Perličky z tisku za leden 2016

*Rozhovor s předsedou vlády: Pane premiére, co budete dělat zítra ve věci migrantské krize? Premiér: Nic… Novinář: Ale to jste přece dělal včera… Premiér: Ještě to nemám hotové…, píše Jiří Ovčáček.

*Jaromír Štětina: Líbilo by se mi, kdyby třetina Čechů byla bílá, třetina černá a třetina žlutá. Moje předsevzetí pak zní: nezapomenout, že papír vzplane při 451 stupních, nedopustit, aby moje vlastní paměť shořela ve výhni lži, zvítězit nad vlastními pochybnostmi a cizí falší, uchovat v obecném povědomí to, co jsem mohl prožít na rozdíl od těch mladších. To je úděl nás, starých lvů. Jsem Guy Montag.

*Celé to proislámonájezdnické třeštění bylo vyvoláno eu-ženami nespokojenými s povadlými údy sexuálně lenivých eu-mužů. A tak zatoužily po islámonájezdnících proslulých mocnými údy a divokým sexem.

*Pikantní byla Procházkové douška, že na rozdíl od Afghánistánu jí v Čečensku jako ženu neobtěžovali, protože tam žena požívá ještě cosi z postavení emancipované sovětské ženy!

*Džamila Stehlíková: Pussy Riot jsou světoznámé a uznávané bojovnice za lidská práva, jim neublíží, že pár zemanovských fandů jim říká tak a tak, ale Zeman udělal ostudu po celém světě.

*Kníže: „Francouzi říkají, že nikdo nemá prdět výš, než má dírku. Ješitnost je hrozná věc, páchá ty největší škody.“ Jeho Jasnost je pověstná vybraným slovníkem, kterým soustavně obohacuje český politický diskurs. Kouzelné je pozorovat, když Jeho Jasnost vypustí takové moudro „z dírky“ a pražská kavárna začne okamžitě slastně pobíhat ve vzniklém vanu.

*Kavárna, kterou řídí dálkový ovladač, je také pověstná vybraným slovníkem, například Jan Rejžek hovoří o prezidentu Zemanovi jako o té rozpadlé figuře na Hradě, který na sebe strhává pozornost podobně jako obecní blb, který se v Kropáčově Vrutici přišourá do místní knajpy na jedno pivo a přitom se stačí pozvracet, pomočit, pokálet a poprat s polovinou hospody, než ho hostinský vykopne ven.

*Zeman: Pražská kavárna se fašizuje, abych byl přesný. Ale pražská kavárna je jenom asi tak jedno, možná dvě procenta české společnosti. A víte, že vám řeknu, proč se fašizuje? Víte, kdo první strhl prezidentskou standartu ze střechy Pražského hradu? Němečtí fašisté 15. března 1939.

*Němcová: Věřím, že se zas ODS vrátí mezi nejsilnější strany. Bude to ale trvat. Já si myslím, že si lidé určitě postupně uvědomí, že není správnou politikou, když stát chce oslabovat ty silné a nevhodným způsobem posilovat jen ty slabé.

*Štefan Švec: Revoluce z roku 1989 byla studentská. Lidé jako olomoucký studentský vůdce Íčko udělali z politiky takovou žumpu, že pro národ začali být lepší alternativou bývalí estébáci.

*Aby naši civilizaci neodvál vítr jako opadané listí, pronesl Duka. Sice tím nepřekvapil, protože jeho postoje jsou mnohým dostatečně známé, ale překonal svůj běžný standard mlácení prázdné slámy a obvyklou dávku demagogie. Duka svými postoji činí katolickou církev v očích veřejnosti nevěrohodnou a svým tlacháním vyprazdňuje křesťanské pojmy.

*Radkin Honzák: Je na čase omluvit se McCarthymu? V oslavných salvách v květnu 1945 zcela zanikla moudrá slova generála Pattona, že jeho tanky neměly končit svou evropskou pouť v Plzni, ale na Rudém náměstí v Moskvě. S koncem druhé světové války totiž vypukla válka studená a generalissimus Stalin začal chystat světovou válku třetí. Oznámil to de facto 9. února 1946 ve svém projevu o nevyhnutelném konfliktu mezi socialismem a kapitalismem. Churchill na to reagoval hned v březnu výrokem o železné oponě. Na obranu demokratického systému je možné říci, že za celou dobu této společenské psychózy došlo jen ke dvěma justičním vraždám manželů Rosenbergových a deportovaných z USA bylo za deset let plných 67 lidí.

*Historik Martin Kovář pravil, že je dobře, že o naší budoucnosti nerozhodují naše politické elity – jmenovitě premiér a prezident, nýbrž že se o té budoucnosti bude rozhodovat rozumněji v Německu či Francii.

*Jan ze Salisbury, biskup v Chartres, v roce 1160 na synodě v Pavii pronesl: „Kdo pověřil Němce, aby vynášeli soudy nad jinými národy?“

*Mimochodem víte, že Němci jsou nejpracovitějším národem na světě? S jednou krávou dokázali přeorat celou Evropu… O pár desítek let nazpět s jedním volem přeorali dokonce celý svět.

*Generál Philip Breedlove: Evropští prezidenti prosí o zvýšení vojenské přítomnosti USA každý den.

*Obálka francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo se zobrazením vousatého „boha“ v zkrvaveném oblečení a vyzbrojeného kalašnikovem. Kresba, která vzbudila nespokojenost Vatikánu, se objevila na obálce speciálního vydání, který začali prodávat 6. ledna. Je věnováno výročí útoku na zaměstnance Charlie Hebdo. Karikaturu doprovází nápis: Rok uplynul a vrah je stále na svobodě.

*Šílený Putin je pro nás nebezpečnější než celý ISIL. Já si dokonce myslím, že pro nás představuje větší nebezpečí než Islámský stát, protože my jako Česká republika jsme ve sféře vlivu Putina, ale nejsme ve sféře zájmu Islámského státu. Ale je jen otázka času, než se to Babišovi se Zemanem zhroutí, utěšuje Martin Bursík.

*Fendrych: Moskva jede. Neúnavně u nás škodí. Snaží se společnost rozeštvat. A má na to dost prostředků.

*Generál Pavel: Rusko je pro nás největší riziko, ne uprchlíci. Putin nikdy nespí. Utečenci nedisponují jaderným arzenálem a propagandistickými nástroji jako Moskva. Jejich přísun neřídí temné síly. Ne příval uprchlíků, ale Rusko je závažnější hrozbou pro země Severoatlantické aliance. Jestli Putin něco nechce, je to silná, akceschopná a jednotná EU (jednotnost osmadvacítky je velmi důležitá). Bere nás jako soupeře, protivníka. Uprchlickou krizi využívá ke svým propagandistickým cílům. Putin nikdy nespí. Bývalý kágébák se neštítí ničeho.

*Nedávno gen. Pavel schvaloval válečný zločin sestřelení ruského letadla bojujícího proti teroristům tureckým letectvem, protože ztratilo navigaci a přelétlo hranici. Docela by mne zajímalo jeho vyjádření k zajetí amerických příslušníků námořní speciální jednotky, kteří prováděli špionáž v íránských vodách. Při použití Pavlova metru by je měli Íránci postřílet.

*Politolog Šír: Ruské útoky nejsou primárně vedeny proti pozicím, základnám či výcvikovým táborům militantů z tzv. Islámského státu, s nímž Kreml pojí některé delikátní vazby (zprostředkování a krytí obchodů s ropou). Vzniká tak podhoubí pro rozmach nejrůznějších antisystémových, antievropských, populistických, zpravidla krajně pravicových stran a hnutí, financovaných a inspirovaných Kremlem, jež nabývají na síle napříč celým kontinentem, od Francie po Řecko, Českou republiku nevyjímaje. Cíle Putinovy hybridní války ve vztahu k Evropě zůstávají přitom stejné: znejistit veřejnost, nahlodat víru v demokratické instituce, ochromit akceschopnost národních vlád, diskreditovat ideje evropské integrace, rozložit jednotu zemí EU a NATO, a v konečném důsledku oslabit schopnost euroatlantického společenství čelit obnovené hrozbě ruského agresivního militarismu a expanzionismu a snahám o revizi mezinárodního uspořádání. Součástí toho je i rozdmýchávání nesnášenlivosti a protiuprchlických nálad – v současnosti hlavní náplň činnosti kremelské dezinformační mašinerie.

