Perličky z tisku za srpen 2016

*Jan Čulík: Vy, čeští občané, nesete přímou vinu za vraždění dětí v Sýrii. Omezenost těchto českých občanů je ohromující. V této situaci nejde o žádné boje mezi údajnými znepřátelenými extremistickými skupinami. Jde o systematické vybíjení civilního obyvatelstva letecky ze vzduchu, Asadovým letectvem a letectvem Ruské federace.

*L. Rouček: Jedno lze však říci již nyní. Konflikt Ruska s Ukrajinou je obrovskou prohrou Putina a Ruska. Znepřátelit si čtyřicetimilionový sousední slovanský národ, kolébku společné kultury a historie na několik generací dopředu, je epochální geopolitickou prohrou.

*Exdiplomat Dobrovský: Vytvoření takového mlýna na ztrátu veškerého smyslu a významu slova, jakým jsou třeba Parlamentní listy, to je přímo kulturní trestný čin. Rozsévači strachu, kteří bojují s terorismem podněcováním nic nerozlišující nenávisti bez snahy nalézt celoevropské řešení skutečných reálných hrozeb, jsou stejně nebezpeční jako sám terorismus.

*Romancov: Tady je rozdíl mezi USA a Ruskem. Zatímco Rusko se ke svým vazalským státům chová v podstatě jako ke koloniím, USA vnímá menší státy jako partnery. Rusové vnímají jako partnery pouze podobně silné či silnější státy. Rusové neuznávají nic jiného než silové kapacity, proto jako rovnocenné vnímají jen Spojené státy nebo Čínu.

*Blisty: Nedávná studie zjistila, že efektivita výzkumu na vědeckém poli se zvyšuje, když staří respektovaní vědci zemřou.

*Jaroslava Janderová: Já měla to štěstí, že jsem se pohybovala téměř výhradně mezi lidmi, kteří komunismus nenáviděli. Občas zaznívají hlasy, že ruský prezident Putin je záměrně démonizován. Myslím, že pan Putin dělá vše proto, aby tuto tzv. démonizaci ještě posílil. Je tomu „vyučen“.

*Jeoffrey Pyatt: Nové dodávky zbraní z USA mají přijít v nejbližších dnech. Díky této pomoci budou zachráněny životy mnoha ukrajinských vojáků.

*Vladimír Kučera: Konec regenerace, rok první, osmašedesátý, 21. srpen. Však více než krve na ní bylo plivanců a lejn. Protože Kreml nás tehdy poplival a zahnojil. Ostatně taková je odvěká ruská obvyklost v jednání s těmi, o nichž si myslí, že jsou jejich poddanými. V červenci 1963 byly vyhlášeny čtvrtky coby bezmasé dny. Kdekoliv ve veřejném stravování jste v ten „postní den socialismu“ nedostali ani špejli z jitrnice. v řeznictví dvě štangle jednoho druhu salámu, sádlo a pár konzerv; spotřební zboží zcela degenerované. Když chtěl Petr Veliký Rusko po evropsku reformovat, nečinil tak evropsky, ale rusky. Autoritativně. Násilně. Ukazom. Asi to tam jinak nejde. A tehdy, v roce 1968, hrozilo, že se vytrhneme z burlackého obojku. Že přestaneme táhnout ruskou loď. A tak přišli. Ne, v roce 1968 dle mého názoru nešlo o regeneraci socialismu. Chtěli jsme regenerovat svobodu.

*Vladimír Kučera: Zásah proti demonstrantům nebyl tvrdý. Byl brutální. Brachiální. Zamindrákovaně zvířecí. Viděl jsem na vlastní oči dva příslušníky lidových milicí (pro nepamětníky – Lidové milice – ozbrojená složka KSČ, mající ke komunistům podobný vztah jako SS k NSDAP), kteří vlekli po zemi (či zvedali z dlažby) tak šestnáctiletou zbitou holku. Každý za jednu polovinu vlasů. Myslím si dodnes, že ti milicionářští dědkové byli zpití nebo zfetovaní. Moji přátelé, kterým se nepodařilo utéct, tak jak se zadařilo mně, si prošli několika uličkami, v nichž je obušky mlátili stateční socialističtí policajti a policajtky. Ti zvlášť horliví také hrdinsky kopali; co možná do nejcitlivějších míst. Mocenské ozbrojené složky státu a státostrany se chovaly jako hejno citově zdegenerovaných psychopatů. Muži Ledna. „Jsme s vámi, buďte s námi!“ byl jejich oblíbený slogan. Byli s námi až tolik, že nás nechali zbít a mučit. Některé bodrými strýčky z milicí i zavraždit. Degenerace slušnosti. Elita byla zadupána (pokolikáté už v této zemi!). Póvl dostal prostor a mohl naplňovat své šupácké a zupácké ambice. Politické, kariérní i obchodní. Degenerace všeho. Tzv. období temna byla proti tomu procházka růžovým tolerantním sadem. A táhne se to s námi jako odporný sliz.

*Kučera absolvoval za normalizace (1974) fakultu žurnalistiky, což byla, kromě vojenskopolitické akademie v Bratislavě a VŠP ÚV KSČ, nejzpolitizovanější vysoká škola v ČSSR. Ani si radši nepředstavuju, co tam musel psát a povídat, aby mohl dostudovat. Pak pracoval v Ústavu zdravotní výchovy, což tedy taky žádný odboj nebyl. Je zajímavé, že podobné osoby, kromě Kučery například Jaromír Štětina, člen KSČ, doložený práskač na kolegy, jsou dnes tak zavilí bojovníci proti všemu, co jen vzdáleně minulý režim připomíná. Jako by se snažili přeřvat svá minulá selhání a kompromisy.

*Co ještě (kdekoliv) asi pana Kučeru znepokojuje? Ale musí být neskonale šťastný, když si nyní vybírá nejen zboží, ale i hypermarket, kde nakupuje. Je ovšem zajímavé, že podle statistik jsme tehdy měli na hlavu vyšší spotřebu masa než dnes. To je lyrik, ten Kučera! Měl by se raději věnovat psaní pohádek, má krásně vyhrocený smysl pro zlo a dobro, jeho svět je tak krásně přehledný a jednoduchý a batolata by jeho příběhy jistě ocenila, protože jeho metafory se zdají být určeny k manipulaci dětí do tří let. Jenom nevím, kam svým dílem směřuje. Chce, aby jím oblblé děti v dospělosti vraždily Rusy na potkání, nebo aby z nich vyrostli noví architekti koncentračních táborů, kde by se to mírumilovné, nadřazené kučerovské lidstvo navždy zbavilo těch nechutných ruských podlidí?

