Turecka a tam prodáván rodině současného tureckého gangstera, představoval zdroj, z něhož se IS bohatě financoval.

Washington ruská rozhodnost na okamžik omráčila. A v obavě, že by rychlý úspěch takovéto rozhodné ruské akce mohl washingtonské vazaly v NATO odradit od jejich další podpory pro válku Washingtonu proti Asadovi i proti jeho dosavadnímu využívání loutkové vlády v Kyjevě k nátlaku na Rusko, zaranžoval ve spolupráci s Tureckem sestřelení ruského bombardovacího letadla. A to bez ohledu na předchozí domluvu s NATO, že v oblasti ruského vzdušného prostoru nad Sýrií k žádným leteckým střetnutím docházet nebude.

Washington pochopitelně svou odpovědnost za sestřelení ruského bombardéru popřel, ale okamžitě využil umírněnou ruskou reakci na tento útok k tomu, aby znovu začal Evropu ujišťovat o tom, že Rusko je jen papírovým tygrem. A západní presstitutky se k této kampani okamžitě připojily, když jim tón udal článek deníku Wall Street Journal s titulkem TURCI SESTŘELUJÍ RUSKÉHO PAPÍROVÉHO TYGRA.

Umírněnou reakci ruské vlády na tuto západní provokaci využil tedy Washington k znovuujištění Evropy o tom, že se vůbec nic neriskuje, pokud se bude na Rusko tlačit dál, a to jak na Středním východě, tak na Ukrajině, v Gruzii či v Černé Hoře, či kdekoli jinde. Washingtonský útok na Asadovu vojenskou sílu je tak i nadále využíván k tomu, aby kontinuálně naočkovával evropským vládám víru v to, že zodpovědné chování Ruska, tvrdošíjně se vyhýbajícího válce, není ničím jiným než výrazem jeho strachu a slabosti.

Je nejasné, do jaké míry rozumějí ruská a čínská vláda tomu, že jejich nezávislé politické linie, vyhlášené prezidenty Ruska a Číny 26. září, považuje Washington za „vnější hrozbu“ americké hegemonii. Základnou americké zahraniční politiky je totiž závazek zastavit růst takových mocností, které by byly schopny zabránit Washingtonu podnikat jeho jednostranné akce. Schopnost Ruska a Číny právě toto činit, tak pro USA dělá z obou těchto zemí palebný cíl..

Washington nemá nic proti terorismu. Washington úmyslně vytvářel terorismus po mnohá léta. Terorismus je zbraní, kterou zamýšlí destabilizovat Rusko i Čínu tím, že jej bude exportovat do jejich oblastí s muslimským obyvatelstvem.

Washington využívá jak Sýrii, tak Ukrajinu k tomu, aby na jejich příkladu demonstroval impotenci Ruska. A to nejen směrem k Evropě, ale i k Číně, které chce dokázat, že impotentní Rusko je pro ni spojencem málo atraktivním. A tak se pro Rusko staly jeho zodpovědné reakce na provokace vlastně přítěží, protože povzbuzují k dalším provokacím. Řečeno jinak: Washington a slepá důvěřivost jeho evropských vazalů postavily lidstvo do velmi nebezpečné situace, když ponechaly Rusku i Číně jen tyto dvě možnosti: buď taktéž přijmout americké vazalství, nebo se připravit na válku.

Putinovi je třeba vzdát čest za to, že svými zodpovědnými reakcemi na provokace diktovanými snahou vyhnout se válce klade hodnotu lidského života mnohem výš než Washington. Rusko však musí učinit též něco pro to, aby přimělo země NATO uvědomit si, že jejich přizpůsobování se vůli Washingtonu je může také něco stát. Rusko by se např. mohlo rozhodnout, že je nesmyslné prodávat energii evropským státům, které jsou s ním de fakto ve válečném stavu. Se zimou, která nás čeká, by ruská vláda mohla oznámit, že Rusko nebude prodávat energii členským zemím NATO. Rusko by tak přišlo o peníze, ale bylo by to lacinější, než ztratit suverenitu, či prohrát válku.

