P. C. Roberts: Washington znovu politizuje olympijské hry

Washington ve spolupráci se svým kanadským vazalem směřují svým vlastnoručně vyrobeným ruským dopingovým skandálem k jedinému cíli – vyřadit Rusko z účasti na olympijských hrách v Brazilii. A ruku v ruce s tím tlačí na další země, aby se k této vendetě proti Rusku, vedené pod falešnou nálepkou „ochrany čisté atletiky“ taktéž připojily.

Můžete ovšem vsadit svůj život na to, že Washingtonu ani v nejmenším nejde ve sportu o férovost či o stejné podmínky pro všechny. Vždyť je to on, který férovost či stejné podmínky pro všechny zlikvidoval jak ve vztahu ke svým vlastním občanům, tak k cizině. Vždyť je to on, který neuznává suverenitu jiných zemí a mezinárodní právo, je to on, který prosazuje agresi, a rukama i nohama je v současnosti zaměstnán zabíjením milionů lidí v zájmu své nové světovlády.

Lze tedy spravedlivě konstatovat, že Washingtonu nejde o nic jiného, než o vůdčí postavení ve sportu, stejně jak mu o to jde i v jiných zahraničně-politických záležitostech. Považuje prostě za potřebné odklidit ruské atlety z cesty, aby na ní oni – Američané – mohli posbírat co nejvíc medailí.

Ale nejen to. Dopingový skandál je zde hlavně jako součást nepolevujícího úsílí Washingtonu izolovat Rusko od ostatního světa – a tou izolací v něm vyvolat opozici proti Putinovi.

V Rusku, a hlavně pak v jeho hospodářském sektoru, existuje totiž jistá menšina, známá jako „atlantičtí integralisté“, kteří mají za to, že pro Rusko je důležitější být včleněno (integrováno) do Západu než být nezávislé. Ta menšina je tedy ochotna prodat nezávislost Ruska za jeho přijetí do západního společenství, a jde tedy de fakto o zrádce Ruska, které však Putin ještě toleruje.

Zákazem ruské účasti na olympiádě se Washington pokouší posílit tuto protiputinovskou opozici, která teď může prohlašovat: „ To Putinova nesmiřitelnost nás vzdálila od olympijských her. Putin izoluje Rusko od světa. Musíme se Západem spolupracovat (což je eufemismus pro zvednutí rukou nad hlavu), jinak se staneme vyvrženci světa.“

Tak hraje Washington svou hru. Zákaz účasti Ruska na olympiádě má oslabit pozici Putina v ruské společnosti. „To on nás zbavil možnosti účastnit se her.“

Najdou se však i Evropané, kteří jsou washingtonským zpolitizováním olympijských her znepokojeni. Prezident Evropského olympijského výboru Pat Hickey se postavil proti pokusu potrestat Rusy zákazem účasti na hrách „předtím než proti nim budou předloženy naprosto přesvědčivé důkazy. Takovéto obviňování dříve než bude zveřejněna McLarenova zpráva, jdou totálně proti mezinárodně uznávaným a legálním ustanovením, a mohou důvěryhodnost této veledůležité zprávy podkopat už předem.“

Hickey dále řekl, že z washingtonsko-kanadské snahy jasně vyplývá, že „jak nezávislost, tak důvěryhodnost této zprávy je už předem kompromitována. Navíc je zcela jasné, že ve věci ruského dopingu byli vyslýcháni výhradně jen ti lidé, o kterých se ví, že neúčast Ruska na hrách podporují. Kromě toho se musím zeptat, na jakém základě či ustanovení sepsaly americké a kanadské protidopingové laboratoře svůj obvňující dopis, a kdo jim dal mandát k tomu, aby vydaly výzvu za to, aby jiná země byla z olympijské rodiny vyloučena. Plně rozumím a sdílím obavy lidí z dopingu, ale současně nelze žádným jednotlivcům či skupinám dovolit, aby při jeho sledování narušovali integritu férových a legálních postupů.“

Washington pochopitelně žádný respekt k férovým a legálním postupům nepociťuje. A to jak doma, tak v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Somálsku, Jemenu, Pakistánu, Sýrii, Ukrajině, Hondurasu, Venezuele, Argentině, Brazilii, Bolivii, Ekvadoru, Velké Britanii (vazalskému státu USA, o němž Obama řekl, že se mu odchod z EU prostě nepovolí). Z jakého důvodu by tedy měl být férový a legální postup uplatněn právě v jeho postoji vůči Rusku?

Ve svém zpravodajství o olympijské šikaně Ruska zveřejnil deník New York Times, bordeldáma to amerického mediílního hampejzu, kde co, ale Hickeyho hlas pochopitelně slovem nezmínil (stejně jako naše média – pozn. překladatele).