*Boris Cvek coby poeta: Svoboda jako obžerství, svoboda jako argument „neboť to se může“, svoboda jako mentální indolence, svoboda jako svoboda se bát a ze strachu se utápět v odporu k Romům nebo muslimům, svoboda jako smrdutý omastek z potravinových náhražek, svoboda číst a šířit hoaxy, svoboda jako bezmyšlenkovitě pěstovaný nádor střev z domácí kuchyně, svoboda hýkat a prdět.

*Václav Hubinger: Centra Veškerého Vědění, jež sídlilo v Moskvě. Dnes, kdy bychom se mohli těšit liberální demokracii a dosud nepoznané svobodě, po nás jdou znovu. Šlapou po všem, co je třeba jen zdánlivě ohrožuje, špiní pojmy, které z jejich úst páchnou, a ještě se nám smějí. Také jste si všimli, že už nejméně dva roky probíhá druhá normalizace, poučenější a rafinovanější než byla ta komunistická? Jste si vědomi, že jejími protagonisty jsou ti, kdo z té první vzešli a poučili se z ní? Nevím jak komu, ale mně jedna zkušenost stačila. Zatím nejsme tam, kde by si nás přáli mít, a tak je ještě čas všechny tyhle chytráky a jejich bezcharakterní pomahače zastavit.

*Já vím, pane Hubingere, současná beznaděj a normalizace, srovnatelná s rokem 1969, skončí, až vy a pan Fiala vstoupíte do vlády.

*Konzervativci netuší, že neoliberální éra končí.

*Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz to asi vyjádřil nejlépe: Britové porušili pravidla. Vložit možnost rozhodovat o svém osudu do rukou davu není filozofií Evropské unie.

*Petra Procházková prohlásila, že je vlastně úplně jedno, jaké důkazy o infiltraci ukrajinských agentů na Krymu Rusko předloží, protože jsou z principu nevěrohodné.

*Šíření dezinformací je nedílnou součástí hybridní války, kterou vede Rusko proti Západu. Analýza Jakuba Jandy, Veroniky Víchové a Františka Vrabela se zabývala více než 59 miliony ruskojazyčných článků z více než 22 tisíc zdrojů publikovaných mezi lednem 2014 a květnem 2016, uvádí The Atlantic Council.

*Blisty citují Scotta Adamse: Chcete-li přesvědčovat, je zbytečné předkládat lidem fakta a racionální argumenty. Jsou pro ně nudné, protože jim nerozumějí. Chcete-li přesvědčovat, musíte v nich vyvolávat nesmyslný, iracionální strach. To dělají velmi úspěšně Miloš Zeman a zejména Parlamentní listy.

*Blisty: Německá kancléřka vyrostla v NDR, mluví rusky a rozumí temnému Putinovu pohledu na svět, který má kořeny v postojích KGB, naprosto perfektně. Nestoudnost, s jakou vládce Kremlu obviňuje Ukrajinu z teroru, zatímco anektoval část jejího území a do dalších částí země poslal okupační vojska, která udržují u moci teroristické, despotické separatistické kriminální gangy, hovoří sama za sebe.

*Petr Kolář: Srpen je takové období, kdy Rusové rádi provádějí invaze, ať už se to týkalo bývalého Československa nebo v roce 2008 Gruzie. Občané Ruské federace to oceňují. Mají rádi vládce, který ruské území rozšiřuje.

*Jiří Jírovec: Bankéři jsou jako žraloci, kteří loví tak dlouho, dokud je co. Možná ale před vyhynutím strhnou do záhuby celý svět. Zatím vidí kořist a tak po ní jdou. Hodí návnadu půjčky a vytahují zisk. Někdy i část půjčky odepíší v rámci bankovnictví s lidskou tváří. Polsko mělo v roce 1989 dluh devětatřicet miliard dolarů, který nebylo schopné splácet. Šlechetní věřitelé mu tehdy odpustili čtrnáct miliard. V roce 2012 se polský dluh vyšplhal na tři sta deset miliard amerických dolarů.

*Radio Jerevan kdysi nedokázalo odpovědět na otázku: Kde bude SSSR nakupovat obilí, až na celém světě zvítězí komunismus? To samé platí pro bankéře: Co budou dělat, až na celém světě nebude co privatizovat?

*Naše civilizace kdysi vtrhla do Nového světa a nepřijala nic z tamní kultury, kromě zlata a brambor. Jejich civilizaci zdecimovala ohněm a mečem. Naši germánští sousedé uměli zdatně utínat hlavy – patnáct tisíc mezi lety 1933 až 1945 a náš Josef Mašín mladší se ve skautu i hrdlo podříznout naučil. Euroatlantická civilizace vymyslela jaderné zbraně, napalm, kazetové bomby, munici s ochuzeným uranem, chemické i biologické zbraně a fosforové bomby. Budiž jí připsáno k dobru, že to všechno použila, až na atomovou bombu, i sama proti sobě. Protože vedle zbraní oplývala i zdegenerovanými vůdci.

*Biden to řekl přímo: „Region Krym mohl sloužit jako výborná základna pro NATO a přímo vojska USA.“ Jenže toto chápe i ruské vedení. Vladimir Putin bez okolků prohlásil: Vstup Ukrajiny do NATO by znamenal nebezpečí pro celý ruský jih, pokud by si byli krymští nevybrali. Chápejte, nejsme proti NATO, ale nechceme, aby válečná aliance hospodařila kolem našeho plotu. Nejsou to špatní chlapci, ale je lepší, když budou přijíždět na návštěvu do Simferopolu oni k nám, než my tam k nim.

*Brennan v půli července mimo jiné prohlásil: Někdy mám pocit, že ve Washingtonu jsou lidé, kteří ne zcela chápou blízkovýchodní specifika a zájem této části světa o demokracii.

*Delegace afghánského Talibanu navštívila Čínu, aby projednala svůj boj proti Západem udržované vládě v Kábulu a informovala čínskou stranu o „okupaci invazních jednotek a jejich zločinech vůči afghánskému lidu. Rádi bychom, aby čínské vedení tyto otázky předložilo na mezinárodních fórech a pomohlo nám osvobodit se od okupačních sil,“ cituje Reuter´s zástupce Talibanu, který aktuálně kontroluje asi třetinu afghánského území, tedy nejvíc od roku 2001.

