Pel-mel o Covid-19: (Díl 39.)

 

Zemřelí v ČR v letech 1918 – 2020

Stan

11. 1.

Tento graf věnuji památce obětí dalších „komunistických zločinů“ – zatajených smrtících epidemií let 1981 a 1984…

Zdroje: 

https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

https://www.czso.cz/csu/stoletistatistiky/pocet-zemrelych-obyvatel-ceske-republiky

***

Když věříte veškeré propagandě [PARODIE]

JP Sears

9. 1.

JP Sears v dalším parodickém videu ztvárňuje, jak to vypadá, když věříte veškeré propagandě: Vždy si zakrývejte obličej. Je to nový normál.

***

Teze pro vystoupení Václava Klause na Staroměstském náměstí

Václav Klaus

10. 1.

Je třeba provést zásadní změnu. Uzavření života v zemi rozumnou a prospěšnou politikou není. V minulosti při epidemiích izolovávali nemocné, teď jsou izolováni zdraví. Kdy už politici pochopí, že tudy cesta nevede? Snad k tomu aspoň trochu přispěje i dnešní demonstrace.

Celý článek najdete na webu Institut Václava Klause

***

SR hlási desiatky podozrení na nežiaduce účinky po očkovaní proti Covid-19. Niekoľko z nich je závažných

11. 1.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) eviduje do pondelka 67 hlásení podozrení na nežiaduce účinky po vakcíne na prevenciu ochorenia COVID-19. Pre TASR to povedala hovorkyňa štátneho ústavu Magdaléna Jurkemíková.

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

***

VIDEO: Vakcíny jsou pro zisk a ne pro veřejné zdraví, říká bývalá obchodní zástupkyně farmaceutické firmy Merck

Brandy Vaughan

11. 1.

Moje první práce ve farmaceutickém průmyslu byla pozice obchodnice pro firmu Merck, v době, kdy na trhu byl ještě lék Vioxx. Prodával jsem Vioxx pro firmu Merck, a když se ukázalo, že Merck zfalšoval bezpečnostní data, a Vioxx ve skutečnosti u uživatelů způsoboval 2x vyšší míru infarktů a mrtvic, přimělo mě to, si uvědomit, že v pozadí je hodně korupce, a že jen protože je lék na trhu, neznamená to, že je bezpečný. Poté, co jsem pracovala pro Merck, ztratila jsem v rámci toho skandálu všechny iluze, a osm let jsem žila v New Yorku, kde jsem porodila svého syna a přivedla jsem ho zpět bez očkování, když mu bylo šest měsíců, do San Francisca.

Celý článek najdete na webu Infovojna.sk

***

Jaká je smrtnost covidu-19 ve světě

Petr Juna

12. 1.

Jedním z často sledovaných ukazatelů vývoje a nebezpečnosti současné pandemie je smrtnost. Seznam Zprávy zjišťovaly, co pojem znamená a jak je na tom Česká republika v porovnání se světem.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Roušky pomáhají při zpomalení šíření covidu, potvrdila studie

ČTK

12. 1.

Český chemik Vladimír Ždímal spolupracoval na rozsáhlé mezinárodní studii o účinnosti roušek. Přehledový článek, který vydal prestižní časopis PNAS, konstatuje, že roušky účinně pomáhají při zpomalení šíření covidu-19. Vědci k tomu využili poznatky z řady oborů. Akademie věd ČR (AV) o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě. Ždímal pracuje v Ústavu chemických procesů AV.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

Dánové vyvíjejí elektronický covid očkovací průkaz. Možná usnadní cestování po světě

Petr Musil

12. 1.

Dánsko pracuje na elektronickém očkovacím průkazu, který by získali lidé očkovaní proti koronaviru. Tím by se prokazovali při vjezdu do zemí, jež podobný doklad vyžadují nebo budou vyžadovat. Očkovací průkaz by měl být dostupný během několika málo měsíců. Počítá s tím dánské ministerstvo zdravotnictví.

Celý článek najdete na webu CNN Prima News

***

Evropská komise vydává debakl s vakcínami za rafinované vyjednávání, kritizuje Focus

Jitka Zadražilová

12. 1.

My evropští pitomci. Německo v naivní podřízenosti vůči Bruselu. Pod tímto titulkem uveřejnil server německého týdeníku Focus tvrdou kritiku vlády kancléřky Angely Merkelové a problému s nedostatkem vakcín. Nákup vakcíny označil Jan Fleischhauer ve svém komentáři za „debakl Evropské unie pod vedením Ursuly von der Leyenové“.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Do obchodu i MHD už jedině s respirátorem. Bavorsko zpřísňuje ochranu

Echo24, ČTK

12. 1.

Kvůli šíření koronaviru bude v Bavorsku od příštího týdne platit povinnost nosit v obchodech a v hromadné dopravě respirátory FFP2. Rozhodl o tom v úterý kabinet premiéra Markuse Södera, informovala agentura DPA.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Vakcína? Hejtmana zarazil nezájem těch, kdo pečují o nejzranitelnější

Tomáš Svoboda

12. 1.