K McLarenově zprávě, jež má být výsledkem šetření na základě obviňujících hlasů, že používání zakázaných látek ruskými atlety podporovala ruská vláda, lze říct jen toto: Washington má k dispozici příliš mnoho peněz a příliš mnoho hrozeb na to, aby jakákoli zpráva, jíž se dá využit k diskreditaci Ruska, mohla být poctivá. Je proto zapotřebí skutečně silné osobnosti, jakou Pat Hickey bezesporu je, aby se Washingtonu postavila. Tlak na něj bude teď ovšem enormní.

Washington bude démonizovat Rusko tak dlouho, až je vyprovokuje k válce, anebo až přijme roli vazala a zradí jak prezidenta Asada, tak Krym.

Rusko teď možná společně s Čínou zorganizují euroasijskou olympiádu a západní olympiádu nechají Západu. A jelikož Washington obnovil studenou válku a zamýšlí dovést ji až k horkému konci, vyvstane možná mezi zeměmi Afriky a Latinské Ameriky otázka, na kterou z těch olympiád by bylo poctivější se vypravit.

A na závěr už jen tato otázka: Kdy přijde ona chvíle, kdy Rusko a Čína nedokáží už déle snášet urážky a provokace, kterými je Západ zahrnuje, a kdy – a jestli vůbec někdy – přestane být ďábel rozhodčím mravních záležitostí lidských.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
M.C.
20. 7. 2016 13:04

Já být na místě Rusů, stáhl bych všechny sportovce, i když je to nepopulární a uspořádal bych si něco podobného sám. Ať si neokonzervy trhnou. Proč bych se vnucoval někam, kde mě nechtějí, když nemusím. Kdysi Rusové pořádali v mezidobí OH tzv. Hry dobré vůle. Sportoviště na to mají. Plus bych pozval všechny aspoň trochu spřátelené země s tím, že oproti technickému, hygienickému a bezpečnostnímu chaosu v Brazílii budou v Rusku všechny podmínky na patřičné úrovni. Kolem Soči se nadělalo spousta humbuku a namluvilo spousta keců a nakonec všechno proběhlo úplně v klidu bez jediného problému. Už když byla olympiáda… Číst vice »

@@
@@
21. 7. 2016 10:44

Takže tu máme agresivní entitu jménem Washington, která chce ovládnou všechno včetně sportu, protože si nepřeje, aby ruští sportovci vítězili. Pak tu máme McLarenovu zprávu. To je ta zpráva, na kterou se dle autora mělo vyčkat, než se budou dělat jakékoli závěry ohledně dopingu ruských sportovců v Soči a organizovaného zahlazování jejich pozitivních nálezů. Autor na to v textu rozhodně apeluje. Tak teď už je zpráva několik dnů na světě a podezření potvrzuje. Tak co teď? Dopovali? Falšovali? M.C. doporučuje, aby Rusové opět uspořádali vlastní hry. Pro sebe a spřátelené země. Já jsem taky pro. Tam by žádní otravové z… Číst vice »

M.C.
21. 7. 2016 19:37

@@@@ napsal Takže tu máme agresivní entitu jménem Washington, která chce ovládnou všechno včetně sportu, protože si nepřeje, aby ruští sportovci vítězili. Pak tu máme McLarenovu zprávu. To je ta zpráva, na kterou se dle autora mělo vyčkat, než se budou dělat jakékoli závěry ohledně dopingu ruských sportovců v Soči a organizovaného zahlazování jejich pozitivních nálezů. Autor na to v textu rozhodně apeluje. Tak teď už je zpráva několik dnů na světě a podezření potvrzuje. Tak co teď? Dopovali? Falšovali? M.C. doporučuje, aby Rusové opět uspořádali vlastní hry. Pro sebe a spřátelené země. Já jsem taky pro. Tam by žádní… Číst vice »

Sio
Sio
21. 7. 2016 20:00

M.C. napsal Agresivním entitám ve Washingtonu….D.C., jak by řekl pomocný učitel Václav Poustka, se opět podařilo se střelit do vlastní nohy. I těm Rusům, kteří ještě vzhlížejí k Západu jako k zemi zaslíbené, ukazují, jak to s nimi Západ doopravdy myslí a co si o nich myslí. Já nevím kdo dopoval a kdo ne, nemám na to žádné poznatky ze kterých by to šlo vyvodit. Byly jmenovány ještě další země a týmy, které dopovaly taky. Nemohu tedy vyloučit, že na tom něco je, i když neokonzervám nelze věřit ani Dobrý den. Problém dopingu se táhne už delší dobu a je… Číst vice »