*Šimon Krbec, ředitel Výzkumného centra archeologie zla.

*Jan Masaryk vysvětloval Britům, že Československo bylo stát, a nikoli nakažlivá choroba.

*Cyril Svoboda na dotaz jak postupovat: „To je jednoduché, co chtějí USA, chceme vždy i my.“

*Adam Benjamin Bartoš: V kdysi populární straně, zvané Občanská demokratická aliance – ODA na některých fotografiích z tiskových konferencí z její nejslavnější éry to spíše vypadá jako nějaké sešlost v synagoze.

*Bohumil Sláma: Také další vývoj ukázal, na příkladu stalinismu a fašismu-nacismu, jak lze aktivovat duchovně nenasycené masy, dodá-li se jim jako náhrada za boha jiná vize.

*Může mít stát duševní poruchu?

*Je srandovní, jak jsou pančelky (školství je hlavně o pančelkách) názorově gumové a s jakou vervou a radostí slouží jakémukoliv režimu. Pokaždé s jiskrou v oku, budovatelským nadšením a neochvějným přesvědčením, uvedl k tématu Sedláček.

*Paříž má 132 divadel, která se většinou uživí. Praha má 130 divadel, která většinou žijí z dotací.

*Felix Holzmann: Nemusím hned kupovat pivovar, když se chci občas napít piva.

*V Amerike nie je také vzdelanie, na aké sme zvyknutí. Ich univerzity vôbec nie sú tým, čo máme my tu. V našej civilizácií sa hovorí: „Dobro víťazí nad zlom“. Oni majú tiež svoje heslo: „Prachy víťazia nad všetkým“. A nie je to len obyčajný metafora, ale formuje ich školstvo – treba sa učiť len to, čo môže priniesť zisk, peniaze.

*Ľudstvo vie ako zostrojiť raketu aby doletelo na Mesiac alebo na Mars, no ľudstvo nevie dať odpoveď na otázku – prečo tam letieť?

*Sebastian Haffner ve své knize Německá revoluce 1918 – 1919 napsal, že sociální demokracie je nejodpornější zjev na tváři světa, …a nejen proto, že nikdy nezaváhá utopit revoluci v krvi.

*Už teď kupujeme v Evropské unii dvakrát víc plynu, než k nám proudí ze Sibiře, řekl Porošenko. Podle jeho názoru to svědčí o tom, že Ukrajině se v roce 2015 podařilo zajistit energetickou nezávislost na Rusku.

*Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk nařídil řadě ministerstev, aby prozkoumala možnost zákazu dovozu ruských knih na Ukrajinu. Premiér pověřil příslušné ministry, aby posoudili můj návrh, týkající se zákazu dovozu na celní území Ukrajiny knižní produkce vytištěné v Rusku. Semerak zdůraznil, že se nejedná o zákaz ruské literatury nebo jazyka, zavádějí se spravedlivá a vlastenecká pravidla hry pro ukrajinské vydavatele knih. Podle mínění ukrajinského poslance je ruská literatura škodlivější než salám nebo mýdlo.

*Sloup elektrického vedení Kachovka-Titan, které zajišťuje přísun elektrické energie z Ukrajiny na Krym, se z neznámých důvodů zřítil v noci na čtvrtek, oznámil tiskový mluvčí společnosti Ukrenergo Zinovij Bucju.

*Slavný ukrajinský historik Valerij Bebik získal popularitu po zveřejnění jeho prací v Hlasu Ukrajiny, oficiálním tiskovém orgánu Nejvyšší rady. V něm tvrdí, že Ježíš Kristus byl ve skutečnosti Ukrajinec, protože se narodil na území starověké Ukrajiny. Tak vysvětluje, kdo je bohem vyvolený národ, a zejména svobodomyslnost ukrajinského národa. Dalším překvapením byl objev rovněž tohoto historika, že Buddha také pochází z Ukrajiny. Podle historika, měl ukrajinské kořeny a patřil ke Skytům, budinským lidem, kteří žili ve druhém a prvním tisíciletí před naším letopočtem na území starověké Ukrajiny. Další historik Alexandr Dubina ve svém článku v časopise Ukrajinská kultura sdělil světu, že Amerika byla objevena Ukrajincem a ne žádným Italem Kryštofem Kolumbem. Tvrdí, že ve středověku v Evropě lidé dostávali jména podle místa původu. Proto došel výzkumník k závěru, že od té době nazývali v Portugalsku Kolumba jménem Kolon (Colón), což znamená, že byl rodem z Kolomye, které je nyní regionálním centrem Ivano-Frankivskového regionu. Zdá se, že svět by žil dosud v obrovských bludech, nebýt ukrajinských historiků a politiků.

*Poradce ukrajinského prezidenta Jurij Birjukov se mimořádně nelichotivě vyjádřil o obyvatelích Ruska. Politik, který se právě vrátil z dovolené, se sám sebe ptá, jestli je třeba nenávidět obyvatele Ruska, kteří jsou stálým a nezbytným atributem každého letoviska. Měli bychom je nenávidět? Ale kdepak. Nic podobného jsem nepocítil. Jen opovržlivost. Stejnou jako k nějakému drobnému a dotěrnému hmyzu. Totéž, co cítí člověk těsně před tím, než vezme do ruky plácačku… Jaká škoda, že zatím ještě takovou plácačku nemáme, napsal Birjukov na své facebookové stránce.

*Oficiální mluvčí MZV RF Marie Zacharovová komentovala slova poradce prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, politika Jurije Birjukova, který porovnal Rusy s drobným a škodlivým hmyzem: Ponechávám stranou otázku, proč podobní lidé radí a pomáhají nynějšímu ukrajinskému vedení. Důležité je něco jiného – nápad porovnávat národy s představiteli květeny a zvířeny není zdaleka nový, napsala Zacharovová ve svém Facebooku, a vytýčila shodu prohlášení ukrajinského politika s myšlenkami předáků nacistického Německa, kteří porovnali Slovany s králíky. Na potvrzení svých slov uvádí Zacharovová záznam besed Hitlera v generálním štábu, který pořídil Standartenführer SA a Hitlerův osobní poradce Werner Keppen 19. září 1941. „Reichskommissar Koch zamítl myšlenku svobodné Ukrajiny. Slované patří k čeledi králíků. Nebude-li je třída vládců ponoukat, sami nikdy nevystoupí nad králičí úroveň. Přirozený stav, o který usilují, je všeobecná dezorganizace. Každá znalost, kterou jim dávají, se u nich mění v nejlepším případě v poloznalost, která je dělá nespokojenými a anarchickými.“ Podle názoru nacistických předáků, právě z tohoto důvodu měla být zamítnuta myšlenka založení univerzity v Kyjevě. „Jak strašné žerty tropí ale někdy dějiny z těch, kdo je ignorují“, uzavírá Zacharovová.

*Polská vláda považuje své volební vítězství za mandát k podřízení si státu zájmům vítězné strany. Je to demokracie v Putinově stylu a nebezpečná putinizace Evropy, řekl Schulz.

*Okupovali jste naši zem, rozpoutali druhou světovou válku a teď nás kritizujete, uvedl Pawel Kukiz. Věnujte větší pozornost demokracii ve své vlasti, protože se může objevit mezi vámi – nedej bože – druhý Hitler a několik milionů plánovaných podle vás přistěhovalců to může způsobit. Domnívám se, že ve srovnání s nimi SS patří do Armády spásy. Promiňte tak brutální útok, ale nacisté zavraždili v Osvětimi mého dědečka a proto nechci, aby jejich vnoučata mě učila demokracii, shrnul rocker.