Už ve čtvrtek má v Moravskoslezském kraji začít očkování vakcínou od společnosti Moderna. Přes osm tisíc dávek zamíří k nejohroženější skupině, využijí je domovy pro seniory. V regionu jsou menší nemocnice pod náporem covidu-19 na hraně svých možností, přesto hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) zmínil překvapivou potíž. Zájem o očkování v těchto zařízeních projevily jen tři tisícovky zaměstnanců, tedy necelá třetina. Často jsou přitom v dennodenním kontaktu s nejrizikovější skupinou lidí a právě klienti domovů mnohdy končí na lůžkách intenzivní péče. V domovech pro seniory je v kraji 20 tisíc zaměstnanců a jejich klientů. Pečující tvoří zhruba polovinu.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Covid zdecimoval českou házenkářskou reprezentaci. Na mistrovství světa nepojede

ČTK

12. 1.

Čeští házenkáři kvůli vysokému počtu případů koronaviru v týmu na poslední chvíli nečekaně odřekli účast na nadcházejícím mistrovství světa v Egyptě. Schválila to svazová exekutiva. Reprezentanti měli odletět ve středu dopoledne a ve čtvrtek rozehrát základní skupinu zápasem proti Švédsku. Několik hodin po Češích se ke stejnému kroku odhodlala i americká reprezentace.¨

Celý článek najdete na webu CNN Prima News

***

Dostala se k nám česká mutace koronaviru. Je mnohem nakažlivější, oznámilo polské ministerstvo zdravotnictví

Aleš Kulhánek

12. 1.

“V současné době není možné potvrdit nalezení britské varianty v Polsku. Je ale těžké předpokládat, že do naší země nedorazila. Prozatím máme potvrzené informace o takzvané české variantě,” uvedl ministr zdravotnictví Adam Niedzielski podle serveru Polsatnews.

Celý článek najdete na webu Mix24

***

VIDEO: Vedci odmietajú šialené pokusy Matoviča s celoplošným testovaním Slovákov

12. 1.

Epidemiologička Alexandra Bražinová, biochemik Pavol Čekan a ani virológ Boris Klempa z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied nepovažujú celoplošné testovanie antigénovými testami na nový koronavírus na území celého Slovenska, ktoré v pondelok (11. 1.) avizoval premiér Igor Matovič (OĽANO), za správny krok. Zhodli sa na tom počas online diskusie o očkovaní, ktorú organizoval predseda strany Spolu Juraj Hipš.

Celý článek najdete na webu Infovojna.sk

***

Odpůrci protikoronavirových opatření si ve Švýcarsku vynutí referendum

Echo24, LNV

12. 1.

Ve Švýcarsku by se mohlo v červnu uskutečnit referendum o zrušení zákona umožňující proticovidová opatření, na které odpůrci koronavirových opatření ve sdružení „Přátelé ústavy“ nasbírali dostatečných 90 tisíc podpisů. V úterý to sdělil jejich mluvčí Christopher Pfluger švýcarské agentuře Kyestone-SDA, informoval rakouský deník Kurier.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Bill Gates tvrdí, že nás čaká ešte niečo horšie ako pandémia a nezachráni nás ani vakcína

Linda Cebrová

12. 1.

Relatívne malý pokles emisií v roku 2020 podľa neho ukázal zásadnú vec. K nulovým emisiám sa nedostaneme jednoducho, dokonca ani tým, že budeme menej lietať a jazdiť. Podľa Gatesa to neznamená, že zníženie spotreby paliva emitujúceho emisie uhlíkových plynov nie je dôstojným cieľom, jednoducho to ale nestačí.

Celý článek najdete na webu Startitup

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fiserl
fiserl
13. 1. 2021 8:18

Počet zemřelých ovlivňuje počet lidí ve věku konce života. Je tedy ovlivňován i porodností. Když zestárnou populačně silné ročníky, úmrtnost stoupá/ a naopak/.117 ltis. lidí zemřelých v roce 2020 znamená, že nárůst oproti loňskému roku, při odhadu průběhu grafu,že i přes opatření měl Covid vliv na úmrtnost. Zároveň ukazuje, že vládní čísla o zemřelých na Covid jsou výrazně nadsazená.

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  Stan
13. 1. 2021 15:07

Informace z domova důchodců na severozápadě Čech: Ležící klienti, když dostanou kovid, mají jen lehký průběh. Těžký průběh a úmrtí jsou u těch, co sledují kovidová zpravodajství v televizi. …Jak padlo v neděli na demonstraci: nejhorší je smrt z vyděšení.

fiserl
fiserl
Reply to  Stan
13. 1. 2021 17:34

V roce 1995-1996 zemřelo na chřipku cca 6000 lidí. Byly 3 týdenní chřipkové prázdniny ve školách.

orinoko
orinoko
13. 1. 2021 21:26
orinoko
orinoko
13. 1. 2021 21:59