P. C. Roberts: Washington plivl Kremlu do tváře

NATO slíbilo, že bude bez ohledu na ruské námitky expandovat i nadále.

Náměstek ruského ministra zahraničí Rjabkov konečně a po zbytečně dlouhém váhání objasnil, že paktu NATO nebude povoleno expandovat dále na východ. Avšak přesně tak, jak jsem předvídal, Washington toto varování nevyslyšel.

Stoltenberg, loutka mocných nezodpovědná za své činy sdělila přední vojenské mocnosti, aby šla do háje. Vzdor námitkám Kremlu, aby se Ukrajina stala členem NATO,  Stoltenberg prohlásil: „Zda se Ukrajina připojí k paktu NATO, je věcí členských zemí paktu NATO a jeho vedení, a Moskva do této věci nemá co mluvit.“

Bude teď Moskva předstírat, že toto sprosté odbytí neslyšela?

Stoltenberg jí to zřejmě nedovolí. Přidal totiž ještě tato vychloubačná slova: „Země NATO už teď provádějí výcvik ukrajinských jednotek a radí jim. Vedou s nimi společná cvičení a poskytují  jim vojenské dodávky i vojenskou technologii.“

Takže vše je, jak Biden  a jeho ministr zahraničí řekli: „Ruské červené čáry nás nezajímají. Výjimečné Spojené státy mají své červené čáry a ne tyhle bezvýznamné ruské čmárance“.

Co teď tedy Kreml udělá? Vyskočí Lavrov z křesla a „opraví“ slova Rjabkova v tom smyslu, že Kreml přece může i nadále ignorovat realitu, jak to až dodneška činil? A co může vůbec dělat? Poté, co veden svoji proamerickou intelektuální  třídou, svými prozápadními atlanticistními integracionisty a svými CIA financovanými ruskými demonstranty vložil svoji důvěru do západní demokracie, do jejího zdravého úsudku a do dialogu s ní, ocitl se nyní ve slepé uličce. Co učiní, aby se z ní dostal ven?

Svět překvapilo, když Rusové rázně zakročili v Sýrii a zabránili tak Američany naplánovanému svržení syrské vlády. Západ byl tehdy omráčen a byl to tehdy přesně ten čas, kdy Kreml mohl prosadit to své i v jiných otázkách, ale chyběla tam vize. Kreml se prostě obával, že na Západě by o něm někdo mohl nepěkně mluvit.

Vše, čeho tedy Kreml dosáhl, bylo, že prokázal svoji naivní víru ve vyhlašované hodnoty Západu, ve které Západ ovšem zcela jistě nevěří.

Tvrdím od počátku, že ruská zahraniční politika je chybná a že vede k nukleární válce. Nalézáme se v bodě, kdy se Rusko buď podvolí, nebo tím nejpřesvědčivějším způsobem dá najevo, že je rozhodnuto svoji nadřazenou sílu prokázat.

Cosi se stalo s lidskou inteligencí všude ve světě. Nad realitou převážil humbuk a nedůležité otázky se staly otázkami důležitými. Pravdě se fandí méně než iluzi a klamu. Za každou cenu se vyhněte realitě. Předstírejte a předstírejte.

Ti nejtotálnější hlupáci, kteří dnes tvoří vlády světa, nevidí, co přichází.

Překlad: Lubomír Man

4.1 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 12. 2021 0:45

citace: “ Vše, čeho tedy Kreml dosáhl, bylo, že prokázal svoji naivní víru ve vyhlašované hodnoty Západu, ve které Západ ovšem zcela jistě nevěří. Tvrdím od počátku, že ruská zahraniční politika je chybná a že vede k nukleární válce.“ Takže dle PCR vede ruská politika k nukleární válce?! A co ta poblitika „Západu“ ?! Ta vede k míru?! Co ta/to jen a pouze: nezájem a užívání si, honba za „úspěchem“ a „zlaté standarty“ Západu?! To je zodpovědnost?! Ta zaslepená víra v neexistující a nefunkční atrapu demokracie?! Kdyby nebylo ruské obětavosti a zdrženlivosti, tak by ty vaše Západní „elity“ už dávno… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Martin (už bez taky m)
Lena
Lena
19. 12. 2021 7:21

S tím lze dialekticky docela souhlasit, že ruská zahraniční politika je chybná a že vede k nukleární válce. Nalézáme se v bodě, kdy se Rusko buď podvolí, nebo tím nejpřesvědčivějším způsobem dá najevo, že je rozhodnuto svoji nadřazenou sílu prokázat.“ Zatím to vypadá na ten první scénář, neboť pozvolné naleptávání a podléhání destrukci je mnohem snazší, než uvědomělá konstrukce. Avšak pomalá evoluce připravuje náhlou revoluci (skok). Nebýt nepřítele, nemohli bychom proti němu vést válku, museli bychom si jej vymyslet. Kartágo musí být zničeno. Kdo tím Kartágem bude? Ne vypadá to na Západ? Lidem je nějaká nuklerání válka úplně ukradená, mají… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Lena
19. 12. 2021 15:57

Začněme dílčími soubory.
V Libyi se měly odehrát demogratické volby. Nejspíše jsou odloženy. Slavný záchud v předtuše demo porážky začal vyškrtávat kandidáty, kteří mohli uspět. Kaddáfí syn, rebel Haftár. Libye je v dílčím pohybu.
Co z toho smrdí, že?
Jdi se svojí agendou defétismu do prd@le. NATO tvoje stačí přehled oficiálních denních headlinů a ty si klidně můžeš dát pohov. Miluju prasata s kýblem oficiální temnoty.

Last edited 1 měsíc před by orinoko
Aleš
Aleš
19. 12. 2021 7:24

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/za-smrti-civilistu-tajna-jednotka-usa-40381238#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=w9hUKJwY9BM-202112190633&dop_id=40381238&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Vyjednávání s teroristy z NATO má své slabé stránky. Ale udivuje mne,že takový zkušený harcovník jako PCR chce vyvolat harašení a řinčení zbraněmi posledního soudu. Putin přeci svoji diplomacii tentokrát podložil ponorkami, které vypluli… Víc asi udělat nešlo. Teď je to na vás, západe, jak si poradíte z nabízenou možností. Nebo si PCR představoval, že Rusko se zachová jako západ, a uspořádá u nich Majdan? Etalon demokracie si sám se sebou neví rady?? Když si budovatelé Mexicko-kanadského průlivu ze sebe udělají živý štít a jako správní satanisté sebou chtějí vzít do bezživotí dalších 6 miliard nevinných, jak s nimi… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Aleš
19. 12. 2021 16:11

Pan PCR má dobrý pohled, ale často sklouzáva do přehnané konfrontačni dramatizace. Tady jeho članky beru tak na 70%.