Tak jsme se konečně dočkali – část druhá

4.5 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kolokol
kolokol
18. 12. 2021 9:34

Obávám se, že připravovat se na nejhorší, je na místě. Nebo snad důvěřovat křiklounským politikům Válkova tipu, že půjdou proti proudu?
Omikron přišel na svět, aby podpořil iniciativu WHO s jejím návrhem na právo organizace vyhlašovat pandemie a přijímat opatření pro dotčené země. Jak se k tomu postaví náš vládní kočkopes? To se dá docela dobře předjímat.

g.hrosik
g.hrosik
18. 12. 2021 9:48

Souhlasím s Vámi. A aktuálně nové partičce u moci v našem slzavém údolí nevěřím ani pozdravení… vyjádření některých z nich, třeba konkrétně jmenovaného p. Válka, Kupky, Rakušana, či binomické předsedkyně parlamentu jsou naprostou příšerností.

kolokol
kolokol
18. 12. 2021 9:49

A proč jsou na ráně jako viníci nezvládnutého náporu covidu právě neočkovaní? Protože je to tak asi zamýšleno. A nějakou objektivitu je možno v klidu odložit stranou. Tady se pracuje s náladami mas. Nebo snad očekávat od lidí, kteří se tak snadno vystavili diktátu, ať už z vystrašenosti nebo nevědomosti nebo za cenu „výhod“, že budou podporovat svobodu nepodvolených (neočkovaných)? Budou takoví, ale určitě jen v malém zastoupení. Bohužel, i tady funguje vychytralé – rozděl a panuj!

orinoko
orinoko
18. 12. 2021 10:00

Režimní Neovlivní jede samozřejmě těžkou globalistickou coronu, od toho je to přece investigativní a aktuální čivava informací, nicméně nějaký obecný covid nedostatek zaznamenal. Odkaz je přiložen.
A zatímco brazilský prezident Bolsonaro trvá na tom, aby byla veřejně známa jména, která jsou v Brazilii odpovědná za agendu dětských čoček proti virutální realitě, tak v Česku to jméno je ve článku.

https://neovlivni.cz/vojtechuv-resort-nabizel-rodicum-spatne-vakciny-pro-deti/

A copak toto? No ve fašistickém Seznamu ani náhodou:

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/pracujeme-s-pseudovirem-virus-se-nam-nepodarilo-izolovat-uvedl-reditel-pfizeru/

Jakpak je dnes u Rakušana?

https://cz24.news/trikrat-proti-covidu-ockovany-policejni-prezident-nakazeny-covidem-odchazi-nesouhlasi-s-povinnym-ockovanim-policistu-tak-ho-zkorumpovany-podvodnik-rakusan-sundal-video/

kolokol
kolokol
18. 12. 2021 11:25

A teď k té strategii. Vytvoření onoho klubu by mohlo být dobrým krokem. Nějaká organizovaná síla. I knihovna s publikacemi o problematice vakcín se jeví jako zajímavý podnět.
V té naznačené taktice shledávám nějaká problematická místa. Snad se k tomu všemu rozvine přínosná diskuse.

Lena
Lena
Reply to  kolokol
19. 12. 2021 7:04

Ano, budiž, ale nejde jen o mementální pandemickou epizodu, v řadě mnohých jiných, které prošly společností bez náznaku odezvy. Na vytváření „klubů“ jsme měli 32 let. I předtím to bylo do určité míry možné. Naše občanská společnost však nemá o něco takového zájem. Nyní je pozdě se šikovat k odporu, když se již bojuje či probíhá masivní útok. Boj probíhal i předtím, ale občané jej nechtěli vidět a bojovat nechtěli, rádi takové věci, sebe i své děti svěřují jiným. Lidem vyhovuje vláda, která s nimi nakládá ve stylu, kdo chce tam, pomozme tu tam (a vydělejme na tom moc, majetek… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Lena
19. 12. 2021 8:11

Nechci být zbytečný optimista – válka sice běží, ale na straně švábů dochází k degradaci a erozi klacku. I jen třetinová generální stávka, která by zastavila podniky a instituce by byla těžkým vzkazem pro místní převodové blbečky. Pokud se čas povleče a dryjáky začnou ve větším množství vydávat svoje smrtonosné plody, tak se situace začne překlápět. Emerická armáda už má statisticky podchycenou bojeschopnost robocopů, kteří dostali svojí svobodnou covid tečku pro boj ve vysoké trávě. A je to katastrofa. Rok dva, a ta emerická khaki hrůza nebude schopná ani sepsat potřebné hlášení, natož aby bojovala třeba s údržbou svojí vlastní… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
Reply to  Lena
20. 12. 2021 9:21

