Pařížský pátek třináctého a válečný scénář k tomu

Kdo s čím zachází, s tím také schází. Dnes už bohužel naplněné heslo z naší několikaleté série článků „Fakta o Sýrii“. Tak se ptejme: Proč Francie? Pokud nechcete číst celou naši sérii o Sýrii či Libyi, doporučujeme tento článek ze Zvědavce o prehistorii útoků .

Strůjci útoku

Podívejme se na některé profily pachatelů. A pokud vám připomínají staré dobré bijce z dob začínajícího Sturmabteilung během 30. let v nacistickém Německu (SA-mani), tak je to v době nezaměstnanosti a bezradnosti korporátního fašismu podobnost jistě zcela náhodná.

1. Útočník z klubu Bataclan – Ismael Omar Mostefai
Rodilý pětadvacetiletý Francouz alžírského původu z francouzského Charters. Osm záznamů v trestním rejstříku, přesto nikdy neuvězněn. Byl veden na seznamu islámských radikálů, na přelomu let 2013/2014 údajně několikaměsíční pobyt v Sýrii. (Zdroj zde .)

2. Útočník z klubu Bataclan – Samy Amimour
Rodilý osmadvacetiletý Francouz alžírského původu. Bezpečnostní složky v roce 2012 překazily jeho odchod do Jemenu a začaly ho vyšetřovat pro podezření z terorismu. Před dvěma lety Amimour odešel do Sýrie, a porušil tak podmínky kauce. Od té doby na něj byl vydán mezinárodní zatykač. Jeho rodina žije na pařížském předměstí Bobigny. Jeho otec tvrdí, že ho navštívil ve výcvikovém táboře ISIL a pokusil se jej marně přesvědčit, aby přestal bojovat a vrátil se do Francie. (Zdroj zde .)

3. Útočník z fotbalového stadionu – Ahmed Almuhamed
Jeden falešný pas na toto jméno byl nalezen u roztrhaného těla sebevražedného útočníka. Jeho otisky prstů se shodují s registračním formulářem, který muž udávající jméno Ahmed Almuhamed a syrské občanství vyplnil při příjezdu na řecký ostrov Leros. (Zdroj zde .)

4. Útočník z fotbalového stadionu – Bilal Hadfi
Dvacetiletý Francouz marockého původu studující v Belgii se dostal do hledáčku belgických tajných služeb poté, co na začátku tohoto roku navštívil Sýrii. Byl na něj vyhlášen mezinárodní zatykač. Zřejmě právě Hadfi je tím teroristou, u kterého ochranka stadionu našla vestu s výbušninami. Odpálil se v momentu, když ho začali prohledávat. Belgická policie čelí kritice poté, co se zjistilo, že čtyři z devíti útočníků přišli z Bruselu. (Zdroj zde .)

5. Útočník z fotbalového stadionu – Neznámý
U jednoho z těl sebevražedných útočníků byl nalezen také egyptský pas. Egyptské úřady tvrdí, že se jednalo o oběť útoku.

6. Útočník z restaurací – Ibrahim Abdeslam
Jednatřicetiletý v Belgii žijící francouzský občan alžírského původu. Nezaměstnaný vášnivý „hulič“, který podle jeho manželky v životě nevkročil do mešity a nezajímal se o politiku. V minulosti dvakrát ve vězení za krádeže. Právě on si pronajal černý seat, ve kterém byly následně policií nalezeny kalašnikovy a zásobníky. Ibrahim se odpálil u Cafe Comptoir Voltaire. (Zdroj zde .)

7. Komplic na útěku – Salah Abdeslam
Šestadvacetiletý Ibrahimův bratr je údajně tím, kdo si v Belgii pronajal vůz Volkswagen Polo, který ke koncertnímu sálu Bataclan dovezl tři sebevražedné útočníky. Ti tam poté zastřelili zhruba dvě třetiny z celkového počtu 129 obětí pátečních útoků. Na Salaha Abdeslama je vydán mezinárodní zatykač. Policisté bruselského rodáka nakrátko zadrželi už v sobotu ráno. Místní policie jej zběžně zkontrolovala na hranicích s Belgií u města Cambrai a nechala projet. (Zdroj zde .)

