Perličky z tisku za červen 2016

*Jan Čulík: Pokud se někteří autoři, kteří dříve psali pro Britské listy, rozhodli, že psát pro servery, které systematicky vyvolávají v české společnosti strach a nenávist a prohlubují její rasismus a xenofobii šířením emocionálních lží, je přijatelné, je to jejich problém, který svědčí výmluvně o jejich charakteru. Každý normální člověk si může udělat o těchto lidech úsudek. Pro mě osobně jen ohromující, že se někdo dokáže snížit tak hluboko, že publikuje na Parlamentních listech, jejichž editoři by v každé normální zemi byli za mřížemi za trestné činy šíření poplašných zpráv a vyvolávání iracionální nenávisti ve společnosti.

*Bohumil Kartous: Klausovy halucinace o Brexitu. Mnohokrát zdiskreditovaný, intelektuálně scestný, patologicky ambiciózní Václav Klaus komentuje Brexit ve stylu trumpovského blábolení. Samotná anglická společnost je totálně rozpolcena. Referendum uvolnilo pudové vášně lůzy, která se nyní cítí být oprávněna útočit na etnické menšiny a vyhánět je ze země. Nic divného, pro odchod hlasovali převážně méně vzdělaní, starší lidé, kteří evidentně žijí v přeludu živeném podobnými dobrodruhy, jako je Farage nebo Johnson. Klausova nehorázná tvrzení, že rozhodnutí stárnoucí, méně vzdělané části společnosti, vyvolané manipulací s jejich pocitem existenční nejistoty, jsou jakýmsi vítězstvím svobody, jsou pravda mediálně zajímavá, protože kontroverzní. Jejich pochybná relevance je žel současným médiím ukradená.

*Blisty: Pro setrvání v EU jsou mladí lidé, profesně kvalifikovaní a bohatí občané. Chudí, staří a nevzdělaní jsou proti EU.

*A byla ta britská mládež ta správná mládež nová, mládež Stalinova? Pardon, mládež Juncknerova? Byla stejně progresivní jako mládež v ČSR, která v padesátých letech nezatížena minulostí tak pokrokově bojovala za mír a socialismus? Ta, která jezdila venkovské burany učit, jak správně socialisticky provozovat zemědělství?

*Režisér Jiří Svoboda: V pátek jsem četl, že pro odchod z EU hlasovali převážně starší lidé a těm mladým proto „zavařili“. Z takového militantního uvažování je ale vidět, že fašizující sklony v Evropě pořád nepěkně bují – to snad chtějí ty staré dát do koncentráku, nebo jak? To by chtěli obejít demokratické principy, aby staří nemohli hlasovat?

*V Oxfordu samotném dle Halíkova zjištění hlasovalo 70 % lidí pro setrvání Británie v EU. Do této sorty lidí spadají údajně všichni tamní profesoři a učitelé. Oproti tomu Halíkem oslovené uklízečky či taxikář hlasovali pro vystoupení Spojeného království z EU. Na otázku „co to je EU“ či zda vědí, co opuštění EU znamená, prý ale nedokázali odpovědět. Čili se ukazuje, že referendum je vždycky cesta do pekel v takovýchto věcech, lidé naprosto nekvalifikovaní rozhodují o věcech, kterým vůbec nerozumí. Oproti tomu v parlamentní zastupitelské demokracii jsou pověřeni lidé, kteří mají možnost ty věci studovat, debatovat a pak udělat kvalifikované rozhodnutí.

*Juncker: Nejsem v podstatě přítelem referend. Vždycky se potím, když se někdo opováží zeptat lidí na názor.

*Jiří Zlatuška: Elity bývají jen málokdy volené.

*Ministr Herman promluvil o odsunu Němců: Byla to etnická čistka. Pro Beneše neexistuje pardon. Uvedl také, že díky Severoatlantické alianci k další válce nedošlo. Komunistům se ji zkrátka nepodařilo rozpoutat, podotkl.

*Martin Šimáček: Obrovské zátěže z důsledků komunistického režimu v ČSSR, jako bylo segregující školství, sociální inženýrství v podobě násilného přesidlování lidí (zejména Romů) do oblastí s těžkým průmyslem, umělá a neefektivní zaměstnanost, glorifikace dělnické třídy, destrukce původních sídel ustupujících těžbě (za vše např. likvidace historického města Mostu), koncentrovaná výstavba panelových sídlišť u průmyslových gigantů, a mnohé jiné, zůstaly dlouho neřešeny. Dále se zvětšovaly a projevovaly v novodobé chudobě, která se postupně rozvinula jako vedlejší efekt transformace centrálně řízeného hospodářství na tržní ekonomiku.

*Eurokomisař Vladimír Špidla odpověděl iDnes na otázku: „Je podle vás adekvátní, že budete dostávat jako důchodce doživotně asi 100 tisíc korun měsíčně?“ „Ty peníze dostáváte za to, že nemůžete prakticky nic dělat. Komisaři získají znalost, která je mimořádně významná, a komise se snaží vytvořit podmínky, aby je nic nenutilo k tomu tuto znalost zneužít. Chtějí zajistit, aby svou odbornost používali ve prospěch veřejného blaha.“ Netuším, proč mne při čtení té zprávy napadlo, že vlastně nevím, jak se politicky korektně řekne bezostyšný blb…“ podotkl Macek.

*Plzeňský biskup Tomáš Holub byl povýšen do hodnosti plukovníka. Ve funkci hlavního kaplana působil Tomáš Holub v letech 1998 až 2006, poté se vrátil do služby v Římskokatolické církvi, ale stále pracoval na ministerstvu obrany jako poradce pro duchovní službu v armádě. Nyní působí jako biskup plzeňské diecéze a generální sekretář České biskupské konference. Vojenští kaplani se pod jeho vedením stali nedílnou součástí organizační struktury armády. Povýšení do hodnosti plukovníka je výrazem poděkování a uznání za vše, co ve prospěch duchovní služby naší armády vykonal, nešetřil slovy chvály na ministerském webu generál Bečvář.

*Dalajláma v Moskvě poškádlil své chlebodárce. Uplynul měsíc od zajímavého projevu Dalajlámy v Moskvě, který pronesl při setkání s Vladimírem Putinem. Řekl mimo jiné svůj názor na události ve světě. O co v projevu ještě šlo? Dalajláma prohlásil: „Prezident Putin musí pokračovat ve svém neoblomném boji proti saúdskému státnímu terorismu. Soudím, že Obamova administrativa a Saúdská Arábie jsou zodpovědné za krveprolití na Středním východě!” Co si s takovým prohlášením teď počnou pánové Schwarzenberg, Kalousek, Kocáb a Pánek? Inu nic. Bobřík mlčení je nejlepší řešení. O čem se nemluví, to nebylo.

