Pěkný začátek roku pro italské katolíky v Ravenně

Ze všech stran se na katolíky řítí chaos, způsobený ztrátou orientace a bezradností katolických hodnostářů, kteří nejsou schopni čelit islámské výzvě v Evropě. Vládne totální zmatení. 1. ledna slaví ortodoxní katolíci svátek první třídy. To je obřízka Ježíše. Papež Pavel VI. Vyhlásil tento den v roce 1968 světovým dnem míru a ustanovil po II. vatikánském koncilu 1. leden jako svátek Panny Marie z původního 11. října na tento den.

Město Ravenna znají turisté jako hlavní sídlo západořímského císaře před zánikem říše západořímské. Nad tím, co se tam přihodilo 1. ledna 2017, zůstává rozum stát. Nejde jenom o symboliku, nýbrž o to, jak katolická církev (ale i evangelická) manipulují své ovečky.

Te Deum 31. 12. 2016 a novoroční mše odřeknuta

Každý rok se 31. prosince u katolíků koná tradiční děkovná mše se slavnostním Te Deum. Letošního roku ji arcibiskup Lorenzo Ghizzoni odřekl a s ní ovšem i důležitou mši 1. ledna. Nabídl katolickým věřícím návštěvu místní mešity, která je mimochodem druhou největší mešitou v Itálii, samozřejmě s průvodcem, a dokonce zajistil i autobus. V článku zde není uvedeno, kolik věřících se zúčastnilo, nicméně rozhodnutí arcibiskupa vyvolalo po celé Itálii velké pobouření

Arcibiskup má podporu papeže Františka

Arcibiskup Ghizzoni obdržel v červnu 2013 od papeže Pallium. Více informací o jeho významu zde.

5. října 2013 se arcibiskup zúčastnil slavnostního otevření mešity, „která patří všem“. Přesněji řečeno, tato mešita patří Islámskému kulturnímu a studijnímu centru kraje Romagna. Italští levicoví demokrati stavbu přivítali s nadšením a starosta Ravenny se při slavnostní akci vyjádřil moralizujícími slovy: „Myslím si, že Ravenna je ode dneška trochu lepší“.

Proč dostali italští katolíci od svého arcibiskupa nabídku jít se modlit do mešity?

Tento nápad vznikl jako reakce na „údajný“ islámský masakr na vánočním trhu v Berlíně. To slovo údajný je přidáno úmyslně, poněvadž arcibiskup je zřejmě přesvědčen, že vše proběhlo tak, jak nám to naservírovala německá média, z čehož se čtenářům s kritickým myšlením hodně protáčely panenky. Arcibiskup svoji iniciativu strčil pod nos médiím jako bojový prapor, viz článek v Il Giornale. Úřad pro pastoraci sdělil prostřednictvím diecézního mluvčího Luciana Buó: „Domnívali jsme se, že v historické době, která je charakterizována protiklady a násilím, je signálem, že spolupráce a setkání mezi lidmi různých náboženství je možné a je v Ravenně skutečností.“

Deník Corrispondenza Romana k tomu dodává: „Jako kdyby jednostranné návštěvy lidí v modlitebnách jiných věřících už znamenaly společný život“. Tato arcibiskupská iniciativa pouze ukazuje, jakým směrem jsou pojmy integrace a spolužití zneužívány. A to, že arcibiskupství bylo tak horlivé, že zaplatilo ze svých prostředků autobus, aby získalo co nejvíc zájemců, což jindy nedělá, je těžko uvěřitelné.

Policie a tajné služby mají jiné mínění

Podle údajů bezpečnostních složek pochází deset procent „foreign fighters“ z Itálie a jsou rekrutováni z tohoto centra, aby bojovali v řadách IS a jiných džihádistických uskupení. Osvícení pana arcibiskupa vzbudilo v Ravenně velké „bolení břicha“, píše Italia Oggi. To platí také pro bezpečnostní složky, které jsou rozezleny, že arcibiskup se motá do něčeho, co mu nepřísluší a zlepšuje tak islámskému centru, které bezpečnostní složky označily za bezpečnostní riziko, imidž. A vyjadřují se: „My přece víme, že ne všichni muslimové jsou teroristé a vrazi. Mezi tímto poznatkem, který nepotřebuje žádné osvícení shora, a iniciativou, která odrazuje věřící slavit důležitou mši a táhnout do mešity, navíc nanejvýš pochybné, leží celá propast.“

Nakonec: Můj zcela autentický poznatek od příbuzných

Dcera mého manžela z prvního manželství učí v Norimberku na základní škole pro děti s postižením. Chtěla připravit s dětmi vánoční program s tradičními německými vánočním písněmi, avšak musela na příkaz seshora od tohoto záměru upustit. Rodiče dětí islámského vyznání, zejména Turci, se spojili a na vedení školy si vymohli, aby se akce nekonala, protože by se mohla dotknout jejich náboženského cítění. Nejde o ojedinělý případ a potvrzuje se jenom to, co z Německa šíří tzv. „konspirační média“.

Podrobnější článek v němčině najdete zde.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
9. 1. 2017 17:39

Koncem minulého týdne navštívila Prahu spolková zmocněnkyně pro migraci Aydan Özoguzová. Zůstala celé dva dny a opakovaně vydírala českou vládu, aby Česko přijalo migranty, se kterými si Německo neví rady a jejichž integraci nezvládá. Tato návštěva byla přípravou oficiální vizity Angely Merkelové, plánované ještě v průběhu jara. Je vidět, že německé vláda, jejímž jménem Özoguzová v Praze jednala, se již zcela neomaleně vměšuje do vnitřních záležitostí ČR, jen aby Merkelová mohla prezentovat ‚úspěch‘ v přerozdělování migrantů…

http://www.rukojmi.cz/clanky/3198-utajena-navsteva-v-cr-media-mlci

Béda
11. 1. 2017 8:01

Proroctví Nostradama z diskuse na Hlavných správách: „A v patnáctém roku toho věku (tzn. v roce 2015) Mohamedán zaplaví Iberii, Řím, Huny i daleký sever. Dostane se i do krajů Vikingů. Nikde nebude spokojen a bude třenice vyvolávat! Spory nastanou i mezi národy macedónskými a Huny pro tu vlnu vetřelců! Ruka Mohamedána bude stále napřažena po darech těch krajin a nároků nebude konce! Stabilní a silná Evropa bude narušena, toť cílem bratra západního. Bude to záminkou k zákroku silných legií a Evropa bude vtažena postupně do války! Vlny Mohamedánovi se podaří utlumit až roku sedmnáctého (2017) – ale bude již… Číst vice »

Béda
11. 1. 2017 8:09

Tedy ÚDAJNÉ Nostradamovo proroctví. Kdoví?

Béda
11. 1. 2017 8:18

Lehovisté a Bezděci prndali, že již brzy nebude mít v ČR kdo dělat na důchodce. Jsem zvědav, kdo bude makat na věčné uprchlíky před válkou a jejich rodiny + české důchodce v případě, že strana, vláda, Merkelka, Brusel a big Brother se Sorošem protlačí do ČR migrační povodeň. Co kdyby nám to nějaký Bezděk objasnil?

Bety
Bety
11. 1. 2017 12:40

Multikulti platí i pro církve. K čemu jinému by bylo to proklamované sbližování?
Stejně je zajímavé, že čím víc se církve sbližují, tím je více válečných konfliktů pod pláštíkem náboženské víry.