8. Mozek celé operace – Abdelhamid Abaaoud

Osmadvacetiletý Belgičan pocházející z bohaté rodiny s marockými kořeny, údajný mozek celé operace. Vězněn za ozbrojenou loupež. V Sýrii se přidal k ISIS, pátrá se po něm od lednové razie ve Verviers, kdy se vyšetřovatelům podařilo překazit chystaný útok větších rozměrů. Byl zastřelen při razii v St. Denis, druhým zastřeleným měl být údajně Abdelhamidův bratr Júnis. (Zdroj zde .)

Dali jsme schválně celou infostránku z francouzského ministerstva vnitra k tomuto pachateli. A tyto šílené borce nechaly tajné služby léta běhat a organizovat džihád pro Sýrii v celé EU. Bezpečnostní složky se obávaly, že teroristé přijdou do Evropy mezi uprchlíky, např. ze Sýrie. Ale zatím platí, že všichni známi strůjci pařížských útoků byli občané EU . Proto přecházeli hranice bez obtíží, i když byli na seznamech radikálů. Všichni dosud identifikovaní útočníci mají francouzské státní občanství. Všichni jsou v databázích tajných služeb a policie kvůli radikalismu anebo předchozí násilné trestné činnosti.

Kritické hlasy

Vybrali jsme také několik zajímavých citací na toto téma, například Kritika od francouzských Pirátů .

Pirátské listy napsaly: „Chystat se na mír znamená přestat volat po válce. Provolávání Vallse, Sarkozyho a Le Penové prohlubují nenávist a zakrývají skutečné problémy. Již po desítky let západní mocnosti – a obzvláště Francie – vyrábějí a vyvážejí obrovské množství zbraní. Armády na Blízkém východě a v Africe podporují soukromé zájmy, které jsou velmi vzdálené obraně lidských práv a demokracie. Toto musí skončit. Západ, Francie, by měly rychle nastoupit na cestu solidarity, obnovy a sdílení bohatství k všeobecnému prospěchu. Chystat se na mír znamená bojovat za svobodu, a ne se ji snažit cynicky omezovat, jak se tomu děje po lednových útocích na Charlie Hebdo. Desítky represivních zákonů přijatých v posledních letech dále prokázaly svoji nefunkčnost. Nemá smysl snít o totální kontrole obyvatelstva pomocí drahých a neužitečných černých skříněk, stát by se měl soustředit na získání většího počtu lépe placených lidí schopných ochránit to, co je pro demokracii nejdůležitější: životy občanů a jejich svobodu. Chystat se na mír znamená bojovat proti násilí. Proti mezinárodnímu násilí páchanému na těch nejzranitelnějších lidech žijících v postkoloniálních diktaturách. Proti stále častějšímu a přehlíženějšímu násilí páchánému na skupinách obyvatel stojících na okraji naší společnosti. Zločinci, kteří zaútočili z 13. listopadu, musí být dopadeni a tvrdě potrestáni. Každý z nás se přitom musí ptát sám sebe na zmařené příležitosti a geopolitickou zbabělost našich zemí, které přivedly svět do současné dramatické situace.“

Tereza Spencerová si v Literárních novinách taky nebere servítky : „Západní politici chtějí peníze, ropu, prodávat lukrativní zbraně, udržet si nadvládu nad světem, a přitom nemohou „na plnou hubu“ přiznat, co vše pro to dělají a koho všechno přitom podporují. Je přitom jasné, že bez ohledu na to, jak moc se budou snažit odblokovat „svou“ část světa od světa, v němž neúnavně pomáhají eskalovat chaos a zmar (o milionech mrtvých LIDECH nemluvě), jejich snahy budou logicky marné. A trapné, stejně jako když Francie pod vedením Francoise Hollanda nyní halasně podnikla „nálety na pozice Daeše“ v Rakká, byť bojovníci Daeše tyto pozice opustili už po prvních ruských náletech z počátku října. Jsme svědky jakési hororové šou. Politici v ní činí vše, co svým štědrým sponzorům, výrobcům zbraní a sčítačům HDP na očích vidí, a snaží se dělat, že nevidí osud obyčejných lidí v Libyi, Jemenu, Libanonu, Sýrii… a vlastně ani ve Francii.“