*Mojmír Grygar: Podle Beye „islám je nejlepším prostředkem k sebeobraně, protože je spíš sociální organizací než vírou, a své stoupence organizuje pocitem sounáležitosti charakteristickým pro národy inspirované národními snahami“. Násilí doprovází dějiny lidstva jako temný stín. Ve starém Řecku a za vlády Římského impéria byly války přirozeným stavem. Nezapomenutý je článek úředníka Ministerstva zahraničí z roku 2003 nazvaný Pacifismus se šíří jako mor. Tento neuvěřitelný výrok bych nepřipomínal, kdyby se jeho echo nevznášelo nad nedávným varšavským summitem NATO. Severoatlantické státy, jejichž výdaje na zbrojení patnáctkrát převyšují armádní rozpočet Ruska, vyzývají do zbraně proti němu, volají po zvýšení nákladů na zbrojení.

*V médiích se již objevilo, že americké jaderné zbraně, především letecké bomby B-61 jsou uloženy na základnách Büchel (Německo, cca 20 bomb), Kleine Brogel (Belgie, 20), Lakenheath (V. Británie, 20), Volkel (Nizozemsko, 20), Aviano a Ghedi Torre (Itálie, 70) a Incirlik (Turecko, 70).

*Hynek Kmoníček řekl následující: Islámský stát je teroristická organizace na principech gangu, kterou financuje USA. Tzv. hlasatelé islámu, kteří nyní udávají tón ve světě, nejsou žádní islamisté a nejsou to dokonce ani Arabové, ale normální kriminálníci. Jsou připravování ve výcvikových kempech v USA. V jejich pojetí nejsou největší nepřátelé islámského státu křesťané, ale šíité – tedy většina Arabů.

*Řekové v minulých letech investovali miliardy do své armády, mimo jiné i do svého ponorkového loďstva, ale dnes řecká armáda není schopná zadržet ani gumový člun, podivoval se Zemanův ředitel pro zahraničí Hynek Kmoníček.

*Mně tam přijde nejpříhodnější historka z jejího dětství v NDR, kdy sama paní kancléřka říkala, že za nasbíraný litr borůvek se platily čtyři marky, ale v obchodě se prodávaly jen za dvě marky. Takže ji napadlo nasbírat litr borůvek, prodala je, dostala čtyři marky, za dvě si koupila litr borůvek z obchodu a šla domů jak s litrem borůvek, tak se dvěma markami v kapse, popsal uvažování Merkelové.

*Hrozící geostrategický střet amerických, evropských, ruských a čínských oligarchů o Euroasii.

*Saker: Falešné vlajky budou i nadále vlát v mnoha dalších prázdných slovech z Říše. Přes evidentní existenci všech těchto souvislostí se však dovídáme, že největším nebezpečím pro Evropu není invaze přistěhovalců z islámských zemí a jejich neměnný, nepřizpůsobivý a bezohledný životní styl. Největší nebezpečí je referendum, v kterém by se občasné mohli rozhodnout jinak, než si vládnoucí establishment přeje. A tak zrušíme referenda. O osudu civilizací, států, společností, občanů bude rozhodovat hrstka „moudrých“ elit, kdesi v Bruselu. A toto je demokracie, svoboda a lidská práva, říkají představitelé a sympatizanti současného režimu.

*Tereza: Gülenovo hnutí Hizmet ale platilo dovolené v Turecku více než stovce amerických kongresmanů, Hillary Clintonová si je zvala na své slavnostní večeře, zelenou kartu mu v USA zařídili vysocí činitelé CIA… Pro lepší obrázek se opravdu stačí podívat na web gülenovské organizace Mozaiky v České republice – v odkazech narazíte na Forum 2000, Člověka v tísni nebo Tomáše Halíka. To jen pro představu, proč USA Gülena nejspíš nikdy nevydají, protože jeho „chobotnice“ je až příliš cenná, obzvláště pro případné „barevné“ revoluce ve Střední Asii. Ázerbájdžán už například hlásí gülenovský pokus o puč a neměli bychom to odmávnout jen s poukazem, že Ankara a Baku mají k sobě blízko. Organizace islámské konference totiž označila gülenovce rovnou za teroristickou organizaci. Jakákoli snaha Západu Gülena hájit tak nyní narazí na většinu islámského světa, který se bude ptát…

*Tereza: Čínská firma onehdy koupila i Amerikou vedený konglomerát výrobců mikročipů, čímž vlastně ovládla světový trh elektroniky. A to, že si zve k jednáním Tálibán, proti němuž Západ marně bojuje snad už šestnáct let, naznačuje, jak se na nás v Pekingu dívají a jak se v mezinárodních problémech rozkračují. Faktem ale je, že Čína nás skupuje a Putin si z nás dělá srandu, protože mu asi pro srandu králíkům opravdu připadáme. A Janda sestavuje podivné seznamy, protože ho za to někdo platí – bohužel včetně českého státu. Už ale jen sama existence „úřadu“ typu Evropských hodnot je známkou potápějící se lodi. Oni si fakt myslí, že v demokracii lze určovat, která zpráva je vhodná a která ne? To už tady kdysi bylo. Když jsme u toho, tuhle jsem na masně u nás na hlavní viděla avízo na gothaj vyráběný „podle norem z roku 1977“. Ty bláho! Návrat do totality! Ke kvalitě!

*Vojensko-průmyslový komplex USA potřeboval nepřítele, aby odůvodnil své obrovské finanční nároky, říká bývalý zaměstnanec amerického MZV Peter Van Buren. Podle něj je Vladimir Putin „darebákem snů“, který se našel právě včas. Aby Amerika odůvodnila svůj obrovský vojenský rozpočet a základny na celém světě, je nucena hledat stále nové a nové hrozby. A Putin je dobrý tím, že mu můžete nadávat beze strachu, že začne válku. Současný prezident Barack Obama ho označil za banditu; Marco Rubio přidal gangstera. Paul Ryan zkritizoval Putina a celou jeho zemi: Rusko je celosvětová hrozba, a v jeho čele stojí nechvalně proslulý bandita. Ale proč Putin a proč teď? Možná jsme svědky přípravy na další fázi nekonečné americké války.

*Anglický lord popíjí odpolední čaj a kouří doutník. K doplnění pohodové atmosféry vyzve svého sluhu: Jamesi, přečti mi něco z denního tisku. Sluha otevře noviny a čte: Na Filipínách vybuchla sopka. Deset tisíc obětí. Lord odpoví: To se bohužel stává. Sluha čte dál: Ve Rwandě probíhá genocida, sto tisíc mrtvých. Lord na to: Tam se to bude řezat stále, čti dál. Sluha: V USA zvolili prvního černocha prezidentem. Lord: No to je zpráva! Jeho pán musí mít radost…

*Erdoğan nikdy nezapomíná dávat najevo, jaký je zbožný muslim, často používá ve svých proslovech výrazy jako „k tomu nám dopomáhej Bůh“, jednoznačně se staví za tradiční pojetí rodiny a polooficiálně podporuje duchovenstvo finančně. Nemá ale naprosto žádný zájem na demontáži sekulárního státu a na předávání moci do rukou imámů, když si může koupit jejich podporu – a tím i podporu těch, kteří jim v mešitách naslouchají, a vládnout sám.