Aby uzavřelo konflikt na Ukrajině, anebo jej vyhrotilo do takového stupně, v němž by se už ocitl mimo zájem Evropy se na něm dále účastnit, by Rusko mohlo přijmout žádost těch ukrajinských oblastí, které si přejít být znovu připojeny k Rusku. Kdyby i poté chtěl Kyjev v konfliktu pokračovat, musel by pak zaútočit na Rusko sám..

Ruská vláda až dosud sázela na zodpovědné neprovokativní reakce. Tento její diplomatický přístup, spoléhající se na víru, že evropské vlády, při vědomí, že jejich zájmy se vůbec nekryjí se zájmy Washingtonu, přijdou jednoho dne přece jen k rozumu, nepřinesl úspěch. A s rizikem, že se budu jen opakovat, tedy tvrdím: umírněné reakce Ruska na provokace využil Washington jen k vykreslení Ruska coby papírového tygra, ze kterého není třeba mít žádné obavy. Takže zde máme ten paradox, že ruské rozhodnost vyhnout se válce ji naopak přibližuje.

Zda ruská média či ruští lidé tomuhle skutečně rozumějí, či nikoliv, není tak důležité, ale je důležité, aby tomu rozuměly ruské ozbrojené síly. Stačit by jim např.mohl pohled na složení letectva, které NATO vyslalo „k boji proti IS.“ Jak poznamenává Georg Albert, jak francouzská, tak britská letadla, jež směrem k Sýrii vystartovala, jsou stihačky, vybavené jen pro vzdušné souboje,a nikoliv tedy stroje, vybavené pro útoky na pozemní cíle. Jde tedy o hrozbu pro ruské bombardéry, nikoliv pro IS.

Není pochyb o tom, že Washington žene svět do Armageddonu a Evropa mu umožňuje tak činit. Washingtonem koupené a placené loutky v Německu, Francii a Británii jsou buď hloupé, lhostejné či bezmocné na to, aby z washingtonského sevření unikly. A jestliže se neprobudí Rusko, nelze se válce vyhnout.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
114 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
8. 12. 2015 20:38

nie celkom s clankom suhlasim, ale je tam pritomny uctyhodna konstelacia faktov naznacujuca, ze Roberts sa pohybuje vo vyssich vrstvach atmosfery a zachytava zavany, ku ktorym sa radovi informacni surferi nemaju ako dostat. treba tie varovania brat maximalne vazne…

Sasin
Sasin
8. 12. 2015 20:44

Paul Craig Roberts je přece fašista.
Celou kariéru harpagondechajcům leštil kliky. A gdyž se něgde bombardovalo za emerického boha, chodil do lokálů a zapíjel to stejně jako vrchní odboráři s Kalouskem. Jaké poučení čekáte od takových zmrdů.

I klaus je už skoro světec a Zeman čeká na vysvěcení, páč se furt lidi nemůžou dobrat žádného normálního zas tupitele. Berou i menší ZLO, které jim radí jak se chovat v nenormálním světě. To je neuvěřitelné betel co se s lidma hraje. Ale ovčani jsou prý hravý národ, ale nemůžu to příliš rozepsat nebo dostanu dvojku z chování. Muheeeeee

slava
slava
8. 12. 2015 21:28

Valka již začala 11.9.2001. A to ,že my ještě nepocítili ji na sve kůži a v klidu plánujeme dovolenou na půlroku dopředu, neznamená že valka neprobíha. A P. C. Roberts typicky štvač , kterých kolem Putina teď je spousta. Rusko útočí efektivně a metodicky ukazuje svoji sílu. Stejně jako dnes… http://youtu.be/x7OektjLOWc

nikdo
nikdo
8. 12. 2015 21:36

Finsko odstoupilo od mírové smlouvy z roku 1947 http://topwar.ru/87397-finny-vystupayut-v-pohod.html Dává to možnost vznášet územní nároky na Rusko.

Klimak
Klimak
8. 12. 2015 21:55

Souhlasím. Stálé ustupování nikam nevede. Jediným cílem USA je Rusko ekonomicky zlikvidovat a tímto prodlužováním se to daří …..