Jiní zase upozorňují na zaběhaný scénář řízených provokací pod falešnou vlajkou : „Už zase sebevražední atentátníci, co chodí do akce s pasy. Jeden je zastřelen, druhý se nechá vyhodit do vzduchu. A u jejich těl, ne někde v náprsní kapse nebo v autě, se najde neporušený egyptský a syrský pas. Že to nedává logiku? Nevadí, pozemní operace narychlo spíchnuté „koalice mstitelů“ proti IS a z toho nezbytně plynoucí konfrontace s Rusy v Sýrii bude. Stejně jako eskalace nenávisti mezi ovčany a Merkelovou „lehkomyslně“ pozvanými imigranty v Evropě, zadrátování hranic, omezení občanských práv a faktický rozpad EU. První prohlášení politiků po útoku, ještě předtím, než vůbec mohli znát jakékoliv relevantní výsledky vyšetřování, se nesla v jednotném duchu: „Jsme ve válce, občané, konečně si to uvědomte a chovejte se podle toho.“ Nerad sýčkuji, ale v Paříži v pátek 13. 11. 2015 proběhly Gliwice 3. světové války.“

Marketing teroru

Člověk, který vypadá jako expert v oboru marketingu se pařížskému útoku z 13. listopadu podrobně věnuje na webu Medium.com . Adam Hrubý napsal: „Alfou i omegou dobrého marketingu je práce s nejcennější lidskou surovinou — sentimentem. E&E: Evoke and exploit, tedy vyvolat a využít, je heslo vytesané v zasedačkách mnoha světových agentur. Paříž nezapomíná ani na jednu z těchto složek. Někdy se totiž marketéři snaží prodávat bez sentimentu a jindy se jim zase podaří vzbudit sentiment, který nemají zákazníci kde využít. Příkladem kampaně na podobné téma je nepříliš povedená tzv. uprchlická krize. Celá akce neměla žádnou identitu ani vhodné kanály k ukojení potřeb. Zadavateli se podařilo naplnit trh kvalitními a silnými emocemi (strach, lítost, zloba, nenávist, dojetí, kýč), ale cílové skupiny nedostaly šanci provést konverzi a stát se zákazníky. Chyběla dokonce standardní trička, placky či hrnečky s hesly. V sentiment managementu však #PrayForParis šlape jak hollywoodská romance. Zvládá jak vyvolat velké emoce, tak nabídnout jejich kanalizaci a pocit zadostiučinění.“

Na závěr, prozatím

Nemůžeme bojovat proti středověkému klanovému a nábožensky nesnášenlivému myšlení středověkým klanovým myšlením, navíc vybaveným rasovým a náboženským podtextem. Je to cesta do pekel, i kvůli naší současné (a bohužel dočasné) technologické převaze. Špinavou jadernou bombu si dnes za pár miliónů z ukradené ropy opatří každý pitomec a nervový plyn sarin šel syrským teroristům z jejich chemických dílen v Turecku. Viz náš článek Nervový plyn sarin mají teroristé Al-Nusry a použila jej i vládní armáda .

A srovnejme reakci Putina a Hollanda na teroristický útok. „Demokrat“ Hollande svolá starosty a v prázdném a patetickém projevu oznámí, že kvůli teroristickému útoku v Paříži požádá o tříměsíční výjimečný stav. „Autokrat“ Putin pozve šéfy silových složek a ministra zahraničí a rozdá jim úkoly ve smyslu najít a potrestat všechny, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na sestřelení ruského dopravního letadla A321.

