Roztavené reaktory ve Fukušimě aneb Jak lže Tepco

Je na českém Státním úřadu pro jadernou bezpečnost, a speciálně na jeho předsedkyni paní Daně Drábové, aby nám sdělila, zda mají pravdu vědci ohledně roztaveného reaktoru č. 2 ve Fukušimě.

Celkem pravidelně sleduji nezávislý vědecký web Simply-info , a to zejména jeho pasáž The Fukushima Project . V poslední době se komunita vědců postavila proti lhaní japonského operátora Tepco. Vznikl zajímavý konflikt, který stojí za zaznamenání, protože o něm korporátní média nemluví, ani v Japonsku.

Fukušimská katastrofa: mlžit, tajit, lhát

Japonci stejně jako Rusové tajili a tají skutečný rozsah Černobylské havárie, dokud to šlo, a dokud to v korporátně ovládaném tisku Západu jen jde. Takže začněme Černobylem a podívejme se na srovnání uniklé radiace. Vycházím z dat a z tabulky v tomto článku , který shrnuje celkové odhady a množství uniklé radiace jak do moře, tak do vzduchu. Únik radioaktivity do země asi zatím určit nejde, jak uvidíte dále.

Z dat je naprosto jasné, proč je potřeba lhát, mlžit a tajit skutečný rozsah katastrofy ve Fukušimě. Pokud totiž platí střední, a zejména vyšší odhady katastrofy u třech roztavených reaktorů, pak je uniklá radioaktivita mnohonásobně větší než v Černobylu. Práce na zabezpečení zamořeného území a dekontaminace reaktorů se odhadují na 50 až 400 let. Zajímavé číslo, proto se o nákladech raději vůbec nemluví.

Ale nyní běží studená válka proti Rusku a placená lobby Westinghouse si navíc vesele experimentuje s palivem v ruských ukrajinských reaktorech, jak jsme o tom psali v tomto článku (Kronika příští jaderné katastrofy na Ukrajině ). Pak je jasné, o které havárce se bude mluvit, a o které naopak nikoliv. Ve Fukušimě bouchla americká technologie, takže budeme potichu. Ale pokud to špatně dopadne s americkými pokusy s palivem v ukrajinských reaktorech, tak západní propaganda řekne, že za druhý ukrajinský Černobyl zase mohou ti strašní Rusové, jako za všechno ostatní zlo ve vesmíru.

Podezřelé manipulace a znepokojivá data

Klíčový spor se rozhořel kolem zcela roztaveného druhého reaktoru, viz tento důležitý článek . Tady proti sobě stojí dvě verze katastrofy, z nichž nutně vyplývá, že jedna nebo druhá strana musí lhát. Podívejte se na tyto dva obrázky a kliknutím si je zvětšete v samostatném okně.

První japonská zpráva a obrázek publikovaný firmou Tepco ukazuje tomografický rozbor zcela roztaveného reaktoru č. 2. Tekutá radioaktivní láva z paliva a roztaveného reaktoru se nazývá corium . Roztavený reaktor jednoduše připomíná sopku s vnitřní roztavenou lávou, která se vlivem zemské přitažlivosti pomalu propaluje betonovými ochrannými vrstvami stále hlouběji do země. Obrázek firmy Tepco šířený japonským a západním tiskem tvrdí, že je vše v pořádku. Roztavené jádro je prý stále uvnitř bezpečné zóny reaktoru, což ukazuje černé pozadí dole na fotce.

A nyní se podívejte na tento detail obrázku z nezávislého ověřování oficiálního měření, tzv. Second muon scan of Fukushima Daiichi unit 2 , jehož PDF závěry od firmy Tepco najdete kliknutím na odkaz.

Pokud by mělo Tepco pravdu, pak dolní část tomografu měla ukázat černé pole, které by mělo držet roztavené corium z jádra reaktoru. Jak sami vidíte, po nových rozborech odborné skupiny analyzující původní snímky, je celé pole bílé. To by ale znamenalo, že roztavené jádro je už mimo vnitřní zónu reaktoru a propaluje se do země. Pak je velká šance, že brzo zamoří rezervoáry pitné vody pro Tokio. Ale o tom se asi nemá mluvit. Celá dokumentace vědců předkládajících druhou analýzu vycházející z materiálu Tepca a její zpracování pomocí FFT (Fast Fourier Transform) analýzy je na těchto stránkách PDF (cca 10 MB). Jinak řečeno pro laiky jako já. Máme proti sobě dvě zprávy, které jsou v zásadním rozporu. Firma Tepco tvrdí, že je vše v pořádku. Nezávislí vědci předložili znepokojující nález, který je třeba podrobně vysvětlit, a hlavně potvrdit nebo vyvrátit dalšími měřeními.

Mediální lhaní kolem Fukušimy

Je na českém Státním úřadu pro jadernou bezpečnost, a speciálně na jeho předsedkyni paní Daně Drábové, aby nám sdělila, zda tito vědci mají pravdu nebo ne. Pokud ano, ať nám paní předsedkyně vysvětlí, proč lhala média ohledně protavení coria ve Fukušimském reaktoru č. 2. A proč o tom mlčel jejich úřad, který platíme ze svých daní za to, aby nás preventivně chránil před následky jaderných katastrof typu Černobylu a Fukušimy.

Mlčení západního tisku o nezávislém nálezu se dá vysvětlit velmi rychle a jednoduše. Západní korporátky citují v případě Fukušimy jen tiskové agentury, hlavní japonské noviny a prohlášení zatím neroztavené, leč mediálně již zcela zamořené firmy Tepco. A pokud vás zajímá dostupná pravda o Fukušimě, tak se podívejte na tento italský dokumentární film s anglickými titulky.

A nyní k tomu mediálnímu lhaní o Fukušimě. Hlavní japonský deník Asahi Shimbun funguje jako hlásná trouba firmy Tepco. Jeho hlavními akcionáři jsou zahraniční partneři z USA a tento deník v Tokiu sdílí kanceláře s americkým deníkem New York Times. Pak je jasné, že naši čtenáři budou krmeni skrze agentury jako Reuters a Associated Press pouze z tohoto zdroje.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
2. 9. 2016 4:34

Už si živě představuju, jak tato kandidátka a žhavé želízko či uranová tyč ve volbách za fašistický subjekt Starostové a nezávislí nám popravdě sdělí, zda vědci mají pravdu. Doména fašistů je lhát. Tepco lže tak, jak nás Kalousek a jeho nohsledi okrádají a pracují pro zrůdy ženoucí svět do 3. světové války. A to bude jádro pudla.