Něco na tom je, ale provozování klubů má jiné překážky. Pokud někomu překážíte opravdu efektivně, dostanete zpětnou vazbu v podobě, jakou zažili
třeba režiséři Jiří Svoboda nebo Pavel Dostál.

kolokol
kolokol
18. 12. 2021 11:42

A ještě drobná výhrada. Podpora je dobrá odkudkoliv. I ze strany lékařů. Jinak to bude zřejmě s postojem samotné České lékařské komory. Ale například Deklaraci lékařů k nátlaku na očkování podepsalo k dnešku 1800 z nich (a celkem má téměr 78000 podpisů). A to není málo v současné atmosféře, kdy se náměstkyně Vašáková domáhá vylučování takových z řad ČLK.

orinoko
orinoko
Reply to  kolokol
18. 12. 2021 16:28

Je třeba se připravovat kolektivně i individuálně. Pokud by snad tady chtěl píchat místní felčar, tak se ho zeptám, jestli jsou všechny jeho děti zdrávy a jestli mi vypíše konkrétní doklad s obsahem, že tzv. vakcína nemá negativní účinky. Celé si to budu případně nahrávat a hodlám u toho mít nějakého svědka. A když na to přijde, tak mu klidně dám pár po držce. Aby si ten den pořádně zapamatoval.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
18. 12. 2021 20:33

No a když ti to nakonec píchne a ty budeš mít problémy, tak tě stát bude „zadarmo“ všemi svými možnostmi léčit. Tomu se říká ta odpovědnost …
Akorát že umřeš třeba o 10 roků dřív …

Pripomělo mi to jeden doktorský vtip:

Ptá se pacient lékaře: „Pane doktore, je to pravda, že mě budou operovat studenti?“
– Ano budou.
„A co když u toho umřu?“
– Tak dostanou z cvičení pětku.

Bety
Bety
Reply to  Gatta
19. 12. 2021 13:18

Není to vždy vtip. Mému manželovi po těžkém infarktu poručili na IKEM, že si musí před zákrokem nechat vytrhnout několik plombovaných zubů. Naše zubařka se vzhledem k závažné diagnóze obávala komplikací a poslala nás proto na kliniku do krajského města s doporučením nejvyšší opatrnosti. A co myslíte? Když jsem se manžela ptala, proč to trvalo tak dlouho, řekl mi, že to svěřili studentovi, kterému to trhání dělalo značné problémy. Zuřila jsem, ale manžel byl naprosto vyřízený a prosil mne, abych nedělala potíže. Následně jsem věnovala hodně času tomu, abych vznesla aspoň telefonickou stížnost. Nedopracovala jsem se nikam, všichni „odpovědní“ byli… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
19. 12. 2021 13:30

Dodám jednu adresu. Teď jsem ale v hospodě na tabletu, jel jsem naslepo a tak jsem si NTB nevzal.
Nic neslibuji, ale mě osobně pomohli. Oni nic nevyřeší, ale dodají krycí agendu pro případný soud. Do celé záležitosti se totiž vloží. Mají váhu ombudsmana. Mě zbavili kretenu od Nordic Telecom, kteří začali posílat šílené faktury a na nic nereagovali. Je to velmi poučné. Občanská sebeobrana.
Jen tak mimochodem – Nordic Telecom má na webu katastrofální reference. Možná je před krachem.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
19. 12. 2021 15:32

Re Bety

Vím o čem mluvíte.

Zuby mu měli vytrhnout u nich při te velké prohlídce (přesně ale nevím jak IKEM funguje). Tam jsou na trhání zavedení a kdyby něco, tak je to ve špitále a ARO „za rohem“.

Věřte, že s takovou diagnozou pacienta by si obhájili úplně cokoliv co by se mohlo stát.

Hlavně když to dobře dopadlo.