*V Knihovně Václava Havla představila řada známých osobností, pro které svoboda není jen prázdné slovo, knihu Naděždy Tolokonnikovové Jak udělat revoluci s podtitulem Zápisky z trestanecké kolonie. Vydavatel knihy Martin Vopěnka přiznal, že ho už dlouho žádná kniha tak nevyburcovala a že netušil, kolik hloubky, upřímnosti a jasnozřivosti je v knize ukryto.

*Socioložka Jiřina Šiklová považuje knihu Naděždy Tolokonnikovové za vynikající. Sprostá slova, kterých ve svých textech používají, režim vždycky využije, tím patřičně pobouří lid obecný, lidé pak budou říkat, to se nehodí, a pak už si té politické souvislosti vůbec nevšimnou. Ani ve své knize si členka Pussy Riot nebere servítky podobně jako v textech jejich písní, které jsou zde také uvedeny. Třeba v písni Vodka Kropotkin se opakuje syrový refrén „Srát na sexisty, vojebat putinisty“.

*Novinář Libor Dvořák: Ten text je překvapivě dobrý, autorka je inteligentní bytost, bezesporu nejsilnější osobnost v celém souboru mladých dam. Autorka píše: Název skupiny se dá přeložit dvojím způsobem. Proto, když stojíte na obranu s plakátem Pussy Riot, se některý občani pošklebujou: Svobodu vzbouřený kundě! Tak tihle občani plakátu rozuměj. Ale však on to taky není špatnej požadavek. Svobodu vzbouřený kundě. Pussy Riot jsme utvořily v roce 2011, ale tomu předcházelo pět let plných hledání formy i obsahu v rámci akčního žánru, pět let školení v tom, jak rychle utíkat před fízly, jak dělat umění bez peněz a být bezuzdně odvážné. Nehledala jsem akčnost, akčnost si našla mě a nebyly pro mě varianty, že bych se mohla zabývat něčím jiným.

*Roman Týc ze Ztohoven: Určitá forma šoku v umění je nutná, musí se s ní pracovat. Co fungovalo v umění před dvaceti lety, na to už je společnost imunní, už to nefunguje, tak se hledají nové formy, skupina Ztohoven je v kontaktu s Pussy Riot díky tomu, že je dlouhodobě v kontaktu se skupinou Vojna, která je mateřskou skupinou Pussy Riot. Skupina Vojna má za sebou velké aktivity, třeba obrátí auto, zapálí antona, nakreslí obrovského pinďoura na most, který se zvedá u sídla tajné služby. Jsou to hodně agresivní vstupy do veřejného prostranství. To, co udělaly Pussy Riot, je vlastně hříčka, srovnal obě skupiny.

*Michael Kocáb: Ta kniha je dobrá, líbil se mi celkový styl, neočekával jsem takovou hloubku. A připomíná, že rocková skupina Pražský výběr, kterou založil v roce 1976, prováděla něco podobného v menším rozsahu. Provokovali jsme, zasahovala proti nám Veřejná bezpečnost. takové jednání chce velkou odvahu, které si nesmírně vážím. Žij naplno, vyzývá žena, která bojuje se státní mocí i hodnostáři pravoslavné církve, a přitom se potýká i s neporozuměním a odporem většinové ruské společnosti, řekl bývalý ministr pro lidská práva.

*Generál Pavel: Strategie Moskvy je podle druhého muže Severoatlantické aliance jasná – zmást občany unijních států propagandistickými výmysly až do té míry, že přestanou věřit svým zvoleným politikům. Dezorientovaní lidé pak bývají více než kdy jindy ochotni naslouchat lžím a polopravdám o současném uspořádání Evropy. Ruskou armádu hodnotí druhý muž Aliance jako stále sebevědomější ozbrojený sbor, který má dost schopností dosáhnout stanovených cílů nejen doma, ale i v zahraničí. Svědčí o tom okupace Krymu a stejně tak současné operace ruského letectva v Sýrii. Podtrženo a sečteno: Jde o dobře organizovanou, moderní a flexibilní armádu, která se velmi rychle učí z vlastních chyb i ze zkušeností NATO. Zapomeňme na časy, kdy si ruští vojáci vypomáhali na poli sběrem zelí, aby nějak přežili, říká Petr Pavel.

*Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel: Rusko může zničit náš způsob života. A nebojí se to případně udělat. Hrozba Islámského státu je aktuálnější, ale v tuto chvíli nemá potenciál zničit náš způsob života. Rusko ho má. Neexistují důkazy o tom, že by Turecko podporovalo Islámský stát. Je sice pravdou, že Rusko v této souvislosti představilo některé satelitní snímky, ale ukázalo se, že nebyly zcela hodnověrné. Turecko vynakládá obrovské prostředky na to, aby chránilo své hranice a potíralo teroristy na svém území. Všechny státy Aliance jsou součástí koalice bojující proti Islámskému státu. Tato koalice je velmi široká a koordinace případné pozemní operace by byla velmi náročná a určitě by přinesla oběti na životech. Jsme přesvědčeni, že tento boj musejí vybojovat lokální síly. Invaze zahraničních jednotek by neměla podporu místních obyvatel, varoval generál.

*Štefec: Generál Pavel je křivý jako turecká šavle. Nevěřím v hypotetickou možnost, že je hloupý a uvěřil propagandě, kterou šíří. Přikláním se k hypotéze, že lže. Rusko je reálnou hrozbou, ale až od okamžiku, kdy by bylo samo napadeno. Rusko je možným terčem útoku, protože jde o velmi bohatou zemi, a to zejména surovinami. Na tom se od napoleonských válek nic nezměnilo. Dokud je Rusko schopno sebeobrany, není jeho bohatství dostupné jinak než za peníze. Konkurenti ho však nechtějí kupovat, ale prodávat. Rusko nemůže útokem na jiné země nic získat.

*Poslankyně strany Svoboda Irina Farion: Máme jen jednu cestu: zničit Moskvu. Kvůli tomu žijeme, kvůli tomu jsme přišli na svět, abychom zničili Moskvu. Abychom zničili nejen Moskaly v naší zemi, ale černou díru evropské bezpečnosti, kterou je nutné smazat z mapy světa.

*Banderovci měli jasné heslo: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství…

*Ukrajinská tajná služba nepovolila inspekci OSN minulý týden dostat se na území pěti tajných věznic. Bezpečnostní služba sdělila, že odmítla mezinárodní organizaci přístup, protože se v těchto budovách nikdo nenachází.

*Zřeknutí se použití plynu na venkově je krokem vpřed, a ne zpátky, prohlásil ve vysílání televizní stanice 112 Ukrajina ministr energetiky a uhelného průmyslu Ukrajiny Ihor Nasalyk. „Není to krok zpátky, to je krok vpřed, a budou-li zřízeny kotelny na dřevěné pelety, jichž se používá nyní v Německu, bude to krok vpřed. Ty musejí být“, řekl ministr.

*Nebude Evropská unie, nebude Schengen, a kdo bude – tak to je Ukrajina. A jaká bude, nezáleží na Junckerovi, ale jen na nás, Ukrajincích, dodal Ljaško.