leho
leho
21. 7. 2016 23:40

Probůh, kde autor vzal, že nějaký Washington zakázal Rusům zúčastnit se Olympijských her? Americké hlavní město a ani stejnojmenný stát Unie nemají žádnou autoritu cokoliv ruským sportovcům zakazovat. Tuto autoritu ale má Court of Arbitration for Sport se sídlem ve Švýcarsku, což je soud mezinárodní atletické federace IAAF a který s konečnou platností dnes, tj. ve čtvrtek, rozhodl ohledně neúčasti ruských sportovců na OH. Dále není pravda, že všichni ruští sportovci jsou vyřazeni. Ti, kteří žijí trvale mimo Rusko a trénovali mimo Rusko, mohou startovat. Ovšem nejsem si tak jistý, že když by startovali, jestli by nebyli v nebezpečí dostat… Číst vice »

PPK
PPK
22. 7. 2016 4:24

leho napsal Probůh, kde autor vzal, že nějaký Washington zakázal Rusům zúčastnit se Olympijských her? Americké hlavní město a ani stejnojmenný stát Unie nemají žádnou autoritu cokoliv ruským sportovcům zakazovat. Tuto autoritu ale má Court of Arbitration for Sport se sídlem ve Švýcarsku, což je soud mezinárodní atletické federace IAAF a který s konečnou platností dnes, tj. ve čtvrtek, rozhodl ohledně neúčasti ruských sportovců na OH. Dále není pravda, že všichni ruští sportovci jsou vyřazeni. Ti, kteří žijí trvale mimo Rusko a trénovali mimo Rusko, mohou startovat. Ovšem nejsem si tak jistý, že když by startovali, jestli by nebyli v… Číst vice »

@@
@@
22. 7. 2016 6:29

Sio napsal Já bych využil definice, která je nám vnucována Západem přes dvacet let. Že totiž rasismus je potlačování menšin na základě kolektivní viny. Tak tedy, jelikož vyloučení se týká celé ruské atletické výpravy a nejsou tu důkazy, že každý jeden její člen bral doping, jedná se o rozhodnutí založené na principu kolektivní viny. Je tedy Mezinárodní atletická federace IAAF rasistickým orgánem. Reakcí Ruska by mělo být vystoupení z této federace jednou pro vždy právě s tímto zdůvodněním, že se nebudou na rasismu podílet. Soud IAAF takhle rozhodl ne proto, že jednotliví ruští sportovci dopovali, ale proto, že doping byl… Číst vice »

ducatista
ducatista
22. 7. 2016 6:50

leho napsal
Tuto autoritu ale má Court of Arbitration for Sport se sídlem ve Švýcarsku, což je soud mezinárodní atletické federace IAAF

Ne, CAS není soud IAAF a už vůbec nemá moc někomu něco zakazovat. Dál číst ty vaše blitky nemá cenu…

ducatista
ducatista
22. 7. 2016 7:00

@@@@ napsal Soud IAAF takhle rozhodl ne proto, že jednotliví ruští sportovci dopovali, ale proto, že doping byl organizovaný shora, a to těmi, kdo ho naopak mají potírat. K verdiktu podle mne přispělo i to, že se ví, že ruští pořadatelé sportovních soutěží dopustili, aby usvědčující vzorky domácích borců byly vyměněny za jiné. Neboli stojí za tím oprávněná nedůvěra k dopingové čistotě atletů, kteří se připravují v Rusku pod dohledem tamních trenérů a funkcionářů. Sportovci, postižení verdiktem, nedoplácejí na „rasismus“ IAAF, ale na předchozí praxi ruského sportovního zázemí. Poprvé v dějinách boje proti dopingu byl přijat princip kolektivní viny! To… Číst vice »

ducatista
ducatista
22. 7. 2016 7:05

A malý dodatek na závěr, pokud vezmu dnešní vrcholový sport obecně – na světě snad není dokonalejšího symbolu pokrytectví než tzv. „boj“ proti dopingu. Tím neříkám, že doping schvaluji, to je úplně jiné téma.

