Pel-mel o Covid-19 (3. díl)


Asi by měl Prymula zajet do Afriky a zjistit, co děláme špatně a oni dobře. PS: Je to falešná pandemie

Zdroj: Twitterový účet Observer

Soňa Peková: Covid do Vánoc opravdu zmizí, výrazně zeslábl, je tu šílenství. Potvrzuje se, že není z přírody

Podle Pekové covid-19 skutečně do Vánoc zmizí, jak i dřív říkala. Její laboratoř provádí stovky PCR testů a ona vidí, že virus výrazně zeslábl. V rozhovoru vysvětluje proč. Prý k ní chodí lidé s obrovskými dávkami viru, kterým ale nic není. To, co se tu rozpoutalo, není druhá vlna epidemie, ale druhá vlna šílenství.

Za růst pozitivních případů nákazy mohou podle Pekové turisté a dovolenkáři. Covid-19 jsme si prostě znovu dovezli ze zahraničí, někdy možná i nebezpečnější kmeny viru, které teď můžou za lidi na JIP. Věří ale třeba docentu Balíkovi, který v Prostoru X řekl, že kolaps nemocnic nehrozí. Zároveň kritizuje předpovědi profesora Flégra. Za stolem podle ní situace vypadá jinak než v první linii, na které jsou ona a lékař Balík.

Celý článek a video najdete na webu Reflex.cz

***

Covid a matematika

aneb koho poslouchat a koho neposlouchat v časech pandemie

Petr Holý

…My sice neznáme celkový počet nakažených (protože ne všichni nakažení projdou testem), ale známe podíl pozitivně testovaných na celkovém počtu hospitalizovaných. A lze předpokládat, že se nemoc nestane virulentnější v takto krátkém čase. Z toho je možné spočítat, kolik lidí skončí v nemocnicích, pokud se epidemie úplně vymkne kontrole (přičemž pozor – jak správně upozorňuje profesor Flegr – musíte do výpočtu zahrnout fakt, že trvá v průměru alespoň deset dní, než se z pozitivně testovaného člověka stane člověk hospitalizovaný).

Pokud by se vážně nakazilo pět milionů lidí během tří měsíců, pak by (v podstatě najednou) skončily v nemocnicích stovky tisíc lidí. Přičemž zhruba 75 tisíc z nich by potřebovalo vysoce intenzivní péči, jaká se dnes poskytuje na odděleních ARO nebo JIP. Pokud se podíváme na data z ÚZISu, tak v celé ČR je dnes k dispozici zhruba 4000 lůžek na ARO+JIP. K dnešnímu dni (10.10.) je už 77 % z nich zaplněných (covidovými i necovidovými pacienty – protože lidé také stále bourají v autech atd.). Mílo Ludvíku, já chápu, že máte v Motole asi nějaké rezervy a dokážete tyhle kapacity případně navýšit. Ale opravdu je dokážete zosmnáctinásobit? Dovol, abych o tom trochu zapochyboval. Takže se zeptám ještě jednou – vážně jsou české nemocnice kapacitně připraveny na exponenciální růst počtu nakažených? Existuje vůbec nějaká země, která by se na něco podobného dokázala připravit?

Kolik lidí by v takovém případě zemřelo? To je těžko říct. V případě pěti milionů nakažených by jich mohlo být nejméně 20 tisíc. A to je spíš optimistický odhad, který počítá s tím, že smrtnost zůstane stejně nízká, jako je u nás dnes. Pokud by ale vážně o tolik přetekl zdravotnický systém, významnému množství lidí, které by jinak dokázali lékaři zachránit, by se nedostalo odpovídající zdravotní péče. A zemřeli by tak „zbytečně“. To se stalo v Itálii i v New Yorku, kde smrtnost covidu během hlavního náporu krize výrazně narostla, v New Yorku dokonce na více dvojnásobek nejnižší uváděné hodnoty pro jiné státy. Navíc ve chvíli, kdy začnou kolabovat nemocnice, začnou umírat i ti lidé, kteří třeba bourají na motorkách. Protože pro ně na jednotkách JIP nebude kvůli koronavirovým pacientům místo.

A tohle všechno je právě přesně ten důvod, proč americký seismolog Charles Richter, kdysi ve 30. letech prohlásil, že „logaritmické řady jsou nástrojem ďáblovým“.