*Ukrajina je připravena nahradit Británii v EU. Jak jednoduché! Poslankyně ukrajinské Nejvyšší rady Hanna Hopková věří, že Ukrajina je připravena nahradit Spojené království v sestavě Evropské unie.

*Mykola Azarov: Lidé musí být neustále rozpalování představeními. Jako v cirkuse. Do arény musí pořád vstupovat noví klauni. Staří se již okoukali. A emoce nevybuzují.

*Italský římskokatolický kněz a kardinál, státní sekretář Pietro Parolin vyzval všechny Rusy, aby prosili za odpuštění za všechny zločiny, které spáchali na obyvatelstvu Ukrajiny. Ukrajince označil za mučedníky, informuje Národní zpravodajská agentura Ukrajiny (Ukrinform). „Dramatické události otřásající vaší historií z vás učinili národ mučedníků, kterému náleží uznání nejen od katolické církve, ale i od všech lidí, kteří vyznávají principy svobody, spravedlnosti a bratrství,“ prohlásil kardinál.

*Ukrajinská poslankyně Naděžda Savčenková vysvětlila evropským poslancům Parlamentního shromáždění (PACE) ve Štrasburku, jaké má Rusko úmysly: Chce sousedit se Spojenými státy! A vyzvala Západ, aby zastavil Rusko na ukrajinské hranici. Pokud překročí tento milník, bude pozítří Rusko přímým sousedem Francie, Anglie, Německa, a potom i Spojených států. No, to jsou plány Kremlu, ujistila vševědoucí Savčenková. Proto požadovala, aby Západ důkladně Moskvu proškolil. „Nemyslím si, že Evropa bude chtít mít za přímého souseda medvěda, který vylezl z tajgy,“ sdělila ukrajinská poslankyně. Tím se však nehodlala poslankyně zastavit, a na ruské novináře v PACE vyštěkla, že není proti bombardování mateřských školek a škol v Donbasu. Připustila jen, že by po nich střílela jen municí povolenou Ženevskou konvencí. „Nevadí mi, kdybyste sbírali střepiny kdekoliv se nacházíte – ve školce, nebo na bojišti,“ vysvětlila Naděžda. „Jsem proti vám – ruským novinářů – to není obchodní značka. Jedna věc, když dopadne mina a druhá věc fosforečná bomba. Rozdíl je v tom, že něco je povoleno Ženevskou úmluvou, a že něco je zakázáno.“

*Téměř 80 % ukrajinských uprchlíků hledá útočiště v „zemi agresora“. Azyl nebo jinou formu legálního pobytu v zahraničí v současné době hledá 1.389.452 Ukrajinců. Uvedly to Ukrajinské zprávy s odkazem na Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). 1.092.212 Ukrajinců (78,6%) pobývá v Rusku, v Bělorusku – 139.143, v Moldavské republice – 261, v Rumunsku – 79, Maďarsku – 71 a na Slovensku – 26. Kromě toho se uvádí, že k 10. červnu bylo pěti hlavními hostitelskými zeměmi Evropské unie přijato 26.305 žádosti o mezinárodní ochranu. Z nich 7.967 v Německu, 7.267 v Itálii, 5.153 v Polsku, 3.176 ve Francii a 2.742 ve Švédsku.

*V Lotyšsku se populace katastroficky snižuje. Podle údajů se obyvatelstvo Lotyšska za posledních let snížilo o 40 %. Představte si to, téměř polovina celé země odjela, to by bylo katastrofou pro každou zemi.

*Sergej Lavrov: Pozorujeme ale i takový neobyčejný jev, jako je přeměna Evropy v region, ze kterého proniká do vnějšího světa nikoli tradiční blahobyt, ale nestabilita.

*Rusko není členem skupiny G8. Skutečnost, že Rusko bylo vyloučeno z této skupiny, je pro Rusko požehnáním. V G7 jsou země, které jsou odpovědné za většinu zla a utrpení na světě. Washington se svým přístupem „čím hůře, tím lépe“ pokračuje v Sýrii a na Středním východě a obviňuje Rusko. Nebylo to Rusko, které zničilo Střední východ a vyvolalo obrovskou migrantskou krizi. Evropa bude platit vysokou cenu za svou pošetilou a krutou účast. Samozřejmě, že Rusko je obviněno. Jestli na Západě někdo kdysi nazval Putina Hitlerem, pak není cesty zpět. Démonizace bude pokračovat. Výsledek této politiky jsme viděli: je kontraproduktivní a nebezpečný.

*Předseda zahraničního výboru Státní dumy Alexej Puškov se domnívá, že americký prezident Barack Obama by měl dostat ještě jednu Nobelovu cenu – za přetvářku. Ruský politik takovým způsobem reagoval na Obamův výrok, že údajně USA vytvořily světový řád, ve kterém je ctěna suverenita všech zemí. To je po událostech v Jugoslávii, Iráku, Libyi?! Nobelovka! Za přetvářku, napsal Puškov. Obama dostal Nobelovu cenu v roce 2009 během prvního roku své vlády za výjimečné úsilí v upevňování mezinárodní diplomacie a kooperace mezi lidmi.

*McFaul prohlásil, že USA musejí „zkrotit Rusko“.

*Rusko se musí přestat chovat provokativně vůči NATO, aliance pro něj nepředstavuje žádnou hrozbu. NATO – to je aliance k obraně, ne hrozba RF, řekl zástupce Ministerstva zahraničí USA Mark Toner.

*Breedlove označil Rusko za „stálou existenciální hrozbu pro USA, jejich spojence a celý světový řád“.

*A jak uvedl náčelník štábu amerických pozemních sil generál Mark Milly: „USA svou přítomností ukazují, že stojí bok po boku s polským lidem“.

*Stoltenberg prohlásil: Se stoupající nejistotou kolem nás se stává spolupráce evropských zemí v rámci NATO důležitější než kdykoli předtím. Silné, sjednocené a rozhodné NATO je zásadním pilířem stability v turbulentním světě. Poskytuje jasnou záruku mezinárodního míru a bezpečnosti.

*Joachim Gauck vyzval Rusko k tomu, aby se kálo za svou minulost tak, jako to učinilo Německo za 2. světovou válku. „Mělo by se Rusko také omluvit za to, že osvobodilo Německo a celou Evropu od fašismu?“ zeptal se ruský novinář Vadim Gorošenin. Tomu, že byli ruští zástupci v šoku, se ani moc nedivím.

