Ženě boj jako svini pancieř

Pavel Letko
Globalizace je poháněna mamonem a pandemie patří mezi daň takového výnosného obchodu. Někdo prostě hodně vydělá a někdo předčasně lapá po kyslíku.

Dnešní dobou hýbe covid, respektive spor příznivců očkování a jeho odpůrců. Rýsuje se nám tu rozdělení společnosti, povinné očkování a dvojí občanství nikoliv podle náboženství či etnického původu jako v dnešním Izraeli, ale podle počtu inkasovaných vakcín od schválených korporací. Nikoliv tedy čipová totalita, kterou vyhrožoval vesmírný člověk A. Benda, nýbrž její předstupeň, očkovací totalita.

Zástupný spor

Za sebe však musím říci, že tomuto sporu příliš nerozumím a argumenty obou stran se mně zdají pošetilými. V jádru věci přeci neleží nějaká očkovací látka o jejímž složení 99,9999 procent lidí nic neví, a která by měla působit proti viru, o jehož působení s určitostí nemůže nic tvrdit nikdo. Podstatou sporu je uspořádání dnešní společnosti, a to nejenom v Čechách a na Moravě, ale všude, kde bydlí člověk. Zůstaneme-li však u nás v pomyslném středu Evropy, nejde mně do hlavy, proč se odpůrci očkování dovolávají standardních procesů schvalování vakcín, zkoušek a dalších razítek zkorumpovaných institucí uvnitř zkorumpované společnosti. Jakoby tyto procesy někoho někdy bezpečně chránily. Copak není známa historie mnoha standardně schválených léčiv, která způsobila nestandardní zhoršení stavu od kojenců po starce? Nečtete příbalové letáky schválených léčiv? Copak nějaký standardní postup podávání léčiv někoho zachránil před smrtí? Opravdu se někdo domnívá, že standardně schválená léčiva nemají vedlejší účinky včetně náhlých úmrtí?

Otázka důvěry

Spor, který je veden zdánlivě ohledně vakcinace se ve skutečnosti týká důvěry ve společnost, v níž žijeme. Mě však více překvapují antivakcinační vzplanutí u části spoluobčanů než provakcinační naivita. Na systém, v němž žijeme, se rozhodně nelze spolehnout bez ohledu na to, zda rozhodnutí, pokyny a rady poskytuje standardně nebo nestandardně. Jak praví básník:

Všichni mi lhali, všichni mi lhali,
blázna si ze mne dělali
Přede mnou citem se rozplývali,
za zády se mi vysmáli

(František Gellner)

V čele našeho společenství jsou ti nejnebezpečnější, největší podvodníci a lháři z nás. Systém generuje gaunery a označuje je za elitu. Prezidenti Západu jsou pouhými consiglieri opravdových capo di tutti capi. Svět se tak jako vždy nachází mezi extrémem lpění na pseudohodnotách až po popření jakýchkoliv hodnot. Zlatý střed fanatikům a psychopatům nevyhovuje, takže se nekoná. Platíme si veřejnoprávní média, aby nám vnucovala své fake news, svojí propagandu, názory tzv. celebrit, tedy komediantů všeho druhu jako neposkvrněnou a čistou vědu. Vědu, která má vždy pravdu, ale tak trochu záleží, který vědec jí interpretuje. Možná by to někomu mohlo připomínat náboženské spory minulosti.

Lež, podvod a nenávist nezůstává bez následků

Celé by to bylo k smíchu, kdyby z toho neplynulo utrpení těch, co přišli o střechu nad hlavou a bydlí pod stany v amerických městech. Kdyby nebylo sirotků a zmrzačených z amerických bomb v Iráku, Afghánistánu, bývalé Jugoslávii a dalších míst na Zemi. Kdyby zlý člověk po celé Zemi stále znovu a znovu nerozdmychával nenávist mezi národy. Kdyby zločinci stále dokola nepřipravovali hromadné vraždy po celém lidském světě.