M.C.
22. 7. 2016 7:32

Ještě poznámku: Četl jsem o tom někde článek, kde bylo uvedeno, že každá lahvička na vzorek má na sobě kód, aby ji nebylo možno zaměnit a speciální uzávěr, který po uzavření nejde bez poškození (rozlomení) otevřít. No a Rusové to prý otevřít dokázali. Tak nevím, co si o tom mám myslet. Buď jsou v Rusku tacoví machři, nebo zase někdo vybral nejlevnějšího dodavatele. Vykládal mi jeden bývalý autobusák, že když v 70. letech objednalo ČSAD Brno strojky na výdej jízdenek z Británie, tak je kupovali hlavně proto, že výrobce deklaroval, že strojek nelze nijak ošidit. Když přijeli po roce technici… Číst vice »

M.C.
22. 7. 2016 7:48

leho napsal Probůh, kde autor vzal, že nějaký Washington zakázal Rusům zúčastnit se Olympijských her? Americké hlavní město a ani stejnojmenný stát Unie nemají žádnou autoritu cokoliv ruským sportovcům zakazovat. Tuto autoritu ale má Court of Arbitration for Sport se sídlem ve Švýcarsku, což je soud mezinárodní atletické federace IAAF a který s konečnou platností dnes, tj. ve čtvrtek, rozhodl ohledně neúčasti ruských sportovců na OH. Dále není pravda, že všichni ruští sportovci jsou vyřazeni. Ti, kteří žijí trvale mimo Rusko a trénovali mimo Rusko, mohou startovat. Ovšem nejsem si tak jistý, že když by startovali, jestli by nebyli v… Číst vice »

@@
@@
22. 7. 2016 7:56

M.C. napsal
Vykládal mi jeden bývalý autobusák, že když v 70. letech objednalo ČSAD Brno strojky na výdej jízdenek z Británie, tak je kupovali hlavně proto, že výrobce deklaroval, že strojek nelze nijak ošidit.
Když přijeli po roce technici od výrobce provést záruční servis, tak jim naši chlapi předvedli 17 různých způsobů jak to udělat. Angličani na to prý hleděli jak puci.

Na filosofii, která oceňuje šizení ve sportu, koukají mnozí jako puci dodnes.
Ale aby jenom nekoukali, mají dnes v ruce rozhodnutí soudu.

Gatta
Gatta
22. 7. 2016 8:25

Re ducatista – 3x souhlas.

Celá akce „Ruský doping“ ale má jednu vypovídající hodnotu, že ta vlivová síla západu je stále větší než vliv Ruska.

peter.
22. 7. 2016 8:27

Celá kauza s ruským dopingom je založená výlučne na výpovediach renegáta a utečenca pred zákonom,Grigorija Rodčenka,bývalého šéfa moskovského antidopingového laboratória.
O novinárke p.Petre Procházkovej nemôže nikto informovaný vyhlásiť,že miluje
Rusko.Ona o tom dopingovom prípade napísala toto:
http://www.lidovky.cz/totalni-diskreditace-ruskeho-sportu-za-doping-muze-rodcenko-a-koktejly-z-usa-18j-/zpravy-svet.aspx?c=A160708_163016_ln_zahranici_msl
Odhliadnuc od toho,že v tomto prípade ide o odsúdenie na základe kolektívnej viny,je úplne zrejmé,že celá aféra nesie znaky politickej diskreditácie RF na športovom poli.
Teraz bude záležať na charaktere športovcov iných krajín ako sa k vylúčeniu športovcov RF postavia.
Koho môže tešiť olympijská medaila ak vie,že sa o ňu nepobil so svojim súperom,ktorý bol administratívnym zásahom zo súťaže vyradený?

@@
@@
22. 7. 2016 8:32

ducatista napsal Poprvé v dějinách boje proti dopingu byl přijat princip kolektivní viny! To se vám zdá v pořádku? Kupříkladu takový Lance Armstrong – dokázal vytvořit dokonalou mašinérii, která ať už vědomě či nevědomě kryla jeho doping, dokonce měl takovou moc, že dokázal zastavit vyšetřování FBI. V jeho závodní kariéře se kolem něj vystřídala spousta spolujezdců, kteří buď dopovali též nebo o všem samozřejmě věděli. Přesto nikdo z nich nebyl potrestán za doping – v případě, že nebyli usvědčeni. Chápete ten rozdíl? Vy chcete trestat někoho pouze na základě podezření. A to je zatraceně špatně. Příklad s Armstrongem je dokonale… Číst vice »

Sio
Sio
22. 7. 2016 8:36

@@@@ napsal Soud IAAF takhle rozhodl ne proto, že jednotliví ruští sportovci dopovali, ale proto, že doping byl organizovaný shora, a to těmi, kdo ho naopak mají potírat. K verdiktu podle mne přispělo i to, že se ví, že ruští pořadatelé sportovních soutěží dopustili, aby usvědčující vzorky domácích borců byly vyměněny za jiné. Neboli stojí za tím oprávněná nedůvěra k dopingové čistotě atletů, kteří se připravují v Rusku pod dohledem tamních trenérů a funkcionářů. Sportovci, postižení verdiktem, nedoplácejí na „rasismus“ IAAF, ale na předchozí praxi ruského sportovního zázemí. Nejsem si vědom, že by ten doping byl organizován shora. Jsou pro… Číst vice »

Gatta
Gatta
22. 7. 2016 8:55

Ono se to dalo čekat už s tím dopingem – nedopingem tenistky Šarapatové.