*Rusko prohlašuje, že má v porovnání s USA odlišné představy o tom, co jsou to demokracie a lidská práva. Čína se v této zprávě důrazně distancuje od amerického způsobu života a amerického zákonodárství a pokládá je za zdroj porušování lidských práv. V úvodu ke zprávě čínské vlády se říká: „Ministerstvo zahraničních věcí USA opět zveřejnilo zprávu o stavu lidských práv v ostatních zemích, přitom však nevyjádřilo ani politování, ani vůli zlepšit děsivou situaci v oblasti lidských práv v zemi vlastní.“

*Nedávno zástupce pomocníka ministra obrany USA Michael Carpenter přiznal, že ruští vojáci budou potřebovat maximálně šedesát hodin na dobytí Tallinnu nebo Rigy. Rovněž poznamenal, že Rusko předstihne NATO v případě útoku na pobaltské státy jak časově, tak co do vzdálenosti. Avšak podle Carpentera bude tato převaha likvidována koncem roku 2017, kdy se na východním křídle Aliance objeví tanková brigádní skupina, hlavní taktický vojenský útvar americké armády. V ruském generálním štábu se nad takovou prognózou urazili. „Zdá se, že jsou to seriózní chlapi, ale zaobírají se takovými nesmysly,“ řekli v ruském generálním štábu. „Kvůli čemu bychom lezli do Pobaltí? Za jakým strategickým cílem? Kvůli šprotům? Nebo kvůli tomu, abychom znovu Pobalťanům stavěli závody jako v sovětských časech, které oni potom, po vstupu do EU a NATO, zavřeli a zlikvidovali? Jestli tu možnost připustíme, jen teoreticky, že by to bylo možné, tak tito analytici-provokatéři nás svými výpočty jen uráží. Pro splnění takového úkolu bohatě postačí hodina.”

*The Saker: Preto sa v Rusku hovorí „Rusko vojny nezačína, Rusko ich ukončuje“. Medzi západom a Ruskom je priepastný rozdiel medzi vnímaním vojny. V západnom ponímaní je vojna pokračovanie politiky iným spôsobom, pre Rusko je to neľútostný boj o prežitie. Stačí sa pozrieť na západných generálov. S nablýskanými uniformami a uhladenými maniermi sa podobajú viac na korporátnych manažérov, ako napríklad na mafiánskych bossov.

*Státy, které ve 2. světové válce napadly dnešní Rusko, jsou opět součástí jeho obkličování.

*Rusko už nemá kam ustoupit. Všechny státy, kterým přineslo svobodu, ho dnes zrazují a připravují se na válku, tvrdí Pribula. Rusko žádný stát ani Evropu nenapadne, má své zdroje na mnoho set let. Poslední světové zdroje a ke své obraně má jediného spojence – jaderné zbraně!

*Neustále opakují jako mantru tvrzení, že Rusku musí splnit Minské dohody. Chybnost podobných úvah je snadno ověřit, když se člověk obeznámí s textem dohod, řekl Peskov a dodal, že není to přece tak dlouhý dokument.

*Ruský ministr zahraničí Lavrov prohlásil, že věří v čestné úmysly USA. Tato velká a demokratická země jistě nebude tak perfidní a nemorální, aby použila teroristy al-Kájdy v Sýrii k tomu, že násilím a terorem sesadí legálně zvoleného syrského prezidenta Bašára Asada. (Tomu se říká diplomacie, že ano.)

*Vojenský generál a velitel pozemních sil americké armády v Evropě Ben Hodges v rozhovoru pro BBC: Rusko v současné době vnímám jako jedinou potencionální hrozbu, má možnost zničit Spojené státy, Velkou Británii, Německo nebo jakoukoli jinou zemi, a to díky své jaderné síle, promluvil o svých obavách americký generál.

*Ruské ministerstvo obrany překvapila prohlášení německé ministryně obrany o tom, že Rusko by mělo podávat informace o přesunech svých vojsk v průběhu akcí bojové přípravy. „Prohlášení německé ministryně obrany nás přinejmenším překvapuje. Možná, že prostě neví, že z vlastní iniciativy, v duchu dobré vůle už po víc než dva roky informujeme prostřednictvím různých kanálů naše evropské partnery o všech mimořádných prověrkách a rozsáhlých cvičeních, což jsme povinni dělat v souladu s Vídeňskými dohodami“, řekl novinářům oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov. Kromě toho zdůraznil, že o pořádání prozatím poslední prověrky bojové připravenosti ministerstva obrany Rusko tradičně informovalo prostřednictvím vojenských přidělenců, mimo jiné i Německo.

*Když Konašenkov komentoval slova o obranném rázu NATO, připomněl dramatické výsledky operací NATO v Jugoslávii a Libyi. „Může německá ministryně obrany Ursula von der Leydenová vysvětlit celému světu, koho a před kým tam tak sebeobětavě, nelitujíc munice, bránila aliance?“ řekl Konašenkov.

*Abd al-Fattáh as-Sísí: Egypt se domnívá, že jeho hlavní nepřítelem jsou Spojené státy a západní liberalismus, a ne Islámský stát a sunnitský extremismus.

*Chameneí: Důvěřovat ďábelské Británii a Velkému Satanovi (US) by byla obrovská chyba. Teherán nebude spolupracovat s USA při řešení regionální krize, jejich cíle v regionu jsou o 180 stupňů opačně vůči cílům Íránu.

*Pokud ajatolláh (Chameneí) řekne, že Amerika je nepřítelem Íránu, znamená to, že tak rozhodl Všemohoucí. Rozhořčenému Íránu pohrozily USA zavedením nových sankcí. Tato hrozba zazněla z úst předsedy americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana. A je to podle všeho hrozba reálná. Ryan totiž uvedl: „A budeme to dělat (snažit se o zavedení nových sankcí) do té doby, dokud režim (Íránu) nezastaví svoje agresívní, provokační chování k USA a jeho spojencům.“ To je víc, než kdyby Íránu rovnou zakázal jakýkoli odpor vůči Bílému domu.

*Erdogan obvinil Německo z genocidy Namibijců! „Německo! Ještě jednou opakuji – nejdříve budete muset podat zprávu o likvidaci více než 100 tisíc Namibijců,“ vzkázal turecký vůdce při proslovu na Istanbulské univerzity Sabhattina Zaima. Erdogan také připomněl holocaust, a dodal, že Německo ani v nejmenším nemá co mluvit o genocidě Arménů. Naše historie není historií masakrů, náš příběh je příběh o milosti a soucitu, a že jsme jiní. To je rozdíl mezi námi a Německem, uzavřela hlavu tureckého státu. Za namibijskou genocidu se považuje zabíjení v letech 1904-1907 koloniální armádou císařského Německa, kdy bylo vybito 80 % příslušníků kmene Hererů a Namů v jihozápadní Africe během násilného potlačení lidového povstání. V roce 2004 genocidu v Namibii Německo uznalo.

*Včera 95 let oslavující britská královna byla známá tím, že nepoužívala slovo Němci, ale Hunové.

*Indonéská armáda vraždila místní obyvatelstvo podle seznamů, které vypracovala CIA. Indonéský prezident nařídil vyšetřování masakru, kdy v letech 1965-1966 byl v Indonésii vyvražděn téměř milion občanů, označených za komunisty poté, co byla tamější komunistická strana obviněna, že se pokusila o neúspěšný puč.