*Oskar Krejčí: Především nevíme, co pučisté zamýšleli – kolik oni chtěli vyhodit lidí z práce a zatknout či případně zabít odpůrců. Turecký prezident Recep Erdoğan dnes mluví o rekonstrukci státu. Kolik lidí bylo vyhozeno z práce při takovéto rekonstrukci v roce 1989 ve východní Evropě? Erdoğan řeší úkol, který neznáme: musí podřídit armádu civilní správě. Postavení turecké armády jako garanta demokracie mimo kontrolu volených politiků rozhodně neodpovídá modelu demokracie, který známe z učebnic. V Turecku proběhly vojenské převraty v letech 1960, 1971 a 1980; v roce 1997 vojenské memorandum adresované premiérovi vedlo ke změně vlády. Když se Erdoğanovi podaří podřídit armádu vládě, pak zůstane otázka, kam bude ona vláda směřovat. A nejde jenom o to, zda se bude veřejně hlásit k úmluvám o lidských právech. Úroveň dodržování lidských práv se měří chováním k poraženým. Tedy – měla by se měřit. Dlužno ale dodat, že některé politické aktivity mají za následek masové vraždění.

*Z hlediska optiky našich médií je Turecko žebravý chudý příbuzný, který se snaží vnutit do Evropské unie. Jenže Turecko je – z hlediska hrubého domácího produktu (HDP) podle parity kupní síly – l5. ekonomikou světa, patří do skupiny G 20, je členem OECD. Podle Mezinárodního měnového fondu by letošní růst HDP Turecka měl být více než čtyři procenta. Od překonání krize v roce 2008 jsou turecké roční přírůstky HDP mnohem vyšší než v Evropské unii.

*Erdogan hájí čistky ostrými slovy: Němci po sjednocení dělali větší. Vy jste to dělali při sjednocení v ještě větší míře, stovky tisíc státních zaměstnanců spojených s (komunistickým) režimem v NDR bylo tehdy propuštěno. To jste udělali a teď nás chcete poučovat, dodal.

*Tento výrok G. W. Busha som si zapísal. Odznel v priamom prenose v našej TV ako reakcia na teroristický útok v Madride, v marci 2004. cit. “Spojené štáty americké zavedú demokraciu všade tam, kde to bude z hľadiska strategických záujmov USA potrebné a to aj ozbrojenou silou a za cenu porušenia medzinárodného práva.“ kon.cit. Ostáva už len definovať výrazy „strategický záujem USA“ a „americká demokracia“. Definície môžu byť rôzne, ale vždy pôjde o obhajobu amerického kapitalizmu.

*NATO je především organizace, která hájí demokratické principy. Oskar Krejčí odpovídá: To je obecně uznávané zjednodušení, které hraničí s nesmyslem vhodným snad jen pro veřejnoprávní sdělovací prostředky. Například Portugalsko. To v roce 1949 spoluzakládalo NATO, ovšem slavná karafiátová revoluce, jež svrhla „autoritářskou konzervativní vládu“ – což je eufemismus, který nahrazuje označení „fašismus“ -, proběhla až v roce 1974. Jiný příběh: Turecko a Řecko vstoupily do NATO v roce 1952. V letech 1967 až 1974 v Athénách vládla vojenská chunta a Řecko zůstalo členem Aliance. Mimochodem – černí plukovníci, jak se jim tehdy říkalo, se dostali k moci převratem organizovaným podle plánů NATO. O Turecku jsme mluvili minulý týden. Tam proběhly vojenské převraty v letech 1960, 1971 a 1980; v roce 1997 vojenské memorandum adresované premiérovi vedlo ke změně vlády. Přitom nikdo tehdy nezpochybňoval turecké členství v Alianci. A nezpochybňuje je ani při současných událostech. Madridský pakt, na jehož základě byli vojáci USA rozmístěni na čtyřech základnách ve Španělsku, byl podepsán v roce 1953 – tedy více než dvacet let předtím, než ve Španělsku skončila fašistická vláda generála Francisca Franka. NATO je vojenská organizace, jejíž základy tvoří geopolitické zájmy definované Washingtonem. Ty jsou protaženy i na Dálný východ. Tvrdit, že jediným zájmem Aliance je demokracie, je víc než naivní. Po bombardování Jugoslávie (1999) či Libye (2011), abych uvedl jen nejsrozumitelnější příklady, nestačí jen fráze o demokracii z úst představitelů či propagandistů NATO.

*Chiesa upozorňuje na zjevnou skutečnost, že soud v Haagu slouží bahnu a nemá žádný vztah k hledání pravdy a spravedlnosti. A teď je jasné, že takzvaný tribunál je přinejmenším banda nečestných, kteří pracovali a pracují pro impérium, nikoli ve prospěch hledání pravdy a spravedlnosti. A všechno věděli. Protože soudce, který předsedal u soudu s Karadžičem, byl mezi soudci, kteří se zabývali pronásledováním Miloševiče. Byl seznámen se všemi dokumenty a podrobnostmi obou procesů. Jmenuje se O-Gon a je z Jižní Koreje. Položme si otázku, kdo jemu a jeho kolegům vyplácí mzdu. Je hanba, co se stalo! Západ se noří do vlastního bahna. Západ rozboural Jugoslávii. Zavraždil Miloševiče. Vinil jej z toho, co neudělal a za co nenesl odpovědnost. Důvěřujte západnímu systému justice, důvěřujte Haagu, v němž, stejně jako v ostatních evropských metropolích, byl podpořen nacistický převrat v Kyjevě, sarkasticky uzavírá Chiesa.

*Haagský tribunál je monstrum, za který se budou právníci po celý svůj život stydět.

*Martin Koller: Především jsem nezažil, ani neslyšel o tom, že by muslimové v islámských zemích, ať už více či méně civilizovaní, někdy vstoupili do křesťanského kostela, pokud ho nechtěli zneuctít, zničit, případně předělat na mešitu. Dále to není tak dlouho, co podobnou komedii hodnou samozvaného protinárodního kněze Halíka organizoval papež František. Vedle tohoto Svatého otce bojujícího proti křesťanské civilizaci stál imám a nahlas se modlil za smrt křesťanů. O tom naše pravdomluvná média rovněž mlčí. Pokrytecká komedie jak z Washingtonu. Nebo přímo z Washingtonu? Česká politika je stále větší a ostudnější protinárodní komedie. Připadá mi, že lev v našem znaku by si měl odít šaškovský obleček, čepici s rolničkami a na ocas vyvěsit americké vlajky vyzdobené velkými písmeny ANO.