Bety
Bety
Reply to  Gatta
19. 12. 2021 20:08

Ono to nebylo jen tohle, a nakonec to dopadlo špatně.
Dorazili ho právě na IKEM, protože ho poslali na zátěžový test necelých čtyřiadvacet hodin po angiografii. Jak mi řekli v okresní nemocnici byl to zcela nepřiměřený risk. Ovšem jak říkáte, obhájili by cokoli. A já jsem ztratila řeč, když jsem zjistila, že mu navíc vybrali peněženku. Nešlo o těch pár stovek, jen to byla taková hnusná tečka po mimořádně
mizerném zážitku.
Tudíž má důvěra v doktory je hodně, hodně výběrová.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
19. 12. 2021 21:49

To mně mrzí :-(
Ona samotná katetrizace a až takový zásah není, to možná víc daly tělu zabrat ty zuby.
Ale po infaktu je stav srdce dlouho velmi nejistý a může se nečekaně měnit – až do náhlých a přitom vražedných komorových fibrilací.
A infarkt – co kus to originál.

Zátěž se měří před propuštěním pacienta domů – a obvykle jim k posouzení stačí aby vyšel tak 10-15 schodů.

Každopádně to ve slavné IKEM nezvládli.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
19. 12. 2021 15:36

Slíbený odkaz.
Chvíli to trvá, mají toho více než banánů od soudruha Hejvla. Ale funguje to. Popsat věrně podle skutečnosti.

https://www.vasestiznosti.cz

Aleš
Aleš
Reply to  Bety
19. 12. 2021 17:48

I kdyby jste se dovolala, akorát se vám vysmějí do ksichtu. Přímá konfrontace v tomto by asi měla smysl, kdyby to bylo oko za dvě a zub za zrušenou zubní kartu železnou tyčí. Fašisti se bojí jen hierarchicky výše postavených fašistů a nebo hrubého násilí…(Stížnost musí být podána vyšší šarži, která má dotyčného možnost potrestat, občas pomůže ostuda v médiích…) Tímto samozřejmě k násilí nechci vyzývat, to je totiž ono. I provokace pod falešnou vlajkou pomohou utáhnout šrouby i vyvolat atmosféru nenávisti proti nám, nesouhlasícím. Tímto ostrým komentářem sleduju jediné. Napíná se v jednotlivcích i společnosti tětiva luku. Lidé, pokud… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 12. 2021 17:11

Už připouštějí, že potenciálně jsou ve hře průs@ry. Takže odkaz:

https://www.vitalia.cz/clanky/nejcastejsi-reakce-po-ockovani-proti-covidu-s-cim-pocitat-a-kdy-vyhledat-lekare/

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
18. 12. 2021 17:32

Kolega, 45 let, do očkování zdráv, po 3. vakcíně infarkt a 5 násobný bypass.

orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
18. 12. 2021 18:44

Vůbec to nemyslím ve zlém nicméně by mě zajímalo, co s tím budou fašisti dělat? Budou snad i poté vnucovat druhý, třetí … a další a další boostry?

Alva
Alva
Reply to  orinoko
18. 12. 2021 22:02

Budou, proč ne?
Už se nedá nic ztratit – větší trest než by zasloužili už dnes neexistuje a je pořád ještě v nedohlednu.
Tak proč si tu absolutní moc neužít. :-(((.

peter.
18. 12. 2021 19:25

Zaujalo ma,že povinné očkovanie vstúpi v platnosť dňom 1.3.2022. Keďže žiadna nová,či upravená mRNA očkovacia látka proti variante „omicron“vyvinutá nie je,očkuje sa tými istými „vakcínami“ ako sa očkovalo na prelome rokov 2020 – 21.Medzitým „vírus“ mutoval až do podoby „Delta“,pri ktorej sú pôvodné vakcíny už neúčinné,resp. podstatne menej účinné.No a naši „infektológovia“tvrdia,že v januári 2022 už bude u nás prevládať mutácia „Omicron“o ktorej aj f. Pfizer tvrdí,že proti nej budú tieto vakcíny celkom neúčinné a možno-snáť zaberie až tretia dávka.Tretiu dávku však môže človek dostať až po uplynutí 3 mesiacov od druhej.Tak trochu počítajme ! Zajtra si pôjdem po prvú… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
18. 12. 2021 19:56

Lejna už nic nezajímá, jen napodobují papoucha. Fasoun Fauci provedl jakousi redefinici problemu, to jsem nějak nepobral, a mlaskal o roce 2024.
Co může fašistická prasata zastavit? Válka na Haliči, ekonomický kolaps, lednové závěje, Stalingrad, rozklad covid formace, paralelní státní struktura.