*Tereza: Obamovi byla jen na základě jeho předvolebních hesel udělena mírová Nobelovka. Současně totiž na jaderné zbraně „odklepl“ přes bilion dolarů. Co s tím? Dnes máme my na Západě kapitalismus skoro už bez demokracie, ale stojíme proti kapitalistickému Rusku, jemuž vyčítáme, že má té demokracie ještě míň. To je už opravdu na hlavu. A pokud někdo kvůli mlhavým rozdílům mezi dvěma kapitalismy zmáčkne jaderný knoflík, tak to bude fakt nejtrapnější konec života v naší Mléčné dráze. Zatím jsme jiný život ani nenašli, ale jsme připraveni se navzájem zlikvidovat, jako kdyby to jinak nešlo. Minule jsem říkala, že jsme se už všichni nenápadně zbláznili, a trvám na tom. Američané by si zkrátka měli uvědomit, že jejich vláda je spolkem výstředních bláznů, schopných přivést k „vypaření“ jak Spojené státy, tak celou Evropu. A tak teprve dnes, a to poprvé ve své historii, skutečně čelí USA smrtelnému ohrožení – a to v důsledku své snahy dostat pod svou vládu Rusko a Čínu. Avšak na obě ty země washingtonská drzost a stupidita nezabírá.

*Polsko a Maďarsko, dvě země, které by bez Spojených států a dlouhé studené války nikdy nebyly svobodné, se nyní rozhodly, že jim demokracie činí potíže, prohlásil Bill Clinton. Prohlášení z clintonovic tábora je vcelku srozumitelné: „Osvobodili jsme vás a vrátili vám svrchovanost, tak nyní dělejte, co vám říkáme!“

*Nevím, jak se cítit v Evropě bezpečně, ale je jisté, že se tu máme tisíckrát bezpečněji než lidé v jakékoli zemi, kde Západ v čele s USA zkoušel cosi demokratizovat a měnit režimy. Takže, dokud USA nezahájí válku proti Evropě, můžeme být pořád v relativním klídku.

*OSN konstatovala očividné, tedy, že naše partnerská Saúdská Arábie a její věrní souputníci z Perského zálivu ve své agresi proti chudičkému Jemenu zabíjejí mraky civilistů, včetně bezpočtu dětí. A zařadila tak Saúdy na „černý seznam“ vrahů dětí. Saúdové se ohradili, že prý děti sice zabíjejí, ale jen proto, že jsou to ve skutečnosti dětští vojáci… a ty stovky povražděných a rozbombardovaných kojenců si to nejspíš zasloužily proto, že obsluhovali systémy protivzdušné obrany, dodávám já. Nicméně, po takto bizarní omluvě se OSN – v čele jejího Výboru pro lidská práva stojí jako na náhodu zrovna středověcí wahhábističtí Saúdové – podrbala na zátylku a Saúdy ze seznamu hnusáků vyškrtla.

*EU před pár dny znovu prodloužila sankce proti Sýrii, protože… fakt nevím, proč takhle pomáháme Daeši a další teroristům…

*Už při předchozí, dubnové cestě do Moskvy, Netanjahu konstatoval, že izraelské letectvo podniklo desítky náletů proti Hizballáhu v Sýrii a Putina to nechalo chladným. Izrael totiž na misku vah přihodil ujištění, že na rozdíl od Turecka nikdy nebude střílet na ruská letadla, která proniknou do jeho vzdušného prostoru ze Sýrie, a to dokonce ani tehdy, kdyby letěly přímo nad Tel Avivem.

*Tomio Okamura: Miliony muslimských migrantů nám sem do Evropy přece neposlala ruská propaganda, ale politika Bruselu a Washingtonu a dovolím si v tomto případě dodat, že zločinná politika, protože umožnění nevratné islámské invaze do Evropy nemohu jinak nazvat. Navíc nelegální invaze. A jak všichni víme, tak Tálibán, al-Kájdu nebo Daeš nestvořila ruská propaganda, ale americké peníze a američtí poradci a americká vláda. Majdan nefinancovali Rusové, ale americká vláda – a doklady o tom nezveřejnili Rusové, ale opět sami američtí občané, takže nemá smysl si stěžovat na ruskou propagandu; ale chápu, že je nutné mít nějakou vlastní lživou propagandu, která bude všechno pokrývat. Stávající vládnoucí strany jsou v celé Evropě zkorumpované a zdiskreditované a myslím, že ani sebevětší placené mediální masáže jim už moc nepomohou a každý normálně uvažující občan již pochopil situaci.

*Staatsminister (náměstek) ministra zahraničí pro Evropu, Michael Roth: „Klasický princip nevměšování se do vnitřních záležitostí jiných zemí v EU výslovně neplatí!“ V části textu, která se jmenuje „Je třeba nově definovat roli Německa v Evropě“, se zcela bezostyšně říká, že „jako největšímu členskému státu EU náleží Německu vůdčí role“. A ještě se skromně dodává „i jestli si to přejeme nebo nepřejeme. Tuto úlohu musíme přijmout“.

*Pentagon tento čtvrtek (16.6) oznámil, že ruská letadla provedla sérii náletů na oblast al-Tanf, kde jsou US-demokrati, kterým se v Sýrii říká umírnění uřezávači hlav. Jenže stejně jako zpolitizovaní Lékaři bez hranic mohou o každé budově prohlásit, že to byla jimi podporovaná nemocnice či ošetřovna, podobně i USA mohou o každé skupině umírněných uřezávačů hlav prohlásit, že jsou to jejich bojovníci za svobodu.

*Oskar Krejčí, profesor a politolog: V Polsku právě skončilo největší letošní vojenské cvičení NATO – Anakonda 2016. Začněme názvem. Anakonda – největší had na světě, zaútočí prý i na člověka. Patří mezi škrtiče, tedy hady, kteří svoji oběť svírají tak pevně, až jí poškodí vnitřní orgány nebo způsobí zástavu srdce. Takto nevypadá obrana. Navíc v ruské politologii je celá desetiletí populární teorie, že Západ proti Sovětskému svazu použil strategii anakondy – obkličoval jej základnami a škrtil. Že by to ti, kdo vybírali název cvičení, nevěděli? Dlužno dodat, že nejde o první cvičení NATO pod tímto názvem. A ještě jednu poznámku. Červen je vskutku velmi dobře vybraný měsíc pro nácvik války proti Rusku. V červnu začala jak Napoleonova, tak Hitlerova intervence. Oba se cítili silnější než Rusko – a opravdu byli silnější. Jenže nakonec prohráli. Nedocenili ani kvalitu vojenského a politického vedení, ani odhodlaní ruského lidu. Během 2. světové války bojovalo v Sovětském svazu na území okupovaném nacisty ve více než šesti tisících oddílech okolo milionu partyzánů. Kolik partyzánů působilo na německém území v týlu Rudé armády, když postupovala na Berlín? Občas by si na to měli v Bruselu vzpomenout.