*Generál Bor-Komorowski odsoudil generála Śmierciewského za povstání k trestu smrti proto, že vyjednával přes jeho zákaz se sovětskými důstojníky o pomoci. Dále mi řekl, že generál Śmierciewski obviňuje generála Bor-Komorowského, že dal zastřelit sovětské důstojníky, kteří přišli z protějšího břehu Visly, z předměstí Pragy dojednat pomoc varšavskému povstání. To byl silný tabák i pro mě, neboť na světnici českých letců jsem se dozvěděl, že pozvali generála Bor-Komorowského na jídlo u stolu, což v táboře představovalo velkou poctu, i když nebylo mnoho k nabídnutí. Považoval jsem za svou povinnost informovat o všem české letce, aby věděli, na čem jsou. Dohodli se, že generála požádají, aby se k celé záležitosti vyjádřil. Generál Bor-Komorowski přišel k obědu. Jakmile oběd skončil, položil štábní kapitán Bušina generálovi několik otázek. Předně, co je pravdy na tom, že dal odsoudit k trestu smrti generála Śmierciewského. Generál Bor-Komorowski na to klidně odpověděl, že to pravda je, protože generál Śmierciewski přes zákaz polské vlády z Londýna vyjednával se sovětským velením. Ale obvinění, že dal rozkaz k zastřelení sovětských důstojníků, kategoricky odmítl. To prý provedla Armija Krajowa, on sám k tomu nikdy žádný rozkaz nedal.

*Když Polákům nedáte, co požadují, budou velmi nespokojeni, povstanou a udělají pogrom. Jeden účastník se polekal a byl připraven k ústupkům. A když jim vyhovíme? Delegát se zarazil. Budou velmi spokojeni…budou mít radost…opijí se…a…a…bude pogrom.

*Roman Blaško: Válka je v kapitalismu pouze jinou formou prosazování ekonomických zájmů. I prezident Havel, zatím co kreslil srdíčka a mluvil o vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí, zcela bezostyšně doporučoval bombardování, a tedy i ničení a zabíjení, v bratrském Srbsku, intenzivně v Iráku, Libyi, dokonce i v Sýrii.

*Tomio Okamura: Proti lichvářům, podvodníkům a gaunerům, ať už jsou kdekoli – jedno, zda s pistolí v ruce na ulici nebo u soudu nebo s exekutorským či jiným razítkem. Na povrch vyplave zločinné spojení islamistů, vlády USA a evropských elit. Veřejnost se postupně bude dozvídat fakta o příčinách válek a o děsivých válečných zločinech, které také naše evropské a české vlády podporovaly, kryly a kryjí dodnes.

*Jan Keller: S radostí očekávám příchod jara. Budu v Bruselu dělat maximum pro to, aby Evropská komise pod žádnými záminkami příchod jara neodkládala. Už je to čtvrt století, co má kapitalismus možnost ukázat, jak zvelebí svět poté, co odpadl tábor zla na východě. To, co během té doby dokázal, mluví za všechny komentáře. Chybí už jen jaderný konflikt. Pochopitelně rozpoutaný v zájmu těch nejvyšších evropských hodnot, jak jinak.

*Paleontolog a filozof Teilhard de Chardin: Pokud se to s lidstvem nepodaří, příroda si experiment s noosférou možná někdy zopakuje.

*George Orwel: Hierarchická společnost může existovat jen na základě bídy a nevědomosti.

*Jon Snow: No, to je zvláštní. Protože my jsme v listopadu uzavřeli dohodu se Saúdskou Arábií, že je podpoříme při jejich kandidatuře do Rady lidských práv OSN, pokud Saúdská Arábie podpoří nás. To vypadá jako trochu špinavá dohoda s režimem, který snad nejhruběji na světě porušuje lidská práva.

*David Cameron: Na to odpovím velmi otevřeně. Ptáte se mě na velmi důležitou otázku. Ale důvod, proč máme styky se Saúdskou Arábií, je naše vlastní bezpečnost státu. Vím o jedné situaci za dobu, kdy jsem premiérem, že bomba, která by bývala vybuchla v Británii, byla zastavena v důsledku informací, které jsme dostali ze Saúdské Arábie.

*Jírovec: Případ Ukrajiny, která, oligarcha sem, oligarcha tam, celkem v míru spolupracovala s Ruskem. Tedy do Majdanu. Pamatuje si ještě někdo, že tam jel náš restitucemi zbohatlý kníže podpořit boj chudých proti zbohatlým? Teror je metoda boje slabšího proti silnějšímu. V současné době se již jen zřídka setkáváme s prohlášeními typu „teroristi jsou zbabělci, protože si to nechtějí rozdat na férovku s vojáky“ nebo „jsou to nezákonní bojovníci, protože nemají uniformy“. V roce 2010 se konala v Torontu schůzka G20. Spolu s předcházející schůzkou G8 stála bezpečnostní opatření skoro 900 miliónů kanadských dolarů. Byla nasazena policie, postavena zeď kolem kongresového centra, odstraněny parkovací automaty, poštovní a novinové schránky a třeba i tenké stromky, ze kterých by si demonstrující mohli nalámat hole. Byli nasazeni špiclové a udavači do „podezřelých“ skupin. To vše kvůli dvaceti papalášům, z nichž mnohým by spíš slušela soudní síň a obvinění z válečných zločinů než pózování před kamerami. Teroristé nepotřebují zabíjet papaláše. Vždyť mnozí s teroristy jednají, podporují je a navíc je za každým současným politikem připraveno mnoho náhradníků. Podříznout hrdlo uměl i skaut Mašín.

*Gorbačov s Jelcinem Rusko sarančatům vydali. Gratis a s poníženou omluvou, že to trvalo tak dlouho. Milionům Rusů nadělili nouzi nevídanou od války. „Uražení a ponížení“ se vzepřeli. Putin jim vrací naději i důstojnost.

*The Saker: Za Jelcina měli ruští ministři menší moc, než západní poradci, kteří Rusko změnili v kolonii Spojených států. Rusko bylo v 90. letech pod kontrolou USA přinejmenším tak, jako Evropa a Ukrajina dnes. Výsledky byly skutečně katastrofální: ruské přírodní zdroje byly drancovány, miliardy dolarů rozkradeny a zašantročeny na západní offshore účty a ruský průmysl zničen. Za doprovodu bezprecedentní vlny násilí, korupce a bídy. Ruská federace byla na samé hraně rozpadu na pidistáty. Nastal čas hrůz, srovnatelných jen s velkou válkou. Rusko se ocitlo na pokraji exploze a něco se podniknout muselo.

*Vjačeslav Dašiněv: Model divokého kapitalismu se ukázal pro Rusko vražedný. V éře prezidentství Jelcina neexistoval jiný ideologický program než, který byl určen elitou USA. V administrativě prezidenta a vládě Ruska bylo kolem tří set amerických poradců, z nichž mnozí byli zaměstnanci CIA. Důsledky byly nasnadě. Jednalo se o program „šokové terapie“, což znamenalo urychlené odstranění politických, hospodářských a sociálních základů socialistické společnosti, kdy byly ignorovány závažné důsledky pro občany. Cílem bylo co nejrychleji dosáhnout bodu, ze kterého není návratu, a to z cesty vývoje kapitalismu v Rusku. Násilná privatizace státního majetku, výrobních prostředků a nerostného bohatství byla doprovázená ve společnosti soukromého vlastnictví násilnickou psychologií a instinktem – kdo co urve. Byl to boj „omnia contra omnes“ – „všichni proti všem“. Oligarchové nemají zájem na rozvoji ruské ekonomiky, ale dávají přednost přenosu, a to ve velkém měřítku, svého nespravedlivě nabytého kapitálu do USA a dalších západních států. Jedná se o významnou infuzi do euroatlantické ekonomiky. která umožňuje menšině silných urvat slabým i to poslední, co ještě vlastní.

*Dašiněv lituje krachu Pražského jara a tvrdí, že československého reformního hnutí se více báli ve Washingtonu než v Moskvě, neboť nový demokratický socialismus mohl tehdy mít velký dopad na západní Evropu, která v roce 1968 byla pod tlakem masového hnutí požadujícího radikální reformy kapitalistického systému.

*Počátkem šedesátých let se zhoršily vztahy mezi Sovětským svazem a Čínskou lidovou republikou. Nastala ostrá ideologická polemika. Příčinou byla urážka Pekingu tím, že se Sovětský svaz s Čínou nepodělil o atomové tajnosti. Tehdy Mao prohlásil: „Zůstaneme bez kalhot, ale bombu uděláme.“ A udělali. Čína nikdy nebyla agresorem. Je to jediná země na světě, kde lidé mají nikoliv čtyři, ale pět světových stran. Čtyři jsou i pro nás běžné a ta pátá je strana středu, pravá bašta civilizace. Mají přísloví, které nepovažují za vhodné pro uši cizinců. Jeho smysl je ten, že když se lidé na severu, v Evropě, ještě balili do zvířecích kůží, v Číně už vynalezli kompas a střelný prach. (Světových stran mají šest, přidávají směr nahoru a směr dolů.)

