Ukrajina: Videopřehled z 30. 4. 2015

Pamatuj!

K 70. výročí našeho osvobození Rudou armádou!
Já jsem nezapomněla a pamatuji na ně!
Díky!!!

Překlad, titulky a komentář: Irena

***

Arťom Grišanov: Dobro s raketami

***

14. dubna 2015, Lvov. Na Ukrajinu dorazili američtí výsadkáři

Asi sto amerických výsadkářů v plné zbroji dorazilo do Lvova, aby zde od 20. dubna na Javorovském polygonu cvičili 900 příslušníků Nacigardy.

***

15. dubna 2015, Kyjev. Vražda opozičníka Kalašnikova

15. dubna večer zabili exposlance Strany regionů, předsedu spolku „Vševojskový svaz Ukrajiny“. Byl zavražděn čtyřmi přesně cílenými výstřely. Fotografie najdete ve zdroji.

Zdroj: News Front

***

16. dubna 2015, Kyjev. Vražda novináře Buzyny

Speciální článek od Rada Mika s bohatou videodokumentací najdete zde. Pracovníci webu Mírotvůrce, který zveřejnil černé listiny, podle nichž se vraždí opoziční politici a novináři, obdrželi vyznamenání, osobní zbraně a cenné dárky od Ukrajinské služby bezpečnosti (SBU).

***

16. dubna 2015, Kyjev. Ukropfilmproduction

Ukrajinci nejprve letí v americkém vrtulníku UH-60, který ukrajinská armáda nemá, pak provádějí výsadek z ruského MI-8 (asi kouzlo, nebo přesedli ve vzduchu) a nakonec bombardují americkou stíhačkou F-35 s ukrajinskou vlajkou.

***

17. dubna 2015, Moskva. Přímá linka s Vladimírem Putinem

Tentokrát překvapivě v přímém přenosu se simultánním tlumočením na ČT.

***

18. dubna 2015, Oděsa. Nacistický pochod pod záštitou policie

***

19. dubna 2015, Jasná Góra. Polšti motocyklisté jsou solidární s ruskými Nočními vlky

Je to jen mediální útok novinářů proti 30 ruským motrokářům. 30 tisíc polských motocyklistů hlasovalo jednomyslně pro přátelské přijetí a zajištění bezpečného průjezdu Nočních vlků přes Polsko. A takhle to vypadalo v jedné polské televizi 16. dubna – překlad netřeba.

Celý text rezoluce polsky zde.

***

20. 4. 2015, Kyjev. Vládní představitel opozičníkům: Zavřete huby, je to pro vaše dobro

Šéf vyšetřovacího výboru SBU Vovk má radu pro „ukrajinofoby“: Zavřete hubu v zájmu vaší vlastní bezpečnosti, zvažte sérii politických vražd. Řekl to v televizi ICTV v pořadu s názvem „Svoboda slova“.

Zdroj: Valentina Lisica

***

24. dubna 2015, Širokino. Přepadení humanitárního konvoje

Ukrajinské jednotky ostřelovaly ruský humanitární konvoj „Fondu obnovy Novoruska“. Jeden člen konvoje byl zabit, jeden zraněn, šest zajato.

Zdroj: The Truth Speaker

***

26. 4. 2015, Londýn. Graham Phillips chce navštívit Muzeum Stepana Bandery

***

29. 4. 2015, Pokrovske. Ukrajinská armáda obklíčila jednotky Pravého sektoru

Ukrajinská armáda se na východě země snaží silou dostat pod kontrolu dobrovolnické oddíly nacionalistů z Pravého sektoru. Agentura Unian ve středu oznámila, že armádní jednotky obklíčily výcvikový tábor Pravého sektoru v obci Pokrovske, která leží v Dněpropetrovské oblasti asi 130 kilometrů západně od Doněcku.

Celý článek: Novinky

***

Radio Novorossija Rocks

http://radiomap.eu/snr/play/novorossia-rocks

***

Pán Krymu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
30. 4. 2015 16:37

Ruské MZ se vkládá do situace s „Vlky“, ČR rozjela dehonestující kampaň 30.04.2015 18:15 Lin | Ruské ministerstvo zahraničí si předvolalo polskou velvyslankyni a předalo ji protestní nótu pro polskou vládu ohledně skandálního odmítnutí vjezdu členů motoklubu „Noční vlci“. Velvyslankyně slíbila, že nótu předá do Varšavy. Ruská strana velvyslankyni vysvětlila, že stále čeká na vyčerpávající vysvětlení polské vlády (ke kterému vyzvala již dříve), proč se takto provokativně zachovala a ještě na základě nepodložených informací. Takto se věc nedá brát jinak, než jako výsměch památce všech padlých v Evropě během osvobozování od fašismu. http://russian.rt.com/article/88490 Trefně se vyjádřil k celé „akci“ německý… Číst vice »