*Síla Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Čím tedy začít? Nejraději citátem: „Síla Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Je třeba Ukrajinu nejen oddělit, ale také ji postavit proti Rusku, národ rozdělit na dvě části, a pak se jenom dívat, jak bratr zabíjí bratra. Proto musíme najít a vychovat zrádce z prostředí ukrajinské nacionalistické elity a s jejich pomocí zvrátit situaci až do stadia, kdy budou Ukrajinci nenávidět vše ruské. Všechno ostatní je jen otázka času.“ Tušíte, kdo tuhle politickou koncepci formuloval? Ve druhé polovině 19. století pruský železný kancléř Otto von Bismarck!

*Tereza: A co se týče pana Fištejna, on opravdu řekl něco takového? A už je na seznamu putinovských propagandistů? Aby se z něj nakonec nestala další „osoba známá z české dezinformační scény“ – omlouvám se, ale této Jandovy formulace se pořád nemůžu nabažit.

*Putin ještě v lednu prohlásil: „Rusko nepretenduje na roli supervelmoci. Je to drahé a je to k ničemu.“

*Americká vláda stále více připomíná teroristickou organizaci.

*Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov označil výsledky referenda o členství v EU za vnitřní záležitost Velké Británie. Přitom na prosbu, aby komentoval výrok ministra zahraničí Velké Británie, že výsledek referenda prý udělal radost ruským úřadům, Lavrov odpověděl: Nemám lékařské vzdělání, a proto klinické případy nekomentuji.

*NATO, taktéž vynalezené Američany, aby pro lepší dojem mohli své vlastní válečné eskapády podnikat pod mezinárodní vlajkou.

*Marjanovič: Když začne v zemi s ohledem na výsledky referenda recese, bude třeba v první řadě snížit důchody starším lidem, kteří hlasovali pro Brexit.

*Jaroslav Doubrava: HateFree představuje nový typ takzvaného PR terorismu. Je to sluníčkářská verze fašistických bojůvek typu Hitlerových SA ze třicátých let v zárodečné formě. Doufám, že tato a další podobné organizace budou vyhodnoceny jako nebezpečné.

*Václav Umlauf: Brexit je z hlediska bezpečnosti irelevantní, protože Británie bombardovala, bombarduje a bude bombardovat přesně ty země, které ji USA označí za nepřátelské. Pokud se podepíše TTIP a NATO se stane generálním četníkem a dozorcem rozpadlých EU-zemí, tak je USA úplně jedno, jestli EU bude existovat, nebo ne. Pak by bylo z hlediska USA úplně nejlepší, kdyby v EU fungovaly jen kmenové svazy pod vedením příslušných feudálů a jejich bojových družin centrálně řízených skrze NATO. A ti feudálové by nechali poddané pracovat pro korporátky v rámci TTIP. Tato smlouva poskytne korporátkám božský statut hodný bývalých faraónů nebo čínských císařů, kteří vládli v mytických dobách, kam se opět vracíme po porážce demokratického rozumu.

*Všichni známe nechvalně proslulá slova amerického důstojníka ve Vietnamu: „Stalo se nezbytným město zničit, aby bylo zachráněno.“ Nyní existuje reálné riziko, že USA se rozhodnou zničit Ukrajinu, aby ji „zachránily“, obzvláště pokud neokonzervativci opětovně ovládnou vládu s Hillary v čele.

*Dvojí tvář W. Churchilla: Co když vedle obecně přijímaného názoru, že zachránil svět před nacismem, bojoval Churchill zároveň za bělošskou rasovou nadřazenost a za vlastní systém koncentračních táborů? Proč je představován jako člověk schvalující koncentrační tábory? Prostě proto, že je skutečně schvaloval. Když byly v Jižní Africe postaveny první koncentrační tábory, Churchill poznamenal, že produkovaly nejmenší možné utrpení. Přitom do nich bylo „zameteno“ nejméně 115 000 lidí, z nichž 14 000 zemřelo. Když v roce 1943 vypukl v Bengálsku hladomor, nechal se Churchill slyšet, že je to jejich vlastní vina, protože se množí jako králíci, a odmítal poskytnout podporu, což mělo za následek stovky tisíc životů. Když Kurdové povstali proti britské vládě, komentoval vzniklou situaci slovy: „Jsem silně pro použití otravného plynu proti necivilizovaným kmenům.“ Zdaleka to není ojedinělý případ, kdy zvažoval použití plynu proti svým nepřátelům. Otrávit bojovníky navrhoval i v búrské válce a ve svých knihách a článcích (působil mimo jiné jako válečný korespondent) otevřeně popisuje své často až kriminálnické aktivity. Šli jsme systematicky, vesnici od vesnice, a ničili domy, zasypávali studny, strhávali věže, káceli stromy poskytující stín, spálili úrodu a rozbíjeli nádrže. Připomeňme, že se jednalo o útoky na civilisty a majetek Súdánců, o nichž se nejednou vyjádřil otevřeně rasisticky. Winston Churchill se stal ikonou už za svého života. Je nesmírně paradoxní, že citáty z jeho díla a příklady z jeho života si berou za své jak mírotvůrci a zastánci demokracie, tak rasisté a xenofobové. V případě Churchilla účel světil prostředky, píše Tereza Houdková z Lidových novin a cituje z knihy Richarda Toye Churchill’s Empire: The World that Made Him and the World He Made.

*Roman Joch rčením, že všechna lidská práva lze převést na práva majetková! Bum! Máš majetek, můžeš volit! Nemáš majetek – nemáš žádná práva, proto drž hubu! Vždyť jedině morálka je to, co zadržuje chudé, aby nezabíjeli ty bohaté. Zní to jako chucpe, ale chudí lidé většinou nekradou. V rozporu se zdravým rozumem podvádějí a kradou ti, kterým nic nechybí. Proč to dělají? Vysvětlení je nasnadě. Skutečné majetky, ekonomická impéria, jakým je například Chevron nebo u nás třeba Agrofert nebo Penta Investments, se přece nezrodila z poctivé práce, jako ostatně ani žádné jiné ekonomické impérium v Evropě nebo USA.

*V případě, že nebude proveden kontrakt s polskou státní společností PGNiG po roce 2022, může Gazprom nabídnout tyto objemy plynu jinému partnerovi v Evropě, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. Putin dodal, že pro Rusko není důležité, z jaké země společnosti budou kupovat ten plyn. „Myslím si, že někdo koupí,“ zdůraznil. „Je možné, že kupci budou Izraelci a budou ten plyn prodávat Polsku,“ pousmál se ruský prezident.

*Podle nejnovějších údajů vědeckého časopisu New Scientist působí dnes přes 400 000 vědců a inženýrů ve vojenském výzkumu.

*Zmocnite sa 50 najbohatších židovských finančníkov, ktorí robia vojny pre svoj vlastný zisk. Kontrolujte ich a zastavíte tak vojny všetky. Henry Ford v Cleveland News, 20. septembra 1923.