*Akce Ruska umožnily zabránit úderu 624 okřídlených raket NATO na Sýrii, prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Situace ve vztahu k Sýrii se měnila a když se zeptáte: co by se stalo, kdyby se našemu prezidentovi nepodařilo přesvědčit a realizovat myšlenku odevzdání a likvidace chemických zbraní? Byla to doslova otázka jediného dne, a máme-li mluvit pouze o okřídlených raketách, pak bylo, pokud se pamatuji, takových raket, kterými se chystali zasadit masívní úder v Sýrii, 624, řekl Šojgu ve vysílání televizní stanice Rossija 24. Kromě toho prohlásil, že po tak rozsáhlém útoku by bylo mimořádně složité obnovit státní strukturu v Sýrii.

*Tereza Spencerová: Rusko nicméně zkouší měnit pravidla hry: Po zmaření teroristických útoků na Krymu už nevidí další smysl tzv. normandského formátu „mírových jednání“, tedy s Ukrajinou, Francií a Německem, a navrhuje Spojeným státům vyřešit Ukrajinu jen „ve dvou“.

*Papežský nuncius v Kyjevě Claudio Gugerotti: Stal se Majdan, došlo k faktickému oddělení od Ruska se všemi ekonomickými důsledky, které mohou vzniknout, když se někdo postaví proti tomu, kdo je jeho hlavním zdrojem obživy. Současně ale Západ z různých důvodů místo Ruska nezaujal, nepřemýšlí o zlepšení životních podmínek místních obyvatel. A tak Ukrajina prohrála na všech frontách.

*Proti zvýšení cen opakovaně protestovali ukrajinští obyvatelé, především starší generace s heslem „genocida proti ukrajinskému lidu“. To je samozřejmě přehnané, protože tato genocida se vztahuje pouze na chudé a proto nesplňuje podmínky genocidy. Tytéž orgány, které navrhují nárůst cen, také navrhují řešení: Na zadní straně běžných účtů jsou náborové inzeráty do armády, práce v zahraničí: účast na mírových misích NATO, měsíční plat 1000 až 1200 eur. Nabídka je pozitivní. Kdo není připraven za 1000 euro sekat Afghánce a Iráčany po hlavě, bude mít možnost odmítnout návrh s odvoláním na náboženské vyznání nebo přesvědčení, uplatit důstojníky. Na druhé straně, kdo přijme nabídku, bude mít zajištěné bezplatné ubytování a na hřbitově nehrozí žádné další účty za elektřinu.

*Sergej Glazjev: Světové veřejnosti třeba představit úplný obraz toho, co se v současnosti děje na Ukrajině. Na Ukrajině se snaží obnovit nacistický režim, vůdcové vyhlásili sebe za dědice hitlerovských kolaborantů. Jde o okupované území Spojenými státy a Američany jmenovaní neonacisti páchají zločiny proti lidstvu a genocidu proti ruskému obyvatelstvu. Vyzval k obraně lidu Ukrajiny před vojenskými zločiny a politickými represemi, vytvoření mezinárodního tribunálu, vyšetřeni všech nacisty páchaných zločinů a uvalení na nich zaslouženého trestu.

*Vyvadil má za to, že by Porošenko měl začít uvažovat, kde požádá o azyl.

*Německý prezident Joachim Gauck v rozhovoru pro televizi ARD: Elity nejsou žádným problémem, momentálně jsou problémem občané.

*Tereza: Na tom všem je vlastně nejpodivnější, že Západ je tím posledním, kdo si ještě nevšiml, že už není „pupkem světa“. USA i Evropa ztrácejí čím dál rychleji význam s každý kilometrem za svými hranicemi a k tomu navíc i kontrolu samy nad sebou Zkrátka, vůbec se nedivím, že vznikají mocenské bloky „bez nás“. Teď už jen zbývá otázka, do jaké míry budou do budoucna „o nás“.

*Oblíbená mezinárodněpolitická hra „jeden incident, tisíc verzí“ nám bují ve věci Krymu. Ano, na Ukrajině je bordel, a když si k tomu vezmete v potaz odhalení od „Sorosů“ a tak podobně, je jasné, že Porošenko je sice prezident, Ukrajina má dokonce i vládu a parlament, ale to ještě neznamená, že opravdu vládnou.

*V televizi Fox News se objevil komentář, který sděluje, že Putin nepotřebuje Trumpa, aby vrtěl Amerikou, protože zmanipuloval Baracka Obamu. Obzvlášť se mi líbí heslo z tábora Demokratů, podle něhož je „Amerika skvělá, protože je dobrá“. To zůstává rozum stát. Ať už ale na Baracka Obamu nahlížíme jakkoli, jsou tu fakta: Za svého prezidentství bombardoval celkem sedm zemí, aktuálně už „jen“ čtyři, a vyhnul se zničení Sýrie a válce proti Rusku kvůli Ukrajině. K tomu alespoň nakousl usmíření s Íránem a Kubou – oba procesy sice ještě ani nenabraly dech, ale i tak je lze vnímat jako velká pozitiva, která po Obamovi zůstanou. Suma sumárum, má sice na kontě desítky tisíc mrtvých, ale mohly jich být miliony. Podle amerických – nebo obecně západních – měřítek je to vlastně holubice a tu nobelovku dostal po zásluze. A to mu část amerického establishmentu, která lační po „šíření demokracie“ a „americké hegemonie“ – čili ve skutečnosti po krvi a destrukci – jen tak neodpustí. Hillary už dopředu slibuje, že bude tvrdší a krvavější… Americké prezidentské volby se staly fraškou, velkým politickým představením, v němž voliči ani zdaleka nehrají hlavní roli. Vše se řeší v zákulisí.

*Margot Kidder: A přesto jste tady dnes večer všichni, přilepeni ke svým televizorům a počítačům a vaše srdce se dmou pýchou, protože jste nejsilnější země na světě, oslavujete svého presidenta-vraha a netušíte odpor, který vůči vám cítí svět. Zabíjeli jste, zabíjíte a budete zabíjet – a zůstanete na to hrdí. Vize mrtvých dětí v Sýrii, které Clintonová pomohla zabíjet, dětí roztrhaných na kusy Obamovými drony v Afghánistánu a Pákistánu, hrůzný chaos v Libyi, pustiny v Iráku, smrt a zmar tam všude, způsobený americkou vojenskou intervencí, Ukrajina, Honduras, Salvador, Guatemala, Chile, jen jmenujte dál – vaše země tam všude hrozným způsobem bombardovala a ničila životy civilistů. Lidičky, vy nemáte žádnou představu, jaké to je pro lidi z jiných zemí, když slyší, jak se vychloubáte a jásáte nad vašimi zbraněmi, bombami a vojáky, nad vašimi vraždícími vojenskými veliteli, vašimi válečnými zločinci a vaším bezohledným vrchním velitelem. Všechny tyto hnusné věci se nás a všech ne-Američanů dotýkají, vibrují v našich tělech, jsou odporné a obscénní.

