Pel-mel o Covid-19 (díl 31.)

Stačí dvě dávky…

Stanův komentář: Kdo maže, ten jede…

Zdroj: SZÚ

***

Úmrtí z předávkování daleko převyšují úmrtí s Covid-19 v San Franciscu

Associated Press

19. 12.

Rekordních 621 lidí zemřelo na předávkování drogami v San Fraciscu v průběhu tohoto roku, což je ohromující číslo, jež daleko převyšuje 173 lidí, kteří v tomto městě zemřeli na covid-19.

Celý článek najdete na webu SFGATE

***

Škoda zřídila vakcinační centra. Zaměstnanci, kteří se naočkují, dostanou odměnu

Eva Srpová

22. 12.

Ti, kteří se o vakcínu přihlásí, bude firma odměňovat. „Za očkování získají body do tzv. kategorie benefitů, za které si následně mohou zdarma vybrat různé zboží nebo služby,“ dodává pro Hospodářské noviny Tomáš Kotera. Samotné očkování bude pro zaměstnance zdarma. „Vyvíjíme také vlastní elektronický vakcinační průkaz, aby se zaměstnanec mohl kdekoliv a kdykoliv prokázat, že je naočkovaný. Aktuální odhadované náklady na očkování a související projekty, kterými bude například také elektronický vakcinační průkaz, se pohybují v nižších desítkách milionů korun,“ dodává Tomáš Kotera ze Škody Auto.

Celý článek najdete na webu Aktuálně.cz

***

Lock-down ve Velké Británii: Nová varianta Covidu se shoduje s dohodou bez brexitu

FVMSTAFF

22. 12.

Britský lékař, vědec a klinický farmakolog Patrick Vallance, který působí jako hlavní poradce pro vědu ve Velké Británii, uvedl na tiskovce 19.12., že mutace covidu B.1.1.7 se poprvé objevila u viru izolovaného 20. září a představovala přibližně 26 % případů v polovině listopadu: „Takže v Londýně byla více než 60 procent všech případů nová varianta.“

Celý článek najdete na webu Free West Media

***

Čo vieme o dvoch nových variantoch Covid-19 v Británii?

Ian Sample

23. 12.

Zarážajúci na novom variante v UK je počet mutácií, ktoré prenáša. V genetickom kóde je 23 zmien. O šiestich sa predpokladá, že vírus neovplyvňujú. Iné by však mohli zmeniť jeho správanie. Mutácie, ktoré vyvolávajú najväčšie obavy, sú v proteíne špice, ktorý zdobí povrch vírusu. To pomáha vírusu napadnúť bunky a je cieľom väčšiny vakcín. Najmenej tri z hrotových mutácií, N501Y, N439K a Y453F, môžu pomôcť vírusu infikovať ľudské bunky. Tieto a ďalšia zmena v hrote nazývanom delta 69/70 môže pomôcť vírusu vyhnúť sa protilátkam od ľudí, ktorí vírus zachytili už predtým, alebo boli očkovaní.

Celý článek najdete na webu Hlavný denník

***

Šikanou za novou Normalität

D-FENS

24. 12.

Tak jednoduché to je. Oni to nemyslí zle, oni to nemyslí ani dobře, oni jen dělají svoji práci, spočívající v ovládání mas. Každá profese má svoje pravidla a nástroje, kterými se realizuje. Stejně jako automechanik může rozhodnout, zda dotáhne kola křížovým klíčem, momenťákem nebo rázovým utahovákem, „mechanici“ práce s veřejností také volí nástroje na svoji „práci“ a tohle je jeden z nich. Teď asi také chápeme, proč přetrvává tak zásadní odpor k výuce moderních dějin na školách. Je lepší donekonečna mlátit středověkou prázdnou slámu, protože kdyby začala nějaká rozhodná část populace přemýšlet o těchto věcech z relativně nedávných dob, pravděpodobně by se v nich něco odehrálo. Budování nové společnosti je náročný úkol a nelze ho splnit ze dne na den. Nový normál nespadne jen tak z nebe, je třeba na tom makat. Do koncentráků už se teď lidi nevozí, bylo to nepraktické, komplikované, nebylo to karbon neutrální a bylo kolem toho hrozně papírování. Himmler byl blbý, mlátil by hlavou do zdi, kdyby viděl, jak snadno to jde. Mnohem lepší je lidi nechat tam, kde jsou a koncentrák postavit kolem nich. A vůbec nejlepší je je přesvědčit, aby si ten koncentrák postavili sami.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Oblečení, obuv ani hračky už v supermarketu nepořídíte. Nakupujte online, vyzval ministr Havlíček k definitivní likvidaci maloobchodníků

Aleš Kulhánek

24. 12.

S námitkou menších prodejců, že je to nespravedlivé, protože lidé si mohou nepotravinářské zboží, jako je oblečení nebo hračky, kupovat ve větších supermarketech, jež zůstávají otevřené, se vláda vypořádala po svém. Rozhodla se uzavřít i části těchto obchodů, kde se neprodávají potraviny nebo drogistické potřeby. Argument prodejců byl ale pochopitelně odlišný: když supermarkety mohly dosud toto zboží prodávat, proč není možné nechat otevřené i malé prodejny, ve kterých se nepohybuje zdaleka tolik lidí, obzvlášť když dodržují nařízení o maximálním počtu zákazníků na prodejní ploše.

Celý článek najdete na webu MIX24.cz

***

Nigérie ohlásila zcela novou mutaci koronaviru

ČTK

24. 12.