*O. Krejčí: Jako by čínští komunisté nechtěli světový kapitalismus porazit, ale koupit si ho. Jisté je, že obrovský nástup Číny mohou zastavit jen její vlastní chyby. Nebo velká válka.

*Jan Keller, Nadílka po celý rok. Fundovaný sociolog zde uvádí, že v Evropě patříme suverénně mezi země, ze kterých si investoři odnášejí nejbohatší výslužku. Vyplácíme jim jedny z nejvyšších dividend na světě. V posledních letech se zcela nezištně skládáme na to, aby velké zahraniční firmy nacházely u nás pod stromečkem rok co rok dárečky skoro za půl bilionů korun. Jak se podařilo takový zázrak zařídit? Hrad nezpochybnitelně zjistí, kdo nabídl západnímu kapitálu české banky a spořitelny k privatizaci? Ty pak měly, už krátce po privatizaci, dvouciferné zisky a hutně živily své mateřské bankovní domy. Proč jsme se zbavovali slepic, co nesly zlatá vejce? Napoví nám Pavel Mertlík, nebo to dopoví ze svého nafukovacího člunu na Vysočinském rybníku sám Miloš Zeman? Pravda bude nejspíš v trezorech nadnárodních bank a zpravodajských služeb. Je třeba si uvědomit, že Miloš Zeman je jen ozdobná dlaždice z Pompejí, která byla záměrně vsazena do litého popraskaného betonu establishmentu současné české politiky.

*Miroslav Polreich: Naši otci buditelé viděli v Rusech to mohutné dubisko proti Němcům. Až ten mladík KHB se tam zatoulal a poznal podstatu samoděržaví a dovedl ho popsat a odsoudit. Pozor – ne občany. O nich napsal: „Co dobrého v Rusech jest, slovanský původ má, co špatného, od Němců pochází.“ Nechtěl bych to tvrdit, ale KHB za svého života padl v nemilost.

*Kdyby vlna uprchlíků nebyla živelná a byla předem plánovaná, bylo by to velmi špatné, protože iniciátorem je americké bombardování, které vlnu podnítilo. Pak by to byly USA proti Evropě a této katastrofické teorii se mi nechce věřit. A to nejenom pro její důsledek, ale i pro ne tak dalece „prozíravou“ americkou politiku. Sám jsem došel po životních zkušenostech k závěru, že americká zahraniční politika je nepředvídatelná. Proto bych jí nepodsouval tak závažné a dalekosáhlé úmysly. V podstatě protievropské.

*Ivo Šebestík: Spolupráce a solidarita jsou z dlouhodobého hlediska výhodnější formy jednání než sobectví a bezohlednost. Ostatně, zárodky této „etiky“ můžeme pozorovat i u šimpanzů a jejich (i našich) nejbližších příbuzných, bonobo.

*Prezident Edvard Beneš je dnes často označován za slabocha, zrádce, a dokonce i zločince. Chybí už jen floskule Emanuela Moravce, že jde o ješitného trpaslíka, kolem něhož se shromáždila židovská smečka. Z nacistické terminologie se – v souvislosti s Benešem – ujal i dnes oblíbený a hojně používaný termín „čecháček“. Výraz používal právě Moravec a charakterizoval někoho, kdo měl – slovy protektorátního ministra školství a lidové osvěty – píli mravence, rozhled slimáka a morálku hokynáře. Právě Beneš prý národ čecháčků s pokřivenou a kolaborantskou povahou dokonale reprezentoval. Ani Sicherheitsdienst se například v situačních zprávách pro Berlín netajil, že lidé, kteří po atentátu hajlovali na shromážděních na Václavském či Staroměstském náměstí, zvedali pravice jen pod vlivem až panického strachu z dalších poprav. A ne proto, že jsou kolaboranti, připomíná Čvančara. V předních řadách demonstrujících podle něj navíc vždy stáli hajlující pražští Němci, jichž tehdy v Praze žilo asi 100 000.

*USA dokázaly za půl roku rozdrtit Irák a najednou nedokážou za rok porazit IS, který má pár tanků a je bez letectva? Kdyby mocní tohoto světa chtěli, tak žádný IS ani nevznikl!

*Nově zveřejněná obnovená ruská strategie národní bezpečnosti konstatuje, že USA a rozšiřování NATO patří k hrozbám Rusku a pokud selžou všechny nenásilné varianty řešení problémů, nastoupí vojenské řešení. Tož tak.

*A chtějí na ruské dveře ťukat raketama.

*Starikov: Rusku stále častěji přicházejí pozvánky do války. Svět spěje k válce. Ani jedna velká válka se neobešla bez naší účasti. Války se vedou za přeformátování světa, za snazší přístup ke zdrojům. USA se dívají na mapu a přemýšlejí, koho sežrat, koho velkého a plného sil, aby se nasytily. Nějaká Jugoslávie nebo nějaká Sýrie je nenakrmí. V roce 2016 se konfrontace mezi Ruskem a USA dále vyostří a bude stále složitější udržovat konflikt za hranicemi Ruska. Nepřítel v agónii je nebezpečný. Uvědomuje-li si, že umírá, snaží se svého přemožitele smrtelně otrávit posledním uštknutím.

*Z knihy Když nastaly deště: Ve svých novinách ještě musím zdeptat ty zatracené bolševiky a všechnu tu slabošskou pakáž, co pořád křičí po míru. Kdože chce mír? Kdo měl kdy něco z míru?

*Už na konci 18. století žertoval ve Francii americký vyslanec Benjamin Franklin, že veřejné mínění není obvykle veřejné a většinou se ukáže, že to ani není mínění.

*Když se podíváte na Severní Koreu, tenhle muž je maniak, uvedl Trump ve svém projevu na shromáždění v Iowě. Zároveň ale hned dodal: Určitě si zaslouží uznání. Kolik mladých lidí v jeho věku, poté co jim zemřel otec, by dokázalo převzít zodpovědnost za všechny ty generály a upevnit si mezi nimi moc. Když se nad tím zamyslíte, je to skutečně úžasné. Jak to dělá? Přišel, převzal moc a všem ukázal, kdo je vůdce. To je neskutečné. Odstranil strýce, odstranil tady toho, támhle toho. Tenhle chlap nehraje žádné hry a my nemůžeme hrát hry s ním. Protože on je ten, kdo opravdu má rakety a jaderné zbraně, pokračoval dál ve svém proslovu Trump.

*Švédská ministryně zahraničí Margot Wallströmová požaduje prověřit, zda se Izrael v současné vlně izraelsko-palestinského násilí nedopouští mimosoudních vražd. V Izraeli její slova vyvolala ostrou reakci. Izraelský ministr pro vědu, techniku a vesmír Ofir Akunis navrhl, aby se raději vyšetřovalo, jak je možné, že byla zvolena žena, která tak nepokrytě nenávidí Izrael a která se udržela ve funkci ministryně zahraničí.

*K Turecku se dobře hodí anglické přísloví: With friends like these, who needs enemies? (Máte-li takové přátele, nač by vám byli nepřátelé? nebo Máte-li takové přátele, potřebujete ještě nepřátele?)

*Jsme zase u bonmotu Stiglitze: Řešení krize by nemělo být horší než krize samotná.

*Když ji Marx nazval „krizí z nadvýroby“, mínil tím přebytek kapitálu – a ne kaviáru.

*Nacionalismus vždycky sloužil jako prostředek k tomu, aby ožebračení lidé uvěřili, že jsou na stejné lodi jako ti, kteří je ožebračují a kteří se jim za clonou národních vlajek, národoveckých hesel, vojenských parád a prezidentských standard docela obyčejně vysmívají.

*Lavrov opakovaně prohlásil, že jednání o zrušení sankcí se nekoná, protože my jsme je nezavedli, ale zavedla je Evropské unie pod tlakem Spojených států, a tento problém není ruský, ale těch, co si to vymysleli. Žádný dialog s Ruskem se nejen nevede, ale ani toto téma nebylo nikdy vzneseno během dvoustranných nebo vícestranných jednání. Proto je nemožné vést dialog, diskutovat o odstranění toho, co druhý zavedl pod tlakem třetích.