*Myslím, že je každému jasné, že když o „ochraně nenarozeného života“ vykřikují ti, co v ustašovských koncentrácích soutěžili, kdo za noc podřeže nejvíc lidí (skóre byla v tisícovkách), a ti, co potřebují každoročně ve svých válkách povraždit nějaký ten milión lidí…

*Svět potřebuje četníka, a tím četníkem musejí být Spojené státy americké, zdůraznil Rasmussen, který v současné době dle ČTK vlastní poradenskou firmu a působí jako poradce ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Příští americký prezident musí stát v přední linii, a nikoliv se schovávat vzadu.

*Americká demokracie a psychiatrie jdou ruku v ruce. A také se sbližují. Čím více se spojují do jednoho celku, tím více mrtvol je kolem cesty. Není to právě směšné, když satirici tvrdí, že současná kampaň stále více připomíná povstání v blázinci, vedené pacientkou z pokoje nezvladatelných šílenců. Opravdu velmi zvláštní je tento maják svobody a demokracie.

*Jaroslav Bašta: Některé e-maily naznačují, že George Soros a jeho peníze mají nadstandartní vztah k více než dvěma stovkám poslanců Evropského parlamentu, o úřednících v Bruselu nemluvě. Tento typ chování je typický pro oligarchy v mnoha zemích, nejznámějším příkladem byl Michail Chodorkovskij, který „sponzoroval“ více než stovku poslanců Státní dumy. Z toho vyplývá, jsou-li uniklé e-maily pravé, že americký finančník by se stal prvním známým globálním oligarchou.

*Filipínský prezident Rodrigo Duterte oznámil, že země může vystoupit z OSN. „Nechci vás urazit. Ale je možné, že se prostě budeme moci oddělit od OSN. Proč máme poslouchat takové hlupáky?“, řekl během svého televizního vystoupení. Duterte také připomněl možnost vytvoření alternativní mezinárodní organizace, do níž bude pozvána Čína a další státy

*Zdeněk Zbořil: Okolo letošního 48. výročí srpna 1968 se totiž dovídám o událostech, o kterých jsem si myslel, že nikdy nebyly. Proto je také zapomenuto, že proti Vaculíkově manifestu 2000 slov nebyli zaujati jen „konzervativní“ komunisté, ale také ti, kterým autorovo volání po „zakládání akčních výborů“ příliš připomínalo „Vítězný únor 1948“.

*Zdeněk Zbořil: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že Rusko pro nás zůstává tím samým nebezpečím, jako bylo dřív, jeho imperiální chutě nejsou menší a my jsme na jídelním lístku. Už jsem několikrát řekl a napsal, že někteří naši politici nebo političtí komentátoři se chovají tak, jako kdybychom měli Ruské federaci vyhlásit válku. A další si zase myslí, že už jsme ji v součinnosti s NATO vyhlásili. Dokonce není málo ani těch, kteří jsou přesvědčeni, že jsme tuto válku už vyhráli.

*Petr Schnur: Washington je mistrem ve vyvolávání válek pod falešnými důvody, ona nesnesitelná lehkost válčení má i ten důvod, že se žádná válka nekoná na domácí půdě. A vojensko-průmyslový komplex na nich vždy těžce vydělal. Je otázkou, zda se Amerika smíří se skutečností, že pomalu, ale jistě ztrácí pozici absolutního vládce světa.

*Otázka vzniku kurdského státu – mají ho USA podpořit, odmítnout, nebo něco mezi tím?

*Martin Koller: Osa Moskva – Teherán – Ankara je pořádný strašák pro americké světovládné zájmy, protože se táhne až do Pekingu. Když se podíváme na státy, které ji tvoří, vidíme na rozdíl od EU fungující multikulturní unii. Navíc jde především o spojenectví ekonomické, které si nesedne na zadek před nějakými sankcemi EU nařízenými z Washingtonu.

*Na ministerstvu zahraničí už není aktuální kdysi vtipná otázka na téma, kdo tam ještě není cizí agent? Realitou je spíš dotaz, kolika cizích tajných služeb je kdo agent? Nejrozsáhlejší špionážní síť mají u nás nepochybně USA včetně řady politiků, mediálních pracovníků a šéfů různých škol a neziskovek, které si platí buď přímo, nebo přes různé nadace a multikulturní mírotvorce typu pana Söröse. Z tohoto hlediska má Rusko ještě co dohánět.

*Majdan, původně a údajně hnutí lidového odporu proti oligarchům, kteří popuzovali nehorázným hromaděním majetku a korupcí. Sám český kníže tam jel, aby podpořil chuďasy v jejich spravedlivém boji proti těm, mezi něž rodem i majetkem sám patří.

*Jírovec: Citace podstatné část Paragrafu 3, Odstavce 1 zákona, jímž Česko, možná jako jediná země na světě, posvětilo diversní akce proti vlastní zemi. „… ozbrojený nebo jiný srovnatelný boj proti Československu, provádění sabotáží, spolupráci se zpravodajskými službami, převaděčství nebo překračování státních hranic za účelem účasti v odboji a odporu proti komunismu (agenti-chodci) a ozbrojené akce proti Československu.“ Kouzlem nechtěného, dikce zmíněného zákona potvrzuje, že komunisté tehdy měli pravdu. Citovaná část zákona navíc tvoří základ pro přiznání statutu „účastníka odboje a odporu proti komunismu“, který je spojen s diplomem, medailí a odměnou zvíci 100.000 korun. Jak si váleční hrdinové z RAF představovali válku? Jako dorážku zbylých kuželek? Jako cosi, co se přežene přes československé území bez následků? Chtěli vybombardovat milión či kolik komunistů, kteří měli, statisticky vzato, zastoupení v každé rodině. Nebo chránit bezletovou zónou, aby mohli Mašínové a jejich klony v klidu podřezávat policisty a jiné odporné živly? Paměť národa nemá zájem analyzovat, takže se nedozvíme, co měla dělat československá vláda v době, kdy byla suverenita státu hrubě napadána akcemi, které ex-post glorifikujeme. Podle tohoto zdroje (http://www.psywarsoc.org/FallingLeaf/balloons.php) probíhala v letech 1951-56 masivní propagandistická kampaň, při níž bylo přes železnou oponu posláno na 350.000 balonů, nesoucích přes 300.000.000 letáků, knih a jiných tiskovin. Když byla informace o této činnosti vedené CIA po padesáti letech vládou odtajněna, CIA obratem prosadila její opětovné utajení. Co je komu do financování a metod tajných služeb. V době, kdy je otázka propagandy znova aktuální, se nabízí i otázka komu Paměť národa a její sponsor ČRo vlastně slouží. Nebo spíš posluhují.