Sio
Sio
8. 12. 2015 22:57

Celé je to běh na dlouhou trať. Rusové mají dost sil k úderu, ze kterého se protivník už nevzpamatuje. A neustálé útoky a urážky způsobují jen větší „zabejčení“ obyvatelstva a masivní podporu Putina. Rusové ve své drtivé většině chápou, že jim jde zase o důstojnou existenci, možná i o krk. A jasně chápou, kdo je na jejich straně a kdo proti nim. A za takové situace nikdo přímo Rusko napadnout nemůže. Proxy války budou samozřejmě vedeny. Ale kromě toho je vedena i informační válka, která se snaží obyvatelstvo západu přesvědčit, že Rusko není pro ně hrozba. Proto jsou reakce Putina… Číst vice »

M.C.
8. 12. 2015 23:57

6. prosince uplynulo 1560 dní od prohlášení Baracka Husseina Obamy, že dny Baššára Assáda jsou sečteny.
Nu což, sčítáme dál…

ray
ray
9. 12. 2015 2:24

Hlavně buďte připraveni, že to přijde náhle.
Pokud by k takové válce došlo, tak si buďte jistí, že to bude rychlé a fatální.
Velmi pravděpodobně by se jednalo o poslední krok před tzv. Soudným dnem.
Myslím, že právě ona rychlost a nenadálost je důvodem proč je třeba být připraven, v osobní rovině, na onen Soudný den. Říká se tomu „mít bílý šat“.

Béda
9. 12. 2015 5:41

„Poprvé byly rakety Kalibr použity z ponorky Rostov-na-Donu ve Středomoří“, řekl Šojgu.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151208/1885792/Rusko-letectvo-uder-is-ponorka.html#ixzz3tnchGL33

Aleš
Aleš
9. 12. 2015 6:15

Sasin: Mnoho osobností z historie i českého národa měla svůj vývoj a rozhodně co se dnes zajisté dá říct o P. C. R., je to, že je to statečný Američan. Už nálepkujete, jak ta banda tupotluků.

fajt
fajt
9. 12. 2015 7:22

že Rusko okamžitě, či bezprostředně po útoku na ruské letadlo nepotrestalo tureckou agresi ( buď sestřelením turecké F 16 a nebo zničením letiště odkud turecký stroj vystartoval) byla kardinální chyba – jenže Putin byl v tu chvíli v Jordánsku ( i když ho prý od cesty jeho blízcí odrazovali, vzhledem asi k jistým zpravodajským informacím ) a ruské vzdušné a kosmické síly měly opravdu co dělat, aby zajistili jeho bezpečný návrat domů ( letoun soudného dne byl aktivován až po této akci ), takže měli úplně jiné starosti, než myslet na adekvátní reakci na tureckém bojišti ( což se taky… Číst vice »

Admirál
Admirál
9. 12. 2015 7:45

III. WW již probíhá. Zatím ne u nás, což se s migrační vlnou může rychle změnit, ale probíhá. II. WW také začala podobně. Španělsko, Čína, Mnichov a až pak to vzalo skutečné grády. Všimněme si zvyšující se koncentrace válečného námořnictva u břehů Sýrie, čím dál méně skrytých přímých konfliktů mezi velmocemi. Zvyšuje se razantně pravděpodobnost, že přestoupíme bod, kdy se začnou události odvíjet automaticky (Roberts na to správně poukazuje). Může to zapříčinit i omyl, drobnost, technické či lidské selhání. To nemůže skončit dobře. Podle mne už jsme za námi bod, ve kterém bylo případné klást si otázku, zda „nemůže vypuknou… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2015 7:48

momentálně zastavení plynu do západní Evropy by byla stejná hloupost jako embargo na turecké ( částečně i na ruské ) obyvatele za to, že jejich američany dosazený paša je psychopat a nedodržuje mocenské dohody ( které jsou pro obyčejný lid v podstatě naprosto nesrozumitelné ) – tohle by jenom více zradikalizovalo evropský lid a západní elitě poskytlo argument o ruské věrolomnosti, kterou je třeba potrestat, tímto postupem by si rusové kladné body s určitostí nenahnali – zastavit plyn ( a ostatní suroviny ) do Evropy měli bezprostředně po Majdanu na Ukrajině ( tam taky ), možná by už EU dnes… Číst vice »