Alva
Alva
Reply to  peter.
18. 12. 2021 21:51

To byla bílá vrána. Je pořád senátorem, nebo aspoň ještě žije?
Žádná dopravní nehoda nebo sebevražda apod.?

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
18. 12. 2021 20:45

Tak…

Jan Kristek
Jan Kristek
18. 12. 2021 19:44

Hlavně bychom neměli přejímat jejich slovník a nazývat nucenou eutanázii tak, jak ji nazývají oni.

PPK
PPK
Reply to  Jan Kristek
19. 12. 2021 8:43

Souhlas! Přejímání slovníku propagandistů pozice je základní školácká chyba opozice.

Alva
Alva
Reply to  PPK
19. 12. 2021 12:02

V té souvislosti velmi nepříjemné překvpení.

Miloš Zeman řekl v pořadu Partie na CNN Prima News. „Jsem jako jeden z mála zastáncem povinného očkování. Můj argument je velice prostý: U nás je povinné očkování proti celé řadě nemocí. Když tedy přidáte k tomu setu nemocí ještě covid-19, tak se nic hrozného nestane.“

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-vakcina-zeman-chce-povinne-ockovani-odpurci-vakcin-se-msti-za-vlastni-bezvyznamnost-183848#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=3jDbBzewBlL-202112191158&dop_id=183848&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Gatta
Gatta
18. 12. 2021 20:24

No, takže tradični struktura článku. Úvod – skvělá analýza a popis (tentokrát na rozdíl od pana Umlaufa neodzdrojovaná) – a na závěr nějaká ta „hraběcí rada“. Takže jsme (cituji) „stát právníků“, dále máme vysoce kvalitní zdravotni odborníky, Statistický úřad, ivestigativni novináře, mladé nezávislé neziskovky, církve, politické srany a hnuti… … všichni vědí, že je zde mnoho věci špatně, ničím nepodložené rozhodování, a snad i prováděné věci protizákonně… a nic. No a autor chce, aby to za tyhle všechny zde ten boj vybojovali a spavedlnost nastolili naši důchodci. Třeba bývalí svářeči, nebo řidiči z povolání. Proboha lidi – vždyť to nejdou… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
19. 12. 2021 13:03

Platfus Ovarov nechť hlídá svoje boostry. Je na vodítku tak krátkém, že už připomíná jen uvázaného cokla před chrámem corony svaté.
Jeho občasné prozření velmi mate. Adorace této persony mě vždycky udivovala stejně jako chvalozpěvy na emerickou trumpolinu.
Micha staré vakcíny s novými jedy, aniž by mu dělalo problém, že ty staré mají výdrž letitou, zatímco covid nákazy s bidou roční podobně jako údajně protichripkovy sajrajt.
Neznám staré boostry, ale starých volů je pořád velký přebytek.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
19. 12. 2021 13:04

Patří pod Alvu.

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
19. 12. 2021 13:38

Zemák jde na to mazaně, jako zlá královna ze Sněhurky a 7 trpaslíků. Věří, že když se mezi zdravá jablka zamíchá jedno otrávené, nikdo nic nepozná. Je takovým poťouchlým zlým králem. Zrcadlo, zrcadlo….

Bety
Bety
19. 12. 2021 12:53

Od koho bere autor tu jistotu, že ta šmakuláda zmírňuje onemocnění?? Jestli se nepletu, tak to tvrdí ti stejní, kteří nám ji vnucují !!! Nejdříve byla ochranný všelék, teď prý „zmírňuje“, po osmé dávce budou tvrdit, že nás možná udrží naživu. Oficiálně se přece šmakuláda nezkoumá, vedlejší účinky se bagatelizují, pitvy se neprovádí, normální léčba je téměř nedostupná, všichni co vyjadřují pochybnosti jsou perzekvováni. Dlouhodobé možné účinky jsou odbývány mávnutím ruky. Jediné, co je stoprocentně jisté, jsou astronomické zisky farmaceutických společností a velmi slušné přivýdělky těch, co jsou na ně navázáni. A další – že prý restriktivní opatření, třebaže chaotická,… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
19. 12. 2021 13:20

V Malé Kretenii, Dánsku a Nieder Auf se bude přitvrzovat. Přijdou lockdowny. Prý kvůli oooo my cronu. Takže žádný úspěch, žádné vítězství … se nikde nekonaji. Už teď je všude mrdvo, jen chrámy konzumu nabízejí 🍌 s doplatkem. TV kraksna jede na vánoční půjčky, státy na covid nákazu, emerika na dluh, informace na lež, eurosojuz na ruský plyn, jurska kakanie na debilitu a svět se točí pořád dokola.
Abych se nenudil, tak možná zazaluji jedno ceske firemní prase a amerického dodavatele rovněž.
Sv@ni a sejdiru mám právě tak akorát.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
19. 12. 2021 13:46

Je to tak, západní lejna všechno zavírají. Takže je všechno na tamním obyvatelstvu. ONI musejí tlačit na prasata, MY!! to za ně dělat nebudeme.

