Pierrot le fou (Bláznivý Petříček)

V roce 1965 natočil režisér Jean-Luc Godard v rámci francouzské nové vlny skvělý film s Jean Paul Belmondem a Annou Karinou v hlavních rolích. Jmenoval se Bláznivý Petříček (Pierrot le fou.). Jenže ten film i hlavní postavy byly prosté jakéhokoli bláznovství. Na rozdíl od Bláznivého Petříčka, který dnes šéfuje MZV. Pokud teď řeknu, že nechápu Petříčkova rozhodnutí, nemluvím pravdu. Chápu je jako výplod ne zcela duševně zdravé a dostatečně inteligentní mysli.

Za tu krátkou dobu, co se Petříček vyšvihl (zřejmě svou servilností k rodné ČSSD a politickou agilitou), dokázal ze sebe bez většího zájmu mainstreamových médií udělat naprostého šaška a idiota. Ať už se jedná o páteční klimatické schůze na MZV, chov čmeláků v zahradách Černínského paláce, vyzdvižení zásluh Banderovců a teď i monstrózní konferenci evropských a asijských organizací LGBT v Praze; všechno to naprosto neomylně indikuje ministrovu vyšinutou mysl a mdlý rozum. Ta osoba, přestože již dávno plnoletá, není vůbec schopná rozlišit podstatné od marginálního. Pořádá konferenci o problémech necelé 4% menšiny a nedochází mu, že dnešní svět čelí daleko větším problémům, dokonce hrozbám.

Nesvolává konference, aby se pokusil řešit ekonomické, sociální a kulturní dopady migrace na západní civilizaci, nezajímá ho problém chudoby, dětské prostituce, nedostatku pitné vody i hladomorů v zemích 3. světa, stejně tak ho nezajímá, jak žijí Romové v našich ghettech, jak bují na pracovištích šikana a korupce, snad ani neví o nebezpečí globální jaderné války, nezná a nestará se se o pojmy jako národní identita, historické národní tradice,tradiční rodina a mezilidské vztahy …a tak by se dalo pokračovat do soudného dne! Pierrot le fou, Bláznivý Petříček, už není ani pro smích (ten alespoň léčí), je ostudou a hanbou celé naší politické reprezentace. Stydím se.

Stanův komentář: Pan Petříček není blázen, on se jen chová jako standardní ministr zahraničí nesuverénní kolonie. Naše zahraniční politika není řízena z Černínského paláce, ale z velvyslanectví jisté velmoci, jak je ostatně v naší zemi už od dob Rakouska-Uherska zvykem. Prosím autorku, aby se mi ozvala na st.blaha@gmail.com.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
26. 10. 2019 17:16

Autorka správně píše – bez většího zájmu médií. On je totiž vhodný hoch
na správném místě. Nedělá nic, nesnaží se o nic podstatného, jede tak,
jak jest mu předepsáno. A že je nám z něho stydno? Jaký je rozdíl mezi ním
a těmi šašky z Bruselu? Dokud budeme sklánět hlavy před nimi, tak vlastně
nezáleží na tom, jakého domácího odpudivého ministra vládě předepsala
jistá odpudivá ambasáda.

racek
racek
28. 10. 2019 19:09

No, ještě kdyby tak nenadával číně a rusku a nedělal jejim ambasádám dětinské schválnosti, tak by mi nijak nevadil. Ani nikomu jinému. Dokonce byxh mu i ty včelíny na střeše ministrstva či kde odpustil. Konec konců, ouřadové potřebují občas trochu prohnat.