Sio
Sio
9. 12. 2015 7:53

ray napsal Hlavně buďte připraveni, že to přijde náhle. Pokud by k takové válce došlo, tak si buďte jistí, že to bude rychlé a fatální. Velmi pravděpodobně by se jednalo o poslední krok před tzv. Soudným dnem. Myslím, že právě ona rychlost a nenadálost je důvodem proč je třeba být připraven, v osobní rovině, na onen Soudný den. Říká se tomu „mít bílý šat“. Člověk by měl mít stále na mysli, že dokáže žít dobrý život i v daleko těžších podmínkách než má teď. Stačí, když vás ťukne auto nebo chytíte nějakou nemoc a obrátí vám to život naruby. K… Číst vice »

Sio
Sio
9. 12. 2015 8:02

fajt napsal že Rusko okamžitě, či bezprostředně po útoku na ruské letadlo nepotrestalo tureckou agresi ( buď sestřelením turecké F 16 a nebo zničením letiště odkud turecký stroj vystartoval) byla kardinální chyba – jenže Putin byl v tu chvíli v Jordánsku ( i když ho prý od cesty jeho blízcí odrazovali, vzhledem asi k jistým zpravodajským informacím ) a ruské vzdušné a kosmické síly měly opravdu co dělat, aby zajistili jeho bezpečný návrat domů ( letoun soudného dne byl aktivován až po této akci ), takže měli úplně jiné starosti, než myslet na adekvátní reakci na tureckém bojišti ( což… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2015 8:06

to je zajímavý, jak pracuje lidská psychika, čím méně toho člověk má ( i v právech ), tím je spokojenější ( či odevzdanější ) se svým stavem, čím více zažívá bolesti a utrpení, tím méně ho vnímá a cítí a nepovažuje ho za něco škodlivého a nakonec přestává hledat i nápravu – otázkou jenom zůstává, je tohle žádoucí evoluce, i když příroda má asi jasno. ..)

Gatta
Gatta
9. 12. 2015 8:06

Re Admirál – tak jak píšete … včera jsem také něco v tomto smyslu psal.

A celou Ruskou angažovanostv Syrii vidím jako jedno velké vojenské cvičení.
NATO trénovalo dosud velmi dlouho a usilovně.

Sio
Sio
9. 12. 2015 8:07

fajt napsal momentálně zastavení plynu do západní Evropy by byla stejná hloupost jako embargo na turecké ( částečně i na ruské ) obyvatele za to, že jejich američany dosazený paša je psychopat a nedodržuje mocenské dohody ( které jsou pro obyčejný lid v podstatě naprosto nesrozumitelné )– tohle by jenom více zradikalizovalo evropský lid a západní elitě poskytlo argument o ruské věrolomnosti, kterou je třeba potrestat, tímto postupemby si rusové kladné body s určitostí nenahnali – zastavit plyn ( a ostatní suroviny ) do Evropy měli bezprostředně po Majdanu na Ukrajině ( tam taky ), možná by už EU dnes… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2015 8:16

Sio napsal
Sio

Sio, vše ukáže čas, ale mám za to, že putinovská éra je u konce ( byla pěkná, pro Rusko nesmírně přínosná, ale i tohle má své limity, jak ukazuje dnešní stav ) a teď bude otázkou jak dále, tedy kudy se Rusko vydá ( při dnešním teroristickém nastavení západního světa ), podřídí se diktátu NWO neoconů a půjde cestou pokory ( i když s obrovskými ztrátami ) a nebo se rozhodne dohrát zápas na penalty ( pak v tom případě asi bude muset nastoupit jiný , energičtější bohatýr, který bude odborníkem na válečný stav). ..)

Irena
9. 12. 2015 8:16

fajt napsal
že Rusko okamžitě, či bezprostředně po útoku na ruské letadlo nepotrestalo tureckou agresi ( buď sestřelením turecké F 16 a nebo zničením letiště odkud turecký stroj vystartoval) byla kardinální chyba

Připomínáte mi jednoho tupého Poláka, kterého si zvou pro pobavení v Rusku do jejich politických debat, ten vykřikoval něco podobného. Budiž vám to výstrahou, než příště plácnete další podobně nebezpečnou, velmi měkce řečeno, hovadinu.

