Pěstujme si svůj stín!

Kráčím po chodníku a můj stín nalevo ode mě kráčí se mnou. A je takový, jaký byl, když mi bylo dvacet. A o tomhle vás mohu ujistit, na to si přes všech sedmdesát brázd uplynulého času dobře pamatuji. Pravda, pohybuje se pomaleji než tehdy, ale to na konturách toho stínu není znát. Umělecký dojem zůstává tedy neporušen a můj stín je ke mně ostatně milostivý i v jiných ohledech. Není na něm např. vidět, že mé nohy, které v nejranějším dětství tvořily písmeno O, pak se prý díky rybímu tuku srovnaly, ale teď, bohužel, kreslí to nepěkné O znovu.

Ale tohle ten můj stín, jak já jej mohu sledovat, nezobrazuje, protože vždycky, a to bůhví proč, na mě při jeho pozorování svítí slunce ze strany a nikdy ne za zády. Linie postavy zůstává tedy stejně útěšlivá, jako vždycky byla, a to včetně stínu hlavy, který se ani v nejmenším nezajímá o obě časem vzniklé lysiny nad mým čelem a káru z bláta vytahuje prostě tím, že řídký ostrůvek vlasů, který se mezi těmi lysinami udržel, zobrazuje jako vlasovou houštinu. Takže i ta hlava zůstává stále dvacetiletá, jako kdysi byla, a já přemýšlím nad tím, proč tohle všechno pro mě tenhle můj stín dělá? Proč tím, že mě zobrazuje jen  v hrubé kontuře, mi dává iluzi stále přetrvávajícho mládí, kterou je, jak jsem zjistil, možno ještě dále přiživovat tím, že pokaždé, kdy to počasí jen trochu umožní, vyrazíte na procházku v krátkých kalhotách.

To už pak jste mladík a dokonce i chlapec ve všem všudy, čímž toto své pojednání rychle končím a spěchám ven. Jsou už totiž čtyři hodiny odpoledne a za chvilku bude po slunku veta.

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
25. 9. 2020 19:10

Tento německý lékař říká, že Světová zdravotnická organizace je zodpovědná za zvýšenou smrtnost při léčení koronaviru, protože při výzkumech doporučila špatnou léčbu. Šlo o preparát hydroxychlorochin – antimalarikum – netoxický v malých dávkách, tak 240 miligramů. Světová zdravotnická organizace doporučení k léčbě: počáteční dávka 2,4 gramu, dalších deset dnů každý den 800 miligramů – to znamená, že pacient měl na konci v krvi 10 gramů tohoto léku, což je jeho toxická dávka – to se píše na každém poučení k tomuto léku. Obvyklá dávka je přitom 400 miligramů denně. Lékař SZO, když se ho ptali, jak přišel na takové dávkování,… Číst vice »

Irena
25. 9. 2020 19:23

Podívejte se, jak vypadá vojenské cvičení Kavkaz 2020

od 0:50 do 2:12 min

https://www.youtube.com/watch?v=4B3H6FDQEns

:-)