Pel-mel o Covid-19: (Díl 43.)

https://twitter.com/EmigrantPanama/status/1351098156788953088
 

Výsledky světových covid-dostihů

Imigrant z Panamy: Výsledky 1. ročníku světových dostihů v covidové sebedestrukci. Vítězi gratulujeme, ale zase takové překvapení to nebylo.

Zdroj: https://twitter.com/EmigrantPanama/status/1351098156788953088

***

Build Back Better

18. 1.

Karanténní opatření přesunuly milardy dolarů od malého podnikání k velkým korporacím. Také se vám líbí tento „Great Reset“?

Více zde:

***

Co je to mRNA vakcína proti koronaviru a jak funguje?

Alexej, překlad Irena

13. 11. 2020

Pro vakcínu proti koronaviru byl využit jiný přístup bez zavedení viru do organismu, ať už v jakémkoliv stavu. Místo oslabeného viru se v laboratořích vytvoří kousek jeho RNA (genetického kódu nebo návodu na tvorbu bílkovin) a zavede se do lidského organismu. Pokud bychom do něj zavedli celý kód RNA koronaviru, tak by naše buňky začaly aktivně vytvářet jeho kopie, ale mRNA-vakcína neobsahuje celý jeho kód, jen návod na vytvoření „přísavek“, kterými se koronavirus připojuje k buňce. Když se takový návod zapsaný v matriční RNA dostane do organismu, naše buňky začnou aktivně vytvářet „přísavky“ reálného koronaviru. Ale samy o sobě jsou tyto přísavky zcela neškodné. A vzhledem k tomu, že se v organismu objeví cizorodá bílkovina (přísavky koronaviru), tak si ho všimne imunitní systém a vytvoří příslušné protilátky, jako při použití tradiční vakcíny. A když se potom do organismu dostane reálný koronavirus, nebude se moci svými přísavkami připojit k buňce, aby do ní vsunul RNA se škodlivými návody, neboť jeho „přísavky“ už jsou zapsány do „černého seznamu“. Organismus okamžitě zlikviduje cokoliv s takovými „přísavkami“.

Ovšem podíváme-li se na to čistě teoreticky, je prostřednictvím mRNA vakcíny přece jen možné změnit DNA. To by ale musela matriční RNA obsahovat návod na syntézu bílkoviny pod názvem revertáza nebo-li obrácená transkripce. Když ribozom vytvoří tuto bílkovinu, bude schopen spustit proces pod názvem obrácená transkripce. Dříve jsme to neupřesňovali, ale proces kódování DNA na RNA se nazývá transkripce, takže zde by šlo obrácenou transkripci, tedy o proces vytvoření DNA prostřednictvím RNA. Pokud podlehneme panice, můžeme si navymýšlet ty nejstrašnější teorie. Vždyť „jim“ nic nebrání zavést RNA-návod na výrobu jakýchkoliv bílkovin v našem těle. V případě potřeby může taková RNA změnit jakékoliv funkce organismu počínaje reproduktivními a konče rozumovými.

Překlad článku z webu Deep Review najdete na webu KOB Fórum

***

Fungují lockdowny? Publikované dokumenty

15 1.

V odkazu najdete velký počet publikovaných vědeckých studií dokazujících, že lockdowny mají nízkou nebo nulovou účinnost (navzdory nepopriratelným škodám) s klíčovými poznámkami z každé…

Celý článek najdete na webu InProportion2

***

Covid – šílenství vs. statistiky

Anonymní autor

17. 1.

K přeplnění „krematorií“. V letech cca 1964-1970 počet zemřelých „vyskočil“ ze 100 tisíc na více jak 120 tisíc. V letech 1980 až 1990 se počet zemřelých pohyboval na úrovni cca 130 tisíc ročně s extrémem v r. 1980 (135 537 úmrtí). Pod metodickým vedením Sovětského svazu se i tento nelehký úkol zřejmě podařilo vyřešit. Poprosím dříve narozené, zda si nepamatuji na „mrazáky“ v ulicích. Pokud někdo ano, dejte prosím do komentáře vědět.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Trnavskej firme sa darí: Najprv nedoplatok v poisťovni a teraz zmluvy so štátom za takmer 73 miliónov

17. 1.