*Květa Pohlhammer Lauterbachová: Jacob Rothschild kritizuje centrální banky. A na Titaniku se už přestalo zpívat: Říká-li tedy lord Rothschild, že „žijeme v období historicky bezprecedentního měnově-politického experimentu“ a varuje před riziky expanzívní politiky centrálních bank, kritizuje politiku nízkých úrokových sazeb, negativních výnosů státních dluhopisů a kritizuje centrální banky jako ECB, které vykupují státní dluhopisy a říká, že důsledky této politiky budou nedozírné, tak nezbývá, než kroutit hlavou. Takže nám chce říci, abychom se pořádně oblékli? Lord Rothschild vysvětluje, jakou strategii a změny v investičním portfoliu provedl v poslední době jeho RIT, protože v dobách, jako je tato, cituji, „je nejvyšším cílem zachránit majetek“.

*Bez znalostí a vytvoření vlastní lobby, které by sledovalo kriticky legislativní činnost v oblasti finančního systému, politiku bank a její dopady do plně kolonizované ekonomiky ČR, nemáme šanci se kdy znovu hospodářsky postavit na vlastní nohy. Nevím, zda vás těší a uklidňuje, že letos budeme mít konečně české brambory, a to v množství 2,6 kilogramu na obyvatele. Mne to tedy netěší a podle toho se také zařizuji. Tak daleko jsme to ekonomicky neoliberálně za 26 let svobody dopracovali. Nedělejme si iluze, že máme zdravý bankovní sektor. To je pohádka pro diváky České televize. Bouře, která stojí před vyspělými západními ekonomikami a o které již mluví dokonce i lord Rothschild, se nám nevyhne a smete nás spolu s ním.

* Běda těm, kterým lze ještě něco vzít.

*Ilona Švihlíková ve své knize mluví o tom „Jak jsme se stali kolonií“. Kdo si pamatuje výroky Václava Havla a dalších politiků z prosince 1989 o tom, že do sedmi let ekonomicky doženeme Rakousko a Německo si musel klást otázku, když slyšel tyto výroky: „Je to takový manipulátor, či je tak hloupý“. Ukázalo se, že obojí.

*Myslím si, že někteří politici a vysocí představitelé NATO by potřebovali psychiatra, a netrvám na tom, že by tento odborník na duševní poruchy musel být nutně z USA, uvedl europoslanec ČSSD Jan Keller.

*V knize Hitlerova nenávist k Židům (Euromedia Group, k.s. – Ikar, 2011) Ralph Georg Reuth nazval jednu z kapitol: Radikální antisemitismus jako reakce na židovský kapitalismus. Píše v ní: Prostí lidé měli strach z chladného, bezohledného světa kapitálu, v němž osudy jednotlivců a mezilidské vztahy nehrály zjevně žádnou roli. Tyto obavy zdiskreditovaly kapitalismus natolik, že nebyl kritizován pouze levicí. I v kruzích měšťanstva získal pojem ‚kapitalismus‘ nepříjemnou pachuť. Tento postoj měl ostatně delší tradici, protože již v dobách císařství platil kapitalismus za těžkou sociální chorobu. Také z perspektivy katolické sociální etiky se mamonářství, vyděračská touha po zisku jevily negativně.

*A jakožto rabín, pan Sidon jistě zná tradiční učení svých kolegů, že pokud žijeme v exilu, někde mimo Izrael, musíme se tam pokládat pouze za dočasné obyvatele, i když v dotyčné zemi žijeme už mnoho generací. Pokud bychom se tam chtěli pokládat za místní lidi, znamenalo by to, že se budeme též klanět tamním modlám.

*Oficiálně Spojené státy v Sýrii nebojují, jen tam tzv. podporují své spojence.

*Hysterici z médií hlavního proudu v čase připomínky srpnových událostí začínají v poslední době opouštět téma tehdejší „ztráty svobody“ či „boje za demokracii“, protože obojí v dnešní realitě vyznívá nanejvýš trapně. A tak odvádějí pozornost k „morálnímu a kulturnímu úpadku společnosti“, který měl nastat v důsledku sovětské intervence v Československu. Komu paměť nestačí, tomu je možné připomenout, že Spojené státy, které před osmačtyřiceti lety tolik podporovaly „demokratizaci Československa“ a odsuzovaly „sovětskou invazi“, v tu dobu surově vraždily ve Vietnamu, bombardovaly civilisty v Laosu či podporovaly kruté řecké plukovníky – to není propaganda, to je fakt.

*Eurasijská unie. Blíží se další dějství střetu, což budoucí prezidentka Spojených států už před čtyřmi lety předznamenala svým komentářem k eurasijské integraci pod vedením Ruska: „Nemylme se, víme dobře, o co kráčí, a snažme se najít způsob, jak tomuto procesu zabránit nebo jej zpomalit.“

*Každá psaná historie je přece produkt přesně týchž postupů, jaké se používají v produkci filmové reprezentace.

*Pepe Escobar: A pak je tu Írán. Během prezidentské kampaně v roce 2008 jsem byl osobně přítomen, když Hillary hovořila na konferenci AIPAC ve Washingtonu. Bylo to opravdu hrozivé představení. Na základě – falešného – předpokladu, že Írán zaútočí na Izrael, Hillary řekla: „Chci, aby Íránci věděli, že pokud se stanu prezidentkou, zaútočíme na Írán. V dalších deseti letech, během nichž by mohli pošetile uvažovat o útoku na Izrael, je budeme schopni vymazat z povrchu zemského.“ Hm, skutečně? Navzdory rusko-íránské kooperaci? Navzdory progresivně se integrující ŠOS? Tak si to zkuste, královno války.

*Miloslav Kala se podivoval nad nástupním platem soudců, který činí pouhých sedmdesát tisíc. „… abyste si připomněli úsloví, které v Čechách zdomácnělo a které zní – budu pracovat pouze do výše svého platu. Ve vašem případě to samozřejmě znamená, že budete pracovat s plným nasazením a usilovně nejméně šestadvacet hodin denně a v této práci vám přeji plný úspěch a štěstí,“ s nadsázkou uzavřel svůj projev k nově jmenovaným soudcům 24. srpna 2016 na Pražském hradě prezident republiky Miloš Zeman.