*Martin Schulz (rodem Němec) v souvislosti s migrační otázkou řekl toto: „Potřebujeme ducha evropského společenství. A v případě nutnosti to musí být vynucené silou. Nemůže být, a já patřím k lidem, kteří to říkají, abychom ve 21. století globalizaci a globální problémy řešili nacionalismem. V tom okamžiku je třeba zabojovat a je třeba říci, že v případě nutnosti budeme proti jiným bojovat, abychom dosáhli svého cíle.“ Česká mainstreamová média, včetně veřejnoprávních, o Schulzově výroku neinformovala. Přitom je to podle Žantovského v podstatě vyhlášení absolutní svrchovanosti bruselsko-berlínského panství nad Evropou. Stačí, když nějaký eurounijní potentát označí jakýkoli politický projev nesouhlasu za nacionalistický, a je zde důvod k silovému zásahu, varoval analytik.

*Sergej Rjabkov: Od „El Trumpissimo“ po „The Hillarator“ bychom měli očekávat zvýšení sankčního tlaku.

*Poskytovat vzdělání lidem? A jak potom budete ten dobytek řídit? Pjakin cituje Germana Grefa, šéfa Sberbank.

*Paradox této zvláštní morbidity vystihl kreslíř v německém týdeníku Der Spiegel. Manželská dvojice popíjí šampaňské před televizorem. Text v obláčku říká: Letos jsme se ze solidarity s migranty rozhodli sledovat půlnoční ohňostroj nad městy Islámského státu. Podobnost zvukových i světelných efektů při odpalování raket z letadel a při hromadném ničení zábavní pyrotechniky mě nepřestává znepokojovat.

*Tak například v roce 2012 na nejdražší hlasování v dějinách Barack Obama utratil 985,7 milionů dolarů, a jeho soupeř Mitt Romney – 992 milionů. Každý hlas stál Obamu téměř 15 dolarů, a Romneye více než 16.

*Když lidé v televizních stanicích povykují o svobodě slova, rozhodně tím nemyslí, že každý může projevovat svůj názor. Myslí tím, že cenzuru mají provádět oni a nikdo jiný.

*George Friedman, vlivný geopolitik a stratég, předpokládá, že sice Evropská unie zůstane zachována, ale upadne do šťastné bezvýznamnosti. Vidím, že myšlenka EU se nepovedla, ale není tady žádná jasná alternativa. Tato nefunkčnost je jasně vidět v otázce přistěhovalectví a opravdu to zatím není tak velký problém, vždyť se jedná o stěhování populace menší než 0,5 procenta. Avšak Evropa se nemůže dohodnout, jak s tímto problémem naloží. Instituce v Evropě jako jsou muzea, mohu ještě navštívit a stále fungují. Takže nevěřím, že Evropská unie se zhroutí v blízké budoucnosti, ale jsem přesvědčen, že ztratí větší a větší vliv ve všech důležitých otázkách.

*Spousta studií o Rusku nemá dnes hodnotu ani použitého toaletního papíru. Jedinou jistotu ale přece jen máme: ve Spojených státech, stejně jako v Ruské federaci, se režim jednou změní. Jen nevíme kdy a jak.

*Dnešní ministr zahraničí USA John Kerry Bašára oslovoval ještě v roce 2010 „drahý příteli“.

*Jeden francouzský prezident řekl: Asád musí odejít! Můžeme se divit, že Bašár Asád jednou řekne: François Hollande – dosaďme si na toto místo jakékoli jméno šiřitele dobra – musí odejít? uzavírá Zbořil.

*Britské impérium vedlo válku proti lidstvu po téměř čtyři sta let, z hlediska britského establishmentu je toto úctyhodným a význačným výsledkem.

*Proto se Írán domnívá, že dialog s USA o jakýchkoliv otázkách k ničemu nepovede a jednání bude nesmyslné a neužitečné. Je to zbytečná ztráta času, řekl Izadi.

*Během dlouholetého panováni generála Suharta (32 let), který byl někdy kritizován za nedodržování lidských práv, ale i on absolvoval tradiční kolečko všech autoritativních neevropských politiků – Bílý dům, Vatikán, Buckinghamský palác. On sám přijímal vznešené návštěvy v prezidentském paláci v Jakartě a jednou z nich byl i Henry Alfred Kissinger, který se podílel na vzestupu i pádu generála a prezidenta. Naši politici by dali najevo, že dnes odsuzují zavraždění desítek, či stovek tisíců Indonésanů na Jávě, Sumatře a na Malajském poloostrově během svých koloniálních výbojům v době, kdy tamější domorodce přesvědčovali o evropských hodnotách, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil. Dokonce se zdá, že s rostoucí vzdáleností od evropských velkoměst se hodnota lidského života snižuje a mrtví nebo zranění v Jakartě jsou jiní mrtví než v Paříži.

*Tony Cartalucci: Kamkoliv chtějí USA nacpat svoji armádu, ukáže se tam ISIS a pohodlně to ospravedlní. A kdykoliv mají USA problémy s přesvědčováním cizích vlád, aby skákaly, jak Washington píská, objeví se ISIS. Vlastně kdekoliv má americká zahraniční politika problémy, objeví se tam ISIS a podobné státem podporované teroristické skupiny a zachrání to. Samotný ISIS je výtvorem USA a jejich evropských a středovýchodních spojenců. Vlastní americká vojenská rozvědka (DIA) to připustila v uniklé zprávě z r. 2012.

*Charles Krauthammer proslul výrokem, že bude raději žít pod vládou osob náhodně vybraných z telefonního seznamu než pod vládou akademiků z nejprestižnější univerzity. Chování Hillary Clintonové ohrožuje národní bezpečnost více než kterýkoliv z doposud známých případů.

*Vláda USA je nejkompletnější kriminální organizací v dějinách lidstva.

*Michael Fallon, britský ministr obrany: Británie vyšle do Polska vojenský kontingent o počtu jednoho tisíce lidí v rámci solidarity proti ruské agresi.

*Dačić uvedl, že Srbsko nedovolí migrantům zůstat v zemi. Nikdo nezůstane v Srbsku, pokud oficiálně nepožádá o azyl v souladu s mezinárodními postupy. Pokud někdo bude chtít vyřešit problém v naději, že migranti zůstanou v Srbsku, tak se mu to nepodaří, varoval Dačić. Ministr dále ironicky poznamenal, proč přistěhovalci nemíří do Kosova, které je centrem demokracie a rozvoje a silné prosperující území.

*Může být: ráno peníze a večer židle, nebo naopak, ale peníze předem.

*Winston Churchill prohlásil, že socialismus může existovat jen na dvou místech na světě. V nebi, kde ho ale nepotřebují, a v pekle, kde už ho mají. Uděláme vše pro to, abychom v tom socialistickém pekle nemuseli žít, slíbil Fiala.

*Už v roce 1904 napsal Mark Twain, že ve Spojených státech máme příliš zákonů na ochranu tisku, a málo na ochranu před tiskem.

*Írán porazil Západ v nedávné jaderné dohodě, která je tak nesmyslná, že i umírněný íránský prezident Ruhani se ji ani neobtěžoval podepsat.

*Ministerský předseda Velké Británie nařídil spustit vlajku země v souvislosti s úmrtím posledního krále Saúdské Arábie, a vyhne se tvrdým slovům v komentáři k popravě šíitského duchovního.

*Pokud Fed úrokové sazby zvedne, bude to šeredný mazec. Pokud je nezvýší, půjde to s kopce ještě víc. Z té změti už snadná cesta nevede. A my jsme teď nosem u zdi.

*Přece nám primárně nejde o plný talíř, nýbrž o demokracii: pro ty zasloužilé a obratné. Nebo jsme za socialismu tak zdegenerovali, že nedovedeme uznat zasloužený profit našich elit?

*Finančník Pavol Krúpa, který má nyní i minoritní podíl v OKD, v minulém roce v jednom rozhovoru trefně řekl, že to, co se stalo v rámci privatizace OKD, by se nemohlo stát snad ani v Rusku či na Ukrajině. Pokud vezmeme navíc v úvahu oficiální dokument ministerstva financí z roku 2014, který objektivně popsal celou situaci, útočí na současného premiéra, a dokonce používá v otázce požadavků majitelů po státu přímo slovo vydírání, musíme se ptát, proč se pořád nic neděje?