Ať je to nějaký doping, nebo nastolení někde nějaké té „demokracie“, tak to vždy začíná hodně „od lesa“.

Pocono
Pocono
22. 7. 2016 8:56

Pamatujete si na aféru BALCO? A že pak nezakázali Američanům start na OH a MS v atletice? To mi ale divný.

ducatista
ducatista
22. 7. 2016 9:16

@@@@ napsal Příklad s Armstrongem je dokonale mimo. Nikdo nemohl ani náhodou dávat jeho doping do souvislosti se státní politikou v oblasti sportu. A jak to souvisí s uplatněním kolektivní viny, o které píšu? Doposud platilo, že dokud není doping prokázán testem, je sportovec čistý. Jedině v případu, že by se testu záměrně vyhýbal a dopingoví komisaři nemohli provést kontrolu, byla uplatněna presumpce viny a bylo na něj pohlíženo jako na dopujícího. Nyní se rozhodlo o vině na základě, jak ostatně sám píšete „oprávněné nedůvěry“. No tomu říkám důkaz jak sviňa. A navíc, pokud pominu atletiku a zimní sporty (protože… Číst vice »

@@
@@
22. 7. 2016 11:21

ducatista napsal Doposud platilo, že dokud není doping prokázán testem, je sportovec čistý. Jedině v případu, že by se testu záměrně vyhýbal a dopingoví komisaři nemohli provést kontrolu, byla uplatněna presumpce viny a bylo na něj pohlíženo jako na dopujícího. Nyní se rozhodlo o vině na základě, jak ostatně sám píšete „oprávněné nedůvěry“. Jak já tomu rozumím, mezinárodní antidopingová pravidla pro mnoho sportovních odvětví vyžadují, aby byl vrcholový sportovec testován dlouhodobě, v určitých intervalech před závody. Ruská antidopingová kontrola byla usvědčena, že doping domácích sportovců kryla. To je důvod, proč neexistuje jistota u žádného ruského sportovce, že nedopuje. Výjimku tvoří… Číst vice »

@@
@@
22. 7. 2016 20:00
peter.
23. 7. 2016 7:57

Stan napsal

To, že je přístupná, je pěkné, ale já chci, abyste mi napsal ty jasné důkazy, které jsou v ní. Jistě je máte jako znalec problematiky v malíčku.

Žiadne dôkazy nemá,lebo neexistujú.Celá správa sa opiera len o výpoveď nedôveryhodného G.Rodčenkova,ktorý musel z Ruska ujsť pred zákonomDvojzavináč sa len snaží smradiť a otravovať.

Béda
23. 7. 2016 8:05

M.C. napsal Já být na místě Rusů, stáhl bych všechny sportovce, i když je to nepopulární a uspořádal bych si něco podobného sám. Ať si neokonzervy trhnou. Proč bych se vnucoval někam, kde mě nechtějí, když nemusím. Kdysi Rusové pořádali v mezidobí OH tzv. Hry dobré vůle. Sportoviště na to mají. Plus bych pozval všechny aspoň trochu spřátelené země s tím, že oproti technickému, hygienickému a bezpečnostnímu chaosu v Brazílii budou v Rusku všechny podmínky na patřičné úrovni. Kolem Soči se nadělalo spousta humbuku a namluvilo spousta keců a nakonec všechno proběhlo úplně v klidu bez jediného problému. Už když… Číst vice »

@@
@@
23. 7. 2016 8:28

Stan napsal

To, že je přístupná, je pěkné, ale já chci, abyste mi napsal ty jasné důkazy, které jsou v ní. Jistě je máte jako znalec problematiky v malíčku.

Možná potřebujete překlad do ruštiny. Ale ani tím, ani žádným resumé či výpisy detailů vám to usnadňovat nebudu. Jen se tím pěkně prokousejte. Zas tak dlouhé to není. Pouhých devadesát stránek.