Starý doktor
30. 4. 2015 17:01

A tak se ve středu odpoledne objevil v pamatniku koncentračniho tabora Osvětim jediny Nočni vlk, keremu se podařilo prokluznut přes zatarasy na šanghajske hranici. Odhadem mu bylo asi pětašedesat, vezl staru bolševicku vlajku, pacholek jeden, a kyticu, keru položil na hrob neznameho mukla.
Foto a další viz – http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/460098/rudi-vlci-neprojeli-sanghajsku-hranicu-bo-hranica-nie-je-zadne-korzo.html?ref=rss

Starý doktor
30. 4. 2015 17:09

Ve fofogalerii – viz výše, na fotce č. 12 je motorka s naší vlajkou. Zdá se, že i naší byli účastni.
http://ostrava.idnes.cz/video-ostrava-oslavy-osvobozeni-ruda-armada-fm8-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150430_134549_ostrava-zpravy_jog

Starý doktor
30. 4. 2015 17:22

Malý jsi, jen když klečíš na kolenou, aneb Americký protektor zavelel; vlky nevpouštějte!
http://www.novarepublika.cz/2015/04/maly-jsi-jen-kdyz-klecis-na-kolenou.html

Béda
30. 4. 2015 17:23

http://www.novarepublika.cz/2015/04/bernske-pocatky-studene-valky.html Budoucí šéf CIA jednal o separátním míru s kápem SS Sovětská rezidentura to zachytila už koncem roku 1942. Vyhráno ještě nebylo ani u Stalingradu. Sumner Welles, dvojka Státního departmentu, jednal s britským velvyslancem Edwardem Halifaxem, jak zabránit „nežádoucímu rozšíření bolševismu“. Halifax patřil k elitě, co hrdý Albion zavlekla až k mnichovskému diktátu. Morální křivici zněla Wellesova slova nadmíru sympaticky: „Rozpadne-li se německá vojenská mašinérie teď, spatří spojenci v roce 1943 či 1944 Rudou armádu pronásledovat Němce daleko na Západě. Takové rozšíření bolševismu by na americké veřejné mínění mělo nepříznivý dopad, nemluvě o tom, že naruší evropskou rekonstrukci.“ „Ve snaze… Číst vice »

Béda
30. 4. 2015 17:36
Béda
30. 4. 2015 19:03

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Diplomat-Bartuska-za-svuj-vyrok-o-upalovani-celi-trestnimu-oznameni-373234

Vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška čelí trestnímu oznámení za výroky o upalování a zabíjení na Ukrajině jako o způsobech, jak řešit ruskou intervenci. Oznámení podal poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Řekl to při dnešních sněmovních interpelacích. Bartušku za výroky opět kritizoval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Béda
30. 4. 2015 19:05

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Stalo-se-na-namesti-Milos-Zeman-se-vyporadal-s-lidmi-kteri-mavali-cervenymi-kartami-tak-ze-nastalo-ticho-A-pak-373228 Červené i zelené karty, pískot, transparenty a stovky lidí čekaly na hlavu státu v centru Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi. Třetí a poslední den prezidentovy návštěvy ve Středočeském kraji zakončil setkáním s veřejností a také plavbou na parníku Krále Jiřího po Labi. Na Masarykově náměstí čekalo pár transparentů s nápisem Mráz z Kremlu, ostuda z Hradu nebo Stop hulvátům!. Miloš Zeman se s odpůrci vypořádal po svém. Tradičně jim nechal slovo jako prvním. V mikrofonu se však ozýval jen nesrozumitelný šum… „Tady vidím docela hezky vyvedený transparent, pravděpodobně od absolventa umělecké školy. Ať jde blíž, dáme mu mikrofon… Číst vice »

Irena
30. 4. 2015 19:56
berkowitz
berkowitz
30. 4. 2015 19:57

Noční vlci:

Byli objeveni na lesních cestách, z důvodu utajení :

http://1url.cz/rvPJ

Bety
Bety
30. 4. 2015 20:00

Podle Leva-net zavřeli v Rusku Porošenkovu továrnu na čokoládu, než se zjistí, kam se poděly státní dotace. Konečně.