*Vít Klíma: Hovořit budu z vlastní zkušenosti: V Egyptě jsem pro svého českého klienta zprostředkovával koupi obchodních prostor. Slovo dalo slovo a z milého Egypťana vypadlo, že obchod prodává kvůli tomu, aby si mohl koupit manželku. Samozřejmě, že jako muž jste ochotni zaplatit plnou cenu jen za „nepoškozené“ zboží. Ztratí-li dcera panenství, je prakticky bezcenná. Omezení svobody žen, jejich zahalování a mužský doprovod, jde-li ven, nemá náboženský, ale ekonomický podtext. Obdobně to platí i pro kupovanou manželku. V obou případech jde výlučně o ochranu vlastní investice! Cena české „poškozené“ manželky. Do rukou se mi dostaly tři svatební smlouvy. Nejvyšší cena, kterou byl muslimský manžel za „poškozenou“ českou manželku zaplatit, byla 10 tuniských dinárů, což je ekvivalentem ceny tří káv, nebo jednoho malého hamburgeru. Nejedná se přitom jen o ženy středního a vyššího věku. Jedna z nich byla mladá, manžel jí udělal dítě a sotva dostal vízum do Schengenského prostoru, zmizel a už ho nikdy nikdo neviděl. Druhou, po třech měsících manžel vyměnil za mladší a bohatší Rusku a třetí svoji českou ženu připravil o všechny peníze, při společném podnikání v Egyptě. Pojízdné nevěstince. Platí-li údaj, že většinu z více než milionu imigrantů tvoří mladí, svobodní muži ve věku od 16 do 36 let, pak k nim musíme přistupovat jako k armádě, za níž musí zákonitě následovat nevěstky, jako tomu bylo od nepaměti. Pokud ne, jejich sexuální frustraci zákonitě odnesou místní ženy, jako se tomu stalo v Kolíně nad Rýnem a dalších městech. Jednoduchým, elegantním a historicky ověřeným řešením sexuálních potřeb vojáků jsou tradiční pojízdné nevěstince. Proč by nemohly fungovat i v případě imigrantů?

*Ivo Šebestík: Demokracie dává teoreticky každému členu společnosti možnost postupovat na pomyslném žebříčku od nepatrného kapitalistického trpaslíčka, schopného vykořisťovat tak nanejvýš sám sebe, až po předsedu představenstva gigantické nadnárodní korporace. Tyto maršálské hole v tornách pěšáků ponechává demokracie jako hnací motor všem občanům. Nikoho předem nevylučuje z volné soutěže. Proto kapitalismus působí přirozeně a těžko může vzbuzovat široce rozšířenou fundamentální averzi, neboť teoreticky nikoho nevylučuje ze hry. Každý jedinec, byť momentálně se pohybující dokonce i hluboko pod úrovní průměrných mezd, je nějakým způsobem účasten na systému, patří k němu a kdykoliv – bude-li mít z pekla štěstí – se může odpíchnout ode dna a postupovat výš, tak daleko, až se mu kapitalismus začne dokonce i líbit. Jaký je skutečně vztah mezi kapitalismem a demokracií se pochopitelně naprosto zřetelně ukazuje v podnicích a firmách, které jsou v soukromých rukou. Demokracie zde opouští demokratického zaměstnance na vrátnici. Zaměstnanec jde na své pracoviště a demokracie si jde zatím sednout do čekárny pro hosty, kde dostane kávu z kelímku. A zatímco demokracie sedí v čekárně, zaměstnanec drží ústa a krok. Kdyby si poslal na vrátnici pro svou přítelkyni, dostal by nejspíš hodinovou výpověď.

*Hra na demokracii skončila. La comedia finita… Valentin Katasonov

*Premiér Cameron je praprapraprapravnukem krále Viléma IV.

*Cena ropy se nedá předpovědět, když pobíhá stádo investorů se zvířecími instinkty sem a tam, hned dopředu a hned zase dozadu, uzavřel Fedun.

*Nasredin si šel dát ušít nové šaty. Pln očekávání vešel do krejčovství. Krejčí s ním vše probral, změřil ho a řekl: Přijď za týden, to – dá-li Alláh – budou tvé šaty hotovy. Nasredin přišel za týden. Je tu malé zdržení, pane, omlouval se mu krejčí, ale přijď za tři dny, to – když Alláh dá – budou tvé šaty hotovy. Nasredin přišel za tři dny. Lituji, omlouval se krejčí, ale tvé šaty ještě nejsou zcela dokončeny. Přijď prosím zítra, to – když Alláh dá – budou tvé šaty už jistě hotovy. Podrážděný Nasredin nevydržel: A jak dlouho by to trvalo, kdybys z toho vynechal Alláha?

***

Nelze nepřidat kalašnikov a president.

*Petr Štěpánek „Prezident řekne vtip, evidentní nadsázku, kterou chápe i tydýt s IQ kropicí konve, a oni to řeší, řeší, řeší, řeší a řeší. Asi by to opravdu chtělo kalašnikova, napsal a přidal smějícího se smajlíka. A raději k tomu dodal: „Poznámka pro politické a žurnalistické trubky: Pozor, nadsázka!“

*Pokud k něčemu Zeman vyzýval, tak nejen k vraždě premiéra, ale i k zabití Miloše Zemana. To by v těch pohoršenejch zprávách a komentářích nemělo chybět,“ dodal Plesl.

*Vlastenecky se tedy nevyjádřil… Jako by Česká zbrojovka nevyráběla vhodné zbraně! uvedl sarkasticky Macek.

*Mluvčí prezidenta Ovčáček. „Mám pocit, že pan premiér dospěl ke stanovisku, že se pan prezident rozhodl zabít ministerského předsedu svobodnými demokratickými volbami.“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
1. 2. 2016 11:49

Takové zhovadilosti citovat v takovém množství? To jste nemusel, pane Kadubec …

fajt
fajt
1. 2. 2016 13:33

comment image?oh=7c5ac87811a5c6381e4afbc2049e652c&oe=5727C3F9

Aleš
Aleš
1. 2. 2016 15:06

http://www.novinky.cz/domaci/393456-cesko-letos-prispeje-na-pomoc-syrii-castkou-pres-160-milionu-korun.html
Předpokládám, že na syrskou „umírněnou“ opozici a její bojovníky.

orinoko
orinoko
1. 2. 2016 15:22

Stare zname konsekvence. Cetl jsem a v urcitem miste chtel docela pripadne reagovat. Ale znamenalo to psat a prestat cist dal. A konec nedocitat. Zvolil jsem cist … a reagovat at pote. Ale pote uz neni na co reagovat. Vsechno se vyparilo pod naporem mnozstvi. Tematicky je to dost netrideny bordel. Takovy dortik pejska a kocicky.
Vyhledavani ci cteni musi byt hodne pracne. Casove urcite. A pak to zabit takovouto hromadnou formou je docela zvlastni vykon.
Njn, co jsem to chtel dodat?
Hmm, to kdybych si vzpomnel.

Béda
1. 2. 2016 15:42

Kurňa , taky vám jedou OM oproti jiným stránkám tak pomalu?

fajt
fajt
1. 2. 2016 16:34

Béda napsal

Kurňa , taky vám jedou OM oproti jiným stránkám tak pomalu?

měl jsem kdysi na starý bedně takový fajnový program, který ukazoval, kudy všudy se člověk při připojení na nějaký webík po světě potuluje ( novější wokna ho nechtějí akceptovat a tvrdí , že pro něj nemají ovladače, jj, tudle nudle ) , možná bych ho teď při stránkování a propisu uzlových bodů omedu hezky zavařil. ..)

Sio
Sio
1. 2. 2016 18:35

Aleš napsal

Sio: Na mloky je třeba posvítit.
http://www.novinky.cz/komentare/393457-ocima-sasi-mitrofanova-nedelejte-to-pane-prezidente.html

Někdo tu zasyčel,
snad to byl had
zmizel jak pára
zbyl po něm smrad

hudryper
hudryper
1. 2. 2016 20:03

Béda napsal
Béda • 1. Únor 2016

Kurňa , taky vám jedou OM oproti jiným stránkám tak pomalu?