M.C.
9. 12. 2015 8:19

Fajte, vy jste to, čemu se v Rusku říká ,,divannyj polkovoděc“ – gaučový vojevůdce. Vy by jste furt bojoval a zahajoval války. Od kompu. Putin může zahájit Třetí světovou kdykoliv si vzpomene, od toho má přece kufřík a od února je v činnosti tzv. systém Perimetr, nazývaný na Západě ,,rozhodnutím mrtvé ruky“, který převrací logiku schválení odpalu celého arzenálu RVSN z nutnosti vydat povel k odpalu na nutnost odpalu zabránit. Systém se v určitém intervalu dotazuje prezidentského kufříku, velitelského stanoviště ozbrojených sil RF a velitelského stanoviště RVSN jestli má být odpal proveden. Pokud mu to ve stanovené lhůtě nikdo z… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2015 8:19

Sio napsal
Na zastavení plynu je čas vždycky. Pravá chvíle nastane, pokud NATO provede přímé vojenské akce proti Rusku, ne dříve. Takto bude obyvatelům EU naprosto jasné, že se jedná o důsledek válečnických aktivit jejich vlastních loutkových vlád a přičtou to k dobru jim. Proč by to měl udělat dříve, to opravdu nevím.

ano, teď už jim nic jiného nezbývá než počkat ( s vypnutím plynu ) až NATO na Rusko zaútočí – a to je prostě ( z hlediska ruských zájmů a bezpečí ) špatně. ..)

fajt
fajt
9. 12. 2015 8:27

dámo a pánové, pouze tady předkládám své glosy ke světové situaci, já neřídím a netvořím světovou politiku, takže opravdu nemohu za ober svinstva, které z toho vyplývají – krom toho ani nevlastním jistý inkriminovaný kufřík pro okamžik světové odplaty, takže ani žádnou světovou ( či jinou ) válku ( pro vaší informaci ) zahájit nemohu – jsou to pouhá slova poskládaná venkovní logikou, jestli někomu připadají otřesná, tak věřte , že mi taky. ..)

M.C.
9. 12. 2015 8:39

fajt napsal to je zajímavý, jak pracuje lidská psychika, čím méně toho člověk má ( i v právech ), tím je spokojenější ( či odevzdanější ) se svým stavem, čím více zažívá bolesti a utrpení, tím méně ho vnímá a cítía nepovažuje ho za něco škodlivého a nakonec přestává hledat i nápravu – otázkou jenom zůstává,je tohle žádoucí evoluce, i když příroda má asi jasno. ..) To píšete z vlastní zkušenosti?? Vy musíte mít těžký a smutný život, to by mě nebavilo, furt fňukat a vidět všechno černě. Nechcete si s tím zajít k nějakému odborníkovi? Tady vám nikdo nepomůže,… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2015 8:41

nic ve zlým, ale vy jste to asi nepochopil :-)

fajt
fajt
9. 12. 2015 8:50

no a pokud jde o nastávající zimu a případné hrátky s plynem v Evropě a na Ukrajině dovolil bych si predikovat ( a odlehčit ) obrázkem –comment image?oh=02c91a990df49412e7acdbafb2cde912&oe=56F6B048

snad tím nikoho neurazím. ..)

Asfalt
Asfalt
9. 12. 2015 9:11

Jediným řešením je majdan v USA. Když se vymyslel střelný prach, museli ho mít všichni. Stejně tak když se vymyslelo dělo, museli ho mít taky všichni, ne jen jedna strana. Stejné platí pro letadla i rakety. Když se vymyslel státní předvrat jako forma války účinnéjší než bataliony letadel, musí se to po USA naučit i druhé strany. Je to hnusné, je to protiprávní, ale jinak jsou zde ty 2 možnosti, jež uvádí autor článku: průšvih hned, nebo až na počkání. Nejsem optimista jako Sio, byť úplnému pesimismu se také bráním. Jen tak pro příklad a pro zajímavost k té informační… Číst vice »