Sulíkové ministerstvo sa nakoniec rozhodlo, že antigénové testy objedná priamo od trnavskej firmy Eurolab Lambda a.s. Podľa zmlúv z Centrálneho registra zmlúv prvá časť objednávky 2,6 milióna antigénových testov za 12 870 000 eur mala byť dodaná do 7.1.2021. Druhá časť, v rovnakom množstve, mala byť dovezená už túto sobotu, teda 16.1. 2021. Cena jedného antigénového testu je 4,95 eur s DPH. Spoločnosť Eurolab Lambda a.s. bola počas pandémie koronavírusu viackrát spomínaná. Podľa Obchodného registra SR predsedom predstavenstva spoločnosti je Peter Krajčovič. Ten je zároveň spolumajiteľom školy, kam chodia dcéry Igora Matoviča. Upozorňovali médiá.

Celý článek najdete na webu Topky.sk

***

Ignorace lockdownu v Polsku: Majitelé stovek restaurací, hotelů a lyžařských svahů otevírají

17. 1.

Stovky poľských podnikov zameraných na cestovný ruch odmietajú pravidlá covid lockdownu a napriek zákazu sa chystajú otvoriť svoje prevádzky. K tomuto kroku pristúpili, pretože podľa svojich slov už „neprežijú ďalší mesiac“. Lyžiarske svahy, reštaurácie a hotely na poľskom, od turistov závislom juhu oznámili, že budú vzdorovať covid obmedzeniam a v pondelok otvoria. Vlastníci malých firiem na celom svete krachujú a oni sa na to už nebudú nečinne prizerať. Približne 200 podnikateľov sa zapojilo do hnutia s názvom „Highlanders Veto“, ktorého vodca Sebastian Piton oznámil iniciatívu „neposlušnosti“ v tradičnom goralskom odeve.

Celý článek najdete na webu Zem & Vek

***

Hacknuté emaily údajně detailně informují, jak byl lékový regulátor EU přinucen schvalovat očkování Pfizeru navzdory „problémům“ s vakcínou

18. 1.

Le Monde informoval, že údajný soubor e-mailové korespondence mezi představiteli EU a Evropskou lékovou agenturou (EMA) ukazuje, že tento regulační úřad byl nespokojen s urychlováním procesu schvalování očkovacích látek proti covidu od společností Pfizer a Moderna. EMA tvrdí, že obsah zpráv, které byly získány hackery a publikovány na darknetu, byl pozměněn, aby se podkopala důvěra v tyto léčivé prostředky, neposkytla však další detaily. Agentura nicméně francouzským novinám potvrdila, že tato korespondence reflektuje „problémy a diskuse“, jež proběhly před rozhodnutím o schválení vakcín. Agentura řekla, že nemůže upřesnit, které z dokumentů jsou autentické.

Celý článek najdete na webu RT.com

***

Podle šéfa WHO je svět v distribuci vakcín na prahu morálního selhání

ČTK

18. 1.

Svět se v distribuci vakcín proti covidu-19 ocitá na prahu katastrofálního morálního selhání. Prohlásil to šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Vyzval přitom státy a výrobce, aby vakcíny spravedlivěji rozdělovali. V opačném případě podle něj hrozí prodloužení pandemie.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

ČTK

18. 1.

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Celý článek najdete na webu CNN Prima News

Stanův komentář: Vláda právě vymyslela a zavedla karanténní a vakcinační perpetuum mobile.

***

Koronavirus vytlačil chřipku. Letošní chřipková sezóna podle Státního zdravotního ústavu nebude

AK

18. 1.