President Hollande dostal od parlamentu to, co požadoval. Takže vláda pod vlivem korporátního fašismu nejprve organizuje teror v cizí zemi. K tomuto účelu nechá tlupu zločinců volně běhat po vlastní zemi, což je jediné rozumné vysvětlení nečinnosti evropských tajných služeb. Pak se vlastní teroristé vrátí domů, nebo ze strachu před prohrou v Sýrii už hned zůstanou doma. A doma dělají celkem logicky totéž, za co je cizí vlády platily v Sýrii. A na to konto tatáž vláda zruší na 3 měsíce demokracii a je otázkou, v jaké formě ji znovu obnoví.

K tomuto scénáři připomeňme článek Masakr v Oděse 2014 a zapálení Říšského sněmu 1933 . Jak vidíte, všechno tu už bylo, totiž loni a na Ukrajině. Nebo se podívejte na článek Pluralitní kolotoč Západu . Všechno jede podle plánu, jak je vidět.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
24. 11. 2015 11:29

Jenom dotaz autorovi. „Nemůžeme bojovat proti všudypřítomnému (potenciálnímu) nepříteli“ – proto jej pozveme k sobě domů a mnohonásobně tím zvýšíme potenciální bezpečnostní riziko. I ti „Belgičané“ marockého a bůhvíjakého původu byli (jejich rodiče) kdysi přistěhovalci (z kolonií) . Ti nynější jsou přistěhovalci z podobných neokolonií a imperiálními válkami rozvrácených zemí. Většinu z nich stihně stejný osud jako nyní dospělé děti předešlých přistěhovalců. (Život v ghettech, nezaměstnanost, frustrace – myslíte že ne?) A co mají všichni společné? Muslimské vyznání.

Vaska
Vaska
24. 11. 2015 11:30

přituhuje – osman se mstí za zničené cisterny – http://cz.sputniknews.com/svet/20151124/1748848/su24-uzemi-syrie-havarie.html

Béda
24. 11. 2015 11:37

Odjinud z diskuse: „Ruský pilot byl zajat ISIL a je mrtvý , byla slyšet střelba ale je možné že se pilot sám zastřelil , vbiděl jsem to na viedu jak ti zločinci oslavuji Alah Agbar nad mrtvým ruským pilotem.Rusko musí vyplenit tyto zrůdy a potrestat zločince kteří zplodil tyto hyeny.“

Zdá se, že vzorný islamistický „demokrat“ Erdogan bude mít velký problém.

Vaska
Vaska
24. 11. 2015 13:00

Béda – pozor to bude provokace soudruhů z SS – blokáda Krymu, žabožrouti bombardujou civilní infrastrukturu (hollandoj nevěřím ani slovo) , SS se vytahujou kolik zničili cisteren a použijou záběry rusů a nyní toto – je to přesně načasované

GRENZER
24. 11. 2015 14:04

Béda napsal Odjinud z diskuse: „Ruský pilot byl zajat ISIL a je mrtvý , byla slyšet střelba ale je možné že se pilot sám zastřelil , vbiděl jsem to na viedu jak ti zločinci oslavuji Alah Agbar nad mrtvým ruským pilotem.Rusko musí vyplenit tyto zrůdy a potrestat zločince kteří zplodil tyto hyeny.“ Zdá se, že vzorný islamistický „demokrat“ Erdoganbude mít velký problém. Turecko (člen NATO) nepřímo podporuje Islámský stát a tedy záměrně sestřelilo ruský bombardér. Podle serveru LifeNews „velkou roli“ v obchodu s ropou mezi Islámským státem a Tureckem hraje jeden ze synů tureckého premiéra Bilal Erdogan. Kvůli ruským náletům… Číst vice »

fajt
fajt
24. 11. 2015 14:27

GRENZER napsal Turecko (člen NATO) nepřímo podporuje Islámský stát a tedy záměrně sestřelilo ruský bombardér. Podle serveru LifeNews „velkou roli“ v obchodu s ropou mezi Islámským státem a Tureckem hraje jeden ze synů tureckého premiéra Bilal Erdogan. Kvůli ruským náletům islamisté přicházeli o 1,5 milionu dolarů denně a to se prý podle ruských médií nelíbilo ani džihádistům, ani Bilalovi Erdoganovi. Ruský pilot, sestřelený tureckými stíhačkami, byl po úspěšném katapultování z letadla zavražděn syrskými Turkmeny – spojenci ISIS (střílet na pilota zachraňujícího se na padáku po katapultu mě připadá jako akt válečného zločinu). VIDEO https://www.facebook.com/100010426418434/videos/148271652197048/?pnref=story taky vidím naprosto nedostatečnou leteckou podporu… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 11. 2015 14:37

