Po..rte se z hokeje!

Píši tento článek zrovna, když na televizi H..na jde srdceryvý pořad o tom, jak bohatí mentálně vyšinutí občané pěstují doma láskyplně dvě prasata. Ta prasata jsou tlustá, čistá, umytá a navoněná. Mají nadstandardní sociální a lékařskou péči. Prasata do práce nechodí. A jen tak nějaké pomeje žrát nemohou. Měla by zdravotní potíže. Spí v obýváku za sedačkou na luxusních přikrývkách. Venku by se totiž nachladila. Panička se s nimi mazlí. Manžel je asi kanec.

Kamarád mne pozval na hokej do Českých Budějovic. Nikoliv, abychom sledovali utkání, ale dementní davy fanoušků, které na něj spěchaly. Auta, ženy, dívky, jinoši, děti a muži ucpávali prostor kolem hokejového stadionu. Můj přítel je potměšilý. Mne ten zoufalý obraz bídy a utrpení české občanské společnosti nijak nepotěšil.

Než ta ostudná akce začala, město duchů, až na prochladlé a špinavé bezdomovce, bylo celý den prázdné. V podvečer se ulice zaplnily mátohami hokejových zombie, které s nepříčetným výrazem v tváři spěchaly na oplzlou duševní hostinu. Dále se na ten bohapustý výjev nedalo dívat.

Již jsem pochopil, proč se miliony uprchlíků ženou do Evropy. Jdou na hokej, který u nich nemají. Jejich náboženství je proti našim hnusným hokejovým ritům zcela nezajímavé. Chtějí se mít v Evropě jako prasata v žitě. Do obýváku si je rozhodně nikdo nevezme.

Cestou na nádraží jsme u hlavní pošty narazili na beznohého bezdomovce, o kterého zakopávali kolemjdoucí občané prchající na hokej. Byl to český uprchlík. Nemůže žít ve své vlasti, neboť tam zuří válka zakomplexovaných sobců, zadlužených peněz, dementní ubohosti, upatlané malosti a jiných morálních zvratků. Byl po úrazu vytlačen z pracovního a sociálního procesu na ulici. Byl střízlivý, příčetný a inteligentní.

Slovo dalo slovo. Dozvěděli jsme se, že musí žebrat a spát na ulici. Přitom musí hlídat svůj vozík, aby mu jej děti nešlohly (jistě víte jaké). Do azylového domu jej prý nevezmou, neboť u vchodu je schod, který je pro přejezd vozíku nevhodný. Personál azylového domu si prý nemůže vzít na svědomí, že by se tím pádem mohl pádem zranit. Musí tedy chcípnout na ulici. Kolik miliard má takové město v rozpočtu, pro své kmotry a zazobané maloměšťáky?

Je záhadou, jak to tam v tom městě dopadne, až umře? Ulice přece patří městu. Za znečištění jsou pokuty. A kdo zaplatí technickým službám města za odvoz zesnulého odpadu, ke kterému se jeho mrtvý majitel již hlásit nebude?

Zmíněný beznohý bezdomovec nám sdělil: „Vy jste pěkná banda hajzlů! Na hokej máte prachy, ale pro vlastní lidi v nouzi nikoliv. Pro bezdomovce, které jste vytlačili z Asie a Afriky, stavíte ubytovací haly a budete jim vyplácet nejméně tisíc éček měsíčně. Na hokej máte miliony, ale pro vlastní bezdomce, které jste vyrobili, ani šunt. Po..rte se z hokeje!“

Nedivím se, že je na ulici. Kdyby mluvil slušně, nosil společenský oděv, chodil na hokej a místo sprostých nadávek mluvil jen o svobodě a demokracii, mohla mu ta demokracie plná špeku již dávno vyrůst na jeho vydutém břiše.

Přejít do diskuze k článku 18 komentářů