Viky
Viky
23. 7. 2016 8:31

„…Navíc je zcela jasné, že ve věci ruského dopingu byli vyslýcháni výhradně jen ti lidé, o kterých se ví, že neúčast Ruska na hrách podporují. Kromě toho se musím zeptat, na jakém základě či ustanovení sepsaly americké a kanadské protidopingové laboratoře svůj obvňující dopis, a kdo jim dal mandát k tomu, aby vydaly výzvu za to, aby jiná země byla z olympijské rodiny vyloučena. …“ Dovolil jsem si tato slova vytáhnout. Jsou svým způsobem kusem jádra problému. Nejsem ani znalec sportu, ani dopingu, ale jsou zde věci bijící do očí. Takže presstitutky se vyjadřují k otázce se znalostí výsledků zprávy,… Číst vice »

Viky
Viky
23. 7. 2016 8:48

Rodčenko totiž nemá nejmenší důvod lhát.
A zaplatit za to mají lidé jako je J.Isimbajeva. To je také naprosto spravedlivé. Vždyť vrátit se po mateřské nad vrchol špičky je podezřelé.
A princip kolektivní odpovědnosti na základě kterého bylo rozhodováno o vyřazení atletů RF byl přijat před pouhopouhým měsícem.
Vždyť stačí tak málo, stačí trvale žít a trénovat mimo území RF a není problém. (ne s dopingem, s účastí a kolektivní vinou)

Viky
Viky
23. 7. 2016 9:01

to MC: „…Proč bych se vnucoval někam, kde mě nechtějí, když nemusím. …“ Kdyby šlo o sport, tak to takhle je, ale ani v tom sportu už dávno nejde o sport. Jde o peníze, kromě jiného také těch sportovů. Prachy za účast v reklamě a sponzoring jsou větší, podstatně větší, než jakékoli státem poskytované prémie za účast, za umístění.

@@
@@
23. 7. 2016 9:24

Stan napsal

Nepotřebuji překlad do ruštiny, ale byl bych rád, kdybyste v diskusi svá tvrzení podkládal argumenty. A odkaz není argument.

Odkaz samozřejmě ne, ale ten dokument ano.

Béda
23. 7. 2016 9:25

Viky napsal to MC: „…Proč bych se vnucoval někam, kde mě nechtějí, když nemusím. …“ Kdyby šlo o sport, tak to takhle je, ale ani v tom sportu už dávno nejde o sport. Jde o peníze, kromě jiného také těch sportovů. Prachy za účast v reklamě a sponzoring jsou větší, podstatně větší, než jakékoli státem poskytované prémie za účast, za umístění. Přesně tak. Kapitalismus povýšil sport na reklamu, korupci a byznys. Stejně jako politiku. V původním olympionismu nešlo vůbec o peníze. Dnes jde především o prachy. Z reklamy, Z prodeje reklamních a sportovních cetek a taky s prodeje různých podpůrných… Číst vice »

Viky
Viky
23. 7. 2016 13:00

to@@@@: „…Jak já tomu rozumím, mezinárodní antidopingová pravidla pro mnoho sportovních odvětví vyžadují, aby byl vrcholový sportovec testován dlouhodobě, v určitých intervalech před závody. Ruská antidopingová kontrola byla usvědčena, že doping domácích sportovců kryla. To je důvod, proč neexistuje jistota u žádného ruského sportovce, že nedopuje. Výjimku tvoří ti, co trénují a procházejí kontrolami mimo Rusko. …“ Milý dvojzavináči, pochopil jste to zcela a naprosto v souladu s tím, jak se chce aby to bylo chápáno. Takže „správně“. Tak se hned zeptejte, co je na tom tedy špatně. Skoro nic. Téměř. A to „téměř“ je tak malé, že je všechno… Číst vice »

Viky
Viky
23. 7. 2016 13:04

A tak se z původního skandálu s dopingem stal skandál se státem organizovaným a krytým dopingem. Do RF byli vpuštěni kontroloři ze zahraničí. A mnozí kontrolovaní se skrývají do „zakázaných měst“a míst. Promiňte, a to by jim měl nasadit ruský stát obojky?! Nebo pro zahraniční dopingové kontrolory zřídit zvláštní status – „člověk bez jakýchkoli omezení“? Ale jakýkoliv neúspěch kontrol je k tíži ruského státu. Přitom je věc řešitelná. Moskevské laboratoři je odebrána licence – koncese, prověrky provádějí zahraniční laboratoře, vykonávají dohled nad tou moskevskou a veřejně deklarují, že čtyři negativní kontroly u sportovce jsou dostatečnou zárukou jeho čistoty. Následuje Rodčenko… Číst vice »

Viky
Viky
23. 7. 2016 13:22

A tak milý dvojzavináči: je úplně jedno, co obsahuje zpráva vyšetřovací komise, protože neumožnili jednotlivým sportovcům podle PŘEDEM DANÝCH PRAVIDEL ocitnout se mimo podezření.
Protože můžete být pomalejší při vnímání čteného textu dám Vám to ještě jednou: Je mi jedno, ZCELA JEDNO, jestli je ruský stát zamíchaný v dopingu a jeho krytí. Ale jednotliví ruští sportovci nedostali šanci doložit svou čistotu. A to je politické rozhodnutí, daleko za snahou o očistu sportu od dopingu.