Njn, a co kdyz je to ponekud jinak. Psal jsem to jinde a nejspis to podleha vyssimu principu, takze se to mozna neobjevi.
Njn, co by Rus vsechno nezvoral, ze jo. Pomsta za usly crmdlik dohnala Turka a Zida k zoufale akci. Existuje sinajska udalost, a ted tato. Bude vice plosneho bombardovani a dokonce mozna z ruskych ponorek. Kurdove maji take spatny tyl?

orinoko
orinoko
24. 11. 2015 14:49

A jsme doma. Napadne vubec nejakeho mistniho hejla, ze se jednalo mezi dobytkem a dobytkem a Rusem o tom, ze se nemaji v syrske kampani takoveto veci stavat? Putin jim neveril … ale doufal.
Pro Turka nastala tezka doba a pro tu svoloc v Izra take. A ten cesky ochotnicky blb na obrane chce pozemne utocit v Syrii. Je to prece jen nakonec naprosty debil.
Nastanou velike koberce. A stalo se to ve chvili, kdy v Rusku jednal nekdo z JorDANSKA.
Prichazi velka chvile Iranu. Rus to rekl jasne a Chameneji to odobril.

Sio
Sio
24. 11. 2015 14:52

K článku: 1. Jak psal Béda. I ti občané EU byli dříve imigranti. Ti nově příchozí se ZATÍM neměli čas aklimatizovat a zapojit, to je normální. To, že mezi atentátníky nebyli není argument pro pouštění další do EU. Jsem si zcela jist, že někteří z nich časem u toho budou. 2. Cituji: „Nemůžeme bojovat proti středověkému klanovému a nábožensky nesnášenlivému myšlení středověkým klanovým myšlením, navíc vybaveným rasovým a náboženským podtextem. Je to cesta do pekel, i kvůli naší současné (a bohužel dočasné) technologické převaze. Špinavou jadernou bombu si dnes za pár miliónů z ukradené ropy opatří každý pitomec a nervový… Číst vice »

fajt
fajt
24. 11. 2015 14:55

způsob jakým chce Putin řešit světové problémy je obdivuhodný, ale ( bohužel ) dost nereálný, protože pro splnění alespoň části svých cílů by musel být nesmrtelný – nevím jak vyřeší současný turecký problém, který nastal podrazem turecké strany ( konkrétně jednoho nenažraného paši), který ruskou stranu ujišťoval o vojenské ( a mírové ) spolupráci ( i na G 20 ) a tím pádem Putin na znak společného paktu nevybavil svá letadla, létající kolem tureckých hranic raketami vzduch vzduch ( i když prý ruská generalita nebyla zrovna tímto mírovým gestem nadšena). Teď je to taky o další psychice ruských pilotů, tedy… Číst vice »

Sio
Sio
24. 11. 2015 14:56

orinoko napsal A jsme doma. Napadne vubec nejakeho mistniho hejla, ze se jednalo mezi dobytkem a dobytkem a Rusem o tom, ze se nemaji v syrske kampani takoveto veci stavat? Putin jim neveril … ale doufal. Pro Turka nastala tezka doba a pro tu svoloc v Izra take. A tencesky ochotnicky blb na obrane chce pozemne utocit v Syrii. Je to prece jen nakonec naprosty debil. Nastanou velike koberce. A stalo se to ve chvili, kdy v Rusku jednal nekdo z JorDANSKA. Prichazi velka chvile Iranu. Rus to rekl jasne a Chameneji to odobril. Hmm, Írán na svou velkou chvíli… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 11. 2015 14:58