Chřipka nebyla zatím v sezoně 2020/2021 v Česku zaznamenána. Jak to bylo v předchozích letech? V minulé chřipkové sezoně 2019/2020 vyhledalo s chřipkou či nachlazením lékaře 1,15 milionu lidí, tedy skoro 11 procent obyvatel Česka. Lékaři zaznamenali 296 těžkých případů chřipky, kvůli kterým museli být lidé hospitalizováni. Chřipkové infekci 58 z nich podlehlo.

Celý článek najdete na webu JENŽENY.cz

***

V Německu objevili novou mutaci koronaviru

Barbora Nováková

18. 1.

Na klinice v německém Garmisch-Partenkirchenu objevili novou mutaci koronaviru. Prokázala se u 35 ze 73 nově infikovaných, píše web bavorské veřejnoprávní stanice Bayerischer Rundfunk. Vzorky teď zkoumá berlínská klinika Charité.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Britská mutace je v Česku. Časem převládne nad současnou formou, říká Blatný

Tomáš Kačmár

18. 1.

V České republice byla zaznamenána britská mutace koronaviru. Na tiskové konferenci po jednání vlády to potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Mutace se podle jeho slov šíří rychleji, a to zhruba o 40 procent.

Celý článek najdete na webu CNN Prima News

***

Nové kompenzace: Pro podnikatele v úpadku, taxikáře či ubytovatele

Karolína Štuková, ČTK

18. 1.

Podnikatelé v úpadku budou moci žádat o 500 korun denně. Vláda prodloužila program COVID Ubytování a provozovatelé individuálního ubytování budou mít nárok na 200 korun. Peníze dostanou i taxikáři.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Bulhaři nasadili proti Covidu „národní“ probiotika. Úspěšně

AAzdravi.cz

18. 1.

Bulharští vědci úspěšně testovali probiotika na pacientech s Covidem. Více než sedmdesáti pacientům s těžkým průběhem byla v nemocnici v Plevenu poskytnuta potravinová terapie jako doplněk standardní léčby. U všech, kterým byla kúra speciálních bulharských kmenů laktobacilů a streptokoků podávána, došlo k zásadnímu zlepšení a následnému úplnému uzdravení z Covid 19.

Celý článek najdete na webu AAzdraví

***

Slovensko začíná podruhé plošně testovat, pomůže 200 Poláků

Filip Harzer

18. 1.

Slováci mají devět dní na to, aby si obstarali test na koronavirus. Bez potvrzení o bezinfekčnosti přijdou 27. ledna o některé výjimky ze zákazu vycházení. O víkendu má s testováním pomoci 200 polských lékařů.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Matovičova lekce z matematiky

***

Chystá se digitální certifikát potvrzující očkování proti koronaviru

18. 1.

Microsoft, Oracle a zdravotnické organizace v současné době vyvíjejí digitální záznam očkování COVID-19, aby izolovaly a vystopovaly ty, kteří nebyli očkováni. V současné době jej využívají tři letecké společnosti. Podle vývoje digitálního očkovacího certifikátu COVID-19 by mohla společnost, letecké společnosti a vlády ověřit, zda osoby vakcínu dostaly. Také The Hill potvrdilo tyto zprávy.

Celý článek najdete na webu První zprávy

***

Po očkování zemřelo 33 lidí! Vakcína za to přímo nemůže, zní z Norska

Zdeněk Drgáč

18. 1.

Norsko eviduje už 33 lidí, kteří zemřeli po očkování proti koronaviru. Podle šéfa tamější lékové agentury Steinara Madsena ale neexistují důkazy o přímé souvislosti úmrtí s vakcínou. Všichni byli starší 75 let a potýkali se s vážnými chorobami. Připustil však, že vedlejší účinky mohly mít na jejich zdravotní stav vliv.

Celý článek najdete na TN.cz

***

V Rusku odhalili přes 1500 mutací koronaviru způsobujícího covid

Alex Švamberk

19. 1.

V Rusku zjistili 1500 mutací koronaviru, všechny jsou ale drobné, řekla v pátek šéfka úřadu na ochranu zdraví spotřebitelů Rospotrebnadzor Anna Popovová na ekonomickém fóru. Dodala, že koronavirus se podle ní stane sezónní infekcí jako chřipka.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

V Izraeli masově očkují, nakažených ale přibývá více než v ČR

Alex Švamberk

19. 1.