@@
@@
23. 7. 2016 15:04

Viky napsal Je mi jedno, ZCELA JEDNO, jestli je ruský stát zamíchaný v dopingu a jeho krytí. Ale jednotliví ruští sportovci nedostali šanci doložit svou čistotu. A to je politické rozhodnutí, daleko za snahou o očistu sportu od dopingu. Mně je to v podstatě taky jedno. Jenže za to, že jednotliví ruští sportovci nedostali šanci doložit svou čistotu, nemůže nikdo jiný než ruská antidopingová agentura, která ztratila potřebnou akreditaci. Ti, co se podrobovali kontrolám jinde, na olympiádu mohou, jejich státní příslušnost je z účasti nevylučuje. McLarenova zpráva není první dokument v téhle záležitosti, už v loňském roce byla zveřejněna zpráva… Číst vice »

@@
@@
23. 7. 2016 15:10

federace Valentin Balachničev kvůli sérii dopingových skandálů po téměř čtvrt století ve funkci rezignoval. Červenec – Rusové stáhli celý svůj chodecký tým ze srpnového mistrovství světa v Pekingu. Září – Šest dalších předních členů ruské chodecké reprezentace včetně úřadující mistryně Evropy Elmiry Alembekovové dostalo trest zákazu startů za doping. Listopad – Dalších pět ruských atletů v čele s vytrvalkyní Marií Konovalovovou a kladivářkou Marií Bespalovovou bylo potrestáno za doping. Francouzské úřady zahájily vyšetřování bývalého šéfa IAAF Laminea Diacka v souvislosti s korupcí a praním špinavých peněz. Nezávislá vyšetřovací komise WADA doporučila vyloučit ruskou federaci z mezinárodní atletické asociace IAAF a… Číst vice »

Béda
23. 7. 2016 15:47

@

kdyby všem bylo měřeno stejným metrem a kolektivně tak by US sportovní reprezentace měla již od C. Lewise absolutní zákaz startu na všech vrcholových sportovních kláních. Je komické, že zákaz postihuje RF a ne výzkumní a výrobní velmoc dopingových preparátů.

A podobně je to se sankcemi a bojkoty v oblasti zahraniční politiky – války teror, vměšování, organizování převratů, páté kolony, konspirace atd.. Je to hnus, když největší darebák je v pozici světce, sudího a rozhodčího a přitom sám by měl být v předních pozicích na pranýři.

@@
@@
23. 7. 2016 16:54

Béda napsal
Je komické, že zákaz postihuje RF a ne výzkumní a výrobní velmoc dopingových preparátů.

Spíš je komické, že nevysvětlíte, proč to tak je. Výzkum a výroba není nelegální, nelegální je podávání preparátů, které se využívají i v medicíně /a to nejen jako stimulanty/, sportovcům. A ještě horší je manipulace s výsledky kontrol. Pročpak asi nemůže ruská antidopingová agentura oplatit obvinění jiným národním anebo odvětvovým agenturám a jejich laboratořím? Že by byly o tolik chytřejší a šikovnější než ty ruské? Vysvětlení může být velmi prosté. Jejich filosofií není podvádění a falšování.

Béda
23. 7. 2016 17:03

@@@@ napsal Spíš je komické, že nevysvětlíte, proč to tak je. Výzkum a výroba není nelegální, nelegální je podávání preparátů, které se využívají i v medicíně /a to nejen jako stimulanty/, sportovcům. A ještě horší je manipulace s výsledky kontrol. Pročpak asi nemůže ruská antidopingová agentura oplatit obvinění jiným národním anebo odvětvovým agenturám a jejich laboratořím? Že by byly o tolik chytřejší a šikovnější než ty ruské? Vysvětlení může být velmi prosté. Jejich filosofií není podvádění a falšování. Tak jsem se zasmál. Tak amíci nedopují. Jenom namátkou. Nevíte na co zemřela Joyner Griffith Joynerová? Kam se poděla Marion Jonesová, co… Číst vice »

Béda
23. 7. 2016 17:06

Oprava: vůči amíkům pupeční šňůře virtuálního světového finančního systému s velkým klackem by si nikdo ani ve snu nedovolil to co vůči Rusku. ..