BédaCitovat

V poslední době se mi běžně stává,že vyvolám stránku OM a ona naskočí,jenže s datem 22.ledna .
Po důraznějším klepnutí na myš,většinou opakovaném,se konečně objeví ta správná stránka dne.
Vybavování diskusí bývá něčím brzděno.Člověk ovšem neví,jestli to je nějakými potvorami v jeho PC,nebo drobnými chybami serveru.

Béda
2. 2. 2016 12:55

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Adolf-Born-pro-PL-Evropa-bude-prevalcovana-Nemecko-islamske-Merkelova-jen-plni-pokyny-EU-je-to-same-jako-kdyz-nas-okupovali-Nemci-419983

Redaktor: „Když už jsem nakousl tu tzv. pravdu a lásku, jejíž vyznavači bývají také označováni za pražskou kavárnu a jsou nesmiřitelnými kritiky prezidenta Miloše Zemana, tak co říkáte tomu střetu, který se vynořuje při každé možné příležitosti a bývá charakterizován i jako duel intelektuálních elit s určitým plebejstvím?“

Born: „Asi to tak má být vždycky, aby byla nějaká zábava. Já ty pravdoláskovce, upřímně řečeno, obdivuji, protože si zachovali své mocenské jádro od Havla až po Zemana, po celou dobu si udrželi vliv, což je pozoruhodné. To dokázali jen nejlepší američtí gangsteři, nikdo jiný.“

Irena
2. 2. 2016 13:16

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Adolf-Born-pro-PL-Evropa-bude-prevalcovana-Nemecko-islamske-Merkelova-jen-plni-pokyny-EU-je-to-same-jako-kdyz-nas-okupovali-Nemci-419983 Redaktor: „Když už jsem nakousl tu tzv. pravdu a lásku, jejíž vyznavači bývají také označováni za pražskou kavárnu a jsou nesmiřitelnými kritiky prezidenta Miloše Zemana, tak co říkáte tomu střetu, který se vynořuje při každé možné příležitosti a bývá charakterizován i jako duel intelektuálních elit s určitým plebejstvím?“ Born: „Asi to tak má být vždycky, aby byla nějaká zábava. Já ty pravdoláskovce, upřímně řečeno, obdivuji, protože si zachovali své mocenské jádro od Havla až po Zemana, po celou dobu si udrželi vliv, což je pozoruhodné. To dokázali jen nejlepší američtí gangsteři, nikdo jiný.“ Bože, když se řekne… Číst vice »

orinoko
orinoko
2. 2. 2016 13:49

Adolf Ada Born se vyzna. Ve svem remesle je spickovy , ale pokud se pusti do rozboru ceske civilizace bulvama vyznavacu Cecila Perolesse, tak je namazano.
Jinde jsem dneska zaregistroval vyjadreni , ze Zapad ma velky problem chapat Putina.
Ja osobne Zapad chapu. On je neco jako svinibrodska zelen. Sveho druhu buzerant, co nechape , ze nekdo je jiny nez on, ale zaroven JE neBOMBArdovatelny.
Takove neskutecne zprzneni lidskeho rozumu, logiky, EMANcipace, empatie a emoci se nevidi od pamatneho Ady Heila.
A Ada Born? To je jenom takovy cesky hejl se srdcem v pravolebecni dutine.

orinoko
orinoko
2. 2. 2016 14:06

Aniz bych mel v umyslu jakkoli ostrakizovat lidske ci rekneme civilizacni stari, tak jednu skutecnost je nutno nahlasit jurske BIS zcela bezpecne. Soucasny svetovy Zapad v plne siri toho slova i jeho flexibilniho vyznamu pripomina predevsim nekdejsi sovetske politbyro , ktere se po Andropovovi zmohlo uz jen na sesup k Cernenkovi. A dale pak kracelo v ustrety novemu mysleni ve stylu Gorbacova. Jak je to mysleno, ze? No predevsim soudruzsky. Ano ano , tak tak. Je to temer dechberouci , a o tom to je. Nekdejsi agent , dneska Herdekbaba Merkel , take vyzyva k novemu mysleni. Mame myslet jako… Číst vice »

Gatta
Gatta
2. 2. 2016 14:16

Tak jsem si toho Borna přečetl celého … a až na to idealizování si RakUherska … řeč dobrá. Je vidět, že za svá dlouhá léta života už má mnoho zkušeností .. i to jak mluvit a přítom říci co chce.

orinoko
orinoko
2. 2. 2016 14:33

Gatta, zdravim. Ja ho necetl. Uz ani nevim, co vsechno bych muslel.
Ale videl jsem ho hovorit na kameru v dobe nejvetsi slavy Cecila Perolesse. Ada Born temer zboz-stel svoji pravicovou IKONU – sic. Tehdy se mi jeste nechtelo tak blejt, jako se mi to stava dneska.
Byl to vysoce uderny komsomolec ve veku svazackeho starsiny Jenerala, akorat mel prepolovano.
Pokud zmoudrel , tim lepe. Lip na stara kolena , nez na nove totalni ENDoprotezy.

Irena
2. 2. 2016 14:36

Orinoko – očividně nezmoudřel.

orinoko
orinoko
2. 2. 2016 14:57

Ireno !! – to je tezky dvojsmysl. Ja ani nevim, snad si uz i tykame, takze … Zmoudreni je velmi obehrana filosoficka chimera. Zmoudreni je – rezignace na mladistvou myslenkovou revoluci. Zmoudreni je vnimani moznosti vlastniho organismu. Tedy a tudiz – zmoudrel jsem … a proto jiz sukam jen obcas nikoli pravidelne. To je telesne i dusevni zmoudreni. Ireno, a co Ty. Vnimas svoje zmoudreni? Ja svoje ano. Minuly tyden jsem po rozvodu, kdy se delil majetek, jednomu atraktivnimu devceti v praci rekl – chtel jsem Ti navrhnout, jestli bys tam nesla se mnou, ale zapomnel jsem na to. –… Číst vice »

Gatta
Gatta
2. 2. 2016 15:05

Re orinoko – jo, pravda, bych zapomněl – toho Klause tam taky nezapomněl obdivně zmínít. To mi asociovalo … Poslední dobou jsem objevil konečně k poslouchání něco, co mě zaujalo. Tedy – na první poslech jsem to bral jako špatný vtip, ale pak mě to chytlo – zdravě agresivní, originální zvuk, výborní muzikanti a texty s obsahem (i když to tak nevypadá) asi jako byl slogan jejich prvního CD: „Jednoduché písničky o složitém životě“. Ale pozor, žádný art-rock … :-) První objevení skupiny bylo to Klausovo Chilské pero: https://www.youtube.com/watch?v=xK-BnFmh-lw A tři songy ze zatím posledního CD: https://www.youtube.com/watch?v=FZchhGWi0tw https://www.youtube.com/watch?v=ya3mDMqIHJw https://www.youtube.com/watch?v=6bluLVABpsg A… Číst vice »

Béda
2. 2. 2016 15:10

,Já jsem přistrčil Borna jako PERLIČKU z tisku, ne že bych se s tím pravičákem snad ve všem shodoval. Kdo by kdy řekl, že mu bude blíž Zeman než „knížepán“?

orinoko
orinoko
2. 2. 2016 15:11

Pod pana Kadubce dodam velmi neotrelou myslenku.

ZMOUDRENI je G bod lidskeho zivota.

Gatta
Gatta
2. 2. 2016 15:27

Mládí nemůže být moudré – to přeci musí hledat nové cesty – i hlavou proti zdi – co když …
Smůla je, když někdo zestárne a přitom nezmoudří.
Zmoudření nevidím jako rezignaci, ale jako transformaci na jinou rovinu.

S věkovým mixem souhlas – to jsou i ty nejlepší pracovní kolektivy.