Právě mi hrají do uší Black Sabbath se Gillenem ve zpěvu. Born again. Těžká depka a temnota. Větší než prvotní Black Sabbath. Na webu je o tom těžká debata. Já vždy zásadně chodím za „svými“, kam až dojdou. Možná jde o scénickou muziku svého druhu, je to heavy matros. Nic pro slabingry.
Jsem plný této fáze emocionálních představ.

JanDrda
JanDrda
19. 12. 2021 12:54

Evperti v SRN: „… kdyby v Německu byli všichni očkováni na 100 %, pak by podíl plně očkovaných na covid-úmrtnosti „logicky“ rovněž činil 100 %.“ Hezké, logické.

Dolmen
Dolmen
Reply to  JanDrda
19. 12. 2021 13:44

Ó, nikoliv. Na logiku se tady nehraje a ….a proč taky? Je známo, že lidi obecně nemají logiku rádi. Úmrtnost se sice bude stabilně držet na úrovni o 200% vyšší oproti době předcovidové, ale lidi budou umírat na úplně jiné choroby. Za naprostou většinu z nich si „budou moct sami“…., např. za své stáří.

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
19. 12. 2021 14:06

To souhlasí. Lidi nemají rádi logiku. Tak např. takový germánský Kauf má nekonečné reklamy pro relativně mladá konzumní lejna, ale co si pamatuji, tak těžkou část konzumu tvořili akční prdusi s RVHP. V té jedové chýši jsem už nebyl celá léta, ale oni na kolozuby v reklamě nejedou.
A nikdo ve světě germanie kupodivu nezehra na nevyváženost toho nesetrelitelneho prasete.
A tohle živí česká konzumni hovada a ještě přitom mají na drzce rabus. Logika nikde.

idiotronic
idiotronic
Reply to  JanDrda
19. 12. 2021 18:38

Tak tohle už vypadá na denaturák…

orinoko
orinoko
19. 12. 2021 14:16

Že by se mi něco začalo vracet?

– Jaká je nejohroženější skupina obyvatel fázovým omicronem?
– Političtí hulibrci!

– Kolik stojí jeden lockdown?
– Nic! Zkoušeli jste například zvážit jednotku strachu?

orinoko
orinoko
19. 12. 2021 14:26

Pokud jde o covid, nehledejme spásu od Ruska. To jede coronu docela věrně. Takový soudruh Peskov se vyjádřil stejně jako soudruh Fauci. Kdo má pochybnosti, tak je debil. Že přitom nemá na drzce covid rabus?
Rusko na hraně. Nedelejme si žádné iluze. Vojenske dispozice nejsou v relaci s možností označit covid za lež zachudu.
Každý máme svoje domácí úkoly.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
19. 12. 2021 14:54

Tři lzi zachudu, ktere Rusko odobrilo.
Přistání na Moonu.
911 jako útok islámských teroristů.
Covid 19 jako světová pandemie.

orinoko
orinoko
19. 12. 2021 15:42
orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
19. 12. 2021 15:45
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
19. 12. 2021 16:00

Podepsán mezi signatáři i JUDr. Jindřich Raichl – zde na OM v rozhovoru.
Beru na vědomi a opravdu oceňuji.
A uvidíme …

orinoko
orinoko
19. 12. 2021 16:18

Hajzlové si jdou po krku. To je cesta. Rozděl hajzly a marginalizuj:

https://www.e15.cz/domaci/rada-pro-zdravotni-rizika-zanikne-deformovala-system-rekl-rakusan-1386373

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
19. 12. 2021 16:24

Dobrá zpráva – od kolektivni neodpovědnosti – ke všeobecne osobni odpovědnosti konkrétních několika osob.

To dlouho nevydrží.

Last edited 6 měsíců před by Gatta