Mecenáši zla

Možná se někdo domnívá, že zlo se děje samo od sebe, ale to není pravda. Za bezdomovci stojí bohatí bankéři, kteří hru „letadlo“ či „Ponziho schema“ vyhráli (doporučuji dokument Netflixu „Finanční krize“ i když jsem jej znechucením ani na potřetí nedokázal dokoukat – ono stačí úvodních 10 minut). Za mrtvými z válek stojí prémie a zlaté padáky obchodníků se smrtí, velevážených zbrojařů a sponzorů NATO summitů. Někdo se prostě dobře napapá, aby druhý hladověl. Tak tomu bylo vždy a tak je tomu i nyní, jen s tím rozdílem, že lokální maléry se stávají průšvihy globálními. A tak dřívější lokální epidemie přerostla vlivem chamtivosti v globální pandemii. Jinými slovy, covid by za normálních okolností zůstal v Číně (a stejně tak španělská chřipka ve svém lokálním ohnisku), to jen mimořádné podmínky světové války nebo globálního, tedy světového mamonu umožnily jeho šíření až do středu Evropy. Nebo už si nepamatujeme boj proti globalismu odehrávající se i v roce 2000 v Praze?

Lokální lapálie se stává globální zkázou

Globalizace je poháněna mamonem a pandemie patří mezi daň takového výnosného obchodu. Někdo prostě hodně vydělá a někdo předčasně lapá po kyslíku. Taková jsou pravidla Monopolů. Jeden vyhrává, ostatní končí. Bohem Západu je bůh mamonu, tak v něm nehledejme pravdu. Standardní procesy výroby a distribuce léčiv, stejně jako potravin a pitné vody podléhají v konečném důsledku tomuto bohu. Nositel Nobelovy ceny Milton Friedman kdysi napsal knihu s příznačným názvem „Za vším hledej peníze“. Berme to jako přiznání spolutvůrce království mamonu. Někdo má konto v bance, jiný vilu u řeky a další spoléhá na restituované pozemky. Nakonec však každý přijde o všechno a bůh mamonu mu zcela jistě nepomůže..

Nač se tedy rozčilovat zrovna nad vakcinací, když lež je všude kolem nás. Od reklamy na cokoliv, závadných potravin, vody až po zločinné války?

Naše elita, naše volba, naše následky

Nemáme důvěryhodnou elitu, netvoříme důvěryhodnou společnost, necháme se opájet rohlíkem a vodit jako osli za mrkví. Jsme součástí tohoto zla, aktivně je budujeme a zlo volíme. Nechali jsme si rozkrást stát a otrávit mysl i duše ohavným systémem hodnot spočívajících v myšlence, že podle Mandevillovy bajky o včelách „soukromé neřesti dělají veřejnou ctnost“. Vzpomínáte jak kormidelníci naší transformace v 90.letech operovali s heslem „nehledáme ideální vlastníky, ale první vlastníky“? (rozuměj všiváky, co mají hodně ostré lokty) a zejména jsme tyto myšlenky jako svatou pravdu pustili mezi žáky a studenty našich škol, kde bydlí dodnes. Nedivme se tedy, že budeme sklízet to, co jsme zaseli. Ideologii glorifikace jednotlivce, čili prosté sobectví. Nedivme se proto, až nám čas a osud vystaví svůj účet.

Zrovna se jedna zlá vláda ujímá vlády nad satelitem zlého Impéria. Snad jen jednu úvodní poznámku k této vládě, která se ukáže být horší „víc než si myslíte“ a jedné její ministryni. Husitský myslitel, Jakoubek ze Stříbra, mínil, že „ženě boj sluší asi jako svini pancíř“.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
22. 12. 2021 17:57