V Izraeli od druhé listopadové dekády neustále přibývá nakažených covidem-19. Nic na to nezměnilo ani masové očkování zahájené 20. prosince, ani třetí lockdown, který v zemi platí od 27. prosince. Nárůst může souviset s rychlým šířením nakažlivější britské mutace, myslí si izraelský komisař pro koronavirus Nachman Aš. Trvá přitom zhruba dva týdny, než vakcína začne učinkovat.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Omezení vycházení na 15 kilometrů i zavřené školy. Německo chce přísnější režim pro celé území a po delší dobu

ČTK

19. 1.

Německá kancléřka chce kvůli koronaviru prodloužit karanténu v Německu přinejmenším do 15. února. Před úterním jednáním Merkelové se zemskými premiéry to uvedl nejprodávanější německý deník Bild, který se odvolává na návrh závěrů schůzky. Do karantény se Německo uchýlilo od listopadu, následně ji opakovaně prodloužilo a její podmínky zpřísnilo, nyní uzávěra platí do konce ledna. Německo bude požadovat negativní test od lidí přijíždějících z rizikových zemí. Mezi ně patří i Česko. V plánu je podle portálu Focus Online i plošné omezení pohybu na maximální vzdálenost 15 kilometrů od domova.

Celý článek najdete na webu Lidovky.cz

***

Tuniskem otřásají masivní protesty kvůli lockdownu, stovky lidí byly zatčeny

19. 1.

Několik nocí po sobě lidé v Tunisku vyšly do ulic, aby protestovaly kvůli celonárodnímu lockdownu, který vláda vyhlásila v rámci boje proti koronaviru. Demonstranti podle místních úřadu zapalovali pneumatiky a koše, policie proto k rozptýlení použila slzný plyn. Více než šest stovek z nich bylo zatčeno. Lockdown v Tunisku platí od čtvrtka, tedy ve stejný den, kdy si země připomínala 10. výročí pádu diktátora Alího během arabského jara.

Celý článek najdete na TN.cz

5 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
malymax
malymax
19. 1. 2021 21:08

O koronáči a následné plandemii jsem si už před časem studiem hodnověrných podkladů potvrdil, že se v politice (a ona to politika je), nic neděje náhodou a pokud se něco stalo, tak se to chtělo. Pokud ovládáte němčinu, tak se podívejte na komentovaný záznam zasedání z 18.října 2019, kdy ještě po nějakém koronáči nebyla ani stopa. Přesto, že přítomen nebyl ani jediný lékař, bylo hlavním tématem, jak čelit budoucí pandemii. Potvrdíte si následně, že někteří přítomní jsou nadáni přímo věšteckými schopnostmi, aniž by používali onu křišťálovou kouli… https://www.journalistenwatch.com/2021/01/09/event201-corona-pandemie/ Na YT je také několik videí k tomuto tématu v angličtině, která… Číst vice »

PPK
PPK
20. 1. 2021 4:39

Aby si korporátní fašisté světového mocensko ekonomického nadnárodního Titanicu zachránili krk, koupili si Covidem prozatím za lokaje ideology, aktivisty, novináře a doktory s tím, že celou ostatní střední třídu „hodí přes palubu“. Uvidíme, jak dlouho jim tohle vydrží. A také, jak dlouho střední třídě ještě vydrží ta láska ke „svobodě podnikání“ v kapitalismu. Možná, že už i ten Kodet v Pelíšcích by na to všechno teď už taky řekl: „Dávám těm fašistům rok, nanejvýš dva.“