@@
@@
23. 7. 2016 18:30

Béda napsal Tak amíci nedopují. Jenom namátkou. Nevíte na co zemřela Joyner Griffith Joynerová? Kam se poděla Marion Jonesová, co Maurice Green? Armstrong? Vážně vás to zajímá? Griffith Joynerová běhala proti „živoucím preparátům“ z NDR neblahé paměti, tedy v dobách dřevních, kdy byl mezinárodní antidopingový program v plenkách. Jestli něco brala nebo ne, se neví, tenkrát ještě přiznávání nebylo v módě a důkazy nebyly. To Marion Jonesová je jiný případ. Přiznala doping, vrátila medaile a odseděla si šest měsíců za to, že lhala vyšetřovatelům v souvislosti s kauzou Balco. Pak se vrátila ke sportu a než vyšla z formy, hrála… Číst vice »

Béda
23. 7. 2016 18:46

@@@@ celý americký sport stejně jako zahraniční politiku považuji pouze za byznys, podvod, korupci, případně stále politickou konspiraci zneužívanou k válkám anebo k zostřování mezinárodního napětí a kpolitickým intrikám . Svědčí o tom všechno. Usvědčení i podezřelí američtí sportovci, jejich nevídané muskulatury a mnohdy i nevídané zničehonic raketově rostoucí výkony. To že USA jsou (neoficiálním) světovým centrem dopingového průmyslu, americký vliv v nadnárodních (i sportovních) institucích, opakované zneužívání sportu k politickým cílům. Kupř olympiády v Moskvě – embargována prý kvůli Afghánistánu, poté LOH v Pekingu (zneužito jako zastírací manévr ke konspiraci v jižní Osetii (Condi Rice navštívila kravatožrouta v Tbilisi… Číst vice »

@@
@@
24. 7. 2016 6:15

Béda:
Kdybyste si občas dokázal sundat ty antiamerické brejle, třeba byste pak viděl fakta.
Například to, že sportovci v USA v minulosti jistě dopovali a možná někteří dopují i teď, ale že po nich jejich antidopingoví komisaři tvrdě jdou. A že ruská dopingová skutečnost je ruská dopingová skutečnost, která souvisí pouze s poměry v Rusku, a že to nikdo neokecá žádnými bláboly o velmocenských choutkách a konspiračním zneužívání sportu.

Béda
24. 7. 2016 6:27

@@@@ Jsem si jist tím, že US slouží sport jako podpůrná propaganda amerického způsobu života, amerických úspěchů. USA to je špička dravého „konkurenčního“ způsobu života. Tuto amoráolní bezskrupulóznost a tvrdé byznys podmínky prosadily i do sportu – viz neuvěřitelné finanční podmínky pro sportovce plynoucí z reklamy, odměny za medaile, různé zlaté cihly… Vítěz „bere všechno“ výsledky ostatních neznamenají prakticky nic. Jsem si zcela jist že US „národní“ (USA = jazyková multinárodnostní směsice s trvalou územní expanzí – nejsou a nikdy nebyly národ v původním smyslu slova) dopongová komise vyrukuje s dopingoými aférami US reprezentantů vždycky až tehdy když už to… Číst vice »

Viky
Viky
24. 7. 2016 9:40

Milý dvojzavináči, a co se snažíte dokázat? Že doping je rozšířený druh zábavy? Asi je. A stejně tak je velmi pravděpodobné, že funguje jeho „organizovaná podoba“. Pokud za jeho prokázání následuje distanc, je to dobře. (mimochodem, Armstronga myslím „nadobro vyřídila“ rakovina varlat) :-) ) Vámi jmenované sportovce neznám, ale nejspíš byli potrestáni po právu a v souladu s regulemi. Dokument ARD ? Ten neznám. Ale jestli je to taková sranda, jako dokument o verbování dobrovolníků na Donbass na vojenské správě v Kaliningradu… No, pokud k tomu existují nesestříhané záběry s originál zvukovou stopou, tak to určitě stojí za shlédnutí. Pokud… Číst vice »

Viky
Viky
24. 7. 2016 9:44

Co to má společného se „státem organizovaným dopingem“? Nic. Sportovcům byly stanoveny podmínky, oni je zřejmě splnili, a v okamžiku, kdy se již nemohli sportovci přizpůsobit, jsou změněny. Na základě konání/nekonání státu v oblasti dopingu. Ale to je něco, co sportovci nemohou ovlivnit. Promiňte, ale spravedlivě potrestán můžete být pouze za své konání/nekonání. Jste-li postihován za ne/konání třetí osoby, kolektivně (bez ohledu na míru provinění, nebo přímo při absenci prokázaného provinění) porušuje to úzus západního práva. Vysvětlení jste dostal. A ještě shrnutí : Závěry komise mají vážné vady na korektnosti Je používán princip kolektivní viny Je uplatňováno nařízení obsahující skrytou… Číst vice »