To je docela blábol. Ten začátek zcela určitě. Věnuje se totiž problému jaksi jednostranně. “ Copak nějaký standardní postup podávání léčiv někoho zachránil před smrtí? Opravdu se někdo domnívá, že standardně schválená léčiva nemají vedlejší účinky včetně náhlých úmrtí? “ Že se autor nevěnuje požadavku na nové boostry, které se ovšem pohříchu týkají jen vaxerů. Jeden booster za druhým a covid pořád řádí jako pominutý. A boostry si vybírají svojí daň. Boostry nejsou problém antivaxerů, nýbrž jen reálnou hodnotou lžidoktorů, výrobců sajrajtu a příjemců čoček. Bude to 2 roky, co antivaxeři řekli svoje a fašistické politbyro rovněž. A co se… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 12. 2021 20:12

Článek chápu jako svého druhu mírnější dotaz na to proč kromě covidu zapomínáme na ostatní špatnosti a vážné maléry. Proč jsme jaxi „skorovšichni“ (alespoň se tak mnozí lidé chovají) přepólovali „mnohopolárnost problémů současného světa“ na jeden pól: vaxer- antivaxer. Proč „covid xyz“ má být to naprosto nejdůležitější… Ale ono se nelze divit: když se nějaká záludná doktrína postupně prosazuje nelze lidem ukázat zlou skutečnost celou a najednou – pokud je k prosazení té agendy zla potřebujete. Skutečnosti (vč. pravdy) se ne vždy zjeví, odkryjí najednou. Většinou neleží „na očích“, hned „navrchu“. Zlí umí své zlo mistrně zakrývat. Jen když se… Číst vice »

Last edited 6 měsíců před by Martin (už bez taky m)
g.hrosik
g.hrosik
Reply to  Martin (už bez taky m)
23. 12. 2021 5:41

Je to tak. Daří se nám zatím dobře a ztučněli jsme – obrazně – v hlavě – i často fyzicky. Čekáme, že se něco stane, co věci pro nás pozitivně vyřeší. Pokud budeme čekat, dočkáme se… ale nejspíš něčeho, o co vůbec nestojíme. Pojďme se těm poskokům postavit a dát jim znát, že je i v jejich vlastním zájmu zařadit zpátečku – je-li to ještě možné. K tomu ale musíme zvednout zadky a jít pro to něco konkrétního udělat – a nebát se do toho jít společně. Pokud se těm pohůnkům podíváte do očí, zjistíte, že jsou to vlastně poserové…

Hudryperman
Hudryperman
22. 12. 2021 21:37

Plný souhlas orinoko ! Výčet drobnějších zel a útoků na naše fyzické a zejména psychické zdraví nebyl v článku ani zdaleka úplný. Jsme lidé chybující a nikdo není dokonalý.Je ovšem zatracený rozdíl udělat chybu,kterou mohu napravit a chybou,kterou jsem se vydal do naprosto neznámé zdravotní budoucnosti,v níž se dobrovolně odsuzuji k bezmocné pozici diváka svého vlastního „představení“ Setkávám se se stále větším počtem očkovaných,kterým to v poslední době došlo.Trvalo jim to dlouho než si nakonec na neuvěřitelných „opatřeních“ vlády uvědomili svou směšnou pozici,třeba když vidí,že na Slovensku pár exemplárních psychopatů zakáže 23.prosince nakupovat nejen těm zlým neočkovaným,ale i těm poslušným… Číst vice »

zart
zart
Reply to  Hudryperman
23. 12. 2021 7:12

Toho bezmocného diváka bych se držel, ten je nejmocnější….jinak jsme pořád hadrem na holi. Mír s tebou…

kolokol
kolokol
Reply to  Hudryperman
23. 12. 2021 16:35

Ano, docela prostě lze autorovi článku odpovědět, že teď je čas se bránit a ne filozofovat, když vyhláška o povinné vakcinaci vyšla ve Sbírce zákonů. A odoláváme mnozí už pomalu 2 roky. Možná právě proto byla ta fašistická vyhláška legalizována. Někdo má naspěch. Proč asi? A mimochodem, nejsem vaxer ani antivaxer.