*Janečkova firma sídlí hned vedle americké ambasády, jeho nadace pořádá tiskovky v Americkém centru v Praze, které opět provozuje americké velvyslanectví. Samotný Janeček studoval v USA, kde prošel blíže nespecifikovaným výcvikem amerických zpravodajských služeb a právě Janeček se prořekl několik měsíců před pádem Nečasovy vlády, že „…když to správně zmanažujeme, tak ta vláda padne…“. Právě Janečkův fond ostře vystupoval proti Nečasově vládě a jeho „podílu na korupci“.

*Karel Stýblo: Řadoví občané této země opravdu, ale opravdu jeho řečem nerozumějí. Bohumil sice mluví česky, jenomže nějakým, svým, vlastním dialektem.

*Viktor Orbán kromě jiného prohlásil, že v současnosti se na maďarské území bez kontroly nedostane ani ptáček.

*Církev katolická zneužívala po staletí jméno Ježíše Krista, aby mohla přikrývat svoje zločiny a zlořády. Spojené státy americké zneužívají slova demokracie a v jejím jménu rozvracejí a ohrožují životy obyvatelstva celé planety.

*Šebestík: Světová politika je disciplína, která by se měla přednášet spíše na přírodovědných fakultách v oboru fyziky než na fakultách humanitních směrů. Je to totiž především silová záležitost a síla, jak známo, je kategorií fyzikálních věd.

*Karel Sýs: Nevěřili jste, co napsal jasnozřivý P. J. O’Rourke: „Každá vláda je banda kurev. Problém s demokracií je, že ty kurvy jsme tam dosadili my sami.“ Vrátil se středověk: hejtmani, převorové, kaplani, Panenka Marie Skočická, tajní radové, exekuce, bezletové zóny, humanitární bombardování, vedlejší škody, bankovní útrpné právo… Jak lehce do českého slovníku vklouzl bezdomovec! Blahoslavení bohatí, kteří jsou pozváni k večeři beránkově za pět tisíc euro! Jak by se bohu, který umřel nahý, mohlo líbit baroko! Církve všech značek spáchaly tolik zločinů, že se oltářníci musí modlit, aby Bůh nebyl! Jenže on je a vede si přesnou a přísnou evidenci! Beránku boží, daruj jim pokoj, nebo radši jednopokojový byt na Pankráci. Kolik věřících chudáků by neumřelo hlady, nebýt jednoho pozlaceného Krista!

*Tereza: V Sýrii už tak válčí všichni stálí členové Rady bezpečnosti OSN, což je po mnoha dekádách znovu unikát. Znamená to, že se právě v Sýrii na bojišti rozhodne o novém světovém řádu?

*Den před zahájením ofenzívy do Sýrie přiletěl do Istanbulu na neohlášenou návštěvu šéf iráckého Kurdistánu Masúd Barzání a podpořil Erdogana ve všem, co mu na očích uviděl. Čili iráčtí Kurdové, kteří už mají „své jisté“, nejsou nijak nadšení z toho, že by mohly vzniknout v Sýrii, Íránu nebo Turecku další Kurdistány, jejichž lídři by nejspíš bouchli do stolu s výkřikem „Tak kdo tady bude šéfovat?“ Následovala by vnitrokurdská válka.

*V ukrajinských médiích se dokonce objevil Bidenův citát: „Petro, vy svou miliardu dolarů nedostanete. Je to normální, můžete si generálního prokurátora nechat. Jen prostě pochopte, pokud se tak zachováte, my platit nebudeme.“ Proč jsme to, proboha, nenechali Rusku? Na zkorumpované Ukrajině by vykrvácelo ekonomicky mnohem dřív než v důsledku našich sankcí… a ještě bychom se jim mohli posmívat.

*Slovensko má dnes cca 5 milionů USD denně za zpětný transport ruského plynu oklikou zpět na cílovou Ukrajinu.

*Zdeněk Zbořil: Kdo bojuje za peníze, nechce umírat stejně jako ten, kdo bojuje za nějakou myšlenku. A tak naši ozbrojení mužové a ženy chtějí válčit hlavně tam, kde se ke svému žoldu dostanou nejsnadněji. Co je snadnější, než bojovat proti civilnímu obyvatelstvu.

*Zase se k někomu přidáme, až se bude bombardovat.

*John Kerry označil hlasování v Krymu za „bezprecedentní akt agrese“.

*NATO: Nejsme agresivní vůči Rusku, jen se ho připravujeme zničit!

*Dialog antických občanů z Athén a Mélu: Jak vy, tak my víme, že v komunikaci mezi lidmi se bere spravedlnost v úvahu, jen pokud síly všech stran jsou vyrovnané, jinak mocnější dělají to, co chtějí, a slabší se musejí přizpůsobit.

*Demokracie je státní formou buržoazie, když nemá strach. A fašismus, když strach má. (N. I. Bucharin)

*Mainstreamová (korporátní) média produkují tuny propagandy, která zakrývá realitu.

*Rusové na to mají krásné přísloví: Tam, kde nejsou ptáčci, kteří by cvrlikali, je i prdel slavíkem.

*A proto věřím, že Václavu Klausovi, tomu zdivočelému účetnímu (jak ho nazýval Ivan Sviták), autorovi výroku, že morálka není ekonomická kategorie, nebude nikdy odpuštěno.

*Někteří nejsou dostatečně „schopní“, aby se sami obohacovali na úkor jiných.

*Neviditelná ruka trhu se může změnit v brutální pěst.

*Petr Michalů: Je daleko více lidských obětí, než bylo od roku 1948 do roku 1989. Daleko větší totalita a diktatura nastaly po roce 1989. Dokonce si myslím, že daleko více svobody a demokracie bylo před rokem 1989.

*Obáváme se, že se hroutí dějiny a zapomínáme, že jen ty naše.

*Není-li to pravda, je to alespoň dobře vymyšlené.

*Každý aspoň trochu vzdělaný člověk dobře ví, že historie se píše na objednávku těch, kdo drží moc, a přepisuje se podle jejich potřeb a přání.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
31. 8. 2016 15:02

Pridávam ešte jednu perličku od novinára „National Interest“Roberta Farleya:
http://www.srspol.sk/clanek-us-army-je-schopna-naraz-porazit-rusko-i-cinu-12965.html
Prosím,priraďte si k menu toho „novinára“všetky tie prívlastky,ktorých používanie na OM, je „nežiadúce.Dostanete sa tak ku tomu,čo si ja osobne o Robertovi Farley myslím.