Prichazi doba perskych kobercu. Mit ve vybave „persan“ … to byla vzdycky vyssi divci.
Ted uz se toho moc vykladat neda. Turek nekolikanasobne poblil a pokalel Eurosojuz i Ohavu, z baby Merkel nadelal HAJZLbabu a ze zabozroutske kampane naprosty pruser.
Rus do tyla poslal S400 , ale jinak je to blbec, ze.
Vidite si tu obcas do huby?

orinoko
orinoko
24. 11. 2015 15:15

Z ceske politicke svoloce je mi na bliti. Krome Zemana. Ten pochopil, ze cesky politicky bahnak je hodne nevyzpytatelny, a tak se nasel v mezinarodni politice. A najednou plni stranky svetovych novin. A hlavne webu. Nevim, jestli jsem to cetl tady … nebo kde … on se v Novem Yorku, v ramci vypousteni OSN vetru sesel se syrskou vladni delegaci vedenou ministrem zahranicnich veci Muallemem. Pulka OSN chytla tripla. Zeman provedl sam sobe rehabilitaci za podkurovani Izraeli. Muze se rici, nema , co ztratit. A co tak asi muze ztrati hulibrk Zadolarek. Fleka? No nazdar. Nejhorsi je ztratit vlastni verohodnost… Číst vice »

peter.
24. 11. 2015 15:28

Vždy sa hovorilo a písalo o Putinovi,že je to veľmi dobrý šachista.Teraz si už len úpenlivo prajem,aby to bola pravda.Aby s niečim takým,čo sa práve stalo počítal v predstihu a mal pripravený dobrý a účinný protiťah.
Ale už aspoň všetci vieme kto za koho kope a ako sú rozložené sily.Nejasná je už len rola ktorú v tom zohráva Izrael a otázka zapojenia sa Číny,ktorá viac krát prejavila ochotu postaviť sa na stranu Ruska a Asadovej Sýrie.
Orinoko má pravdu.Prichádza doba kobercov.Len či to budú tie perzské!

orinoko
orinoko
24. 11. 2015 15:41

Docela zaJIMAVA je debata jinde. Cervenou nit diskuse predstavuje otazka , nakolik Ohava vubec konTROLLuje svoje „PINdoury“ , a zda to neni tak, ze je ovlada ten chcipak na voziku, Dick Calamity Cejen.
Dezintegrace Spojenych statu Dzudy Ou je den ode dne zrejmejsi. Je to sveho druhu Ukrajina-Halic. Poros Ohava … Dick Nacista.
Ruske letadlo bylo sestreleno kvuli astronomickym ztratam zlodejskych hovad.
Den pote? Nektera hovada budou hledat, kam zaKUKlit svoji vlastni existenci. Uz nepujde o cmrdliky. Pujde o zivot.

orinoko
orinoko
24. 11. 2015 16:04

Pred nekolika lety jsem napsal, ze muze prjit chvile, kdy Rus v dusledku udalosti z Cerneho more nadela teritorialni bazen. Dick Calamity Cejen se uz nikdy nekoukne do Cerneho more … a Rus pujde na Balkan a do Turka. Germanicus celkovy scenar tehdy vykreslil, ze dojde-li k valce , Suez prestane byt pouzitelny. Panama se docka tehoz. Separace emerickeho vodniho army srotu bude nabiledni. Iran uzavre Hormuz a Dubajsky Babylon pujde zu grunt. Vsichni, vcetne Zida, mysli, ze to za vsechny vyhraje Emerika. Velkym debilum slusi velke omyly. Ta uz nevyhraje vubec nic. Ta uz dohrala. Volebni dostihy v USA… Číst vice »

Béda
24. 11. 2015 16:24

http://www.novarepublika.cz/2015/11/po-putinove-prohlaseni-akciovy-trh-v.htmlPo Putinově prohlášení akciový trh v Turecku inkasoval ránu