M.C.
9. 12. 2015 9:38

OK, ještě jednou a polopatě. Rusko nemůže být zvenčí silou poraženo, pokud se Rusové sami nevzdají, nenechají se rozložit a otrávit příslovečnou pátou kolonou a nebudou jenom trpně sledovat, co se kolem nich děje. Jinak není rozbití Ruska a vítězství neokonzerv možné. Přičemž svět si uvědomuje, že jakmile k tomu dojde, budou si neokonzervy dělat na planetě co budou chtít a nic hezkého to nebude, alespoň pro většinu lidí. Pokud se Rusové budou podrazáctví okolo sebe aktivně a vynalézavě bránit, jako to dosud činí, tak nejhorší, co se může stát, v situaci, kdy už by nedokázali útok na Rusko jinak… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2015 9:52

http://cz.sputniknews.com/svet/20151209/1886839/putin-palubni-zaznamnik-pomuze-dozvedet-se-pravdu-su-24.html – „Žádám vás, abyste ho zatím neotevírali, aby byl otevřen až společně se zahraničními odborníky, a aby bylo všechno pečlivě zaznamenáno“, řekl prezident Sergeji Šojgu. …. prostě asi nepoučitelnej. ..)

Let Kogalymavia 9268, tady asi začal celý ruský průšvih končící tureckým výpadem( mimochodem ten je jaksi upozaděn, i když u něj zahynulo přes dvě stě ruských civilistů, od začátku havárie Kreml do šetření a sdělování informací moc nespěchal, to taky na důvěře mezi mužíky nepřidá ). ..

Asfalt
Asfalt
9. 12. 2015 9:55

M.C. napsal OK, ještě jednou a polopatě. Rusko nemůže být zvenčí silou poraženo, pokud se Rusové sami nevzdají, nenechají se rozložit a otrávit příslovečnou pátou kolonou a nebudou jenom trpně sledovat, co se kolem nich děje. Jinak není rozbití Ruska a vítězství neokonzerv možné. Přičemž svět si uvědomuje, že jakmile k tomu dojde, budou si neokonzervy dělat na planetě co budou chtít a nic hezkého to nebude, alespoň pro většinu lidí. Pokud se Rusové budou podrazáctví okolo sebe aktivně a vynalézavě bránit, jako to dosud činí,tak nejhorší, co se může stát, v situaci, kdy už by nedokázali útok na Rusko… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
9. 12. 2015 9:58

Ještě jsem si vzpomněl na ten majdan v USA a uvědomil si, že ani to nepůjde, protože předpokladem takové akce je ovládnutí médií jak tomu bylo na Ukrajině nebo jak to vidíme u nás. Potíž je v tom, že v USA jsou média už dávno ovládnutá, což je jiná situace od zranitelných zemí, kde se alespoň o demokracii a nezávislé zpravodajství snaží.

fajt
fajt
9. 12. 2015 10:05

Asfalt napsal Ještě jsem si vzpomněl na ten majdan v USA a uvědomil si, že ani to nepůjde, protože předpokladem takové akce je ovládnutí médií jak tomu bylo na Ukrajině nebo jak to vidíme u nás. Potíž je v tom, že v USA jsou média už dávno ovládnutá, což je jiná situace od zranitelných zemí, kde se alespoň o demokracii a nezávislé zpravodajství snaží. a proč si myslíte, že policie v americe má zákonné právo nejdříve střílet a pak se ptát po skutkové podstatě údajného pachatele, s majdanem by byli hotovi dříve, než by majdanisté došli na konec nějaký ulice… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
9. 12. 2015 10:17

Fajt:
Máte pravdu, bylo by to tam obtížné, taková militarizace policie snad není nikde na světě a vůbec by se s nějakým „lidem“ nepárali. Armáda: nevím, možná. A co pnutí států ve federaci (tedy pokud to je pravda), nebo nějaký jiný chaos, o který se ti „dobráci“ snaží všude po světě? Ekonomicky by to nějak nešlo?

fajt
fajt
9. 12. 2015 10:17

Asfalt napsal Možná máte pravdu, M.C., tedy teoreticky snad. Jenže státy jsou korporace, které jednají a fungují jinak než rozum fyzické osoby. Pokud Rusům někdo sestřelí další letadlo, nebo někdo výslovně naruší jejich „bezletový prostor“, pak Rusové protě reagovat budou muset, protože jinak ztratí autoritu a když ustoupí, zastaví se až na Sibiři. Všimněte si pak, že při incidentu s ruským letadlem USA (a dokonce i NATO, které by vůbec nemělo být politickou organizací) ihned vyhlásily, že Turecko má právo bránit svůj vzdušný prostor. V překladu do češtiny to znamená, že pokud by Rusko odpovědělo vojenskými prostředky, okamžitě to bude… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2015 10:27