Aleš
Aleš
20. 1. 2021 8:23

Bude to pomalejší než bychom si přáli, ale dočkáme se

fajt
fajt
20. 1. 2021 8:31

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/vyplata-ani-odstupne-nebude-napsal-pietro-filipi-vsem-propoustenym-zamestnancum-40348371#dop_ab_variant=0&dop_req_id=OMZAsvuIQ7k-202101200825&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – dá se hromada věcí opomíjet, vytěsnit, ignorovat … ale hlad určitě ne ( snad nepadá první kostka v českém dominu lží a podvodů, které tak falešně tvrdí korporátní liberalismus). ..)

orinoko
orinoko
20. 1. 2021 10:27

Ti už mají jasno. Pohrobci bolševiků.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/54831295

malymax
malymax
Reply to  orinoko
20. 1. 2021 11:51

TOHO Lauterbacha sleduji již nějakou dobu, patří k těm rudochům, kteří v Německu
neustále přitápějí do kotle, když mají pocit, že téma koronáč ztrácí na účinnosti.

TAKŽE najednou jsou tady MUTACE, což lid obecný vyděsí, rozhlížejí se kolem sebe,
odkud na ně ta nová mutace bafne…
PROČ mě jen tyhle m u t a c e připomínají „hybridní hrozby“, taky těžce dokazatelné a přesto pro mnohé tak účinné.
Hlavně doporučuji vyloučit příjem propagandy ČT a spřátelených médií.

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
20. 1. 2021 19:38

Tam pořádné marxisty hned tak nenajdeš, leda tak slouhy nadnárodního Kapitálu….Skálu tam neotisknou a Ondráčka najdeš taky spíš na Sputniku. Spíš pohrobci fašistů, korporátní bulvární krysy…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 1. 2021 11:33

Pane doktore, co mám napsat do úmrtního listů?
Covid 19.
Ale on má 40 bodných ran?!
Tak napište Covid 19 s komplikacemi…

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
20. 1. 2021 13:13

Existence Covidu 19 potvrzena!
99 jich stálo ve frontě na píchání zcela pokojně a spokojeně. Jen jediný křičel: To je ale smrad! A utekl.
Chemický vzorec Covidu 19?
H2S.

Nějak se nám rozjel Jan Ruml. Přestal prý chlastat. Ale to je jeho věc. Ovšem nabourávání korona inkvizice už se nelíbí. Redaktorka snad lapala po dechu. Pochopitelně v plynové masce. Po nastávajícm respirátoru to bude konečný dojezd do depa korony.
Ruml vnímá nějaké svinské kopyto v sametovém koncentráku. Ovšem do autobusu a prodejny si ropuchu způsobně nasazuje. Jinak by mu příslušný robocop u vchodu nasadil dvojitého nelsona.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
20. 1. 2021 16:22

Kalousek končí v parlamentu, ale doufám, že nepřestane chlastat – nedejbože, že vystřízliví a stane se zase volitelným :-)

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
20. 1. 2021 17:39

No bacha, většina weboidiotů se domnívá, že skončil. Samozřejmě že ano, ale i ne. Jeho ambice se jmenují Hrad. Doba je nevyzpytatelná, černý frajtr svinstev už věci konzultuje s modrými gule od Mamule. A zkoumá se možnost, jak – jakoby výjimečně – použít nouzovou volbu v rámci Podlamentu místní banánovky. Byl by zvolen shodou národní fronty covid 22. Tenhle ukázkový černoprdelnický sajrajt dokud nebude na márách, tak je všechno možné.

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
20. 1. 2021 20:01

Prý 22 let v politice. Slyšel jsem, že v politice je už od roku 1984. Holt byl u zdroje, černoprdellník Sacher kámoše ze seznamů prostě vymazal. Citát Petra Cibulky a jeho siderického kyvadélka je nesmrtelný a všeobjímající. „Vašku, ty jsi prasse!“ Od insidera vím, že máš s těmi ambicemi pravdu. Esoteriku a sektářství ala Boblig z Edelstadtu tady ty Bakalovy ss jednotky jako TOP ka mají ve vínku a Kraďousek je jejich vrchní guru. Symbol korupce již patrně nepotřebuje z důvodu promlčení posraneckou imunitu a fialovo žluto modrá (čili hnědá) koala by mohla ztratit klíčové hlasy. Co kdyby byla ta… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
20. 1. 2021 19:31

Kalouska bych nepodceňovala. Jeho podpora médii v minulých letech je víc než zřejmá a výmluvná je i náhlá záchrana jeho pidistrany v poslední chvíli.A jestli má vychlastaný mozek? Určitá nedostatečnost v tomto směru možná představuje spíše plus než mínus, pro loutkovodiče určitě.

