Pel-mel o Covid-19 (díl 2.)

Dopravní podnik města Brna
Zdroj: (Twitter Antonína Ředkvičky)

Kapitalismus to dělá horší

Pandemie COVID-19 je bez debat velice vážná zdravotní krize. A mohla by zdravotní krizí i zůstat, nebýt kategorického imperativu kapitalismu vydělávej, nebo zemři, který z krize zdravotní dělá krizi existenční. Na každou epidemii infekční nemoci spolehlivě zabírá přerušení šíření skrze přerušení sociálních kontaktů. Jenže to v kapitalismu nejde. V kapitalismu nejde vypnout a zůstat doma. V kapitalismu musí každý pořád vydělávat, aby mohl zaplatit náklady na své živobytí. Kapitalismus nikomu nic neodpustí, ani v krizi. Nájmy, úroky, zisky – to všechno se musí v kapitalismu platit bez ohledu na zdravotní či přímo životní rizika. Kdo zvolní, kdo zůstane doma, toho kapitalismus potrestá. Zodpovědnost vůči spoluobčanům kapitalismus neocení, bez ohledu na to, že bez ní žádný kapitalismus ani být nemusí, protože kde nejsou lidé, není ani kapitalismus.

Celý článek najdete na blogu Tribun

***

Lekár nasadený do prvej línie v prvej vlne: Takmer všetci pacienti boli očkovaní proti chrípke

Christianitas

V prípade pandémie koronavírusu a prístupu k nej ide do veľkej miery o otázku medicínsku a vedeckú, kde je prirodzené, že spoľahlivé poznatky sa nadobúdajú len postupne, pričom polemické debaty odborníkov sú toho neoddeliteľnou súčasťou. Lekári mávajú rôznu špecializáciu a vo svojej praxi každý z nich vidí pandémiu z iného uhla pohľadu. Stojí zato sa pozrieť, v čom sa už dospieva k zhode. Napríklad vo všeobecnosti sa uznáva, že nosenie rúšok v priestoroch s množstvom ľudí znižuje prenášanú vírusovú dávku, čím dochádza k zmierneniu priebehu choroby u nakazených. Nemá ale význam to s rúškami preháňať, aby sa nimi nespôsobilo viac škody ako úžitku.

Celý článek najdete na webu Christianitas

***

Rusko testuje ve třetí fázi další vakcínu proti covidu

Jonny Tickle

Název nové vakcíny je EpiVacCorona a vyrábí ji na Sibiři společnost Vector, centrum biologického výzkumu. Vector se nachází v blízkosti města Novosibirsk a je špičkovým virologickým a biotechnologickým zařízením a má jednu z nejkomplexnějších sbírek virů na světě, včetně eboly, SARS a neštovic. Podle místopředsedy vlády Tatjany Golikové má být brzy uvolněno 60 000 dávek vakcíny. Řekla také, že 40 000 dobrovolníků se zúčastní třetí fáze klinického hodnocení, včetně lidí starších 65 let. Doposud vakcínu vzalo pouze 100 dobrovolníků.

Celý článek najdete na RT News

***

Snowden měl pravdu. Facebook je bezradný. Co se děje?

Hynek Trojánek

Štít na ochranu soukromí, který upravoval tok soukromých dat mezi Evropskou unií a USA, je už téměř čtvrt roku neplatný. Jaké jsou důsledky?

3 2 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
19. 10. 2020 10:58

Pokud se tato zpráva prokáže jako pravdivá, tak to je zbraň hromadného ničení … nejen našich úspor. A může za to pochopitelně ten zlořečený čínský Covid.

https://aeronet.cz/news/fed-oznamil-ze-konci-s-papirovymi-penezi-a-velkym-odberatelum-bankovek-a-minci-oznamil-ze-pro-rok-2020-uz-neprijima-objednavky-na-tisk-novych-dolarovych-bankovek-zakaznici-fedu/

A jedna předvolební předpověď o USA:
http://dfens-cz.com/7-predpovedi-jak-skonci-volby-2020/

No a to korespondenční hlasování a následné zmatky bude také nutno připsat na účet Covidu – tedy jasného čínského ovlivňování amerických voleb.

Irena
19. 10. 2020 13:54

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko vyzval českou vládu, aby ukončila nepřiměřené použití násilí proti mírumilovným demonstrantům, odvolala policii z ulic a začala vyjednávat s lídry protestu o mírumilovném předání moci. V případě, že se Česko dokáže navrátit na cestu demokracie, je Bělorusko připraveno poskytnout mu materiální pomoc v podobě 50 traktorů a 10 fůr brambor.

http://voicesevas.ru/news/55037-razgon-mirnoy-demonstracii-v-prage.html

(Pro ty, kterým to zapaluje pomaleji. Jedná se samozřejmě o ironii, ale velice trefnou!)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
19. 10. 2020 14:14

„… материальную помощь в виде 50 тракторов и 10 фур с картошкой“ :-)))

Fantasticky vytříbený trolling, navíc plně zasloužený – ať se ví who-is-who.
Předtím to schytal žabář mikron kvůli „žlutým vestám“. Oprávněně.
Ale proč tohle nedělá také Putin, vždyť důvodů je víc než hodně? Slízli to pšonky s hitlerem, to byl řev a kroucení se, ale je to málo.