*Nesmyslů je víc než správných věcí… (Z přednášky Kurta Fišera, Ústav teoretické fyziky, UK Praha)

*Staré úsloví: Nevadí, že všichni lžou, protože je stejně nikdo neposlouchá.

*Jírovec: Tento zdroj (http://www.policie.cz/clanek/obeti-komunistickeho-rezimu.aspx) uvádí počty odsouzených (205.486), emigrovaných (170.938), popravených (248) a zahynuvších při pokusu o přechod hranic hranici (145). Určitou část populace postihly nucené práce (21.440) a vojenská služba u pomocných technických praporů postihly (60.000). Zaokrouhleno, šlo o ztrátu 400 životů a určitý postih 500.000 občanů. Obě uvedená čísla jsou zajímavá. Kdyby se zmíněný ústav zabýval tím „Ako chutí moc a to kdekoli na světě“, mohl by dospět k závěru, že ztracené životy během komunistického teroru v Československu, představují jen jednu desetinu zabitých při americké invazi Panamy v roce 1989. Manninga, zadrženého v roce 2010, lámali samotkou, buzením, nahotou a zimou. Lze to považovat za důkaz toho, že vězeňské a věznitelské metody se režim od režimu nemění. Částečně se přiznal, takže ho nepopravili, ale „jen“ uvěznili na 35 let. Ústav pro studium totalitních režimů upřednostňuje osudy necelých 5 % původní populace. Zbývajících 95 % je mimo její rozlišovací schopnost. Dobře, ta instituce zaměstnává slouhy, byť je povyšuje na „badatele“. Vychováme tím spratky, kteří jednou odkývnou, že je v pořádku že katolická církev měla recht, když mučila a upalovala čarodějnice a vůbec, že je dobré popravovat lidi odlišných názorů. Skutečný historik by měl být schopen zpracovat jakékoli téma. To v Česku nejde, řada z nich je tabuizovaná. Těch 95 % lidí ví, že všechno bylo trochu a často úplně jinak. Nová moc již uspěla v tom, že je nemusí brát na vědomí.

*Zatímco ve výzkumech veřejného mínění hodnotí prezidenta Zemana kladně kolem dvou třetin dotazovaných, komentáře o něm jsou z osmdesáti až devadesáti procent kritické.

*Česká televize místo slov zabitých, povražděných používá výraz – zahynulých.

*Autor Orfea v podsvětí Jacques Offenbach, který v roce 1848 připomenul ve své operetě Orfeus v podsvětí Famu, bohyni starořeckého pantheonu, trochu frivolní nebo dokonce prodejnou, která zpívá „Nikoli tvé činy, ale já z tebe udělám hrdinu či padoucha!“

*Mám rád mučedníka Savonarolu, kterého církev upálila a teď z něj udělala svatého, a ten řekl: Prvokřesťanská církev měla úspěch proto, že měla zlaté biskupy a dřevěné kalichy, kdežto dnes je to naopak.

*Bůh buď neexistuje, anebo je šílené hovado, když připouští, aby lidé jeho jménem páchali tak hrozné zločiny.

*Kdo myslíte, že byl největším zákazníkem knihtisku do konce 15. století? Církev! Tiskly se odpustky, pobavil přítomné Bárta a sál se rozesmál. Jednou z těch zakázek bylo vytisknout najednou ve velmi krátké době na jednu objednávku 18 000 odpustků.

*Matt Ridley: Živý organismus se za přesně definovaných fyzikálních a chemických podmínek chová, jak ho zrovna napadne.

*Einstein svého času popsal současný kapitalismus jako loupežnou fázi vývoje společnosti.

*Roberts: Neoliberalismus je vlastně jen moderní feudalismus. Pár loupeživých baronů a mnoho sloužících. Jedno procento a 99 procent. Platy klesají všude na Západě, růst se zastavuje a banky plení seč mohou. Dostali jsme se do plenící fáze kapitalismu. Výsledkem bude bezútěšnost.

*Andrej Babiš prohlásil, že pokud hnutí ANO příští volby nevyhraje, tak on v opozici nebude. „To je vyloučeno. Nemohu sedět ve žvanírně, kde si někteří hrají na demokracii,“ řekl šéf hnutí ANO Hospodářským novinám s tím, že by určitě odešel z politiky a raději by se soustředil na podnikání a ve volném čase by cestoval. Jestli něčemu skutečně věřím, pak tomu, že Andrej Babiš právě těmto svým slovům dostojí. To, co se v posledních dvou měsících v Poslanecké sněmovně děje, je takové absurdní divadlo, že by si ho byl nedokázal představit ani jeho spolutvůrce Václav Havel.

*Bude se opakovat i fotbalový zápas Anglie – Island? Po pondělní prohře kolébky fotbalu s „fotbalovým trpaslíkem“ z Islandu, která již tak svraštěná čela našich anglických přátel ještě více zachmuřila, se ovšem v britských médiích nadhazuje i jiná otázka. Bude podle starého latinského úsloví exempla trahunt (příklady táhnou) i anglický fotbalový svaz požadovat opakování zápasu s Islandem? Činovníci UEFA se zatím k věci nevyjádřili.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
30. 6. 2016 13:23

Víte, to je až dojemné. Starší lidé, kteří pamatují časy před dnešní podobou EU a mají tedy možnost porovnávat jsou méněcenná lůza, která věci z principu nerozumí, ale mladí, vzdělaní „naší“ propagandou jsou ti praví. To se nám zase jednou tihle lidé dokonale odkopali.

Sio
Sio
30. 6. 2016 14:19

J. Hruška napsal

Víte, to je až dojemné. Starší lidé, kteří pamatují časy před dnešní podobou EU a mají tedy možnost porovnávat jsou méněcenná lůza, která věci z principu nerozumí, ale mladí, vzdělaní „naší“ propagandou jsou ti praví.To se nám zase jednou tihle lidé dokonale odkopali.