Jan Kristek
Jan Kristek
30. 4. 2015 20:17

Tady je taky nebezpečný vlk:
https://www.youtube.com/watch?v=iKbWdgW6sD8

Béda
1. 5. 2015 4:29

Stojí za pozornost: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bitva-o-Moskvu-u-Jilkove-Ostuda-ze-tu-dvacet-pet-let-po-revoluci-jeste-muzete-mluvit-soptil-aktivista-A-Vondra-Klvana-a-Hucin-373257

Akorát nechápu, jak to, že na demagogii Klvani, Vondry a Hučína Ransdorf ani nikdo další nenamítl, že celý konflikt na Ukrajině vyvolalyfinancovaly, zapojily do svržení regulérně zvolené vlády svou pátou kolonu, pomohly organizačně, politicky i metodicky) záměrně USA a že proti argumentu, že na Ukrajině jsou ruští vojáci stojí argument, že tam jsou taky vojáci z USA a západoevropských zemí, že jsou tam taky vojenské dodávky ze západu (kupř. ČR), že je tam CIA na MV v Kyjevě.

Béda
1. 5. 2015 4:33

A taky nechápu, proč když se diskutovalo o fašismu, ze kterého demagogové tradičně obviňují Putina a jeho režim (který krom jiného navrhl v OSN přijmout rezoluci proti propagaci fašismu, kterou shodily ze stolu USA, Ukrajina, ČR a Kanada) nikdo nenamítl, že fašismus je na (západní) Ukrajině, jsou heroizováni Banderovci, bořeny památníky obětem boje s nacismem, vlají „trojzubce“, svítí tam hakenkrajce, premiér mluví o Rusech jako o podlidech, expremiérka chce na Rusy svrhávat atomovky, je účelovými zákony zakazována a pronásledována opozice …

Béda
1. 5. 2015 5:16

pel mel: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajina-vyhrala-nominaci-na-nejhorsi-ekonomiku-sveta/ Cinknutý průzkum podle zadání amerických ratingovek – RF je údajně na 5-ém místě. Po „očištění od virtuální ekonomiky by USA musely být ještě před Ukrajinou a po zrušení politických sankcí by rozdíl mezi ekonomickým zdravím předlužených USA a téměř nezadlužené (resp. sankcemi uměle zadlužované) RF musel být nebetyčný.

Béda
1. 5. 2015 5:33

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/basta-bartuska-jen-prezentuje-politiku-zaoralka/ Propagoval dvě možná ukrajinská řešení – zasáhnout ve stádiu kdy zločinní proruští demonstranti obsazující administrativní budovy, aby tak protestovali po vzoru svých spoluobčanů ze Lvova proti vládě, ale jsou doposud neozbrojení a obklopeni ženami a dětmi. Tehdy je ta vhodná chvíle je upálit nebo postřílet a zahrabat. Jen tak lze zabránit budoucí občanské válce. Jde o řešení racionální, neotřelé a historicky osvědčené. Podobným způsobem uvažování a vyjadřování totiž kdysi proslul jistý Reinhard Heydrich. Nepodezřívám pana velvyslance, že by si tuto podobnost uvědomil. On se na základě svých politických sympatií zařadil po bok jiných mladých mužů, kteří myslí a vyjadřují… Číst vice »

Béda
1. 5. 2015 5:58

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/368429-zeman-se-postavil-proti-samostatnosti-kosova-vicepremiera-oznacil-za-valecneho-zlocince.html

Český prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro bosenskosrbský deník Večernje novosti tvrdě kritizoval uznání samostatnosti Kosova, které podle něj začalo nebezpečný proces překreslování hranic na celém světě. Současného kosovského vicepremiéra Hashima Thaçiho označil za válečného zločince…

Béda
1. 5. 2015 7:29

http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/nikdo-neni-dokonaly-usa.html

Ani se nedivím, že je nositele globální „svobody“ tak lehké zmanipulovat.

Starý doktor
1. 5. 2015 7:55

Putin vyprávěl, jak jeho rodiče zázrakem přežili za války „Otec vyprávěl, jak ho tam zranili. Dělal s přítelem menší výpad do německého týlu, plazili se… a pak to bylo zároveň směšné a smutné: připlazili se k německému trvalému palebnímu ohnisku, vylezl odtud takový silný chlap, podíval se na ně… a nemohli se zvednout, protože byli na mušce kulometu. „Ten chlap se nás pozorně podíval, vytáhl ruční granát, pak vytáhl druhý a nás těmito granáty zaházel. Tak to bylo…“, vyprávěl otec. Život je sice jednoduchý a krutý“, napsal Putin. Podle jeho slov, kdy byl otec ještě na frontě, staršího bratra matce… Číst vice »

aram
aram
1. 5. 2015 18:08

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/komando-mozna-vyslane-kyjevem-tresta-trestne-prapory/
Podle ruského zpravodaje OBSE provádějí neznámé speciální skupiny (komanda) vojenské operace v okolí městečka Avdějevka na Donbasu.