Last edited 2 let před by Botičky od Diora
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
19. 10. 2020 14:40

comment image

Botičky od Diora
Botičky od Diora
19. 10. 2020 14:18
Patrik
Patrik
Reply to  Botičky od Diora
19. 10. 2020 15:44

@Botičky od Diora Před sto lety bylo Rakousko-Uhersko zrušeno (a nejen ono – kromě něj všechny monarchie, včetně ruské či osmanské), ba co víc, Rakousko-Uhersko bylo iniciátorem toho všeho spuštěním 1SV, dnes je Rakousko-Uhersko znova budováno. Po skončení 1SV se překreslovaly hranice Evropy, Afriky, Blízkého východu, Ruska – ale kdo by si toho všímal, když běžela tzv. Španělská chřipka… Nikdy se neděje nic, co už tady nebylo, cituji z článku z roku 2018(!): „Ochromená města, přecpané nemocnice, hromadné hroby  Brzy přes vojáky přeskočila chřipka na civilisty a rozšířila se po celém světě. Zasáhla i tak odlehlá místa, jako třeba souostroví… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Botičky od Diora
20. 10. 2020 13:22

@Botičky od Diora Tak už ji máme – „Královna rakouská,uherská a česká“ (nápis na soše) už stojí. ?fl=cro,0,91,949,534%7Cres,1024,,1%7Cwebp,75 Datum 20.10.2020 je taky pěkné, i když můj předpoklad byl, že to bude až za tři týdny, 8. listopadu – v den 400. výročí Bílé hory, ale to by asi bylo příliš okaté. Omluvenka pro dnešek (zvláštní datum) přesto je – jde o 280. výročí nástupu Marie Terezie na trůn. Tak či tak tady v roce výročí Bílé hory máme Mariánský sloup, teď Marii Terezii a další socha prý se chystá, potomci Marie Terezie Prahu pozdravili, socha má i 3D vizualizaci. https://www.praha6.cz/aktuality/praha-6-odhalila-pomnik-marie-terezie-k-videni-je-i-digitalne-2020-10-20… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
20. 10. 2020 13:26

PS: Socha jako šachová figurka – to by jeden nevymyslel… Ještě že ten Putin šachům rozumí (nejvíce jeho zahraničních cest prý vedlo do Rakouska a Maďarska)

PPS: Lednice, Valtice:
„Knížecí rodina Lichtenštejnů požaduje od českého státu vrácení pěti moravských hradů a zámků včetně Lednice a Valtic. Rod podal v prosinci žaloby u 26 okresních soudů kvůli nemovitostem a pozemkům, které stát získal na základě Benešových dekretů. Kromě Lednicko-valtického areálu jde i o hrad Šternberk a zámky v Bučovicích a Velkých Losinách.“
https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/jihomoravsky-kraj/2696513-lednici-i-valtice-lichtenstejnove-chteji-krome-pozemku-taky-ctyri

Patrik
Patrik
19. 10. 2020 14:59

Tato devítka je jasná
comment image?v=0

Dokonce vysvětluje i to, proč Prymula svůj projev, avizovaný na 12.10., zrušil a přednesl jej až o den později – a zrovna v takové podobě. A proč za tři dny (!) po něm vystoupil se svým projevem Zeman.

Jak to zpívá Landa v té písni Král Karel? „Prastará zem je napojená na hvězdy a na čísla…“
Později se sice od písně v podstatě distancoval a přešel na opačnou stranu, jakožto spojenec „evolucionáře“ Karla Janečka zcela jistě ale věděl, co těmi hvězdami a čísly měl na mysli.

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
19. 10. 2020 15:15

PS k „za tři dny po něm vystoupil prezident Zeman“ – pojem „tři dny temnoty“ jistě mnozí už slyšeli a já tím m.j. navazuji na svůj komentář zde
https://outsidermedia.cz/pel-mel-o-covid-19/#comment-100417

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
19. 10. 2020 15:21

PPS: „Co chtějí světu sdělit Karel Janeček a Daniel Landa“

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
19. 10. 2020 15:23
Irena
20. 10. 2020 5:20
Patrik
Patrik
20. 10. 2020 19:40

A vítězem korony se stává… Gréta! Prymula dnes prohlásil, že kontaktů mezi lidmi je stále příliš mnoho. Před pár dny vydal tu překrásnou tří vteřinovou výzvu: „Prosím vás všechny – zůstaňte doma.“  A výsledky dostávají přesně tu podobu, kterou mají od začátku mít: Letecké společnosti bankrotují, propouštějí, omezují lety (ono to začalo už Boeingem) Automobilový průmysl upadá, cituji: „V červnu Evropské sdružení výrobců automobilů odhadlo, že prodej aut v zemích EU letos klesne o rekordních 25 procent na 9,6 milionu. Pokud se předpoklad naplní, prodá se v Unii nejméně aut od roku 2013, kdy odvětví ukončilo šestiletý propad po finanční… Číst vice »