Čulík, ten nikdy nezklame. :-)

Béda
30. 6. 2016 15:44

„…V Oxfordu samotném dle Halíkova zjištění hlasovalo 70 % lidí pro setrvání Británie v EU. Do této sorty lidí spadají údajně všichni tamní profesoři a učitelé. Oproti tomu Halíkem oslovené uklízečky či taxikář hlasovali pro vystoupení Spojeného království z EU. Na otázku „co to je EU“ či zda vědí, co opuštění EU znamená, prý ale nedokázali odpovědět. Čili se ukazuje, že referendum je vždycky cesta do pekel v takovýchto věcech, lidé naprosto nekvalifikovaní rozhodují o věcech, kterým vůbec nerozumí. Oproti tomu v parlamentní zastupitelské demokracii jsou pověřeni lidé, kteří mají možnost ty věci studovat, debatovat a pak udělat kvalifikované rozhodnutí….“… Číst vice »

Sio
Sio
30. 6. 2016 15:52

Béda napsal „…V Oxfordu samotném dle Halíkova zjištění hlasovalo 70 % lidí pro setrvání Británie v EU. Do této sorty lidí spadají údajně všichni tamní profesoři a učitelé. Oproti tomu Halíkem oslovené uklízečky či taxikář hlasovali pro vystoupení Spojeného království z EU. Na otázku „co to je EU“ či zda vědí, co opuštění EU znamená, prý ale nedokázali odpovědět. Čili se ukazuje, že referendum je vždycky cesta do pekel v takovýchto věcech, lidé naprosto nekvalifikovaní rozhodují o věcech, kterým vůbec nerozumí. Oproti tomu v parlamentní zastupitelské demokracii jsou pověřeni lidé, kteří mají možnost ty věci studovat, debatovat a pak udělat… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
30. 6. 2016 17:25

Děkuji panu Kadubcovi za výtah z toho, co sám nečtu (mainstream a merdia), vše je jak vidno z „průřezového výběru“ při starém. Je hrozně fajn, když v nejistém světě existují takové „stálice“ a „charaktery“ jako Kocáb a podobní… Mohu je tedy dále v zájmu zachování zdravého rozumu a duševní hygieny dále radostně ignorovat! Co se kritiků těch co volili brexit týče, sprostého navážení se do chudých a starších lidí „s nižším vzděláním“ a dehonestujícících vyjádření na jejich adresu konstatuji, že pokud kritici mají tvořit „jednotnou Evropu“, pak v ní (soudobé EU která je karikaturou, naprostou fraškou původní myšlenky) nechci žít.… Číst vice »

orinoko
30. 6. 2016 21:20

Me neskutecne rajcuje ta banda prizivniku za slavneho Premysla Totace, kterazto docela bezpecne vplula do prizivy prudkeho kapiku. A to vubec netusite, co se na patricnych mistech o mnozich dotycnych vi. Dneska jsou to uz jen trpeni vyslouzilci, prakticky team katastrofalnich ojetin. Neptejme se na jejich duchovni rozmer. Ma jen jednu podobu – palec dolu. Do techto oblude nekdo nainvestoval nekrestanske cmrdliky! Kdyz nekrestanske – ci tedy byly. Dneska ja osobne muzu s naprosto cistym svedomim prohlasit, ze se stydim uz i za soudruha Rumla mladsiho. Ze je Kocab hovado , vedeli bigbitaci uz za sociku. A ta plejada orloje… Číst vice »

peter.
1. 7. 2016 6:00

Šojgu vykonal v Baltickej flotile doposiaľ nevídanú čistku,keď okrem veliteľa flotily a náčelníka štábu,odvolal aj 50 admirálov a kapitánov.
https://cont.ws/post/307827

Irena
1. 7. 2016 6:31

Белоруссия проводит самую крупную в истории страны деноминацию
http://tass.ru/ekonomika/3421261

Martin (už bez taky m)
1. 7. 2016 7:34

peter. napsal Šojgu vykonal v Baltickej flotile doposiaľ nevídanú čistku,keď okrem veliteľa flotily a náčelníka štábu,odvolal aj 50 admirálov a kapitánov. https://cont.ws/post/307827 Pán peter, měl by jste mít radost. Když jsem si přečetl vámi odkazovaný článek, tak za toto se ve válce staví ke zdi… Kvůli významu Kaliningradské oblasti pro RF, významu Baltské flotily pro RF a „viditelnosti“ podobných problémů je odvolání z funkcí ještě málo za něco podobného… Baltská flotila a Kaliningrad mají pro RF nebývalý strategický význam a to i z hlediska odražení možného „bleskového nejaderného odzbrojovacího úderu NATO“, stejně jako pro „projekci odstrašující síly na státy NATO“… Číst vice »

Aleš
Aleš
1. 7. 2016 7:56

český orloj – plejáda amorfnosti – dobrý bonmot ori
V Rusku proti potěmkinovým vesnicím aktivně zasahují, euroatlantida je obří potěmkinova vesnice s obrovským jaderným arsenálem v rukou psychopatů.

peter.
1. 7. 2016 8:44

Martin (už bez taky m) napsal
Pán peter, měl by jste mít radost.

Máte pocit,že kvôli tomu smútim?
Moja radosť alebo môj smútok môže asi ťažko ovplyvniť to,či vojenskí papaláši v Rusku kradnú alebo nie.Ľudsky ľúto mi je vtedy,keď vidím nezmyselne hynúť deti a mladých ľudí.

Amenre
Amenre
1. 7. 2016 10:46

Špatná zpráva pro Tribuna a jemu podobné, co neviděli „cinknuté“ volby.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/408151-volba-rakouskeho-prezidenta-neplati-rozhodl-soud.html

Aleš
Aleš
1. 7. 2016 21:48

Co by si počali teroristé Schwarzenberg, Kalousek, Pánek? Dál budou páchat teroristické činy v zájmech Třetí říše a nejkomplexnější teroristické organizace všech dob NATO. A nějaký dalajláma je pro jejich zaměstnavatele taky jen mouřenín. Volejme sláva a tři dny se radujme, dozpíval pěkný ptáček. SINGer. Sing sink. Yankees murders go home! Členství v TOP O9 a STANu bych přirovnal k členství v NSDAP. Summit NATO = porada generálního štábu Wehrmachtu. V době míru vlastizrádná amorfní hovada degradovat, vyhostit, vyhodit z postů, v době války se mění v cíle k odstranění. Jiné cesty tady není. Jediné, čeho jsem zděšen, že ta… Číst vice »

peter.
2. 7. 2016 5:54

Argument vítačov:Odpor proti imigrantom vyvoláva extrémistické a neonacistické nálady v spoločnosti.
Protiargument stáleho výboru PZ OBSE:
http://www.srspol.sk/clanek-rezolucia-proti-neofasizmu-opat-zamietnuta-12723.html

peter.
2. 7. 2016 6:14

http://politikus.ru/v-rossii/79805-peredacha-pisem-protesta-protiv-antisemeynyh-zakonov-v-administraciyu-prezidenta.html
O protirodinných zákonoch a juvenilnej justícii v Rusku.Jasné stanovisko Putina (video)

Martin (už bez taky m)
2. 7. 2016 11:45

peter. napsal

http://politikus.ru/v-rossii/79805-peredacha-pisem-protesta-protiv-antisemeynyh-zakonov-v-administraciyu-prezidenta.html
O protirodinných zákonoch a juvenilnej justícii v Rusku.Jasné stanovisko Putina (video)

Putinovo vystoupení je velmi dobré, a je příznačné, že si na sjezd Rodičů našel čas. Jiná věc je konání poslanců, zastupitelů – a tady musí být lidé ve střehu a jednat, podstatou je že se mohou vyjádřeními opřít i o vystoupení a stanovisko prezidenta.
Aby nedopadli jako některé dost šílené zákony např. v Norsku…