P. C. Roberts: Washington oslepuje jeho arogance

Drazí čtenáři, v sérii posledních článků jsme vás informoval o zcela zásadní změně ruského postoje. k Západu. Ruské vedení nás už totiž nežádá, abychom milostivě vzali v úvahu zájmy jeho bezpečnosti. Kreml nám prostě řekl: “Buď naše obavy pochopíte, nebo to bude jinak.“

Jak jsem už několik let předvídal, mírná reakce Kremlu na svévolné provokace USA a NATO přesvědčily Washington o tom, že Rusko není třeba brát vážně. A tvrdil jsem, že důsledkem tohoto postoje bude, že Spojené státy zajdou příliš daleko a Rusko se jim bude muset postavit. A to se právě teď děje.

Co Kreml míní svým „nebo to bude jinak“. Nepoužitelná americká a evropská média vám to pochopitelně nesdělí. V současnosti jsou totiž tzv. „experty na Rusko“ zásadně jen rusofobové, vybírající granty od vojensko-bezpečnostního komplexu. David Johnson, který vydává každodenní seznam akademických a novinářských článků o americko-ruských vztazích, není ochoten narušovat falešný pocit bezpečnosti svých kolegů tím, že by do svého seznamu zařazoval též mé články. Takže zde máme situaci totální západní ignorance reality, přesněji pak řečeno znovu oživlou kubánskou raketovou krizi.

Možná si vzpomenete, jak jsem před třemi roky psal o tom, že Putin poskytl světu vědomost o mimořádných strategických i konvenčních zbraňových systémech, které Rusko začalo vyrábět a zařazovat je do výzbroje ruské armády. USA nemají nic podobného a též nic, co by těmto systémům dokázalo vzdorovat. A psal jsem též o tom, že washingtonská agresivita vůči Rusku a Číně sblížila tyto dva státy. Viděli jsme to před pár dny, když čínský prezident Si Ťin-pching poskytl ruským bezpečnostním požadavkům plnou čínskou podporu a rusko-čínské vztahy popsal jako „lepší než jen alianční“.

Řečeno jinak: Washington přichází o svou aroganci a jeho bárka se teď nalézá mezi skaliskem tvrdým a ještě tvrdším.
Citoval jsem ostrá slova náměstka ruského ministra zahraničí Rjabkova, kterými vyslovil ruské ultimatum. A ruský novinář Dmitrij Kiseljov k němu dodává: „Rusko učinilo Spojeným státům nabídku, kterou nelze odmítnout. Okamžik pravdy nastává.“

Jestliže si Washington zalije uši voskem, anebo bude mít za to, že Rusko jen blafuje, okamžik pravdy dopadne na nepřipravený Washington.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

5 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
23. 12. 2021 20:31

Po příchodu mrazů prozatím postačí Rusku jednoduchá asymetrická odpověď – výběrově přitáhnout některé uzávěry na produktovodech.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
24. 12. 2021 12:40

Umění vytvářet si problémy a následně se je snažit hrdinsky řešit bylo vždy připisováno Rusům. Jenže právě tento ruský „virus“ se ukázal být ještě životaschopnějším v západní realitě, kde v pohodlných, až komfortních podmínkách úspěšně pokračující OMIKRONizace západní společnosti, zmutoval do „infekčnější“ podoby. A zde jsou další výsledky jeho dopadu: Když se tržní cena plynu přiblížila k 2300 USD, přepravci zkapalněného plynu, mířící do Asie, začali měnit svůj kurz směrem k Evropě – tam je to nyní ziskovější – go, boys, let´s make money! Americký tanker „Minerva Chios“ se otočil a odplul z Indie do Suezského průlivu a druhý přepravce… Číst vice »

zart
zart
24. 12. 2021 10:59

Pes, který štěká nekouše. Vzájemné štěkání udržuje lidstvo ve strachu z III. světové války. Nyní je zbraní hromadného ničení Omikron, pak přijde Elektron, pak Proton a Neutron. Místo abychom se té války báli a nechali se tím vydírat, měli bychom si ji přát.Bude-li u nás trvat jen 3 minuty, máme vyhráno – bude konec utrpení.
Lidé se nebojí vlastně války, ale že přijdou zkrátka při vychutnávání kulinářských lahůdek a specialit, že knedlíky budou dražší. V užívání si stupidních požitků vidí smysl svého nanicovatého života. Jen hlupák by je bral vážně.Však je také ti, kteří jim vládnou, vůbec vážně neberou…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  zart
24. 12. 2021 12:54

Morálně zvrhlý a ekonomicky zruinovaný Západ, vč. svých poslušných mini-poskoků, berou III. světovou válku už dávno jako svoji jedinou spásu. Nemáte ponětí kolik „lidí“ si válku přeje.
I když… „No to je opravdu náhoda, dostat revma, když je světová válka, a člověk má jít na vojnu.“ :-)

Bety
Bety
24. 12. 2021 20:18

No právě že je Rusko ZAČALO zařazovat do výzbroje před třemi roky! Teď má tři roky k dobru, což je k nezaplacení a opravdu si může dupnout. Ale z jiného soudku: dnes je den nejslavnějších židovských narozenin a já si čtu knihu postřehů z Izraele Chyťte Žida. Věděli jste, že v Izraeli působí nejméně 150 – slovy STOPADESÁT neziskovek, neboli NGO a všechny ve prospěch Palestinců? A že nejvlivnější a NEJBOHATŠÍ Židé jsou kovaní liberálové? A že například velmi početní členové strany ŠAS naopak tak poslouchají své rabíny, že jim platí odpustky i za hříchy, na které jen pomysleli a… Číst vice »