Asfalt napsal Fajt: Máte pravdu, bylo by to tam obtížné, taková militarizace policie snad není nikde na světě a vůbec by se s nějakým „lidem“ nepárali. Armáda: nevím, možná. A copnutí států ve federaci (tedy pokud to je pravda), nebo nějaký jiný chaos, o který se ti „dobráci“ snaží všude po světě? Ekonomicky by to nějak nešlo? problém je asi v tom si definovat, kdo a co to vlastně dneska přesně je ta útočná a silně militantní amerika, která chce zničit Rusko ( a přitom neváhá klidně zlikvidovat i svou zemí a „své“ občany ) – a pak hledat u… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
9. 12. 2015 10:29

fajt napsal kdyby asi rusové jednali bezprostředně nebo v přijatelném časovém horizontu po tureckém útoku, tak by NATO mělo problém zasáhnout , a mám za to, že by ani nijak vojensky nezakročilo(američané už vůbec ne, protože by přímo ukázali na sebe jako viníka celé situace ) – podporuNATO ( tedy slovní )dostal šílený Erdogan až hodně pozdě odpoledne a po více než hodinové poradě členů vojenského paktu ( určitě tam byl i americký zástupce ) , podle mého,do té doby EU čekala na adekvátní vojenskou reakci Ruska – no a když nepřišla, tak asi začali věřit i v toho papírového… Číst vice »

Irena
9. 12. 2015 10:32

Asfalt napsal

Ještě jsem si vzpomněl na ten majdan v USA a uvědomil si, že ani to nepůjde, protože předpokladem takové akce je ovládnutí médií jak tomu bylo na Ukrajině nebo jak to vidíme u nás. Potíž je v tom, že v USA jsou média už dávno ovládnutá, což je jiná situace od zranitelných zemí, kde se alespoň o demokracii a nezávislé zpravodajství snaží.

Stačí když půjde dolar a USA ekonomicky dolů a uvidíte ten frmol.

Asfalt
Asfalt
9. 12. 2015 10:42

Irena napsal
Stačí když půjde dolar a USA ekonomicky dolů a uvidíte ten frmol.

No kéžby a kéž ten frmol nepříjde až s křížkem po funuse.

fajt
fajt
9. 12. 2015 10:44

Asfalt napsal Nevidím to tak. NATO jako první okamžitě prohlásilo právo Turecka na obranu svého prostoru, což znamená, že vojenská protiakce Ruska nebude chápána jako reciprocita, ale jako agrese. Na vaší časové lince zde podle mne nezáleží a to, co bylo nebo nebylo nebo by bylo kdyby, můžeme jen spekulovat. Zatím je postup Ruska podle mě v pořádku a v rámci jakés takés přiměřenosti, ale mám obavy, co bude dál. mno, nechce se mi to dohledávat, ale NATO ( tedy velení a političtí představitelé ) bylo v první chvíli v podobném šokovém stavu jako Rusko, ta reakce, že Turci jednali… Číst vice »

abx
abx
9. 12. 2015 10:53

tomuto sa hovori jasne varovanie: Ruský prezident vyjádřil naději, že v boji proti terorismu nové přesné zbraně nebude třeba vybavit jadernými hlavicemi „Musíme samozřejmě vše co se děje na bojišti podrobně analyzovat, ohledně nasazení zbraní. „Kalibr“, i rakety „Ch-101“ jako celek se osvědčily velmi dobře, jsou nové, moderní a vysoce efektivní, jsou to vysoce přesné zbraně, které mohou být vybaveny konvenčními hlavicemi a speciální bojovou hlavicí, tedy jadernou. Samozřejmě, že v boji proti terorismu je snad nebudeme nuceni nikdy nasadit“… doplna to najpravdepodobnejsi scenar, ze ked to pride, bude to rychle a fatalne. je to varovanie hlavne pre Turecko, ktore… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
9. 12. 2015 10:55

Fajt:
Souhlas.

Irena
9. 12. 2015 10:57

fajt napsal

no a pokud jde o nastávající zimu a případné hrátky s plynem v Evropě a na Ukrajině dovolil bych si predikovat ( a odlehčit ) obrázkem – comment image?oh=02c91a990df49412e7acdbafb2cde912&oe=56F6B048

snad tím nikoho neurazím. ..)