Béda
24. 11. 2015 16:27

Béda napsal http://www.novarepublika.cz/2015/11/rada-ruske-federace-navrhla-docasne.html Rusko by mělo zastavit všechny mezistátní kontakty s Tureckem kvůli havárii Su-24 a to „až do lepších časů“, řekl šéf Mezinárodního výboru Rady federace Ruské federace Konstantin Kosačev…“V okamžiku bylo zničeno vše, co se v rusko-tureckých vztazích budovalo po mnoho let: důvěra a partnerství. Vrátila se nedůvěra a nepřátelství,“ napsal senátor dnes na svůj Facebooku. Podle něj naděje, že se Turecko omluví, není a Moskva nyní čeká na reakci potenciálních partnerů celosvětové koalice proti terorismu. „Všechny mezistátní kontakty s Tureckem je nutné zrušit, dokud nenastanou lepší časy“, uvedl na závěr Kosačev. V úterý ruský Su-24 spadl v… Číst vice »

Béda
24. 11. 2015 16:41

Hlavní otázka je, komu to přilévání benzínu do ohně na středním východě a v Evropě vyhovuje. Rusko to asi nebude. Nebude to náhodou nějaký „neziskový partňor“?

Béda
24. 11. 2015 16:52

Rozkaz k sestřelu ruského letadla vydal turecký premiér!!!

peter.
24. 11. 2015 17:00

orinoko napsal
Docela zaJIMAVA je debata jinde. Cervenou nit diskuse predstavuje otazka , nakolik Ohava vubec konTROLLuje svoje „PINdoury“ , a zda to neni tak, ze je ovlada ten chcipak na voziku, Dick Calamity Cejen.

Ten ak ešte niečo ovláda,tak len moč a stolicu.Má to za pár,takže ak chce aby z neho v médiách neurobili totálneho idiota (+ vnesenie rasového podtextu) tak musí už len poslúchať.

Béda
24. 11. 2015 17:34

USA to hrají zatím velice efektivně. Rozesraly celý střední východ. Vnesly válku na hranice Ruska. Zatáhly RF do války v Sýrii (Asad již byl zralý na padnutí), daří se jim rozeštvávat a ničit Evropu. Kdypak si všichni uvědomí, komu dělají hejly a užitečné idioty?

fajt
fajt
24. 11. 2015 17:46

Béda napsal USA to hrají zatím velice efektivně. Rozesraly celý střední východ. Vnesly válku na hranice Ruska. Zatáhly RF do války v Sýrii (Asad již byl zralý na padnutí), daří se jim rozeštvávat a ničit Evropu. Kdypak si všichni uvědomí, komu dělají hejly a užitečné idioty? abychom byli přesní, vlastníci americké korporace, protože i v USA je většina pouze trpěnými chudáky, kteří nemají absolutní vliv na americkou zahraniční politiku, která stupňuje státní terorismus – takže si myslím, že by neměl být až tak velký problém dostat těch zopár psychopatických jedinců, kteří kurwí celý svět a tím by se i většinově… Číst vice »

Béda
24. 11. 2015 17:55

fajt napsal abychom byli přesní, vlastníci americké korporace, protože i v USA je většina pouze trpěnými chudáky, kteří nemají absolutní vliv na americkou zahraniční politiku, která stupňuje státní terorismus – takže si myslím, že by neměl být až tak velký problém dostat těch zopár psychopatických jedinců, kteří kurwí celý svět a tím by se i většinově vyřešil problém ISIL a BV, který poslední století upadl do chaosu válek, násilí a islámského extrémismu. ..) fajt, stejně je to zajímavé, že ten největší grázl se dokázal upozadit – „schovat za buk“, nastrkuje do popředí za sebe své loutky a ještě si hraje… Číst vice »

fajt
fajt
24. 11. 2015 17:59

Béda napsal fajt, stejně je to zajímavé, že ten největší grázl se dokázal upozadit – „schovat za buk“, nastrkuje do popředí za sebe své loutky a ještě si hraje na ochránce lidských práv, humanistu, hlídače mezinárodního práva. Větší absurdní divadlo by snad nedokázal zrežírovat ani nebohý mistr tohoto cynického umění. to je pravda, ale Rusko má zase prostředky i politickou ( a jinou ) sílu vytáhnout gaunera z poza buku a pěkně mu vyčinit – kdyby byl u moci nějaký podobný Chruščovovi, či Brežnevovi, tak věřím, že neoconi za stromem budou i bezpeční, ale takhle by neměli mít šanci, ne.… Číst vice »

fajt
fajt
24. 11. 2015 18:07

měl být údajně sestřelen i ruský vrtulník, který se vydal k pátrání sestřelených pilotů, osádce stroje ( asi 10 členů ) se prý podařilo dostat ze zničeného stroje, ale její další osud není znám. ..