Celý článek na blogu Nihilista na balkonu

***

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví…

Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

Jakub Vosáhlo

Rozhodně nechci a nebudu situaci bagatelizovat, ale když se podíváte na grafy úmrtnosti, tak varovná jsou loňská prosincová čísla, tedy před covidem, kdy se počty mrtvých viditelně a raketově zvýšily. Dnes bohužel čelíme souhře paniky, zmatku, chřipky a covidu, což v součtu opravdu může způsobit zbytečná úmrtí navíc. Tedy navíc oproti standardním číslům, z nichž dnes nevybočujeme. Namísto toho, aby vláda a média zklidňovaly situaci, tak ji vyhrocují. Pokud nám psychologové hlásí čtyřnásobný nárůst depresí, znamená to, že i v ostatní populaci násobně vzrůstá stres, který následně snižuje imunitu (nehledě na to, že stres se počítá i k výrazným faktorům při vzniku rakoviny) a ti, kdo by třeba na covid ani nezakašlali, dostanou teplotu, a ti, co by zakašlali, tak ulehnou. Někdy se ptám, proč to vypadá, že si skutečně někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví.

Celý článek najdete v Parlamentních listech

***

Předsedkyně Evropské komise: Zajistili jsme 400 milionů dávek vakcíny pro země EU

Ursula von der Leyen

Protože se koronavirus rychle šíří napříč Evropou, zajišťujeme dávky budoucích vakcín, abychom ochrálnili občany. Dnes jsme podepsali dohodu s Johnson & Johnson. To umožní Evropským zemím nakoupit až 400 milionů dávek. Je to náš třetí kontrakt s farmaceutickou společností. Další budou následovat.

Twitterový účet Usuly von der Leyen

***

Nemocnice v Česku volají o pomoc. Vděčně berou dobrovolníky

Řadě nemocnic v Česku chybí v době šířící se nákazy covidem-19 personál. Někde už proto zavřeli celá oddělení. S vděkem vítají lidi, kteří chtějí pracovat dobrovolně.

Celý článek na webu Deník.cz

5 2 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
22. 10. 2020 13:29

„Covid do Vánoc zmizí“ – vrchol druhé vlny korony má datum 14.12.2020, viz můj komentář zde
https://outsidermedia.cz/pel-mel-o-covid-19/#comment-100417
K němu už jen doplním, že s novým srpkem Měsíce Praha nejen přišla se sochou Marie Terezie (20.10.2020)
https://outsidermedia.cz/pel-mel-o-covid-19-dil-2/#comment-100491
ale Česko zavedlo i další anticovidová opatření (22.10.2020)
Jó, Praha „napojená na hvězdy a na čísla“…(aneb Pjakin a dvě globalistická centra řízení)

Jinak k úvodnímu obrázku je pozornosti hodný tento článek
http://www.nwoo.org/2020/10/21/zeme-s-nejnizsim-kumulativnim-narustem-osob-s-novym-pozitivnim-nalezem-na-covid-19/#more-320069

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
22. 10. 2020 14:26

PS: Nový srpek je dosud významný pro judaismus i islám, v judaismu jde o Roš Chodeš, cituji: „Roš chodeš  je označení pro první den židovského měsíce. Užívá se též slova novoluní. Jeho slavení je příkazem z Tóry a datuje se od prvního dne měsíce nisan, který byl čtrnáctý den před odchodem židů z Egypta. Stalo se tak poté, co Bůh přikázal Mojžíšovi, aby vyhlásil novoluní.“ Náš západní – juliánský, tzn. césarovský, kalendář – tohle vymazal z pozornosti, místo toho nám nechal jen letní měsíce červenec/ „jul“ (Julius César) a srpen/august (následovník Césara Augustus). S tím křesťanské-západní kultuře předal oslavu Slunce/jangové, dobyvačné mužské energie… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
22. 10. 2020 14:47

PPS: Parafrázovaně slovy Marxe: „Židé a křesťané jsou hlavními představiteli kapitalismu a bez likvidace židů a křesťanů není možné kapitalismus zlikvidovat“. Přesně to slovy Marxe zní takto: „„Emancipace od čachru a od peněz, tedy od praktického, reálného židovství by byla sebeemancipací naší doby. Židé usilují o světovládu prostřednictvím peněz: Jaký je židův světský kult? Čachr. Jaký je jeho pozemský bůh? Peníze… Jaký je světský základ židovství? Praktická potřeba, zištnost… Směnka je židův skutečný bůh. Jeho bůh je jen ilusorní směnka.“ Ke kapitalismu Marx řekl: ” …gój sice kapitalismus stvořil, ale žid zdokonalil jeho tržní potenciál. Stručně řečeno: bez žida by kapitalismus… Číst vice »

Patrik
Patrik
23. 10. 2020 8:20

„Pod rouškou tmy si Prymula bez roušky vyrazil do restaurace!!“ Tak tolik ještě jeden můj komentář, potvrzující, jaká fraška se to hraje – fotogalerie zde
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/659071/prave-on-vyhlasuje-nejprisnejsi-opatreni-pod-rouskou-tmy-si-prymula-bez-rousky-vyrazil-do-restaurace.html

Připomíná mi to britskou královnu
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/kralovna-alzbeta-nastvala-svuj-lid-nejde-prikladem-kritizuji-40339406