Béda
2. 2. 2016 15:32

Gatta napsal Mládí nemůže být moudré – to přeci musí hledat nové cesty – i hlavou proti zdi – co když … Smůla je, když někdo zestárne a přitom nezmoudří. Zmoudření nevidím jako rezignaci, ale jako transformaci na jinou rovinu. S věkovým mixem souhlas– to jsou i ty nejlepší pracovní kolektivy. Mladí hledají nové cesty, riskují že si namlátí a někteří staří je přitom citlivě vedou a nic přitom neriskují. Tak tomu bylo v sametových barevkách na přelomu 90-tého roku, tak tomu bylo na Majdanu, tak je tomu na Donbasu, tak tomu bylo v severoafrických barevkách, tak je tomu při… Číst vice »

orinoko
orinoko
2. 2. 2016 15:34

V praci to funguje neuveritelne.
Je to primo Nesnesitelna samozrejmost poznane nutnosti.
A ta sexualni tenze neuveritelne podpira pracovni vykon. Ze by New NWO?

Gatta
Gatta
2. 2. 2016 15:34

Orinoko – visí mi „ke schválení“ jeden koment pro tebe – s odkazy na muziku – ??? Možná moc linků … ?

Gatta
Gatta
2. 2. 2016 15:57

Zkusím to to trochu změnit a třeba filtr dovolí … obsah je i dětem přístupný. ** Re orinoko – jo, pravda, bych zapomněl – toho Klause tam taky neopomněl obdivně zmínít. To mi asociovalo … Poslední dobou jsem objevil konečně k poslouchání něco, co mě zaujalo. Tedy – na první poslech jsem to bral jako špatný vtip, ale pak mě to chytlo – zdravě agresivní, originální zvuk, výborní muzikanti a texty s obsahem (i když to tak nevypadá) asi jako byl slogan jejich prvního CD: „Jednoduché písničky o složitém životě“. Ale pozor, žádný art-rock … :-) První objevení skupiny bylo… Číst vice »

orinoko
orinoko
2. 2. 2016 15:57

Vyuzijeme perlicky u pana Kadubce. – Vite , jaky je rozdil mezi Porosenkem a Erdoganem? Zadny. Oba prijdou o Donbas. – Vite , jaky je rozdil mezi tureckym hajzlem a keramickou misou v Recku? Velky. Turecky hajzl nelze cistit oproti keramicke recke mise. Turecky hajzl lze jen vybombardovat. – Vite, jaky je rozdil mezi ksichtem tureckeho zamini Davutoglu a kobylim pozadim? Zadny. Z obou litaji koblihy v nestrezenou chvili. – Vite , jaky je rozdil mezi tureckym a zidovskym hospodarstvim? Zadny. Turecke materialni konani je obracenou stranou teze cinknute Harpagonovy mince. Anebo jinak. Zid je jen spatne maskovanou odvracenou stranou… Číst vice »

Gatta
Gatta
2. 2. 2016 15:58

Tedy pokus o tu neopětovanou lásku …
https://www.youtube.com/watch?v=KhgEP3OZjp8

Irena
2. 2. 2016 16:06

orinoko napsal
Dnesni mlade ireny jsou velmi zvlastni kategorie.

Musíme vás občas potěšit, neb jinak jste si příliš vědomi své nezmoudřitelnosti oproti něžnému pohlaví :-) Tomu se říká něco za něco.

Gatta
Gatta
2. 2. 2016 16:07

Re orinoko – ono už z Bible je jasné, že celé to Židovstvo je jen jeden z tehdejších aramejských kmenů.
A i dnešní genetická zkoumání potvrzují, že i po tisíciletí trvající snaze o izolaci a zachování čistoty vavolené rasy, jejich jednoznačnou blízkou příbuznost s „arabskými“ sousedy.

Sio
Sio
2. 2. 2016 16:10

hudryper napsal V poslední době se mi běžně stává,že vyvolám stránku OM a ona naskočí,jenže s datem 22.ledna . Po důraznějším klepnutí na myš,většinou opakovaném,se konečně objeví ta správná stránka dne. Vybavování diskusí bývá něčím brzděno.Člověk ovšem neví,jestli to je nějakými potvorami v jeho PC,nebo drobnými chybami serveru. Možností je více. Reklamy a spyware na PC, špatně fragmentovaný disk, atd, ze strany PC. Dal jsem 300 Kč za program „zrychleni počítače“ a dost to pomáhá, dělá to takovou profylaktiku, odstraní nevyužívané nebo nebezpečné služby, už zbytečné systémové soubory atd. Většinou zaznamenám znatelné zrychlení. Měl jsem s tím problém, poradili, po… Číst vice »

Gatta
Gatta
2. 2. 2016 16:18

Sio napsal Možností je více. Reklamy a spyware na PC, špatně fragmentovaný disk, atd, ze strany PC. Dal jsem 300 Kč za program „zrychleni počítače“ a dost to pomáhá, dělá to takovou profylaktiku, odstraní nevyužívané nebo nebezpečné služby, už zbytečné systémové soubory atd. Většinou zaznamenám znatelné zrychlení. Měl jsem s tím problém, poradili, po pár mailech vyřešeno. Prostě není špatný, poradí si s tím i laik. Zdravím. Dělá mi to taky už dlouho a PC mám OK. Problém je přihlásit se do i jen náhledem do diskuzí – a dělá to vždy až odpoledne, kdy je k OM připojeno asi… Číst vice »

hudryper
hudryper
2. 2. 2016 16:34

Gatta napsal
Dělá mi to taky už dlouho a PC mám OK.

Doufám,že to čte i Česťa a že bude pokračovat v odladění softwarových změn na portálu OM.

fajt
fajt
2. 2. 2016 16:39

Sio napsal
Možností je více. Reklamy a spyware na PC, špatně fragmentovaný disk, atd, ze strany PC. Dal jsem 300 Kč za program „zrychleni počítače“ a dost to pomáhá, dělá to takovou profylaktiku, odstraní nevyužívané nebo nebezpečné služby, už zbytečné systémové soubory atd. Většinou zaznamenám znatelné zrychlení. Měl jsem s tím problém, poradili, po pár mailech vyřešeno. Prostě není špatný, poradí si s tím i laik.

mám za to, že tento webík má problém i s PHP skripty ( to dlouhé načítání by tomu svědčilo ). ..)

fajt
fajt
2. 2. 2016 17:10

http://www.ceska-justice.cz/2016/02/extremiste-v-cr-kladou-odpor-islamu-sympatizuji-s-ruskem-vystupuje-s-nimi-milos-zeman/ – při tom všem mediálním plivání na všechny ruské a zemanovské strany podobný text už ani nepřekvapí a emoce moc nevyvolá – ale jedno je přeci jenom zajímavý, a to na jakém webu vyšel – http://www.ceska-justice.cz . ..)

Aleš
Aleš
2. 2. 2016 17:11

Píšu ze dvou různých míst a 2 různých PC a na obou je problém s přístupem.

Sio
Sio
2. 2. 2016 17:18

Gatta napsal
Zdravím.Dělá mi to taky už dlouho a PC mám OK.
Problém je přihlásit se do i jen náhledem do diskuzí – a dělá to vždy až odpoledne, kdy je k OM připojeno asi víc lidí. Ráno nikdy.

To, co jsem vyjmenoval, byly možné problémy na straně PC. Na serveru jich také může být dost, ale to je otázkou kapacity a třeba i čištění databází. Už jste něco přispěl na to, aby mohla být pronajata lepší technika? :-)

fra
fra
2. 2. 2016 17:19

K perličkám z výběru pana Kadubce nelze co dodat, jsou dost děsivé samy o sobě a proto na spravení chuti vřele doporučuji rozhovor s Adolfem Bornem, který mně osobně překvapil a potěšil. Malá ukázka cituji: „Já ty pravdoláskovce, upřímně řečeno, obdivuji, protože si zachovali své mocenské jádro od Havla až po Zemana, po celou dobu si udrželi vliv, což je pozoruhodné. To dokázali jen nejlepší američtí gangsteři, nikdo jiný.“
A ještě odkaz:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Adolf-Born-pro-PL-Evropa-bude-prevalcovana-Nemecko-islamske-Merkelova-jen-plni-pokyny-EU-je-to-same-jako-kdyz-nas-okupovali-Nemci-419983

Gatta
Gatta
3. 2. 2016 6:13

Sio napsal
To, co jsem vyjmenoval, byly možné problémy na straně PC. Na serveru jich také může být dost, ale to je otázkou kapacity a třeba i čištění databází. Už jste něco přispěl na to, aby mohla být pronajata lepší technika?

To nebyl útok na Vaše IT vědomosti, ale snaha přispět k identifikaci problému.