orinoko
orinoko
24. 11. 2015 18:14

Deje se mnohe. Ted trpi Rus, ale ceska informacni svoloc uplne ignoruje, uzemni zisky syrske armady, Hizballahu, domobrany , siitskych milici a dobrovolniku z rad strany BAAS.
Vsechno zle je k necemu dobre. Tak to proste funguje.
Mozna se budeme dlouho divit, ze se nic nedeje.
A najednou bude spousta veci jinak.

fajt
fajt
24. 11. 2015 18:15

NATO stojí ve věci sestřelení ruského letadla za Tureckem – tohle je opravdu velmi nebezpečný precedent, pokud Turecku projde tak lehce sestřelení ruského vojenského letadla, nakonec to může zkusit každý, který bude mít chuť a dostane od američanů trochu drobných. ..

orinoko
orinoko
24. 11. 2015 18:16

Neviditelny emericky sajrajt uz si nad Syrii nezaleta. Ten opokripl Erdragon vsechno zhatil.
Toz, at zije Erdragon.

Béda
24. 11. 2015 18:25

Nepochybuji o tom, že ti Goebbelsíci budou dál zkoušet různé triky, podvody a konspirace, protože bez války nemohou, stejně jako Ukropi (z kyjeva) být – celá pečlivě budovaná virtuální finanční dluhová konstrukce a oligarchicko – mafiánský systém by se jim rozsypaly pod rukama. Jejich jediná šance jsou války, chaos a plíživé zavádění fašismu. Doufám že se jim to nepodaří.

Béda
24. 11. 2015 18:38

http://medzicas.sk/zahada-tureckej-vyslovnosti/

… Bohužiaľ vojenská logika veľmocí je neúprosná. Podobná akcia nemôže ostať bez odvety, pretože ak by Rusko neodpovedalo, mohlo by si rovno zbaliť batoh a ponúknuť krajinu každému, kto na ňu dostane chuť. Odveta teda príde a bude tvrdá.

Prvé náznaky už sú – turecké média v panike oznamujú, že turecké lietadlá zachytili zameranie systémom S-400 – ktorý v Sýrii oficiálne nie je. Zatiaľ však ešte rakety nevyleteli. Ale stačí 15-20 sekúnd letu na sýrskom území, guľometná paľba desiatich varovaní a …

Treba len dúfať, že nenastane predčasná hubárska sezóna. Atómových hríbov…

Starý doktor
24. 11. 2015 18:41

Na Rossia 24 nyní satelitní snímky sestřelu – Ruské letadlo bylo v Syrii a Turtek útočí na území Sýrie – http://live.russia.tv/index/index/channel_id/3

Béda
24. 11. 2015 18:48

Že Turek přímo podporuje teroristický „stát“ bylo jasné již v té době, když Erdogan vznesl požadavek aby byl DAEŠ oficiálně uznán státem. V té chvíli se Turecko stalo oficiální mezinárodní hlásnou troubou teroristů. A nyní tento obhájce teoristů požádal o svolání NATO a dokonce o svolání RB OSN. Být reprezentantem RF požádám po tomto v RB o vyloučení Turecka z OSN jako reprezentanta teroristů.

Starý doktor
24. 11. 2015 18:48

Turecká odplata za zničené cisterny ISIS
http://osina.cz/turci-sestrelili-ruske-su24/

Tribun
Admin
24. 11. 2015 20:16

Všichni by to mohli vědět.
Všichni by to měli vědět.
Naprostá většina to ví.
… spoustě to nevadí.¨
… nevýznamná část to považuje za správné.