Tak je fajte vyzkoušejte, třeba vám to rozproudí krev i v mozkových závitech.
;-)

fajt
fajt
9. 12. 2015 11:07

ach jo, takže v boji a ve válce je to taky dost o psychice, pokud nějaký navedený a šílený tajtrlík nakopne největšího a po zuby ozbrojeného ranaře zezadu do koulí a projde mu to, tak frajer ztratí respekt a autoritu u ostatních okolních nesvéprávných šašků a ti přestanou věřit, že je skutečně hrozný a pro ně nebezpečný ( a může mít tisíce Kalibrů, Topolů, S čtyřstovek a nevím čeho ještě ) no a bude je muset znova vyškolit – a čím pozdějc, tím větší ranou a s větší škodou pro všechny. ..)

fajt
fajt
9. 12. 2015 11:19

Irena napsal
Tak je fajte vyzkoušejte, třeba vám to rozproudí krev i v mozkových závitech.

mno, obrázek měl ilustrovat trochu jiné poměry a ne-výsledky marného jednání – ale když nedáte, tohle by bylo pod mou úroveň a ne můj styl, ale zo pár kněžek lásky ( a vyloženě kusy ) taky znám ( dokonce některé vlastní i diplom, kterým osvědčují tolik žádané formální vzdělání mezi maloměšťanstvem ) a musím připustit, že jsou více lidmi než ti tzv. spořádaní a všech pravidel kapitalismu dbající ovčané :-)

Irena
9. 12. 2015 11:41

fajt napsal mno, obrázek měl ilustrovat trochu jiné poměry a ne-výsledky marného jednání– ale když nedáte, tohle by bylo pod mou úroveň a ne můj styl, ale zo pár kněžek lásky ( a vyloženě kusy ) taky znám ( dokonce některé vlastní i diplom, kterým osvědčují tolik žádané formální vzdělání mezi maloměšťanstvem ) a musím připustit, že jsou více lidmi než ti tzv. spořádaní a všech pravidel kapitalismu dbající ovčané No tak to vidíte fajte. Místo abyste šel do přímého útoku, tak couváte, ale Putinovi to s gustem doporučujete. Tady sám na sobě názorně vidíte, že někdy je méně více… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2015 11:47

Irena napsal
No tak to vidíte fajte. Místo abyste šel do přímého útoku, tak couváte,
ale Putinovi to s gustem doporučujete.
Tady sám na sobě názorně vidíte, že někdy je méně více

madam, mezi námi a Putinem je přeci jenom rozdíl, jemu jde o hodně, nám tady o prd – krom toho, pokud už bych někdy důvodně vytáhl zbraň, tak při útoku na mne, bych ji rozhodně použil a nestál bych na místě s kvérem jako tydýt, to mi věřte :-)

abx
abx
9. 12. 2015 11:54

Hmejmim nazivo, pre bojachtivych pesimistov:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6fDygkvIDCk
ked najdem, dam sem aj video, ako rusi skolia irancov a syrcanov na obsluhu S300. mentalita arabov je trochu odlisna od tej nasej, oni radi prudko mackaju mackatka a nasypu to so zavretymi ocami kade tade. nieco podobne ako Stropnickij
comment image

M.C.
9. 12. 2015 11:59

Asfalt napsal Ještě jsem si vzpomněl na ten majdan v USA a uvědomil si, že ani to nepůjde, protože předpokladem takové akce je ovládnutí médií jak tomu bylo na Ukrajině nebo jak to vidíme u nás. Potíž je v tom, že v USA jsou média už dávno ovládnutá, což je jiná situace od zranitelných zemí, kde se alespoň o demokracii a nezávislé zpravodajství snaží. Jak správně řekl Hugo Chávez, v USA nemůže být státní převrat, protože tam nemají americkou ambasádu. Ale mají tam ozbrojené síly, které už přestalo bavit dělat neokonzervám tajtrlíky a světu fackovací panáky. Uvědomili si, že jsou… Číst vice »

abx
abx
9. 12. 2015 12:10

neflakaju sa, pracuju. infografika
https://www.offiziere.ch/?p=24993