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
20. 1. 2021 20:41

Jen můj názor – Kalousek jede minimálně !! na senátora …

orinoko
orinoko
20. 1. 2021 19:00

Korona apoštolové ve striptýzovém baru. Míra demagogie nevídaná.

Pravé neštovice vůbec neexistovaly.
To si jen lidé lepili na kůži falešné boláky, aby nemuseli do práce.
A ti zemřelí umřeli na něco úplně jiného. “

Ale vlastně nepřímé odhalení, jak to šlape s covidem.

orinoko
orinoko
20. 1. 2021 19:36

Ano, pane premiére …. To nemá chybu. Tato vypráskáná banánovka chrání zdraví nás obludé opravdu zajímavým způsobem. Uzávěrou všech malomocných tak , aby si na ulici kdykoli mohl závislák vypalovat zobák a mohl tím podpořit vyschlý státní daňový příjem. Pivo je jako náš chleba , pravil kdysi de Bilak. Občan Babák – Neuvažuji o zmírnění /stát jsem já/. Na ulici klidně chčijte, blijte, hulte … i se záhnědou počítáme … ale držte hubu a na ní laskavě plynovou masku. Nemáte tušení, jak samet smrdí. Pády firem už se veřejně probírají. Ale nikdo nepíše, zda jde o ozdravný proces klasického kapíku.… Číst vice »

orinoko
orinoko
20. 1. 2021 20:05

Kretén v rauši. Přesně podle předpokladů. Otevřít na 14 dní a pak vyřvávat, jak to zase už druhý den vylétlo do stratosféry. 14 dní a uzávěra. “ Všechny obchody možná otevřou už v květnu, řekl Babiš. Zmírnění omezení pohybu nečeká. „Čas je relativní veličina, balónek byl vypuštěn. Už je až. Jako třeba – až naprší, tak uschne. To znamená především jedno – naše děti míří do naprosté debilizace. Jestli my starý blbci něco máme udělat, tak především pro ně. Je třeba prakticky okamžitě vyvolat vládní krizi. A jak? Oddělit komunisty od toho estébáckého kreténa. Toho je třeba navíc vystavit psychickému… Číst vice »

orinoko
orinoko
20. 1. 2021 20:35

Never ending story. “ https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/jihoafricka-mutace-umi-obejit-imunitu-hrozi-opetovna-nakaza-40348462#dop_ab_variant=1&dop_req_id=afXwOccqZlz-202101202014&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz“ Nikdo vlastně ještě pořádně nic neví, ale někdo přece jen ANO. Na jaře se vědělo, že na podzím bude hrůza. Mozkový kyklop Flígr prognózoval vymření naší banánovky. Prý jsem se spletl, chtěl jsem jen vyděsit. – Výkladní skříň udavačského hraběte Bureše. Buďto se aspoň část státní správy vzpamatuje, anebo už nikdy nebude. Nahradí ji umělá inteligence. Povolné debily. S felčary podobně. Netušil jsem, že je možné bez války takto jednoduše nechat zhroutit celá staletí civilizačního vývoje. Už dochází i na gladiátory. Kde by se pořád brali sponzoři na brak bez přítomných diváků? Ty haluzny stojí… Číst vice »

orinoko
orinoko
20. 1. 2021 20:55

Tohle jsem nečetl od doby, kdy jsem to napsal. Chvíli to vypadalo, že jsem se mýlil…
Ale dneska už je všechno zase jinak.

https://outsidermedia.cz/Volby-2013-Budeme-volit-cizineckou-legii/

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
21. 1. 2021 11:01

Orinoko Orwell.