peter.
Reply to  Hudryperman
23. 12. 2021 18:16

cit. : „na Slovensku pár exemplárních psychopatů zakáže 23.prosince nakupovat nejen těm zlým neočkovaným,ale i těm poslušným pročkovaným !“ Je to tým,že na Slovensku je do dnešného dňa zaočkovaných 46% občanov.Nepomohol „cukor“(očkovacia lotéria,milióny na propagáciu vakcín,ani korumpovanie seniorov 200 € úplatkom) a tak nastúpil „bič“ !Segregácia a prenasledovanie ľudí,ktorí odmietajú stať sa pokusným zvieraťom ! Smutné je,že sa k tomu nechávajú zneužiť aj tí,ktorí sa zaočkovať z rôznych dôvodov už nechali.Teraz svoju frustráciu a pocit zlyhania obrátili proti tzv.“odmietačom“,ktorí sa previnili len tým,že do rozhodovania vakcína áno – nie,zapojili kritické myslenie. Niet prečo veriť súčasnej skorumpovanej medicínsko-politickej verchuške ! Dôkaz… Číst vice »

PPK
PPK
22. 12. 2021 22:37

Souhlasím s autorem, že „Systém generuje gaunery a označuje je za elitu a že prezidenti Západu jsou pouhými consiglieri opravdových capo di tutti capi…“ Politický podvod světových bankéřů, prováděný rukama pomocníků v médiích a v nemocnicích, kdy insideři a kritičtí vědci umírají za podivných okolností. 
Další důkaz, že projekt covid není story o ochraně zdraví v nějaké epidemii. 
viz např.
V Německu se za rok „ztratilo“ 4000 JIP lůžek. Tak se „dělá“ krize v nemocnicích
https://ceskavec.com/2021/12/v-nemecku-se-za-rok-ztratilo-4000-jip-luzek-tak-se-dela-krize-v-nemocnicich

zart
zart
23. 12. 2021 7:08

Článek je dle mne celkem výborný materiál k samostatné úvaze, ke které by jinak nedošlo. Vsaďte se, ačkoliv na něj jako jeho odrazové žehráme. Zločinci, kteří se s mohutnou podporou lidu, odborníků, inteligentů a jiné posluhy profilují jako vládnoucí třída a její elita, plní velice důležitou roli likvidátorů člověka, společnosti, kultury a civilizace. Poskytují lidu školu života, učí jej klamaním, že vše je iluzí na tváři „poslední pravdy“. Jistě, bolí to, neboť objektivní realita poskytuje jejím odrazům reflexí odvozené vědomí, druhotnou inteligenci, odvozenou životní sílu a závislý život. Odraz kvičí v pancíři, cítí se pánem přírody, která jej však ničí.… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  zart
23. 12. 2021 13:04

Ano, vánoce jsou tady. A s nimi pohádky, které otevřeně říkají, že jsou pohádkami.
Na rozdíl od zbytku vysílání, který je prolhaný až běda a slibuje dobré konce tam, kde
žádné dobré konce nečekají.
A autor se mýlí, když řadí covidové lživé pohádky na stejnou úroveň k ostatním dosavadním lžím, protože následky této mohou být pro každého jednotlivého člověka nevratné. Pokud se ty ostatní daly přežít, u této to opravdu platit nemusí.

Bety
Bety
Reply to  Bety
23. 12. 2021 13:17

PS – všem přeji hezké svátky a hlavně zdraví !

orinoko
orinoko
24. 12. 2021 8:22

Štědrovečerní nadílka u vaxerů!
Místo fronty na ikonický banán zástup sehnutých s rabuší, čekajících na booster.

Podle věrohodných zdrojů bude tzv. covid vakcína upravena proti omicronu někdy začátkem března příštího roku. Už jsme tu měli alfu, betu, prý gammu /o níž ví málokdo/ a delta force.
A upravený nosič nákazy bude mít výdrž 4 měsíce, pravil felčarský vědátor. To už ale bude problém, proti čemu bude booster vlastně fungovat? Když nestíhá ani blokaci chřipky. A tak by s boostrem měli vaxeři hned dostávat i včeličku na chřipku. Říkejme tomu třeba dvoučinný souběh boostrů proti corona tasemnici.

peter.
Reply to  orinoko
24. 12. 2021 14:08