V Nigérii identifikovali další variantu koronaviru. Podle afrického střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) jde o jinou mutaci, než je ta zjištěná v Británii a Jihoafrické republice…

V celé Africe, která má asi 1,2 miliardy obyvatel, je potvrzeno 2,5 milionu případů koronaviru, za minulý měsíc počet nákaz stoupl o téměř 11 procent, v Nigérii až o 52 procent, v JAR o 40 procent.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Přelomový objev. Imunita proti covidu trvá až osm měsíců, tvrdí australští vědci

Jiří Lizec

25. 12.

Lidé, kteří se již nakazili koronavirem, jsou podle australských vědců vůči nemoci imunní nejméně osm měsíců. Výsledky výzkumu zveřejnil tým vytvořený odborníky z Univerzity Monash v australském Melbourne, rovněž vyšly v časopisu Science Immunology.

Celý článek najdete na webu CNN Prima News

***

Lockdown až do 10. ledna. Roman Prymula zhodnotil vývoj epidemie s tím, proč nelze chránit jen lidi 65+

Rudolf Šindelář

25. 12. 2020

Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku se zpřísní od neděle 27. prosince tak, aby odpovídala nejvyššímu pátému stupni protiepidemického systému PES. Tento stav bude platit až do 10. ledna nadcházejícího roku. Situace je opět dramatická, pokud jde o nárůsty pozitivních případů. „Opatření přicházejí opožděně,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz mezinárodně uznávaný epidemiolog Roman Prymula.

Celý článek najdete na webu ŽivotvČesku.cz

***

Blokáda kamioňáků. Z deseti tisíc otestovaných jich bylo pozitivních jen 24

iDnes, ČTK

25. 12.

Na jihu Británie stále zůstává asi pět tisíc kamionů, které tam uvázly, když Francie v noci na pondělí uzavřela hranici. Reagovala tím na novou, výrazně nakažlivější mutaci koronaviru zjištěnou v Británii.

Celý článek najdete na webu iDnes

***

Mutace koronaviru z Anglie se lavinovitě šíří. Je už i ve Francii či Itálii

ČTK, jhr

26. 12.

Mutace koronaviru z jižní Anglie byla poprvé odhalena i ve Francii. Vysoce nakažlivá varianta viru byla prokázána v Tours v centrální části země u Francouze, který trvale žije v Británii. O několik dní dříve byl kmen zjištěn také u jedné ženy v Německu. Rovněž je v Nizozemsku, Dánsku, Itálii, Belgii, Libanonu či Singapuru.

Celý článek najdete na webu iDnes

***

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana

Miloš Zeman

26. 12.

A nyní mi dovolte, abych přešel k ekonomickým otázkám. Je samozřejmé, že epidemie zanechala výrazné stopy na výkonnosti naší ekonomiky. Na druhé straně jádro naší ekonomiky, a to je průmysl, stavebnictví a zemědělství, zůstalo téměř nedotčené a většina problémů se týká pouze sektoru služeb. Vážím si toho, že jsme našli odvahu se zadlužit a že tyto dluhy jsme investovali do pomoci firmám, které by jinak mohly zkrachovat. Přál bych si ovšem, aby po krátkodobé a dočasné pomoci přešla tato pomoc do formy dlouhodobých úvěrů se zvýhodněnou úrokovou sazbou, s odloženou dobou splatnosti a se státní garancí. Takovou formou je dnes program COVID III, který se týká jak provozních, tak investičních úvěrů. A já věřím, že skuteční podnikatelé s pomocí tohoto úvěrového rámce dokáží své firmy oživit a dovést je k prosperitě.

Celý článek najdete na webu Hrad.cz

***

Profesor medicíny varuje

Tibor Elias Rostas

26. 12.

Fischer: Nestačím sa čudovať, čomu všetkému aj v našej medicínskej disciplíne niektoré dnešné politické špičky rozumejú. Možno budú realizovať aj niektoré operačné výkony. A pre mňa je absolútne nepochopiteľné, ako sa môže spraviť záver úmrtia akéhokoľvek pacienta bez širšieho lekárskeho klinického konzília (exitový seminár), navyše len z jedného periférneho vyšetrenia (ústna dutina, nosohltan) bez ohľadu na možné ochorenia dôležitých orgánov organizmu (srdce, pľúca, obličky, pečeň…) Športovo povedané – amaterizmus!

Celý článek najdete na webu Zem & Vek

 

4.6 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
26. 12. 2020 18:36

Teď už přesně nevím, které rádio to hlásalo, ale tvrdili tam, že prý důvod zákazu nočního vycházení od 21:00 do 5:00 je, aby lidé neviděli a event. si nevyfotili ty drony a práškovací letadla, která tu ten koronavirus stále obnovují, aby nevyčichl. Ale já vím, že to jistě bude zase jen fáma a fejkňůs z Ruska nebo z Číny, protože když je noc, tak se přece nedá fotit, že. Ale přesto, dokud nám právě toto pan Cemper znovu řádně nevysvětlí, tak zas budeme v nejistotě a v krizi důvěry v ministra zdravotnictví a jeho psa, co tam právě teď ve… Číst vice »

Gatta
Gatta
26. 12. 2020 18:58

comment image

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
27. 12. 2020 15:40

Dost dobrý :-)

Měl jsem opět takový sen:
Je léto roku 2021, ve světě zuří pandemie nového střevního viru, my všichni nosíme pampersy a diskutujeme o tom, že to v roce 2020 s rouškou bylo mnohem lepší :-)